Jump to content

Αγροτικό / Υπηρεσία Υπαίθρου


bromptonista

Recommended Posts

Άκουσε λίγο τα faul σου και πες μου εάν έχω άδικο:

1. Ζητάς αγροτικό σε συγκεκριμένη περιοχή (δίπλα στην Αθήνα) για να μπορείς να κάνεις ΆΛΛΑ πράγματα. Κανένας και τίποτα δεν σου εξασφαλίζει την απόκτηση της θέσεως σε ΑΥΤΕΣ συγκεκριμένα τις περιοχές!

2. Θέλεις αυτές ειδικά τις περιοχές για να ικανοποιήσεις ΔΙΚΑ ΣΟΥ συμφέροντα (γλώσσα, μεταπτυχιακό κλπ.).

3. Ζητάς να καταστρατηγήσεις το νόμιμο ωράριο που είσαι υποχρεωμένος να τηρείς και ζητάς να δουλεύεις 2-3 μέρες ενώ θα πληρώνεσαι κανονικά από το κράτος για 5 μέρες εργασία!

Δεν έχω τίποτα μαζί σου, απλώς στο σχόλιό σου μου δίνεται η ευκαιρία να τονίσω κάποια πράγατμα.

1. Το αγροτικο στις περιοχες αυτες θα μου το εξασφαλισουν τα μορια που εχω, ή ακομα θα περιμενω μεχρι να αποκτησω τοσα μορια οσα χρειαζονται για να το παρω

2.Ναι θελω αυτες τις περιοχες για να ικανοποιησω δικα μου συμφεροντα. Οπως ολοι αλλωστε. Δεν υπαρχει κατι κατακριτεο γι αυτο.

3. Δεν ειναι ηθικο και συμφωνω μαζι σου. Οπως επισης δεν ειναι ηθικο να μπαινουν χ ατομα στις Ιατρικες Σχολες της Ελλαδος, να αποφοιτουν 3χ απο αυτες, και να δηλωνουν 6χ ιατροι για ειδικοτητα καθε χρονο.

Κι εγω δεν εχω κατι μαζι σου και σε ευχαριστω για το σχολιο. Ακομη περιμενω μια απαντηση στην ερωτηση, οποιος ξερει ελπιζω να με διαφωτισει. Ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Δηλαδή βάζεις τα προσόντα σου και την προσωπική σου ανέλιξη πάνω από το καθήκον που σου έχει αναθέσει η πολιτεία ως ιατρός!

Με την ίδια λογική, ε δεν βαριέσαι που όλοι δηλώνονται σε 2 και 3 νοσοκομεία για την ειδικότητα (διπλοεγγεγραμμένοι) ενώ απαγορεύεται.... (και δημιοργούνται πλασματικές αναμονές σε συγκεκριμένες περιοχές που επηρεάζον άμεσα τον προγραμματισμό και τις επιλογές των άλλων ιατρών). Δεν βαριέσαι που το κράτος σπαταλάει λεφτά από τον φτωχό φορολογούμενο πολίτη για να έχει περίθαλψη 5 ΜΕΡΕΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΣΕΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ για λίγες "μερούλες" και ο κοσμάκης θα εισπράττει 1, 2 ΆΝΤΕ 3 ημέρες περίθαλψης (όπως είπες)!

Πού έχει φτάσει η Ιατρική τέλος πάντων;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δηλαδή βάζεις τα προσόντα σου και την προσωπική σου ανέλιξη πάνω από το καθήκον που σου έχει αναθέσει η πολιτεία ως ιατρός!

Με την ίδια λογική, ε δεν βαριέσαι που όλοι δηλώνονται σε 2 και 3 νοσοκομεία για την ειδικότητα (διπλοεγγεγραμμένοι) ενώ απαγορεύεται.... (και δημιοργούνται πλασματικές αναμονές σε συγκεκριμένες περιοχές που επηρεάζον άμεσα τον προγραμματισμό και τις επιλογές των άλλων ιατρών). Δεν βαριέσαι που το κράτος σπαταλάει λεφτά από τον φτωχό φορολογούμενο πολίτη για να έχει περίθαλψη 5 ΜΕΡΕΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΣΕΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ για λίγες "μερούλες" και ο κοσμάκης θα εισπράττει 1, 2 ΆΝΤΕ 3 ημέρες περίθαλψης (όπως είπες)!

Πού έχει φτάσει η Ιατρική τέλος πάντων;

Ναι φυσικα, κοιταω οπως ολοι τα προσοντα μου και την προσωπικη μου ανελιξη πρωτα απο όλα.

Πιθανοτατα συμβαινει και αυτο με τις διπλοεγγραφες, αλλα δεν ειναι ιδια η λογικη, και δεν θα το εκανα με τιποτα καθως αν καποιος σε αντιληφθει τοτε χανεις και τις 2 σειρες σου.

Το κρατος επισης σπαταλησες ενα σωρο χρηματα για να σπουδασω εγω στην Αθηνα και δεν νομιζω οτι τοθ καιγεται καρφι ωστε να αποσβεσει τα χρηματα αυτα με το να μου δωσει συντομα ειδικοτητα.

Ο κοσμακης εχει διπλα το κεντρο υγειας οπου να μη σου πω οτι σε κατι επειγον κατευθυνεται μονος τους αμεσα στο νοσοκομειο.

Εχεις μια αποψη, εχω μια αλλη.

Μπορει κανεις να μου απαντησει στο αρχικο μουθ ερωτημα, ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι φυσικα, κοιταω οπως ολοι τα προσοντα μου και την προσωπικη μου ανελιξη πρωτα απο όλα.

Μέχρι να καταλάβουμε πως το να είσαι ιατρός σημαίνει πάνω απ'όλα πως υπηρετείς το συνάνθρωπο και διακατέχεσαι αν μη τι άλλο από μια ανθρωπιστική ηθική αυτοπροσφοράς έχουμε πολύ δρόμο ακόμα...

Και δεν θέλω να το παίξω μητέρα Τερέζα. Μπορείς στο αγροτικό και τις κοπάνες σου να κάνεις και χαλαρό ωράριο έχεις και σχετικά εύκολα λεφτά βγάζεις (συνήθως). Αλλά λίγο ευσυνειδησία δεν βλάπτει. Να και κάποια πράγματα που δεν διδάσκονται στις ιατρικές σχολές. Ιατρική δεν είναι μόνο προσόντα και μεταπτυχιακά.

Και καλά θα είναι να μιλάει κανείς μόνο για τον εαυτό του χωρίς να χρησιμοποεί γενικεύσεις εξ ονόματος όλων

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και καλά θα είναι να μιλάει κανείς μόνο για τον εαυτό του χωρίς να χρησιμοποεί γενικεύσεις εξ ονόματος όλων

Ξερω πολυ καλα τι γραφω.

Ευχαριστω για την πληροφορια..

ΥΓ Ειναι πιο ηθικο λοιπον, να κανεις ενα μεταπτυχιακο, απο το να βγαζεις μαυρα χρηματα στο αγροτικο ασκώντας το λειτουργημα σου

Και καλά θα είναι να μιλάει κανείς μόνο για τον εαυτό του χωρίς να χρησιμοποεί γενικεύσεις εξ ονόματος όλων

Ξερω πολυ καλα τι γραφω.

Ευχαριστω για την πληροφορια..

ΥΓ Ειναι πιο ηθικο λοιπον, να κανεις ενα μεταπτυχιακο, απο το να βγαζεις μαυρα χρηματα στο αγροτικο ασκώντας το λειτουργημα σου

Και καλά θα είναι να μιλάει κανείς μόνο για τον εαυτό του χωρίς να χρησιμοποεί γενικεύσεις εξ ονόματος όλων

Ξερω πολυ καλα τι γραφω.

Ευχαριστω για την πληροφορια..

ΥΓ Ειναι πιο ηθικο λοιπον, να κανεις ενα μεταπτυχιακο, απο το να βγαζεις μαυρα χρηματα στο αγροτικο ασκώντας το λειτουργημα σου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emcool Τον Ιούλιο του 2003, οπότε και καταργήθηκε η υποχρέωση να κάνει κανείς αγροτικό για να δηλώσει / κάνει ειδικότητα (βλέπε σχετικά εδώ την Υπουργική Απόφαση Αναστολής Υποχρέωσης Υπηρεσίας Υπαίθρου, υπήρχε διάχυτη η αίσθηση ότι θα σταματούσε γενικά ο κόσμος να δηλώνει, να ασχολείται και να κάνει αγροτικά.

emcool Η πραγματικότητα έδειξε το αντίθετο. Ιδίως τα άγονα αγροτικά, που παρέχουν κάποια πλεονεκτήματα, έχουν τεράστια ζήτηση, ενώ και τα υπόλοιπα είναι ένας τρόπος να κάνει κανείς διακοπές, να αποκτήσει χρήσιμη εργασιακή εμπειρία (ιδίως για συνέχιση των σπουδών - ειδικότητα στο εξωτερικό), και να έρθει σε επαφή με την πρωτοβάθμια φροντιδα υγείας.

B) Σε αυτό το θέμα θα προσπαθήσουμε ελπίζω όλοι να δώσουμε τα φώτα μας στους νέους συναδέλφους που μπαίνουν στη διαδικασία του αγροτικού...

;)emarleft

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπερα

Θα ηθελα να μαθω, αν υπαρχει η δυνατοτητα να πηγαινει καποιος στο αγροτικο ιατρειο 1-2 αντε 3 φορες (πρωινα) τη βδομαδα, ωστε τις υπολοιπες μερες να ειναι στην Αθηνα.

αλοίμονο, αν μάλιστα παντρευτείς και εξέχουσα πολιτική φυσιογνωμία του τόπου μας μπορείς να κάνεις αγροτικό εξ αποστάσεως ενώ παράλληλα είσαι στο Παρίσι, στο Πεκίνο κ.ο.κ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μέχρι να καταλάβουμε πως το να είσαι ιατρός σημαίνει πάνω απ'όλα πως υπηρετείς το συνάνθρωπο και διακατέχεσαι αν μη τι άλλο από μια ανθρωπιστική ηθική αυτοπροσφοράς έχουμε πολύ δρόμο ακόμα...

Και δεν θέλω να το παίξω μητέρα Τερέζα. Μπορείς στο αγροτικό και τις κοπάνες σου να κάνεις και χαλαρό ωράριο έχεις και σχετικά εύκολα λεφτά βγάζεις (συνήθως). Αλλά λίγο ευσυνειδησία δεν βλάπτει. Να και κάποια πράγματα που δεν διδάσκονται στις ιατρικές σχολές. Ιατρική δεν είναι μόνο προσόντα και μεταπτυχιακά.

Και καλά θα είναι να μιλάει κανείς μόνο για τον εαυτό του χωρίς να χρησιμοποεί γενικεύσεις εξ ονόματος όλων

Σωστός. Αυτό το πράγμα δεν μαθαίνεται. Είτε το έχεις μέσα σου είτε όχι. Ως ιατρός θα βιώνεις 2 καταστάσεις: την πληρότητα προσόντων και την πληρότητα ΨΥΧΗΣ γνωρίζοντας ότι κάνεις αυτά που πρέπει στον κόσμο που σου εμπιστεύεται την υγεία του.

drtaki έχεις ξεφύγει φίλε. Δεν έχω τίποτα προσωπικό μαζί σου, το επαναλαμβάνω, αλλά μου κάθησε λίγο άσχημα αυτό που είπες να υπηρετείς 1, 2... "ΑΝΤΕ" 3 (όπως είπες) μέρες την εβδομάδα αντί για 5.

αλοίμονο, αν μάλιστα παντρευτείς και εξέχουσα πολιτική φυσιογνωμία του τόπου μας μπορείς να κάνεις αγροτικό εξ αποστάσεως ενώ παράλληλα είσαι στο Παρίσι, στο Πεκίνο κ.ο.κ.

Η να αρχίσεις ειδικότητα χωρίς αναμονή ας πούμε. (βλέπε Natasha).

Τροποποιήθηκε από dinaras
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξερω πολυ καλα τι γραφω.

Ευχαριστω για την πληροφορια..

ΥΓ Ειναι πιο ηθικο λοιπον, να κανεις ενα μεταπτυχιακο, απο το να βγαζεις μαυρα χρηματα στο αγροτικο ασκώντας το λειτουργημα σου

Επαναλαμβάνω γιατί φαίνεται να μη με κατάλαβες: Καλύτερα να εκπροσωπείς μονάχα τον εαυτό σου.

Όσο για το Μεταπτυχιακό δεν είναι ανήθικο όσο δεν αποβαίνει εις βάρος του λειτουργήματος που επέλεξες και της δουλειάς για την οποία πληρώνεσαι απο το ελληνικό δημόσιο. Αλλά αν την ψάχνεις να πηγαίνεις 2 φορές τη βδομάδα και να πληρώνεσαι για πέντε άσε την ηθική κατα μέρους.

Υ.Γ. : Αλήθεια δεν γνωρίζω πόσο "ηθικό" είναι διδακτορικό στην Ιατρική χωρίς πυχίο Ιατρικής αλλά με πτυχίο ΤΕΙ βρεφονηπιοκομείας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχω διαφορετικη αποψη, δεν προσπαθω να αλλαξω την γνωμη οσων ζουν για να κανουν ιατρικη.

Οσο για τα αγροτικο, ενα αγροτικο ποτε δε μενει ακαλυπτο. Το κεντρο υγειας και το Νοσοκομειο ειναι κοντα. Ουτως η αλλως ο αγροτικος μονο για συνταγογραφηση ειναι. Γιατι λοιπον να μην την κανεις 2 φορες τη βδομαδα και οχι 5?

Τωρα αν καποιος την εχει δει γιατρουδαρα και πιστευει οτι στο αγροτικο κανει ιατρικη ποιοτητος, τοτε μαλλον αυτος εχει ξεφυγει και οχι εγω.

Παρακαλω οχι αλλα σχολια στη θεση μου, δεν εκανα Post για να τοποθετηθω, αλλα για να μαθω, αν γινεται αυτο για το οποιο με κατηγορειτε οτι θελω να κανω.

Οποτε ξανακανω την ερωτηση για την οποια δεν εχω λαβει ακομα απαντηση.

Γινεται να πηγαινει κανεις στο αγροτικο λιγοτερες απο τις προβλεπομενες 5 μερες, εστω κι αν πληρωνεσαι και για τις 5, κατι το οποιο ειναι ανηθικο, προκειμενου να ασχοληθεις και με αλλα εκτος απο το να εισαι ο Γιατρος του Χωριου οπου τοποθετηθηκες?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emno

Όπως όλα τα παράνομα πράγματα, έτσι και αυτό γίνεται στο Ellada, υπό προϋποθέσεις βέβαια.

Αρκεί να πέσεις σε "καλό" Διευθυντή. Είναι δύσκολο πάντως γιατί δεν

σου έχει καμιά υποχρέωση ο Διευθυντής σου να σου κάνει αυτή την εξυπηρέτηση / διευκόλυνση.

(εκτός κι αν είναι γνωστός σου φυσικά).

ΑΑΑΑ, και φυσικά να είσαι έτοιμος να εισπράξεις καταγγελία εάν σε καταλάβουν

(όλοι οι άλλοι ιατροί ΜΕΤΑ ΧΑΡΑΣ θα κάνουν αναφορά για την παρανομία σου, αφού θα αναρωτιούνται για το πρόγραμμά σου και την "αραιή" παρουσία σου, αλλά και καταγγελίες των ίδιων των κατοίκων. Δεν το λέω για να σε φοβήσω, αλλά έχει ΓΙΝΕΙ).

Δεν μπορεί ένας μάγκας να δουλεύει 2 μέρες (άντε 3 ΠΟΥ ΛΕΣ!!) - λες και κάνεις χάρη στο κράτος που θα δουλεύεις 3 μέρες αντί για 5 - και να πληρώνεσαι το ίδιο με αυτόν που δουλεύει ΚΑΘΕ μέρα και είναι καθηλωμένος στο χωριό να προσφέρει τις υπηρεσίες του (χωρίς να μπορεί να κάνει τα μεταπτυχιακά που θα κάνεις εσύ ταυτοχρόνως).

Εάν σε γνώριζα πάντως, δεν υπήρχε περίπτωση ούτε 1 στα 1000 να μου γλύτωνες. Θα είχες φάει καταγγελία

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ.

Τροποποιήθηκε από dinaras
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι. Μπορεις να το κανεις αλλα εξαρταται απο πολλους και διαφορους παραγοντες¨

1. Πρεπει να μην εχεις εξαιρετικα μεγαλο φορτο εργασιας (οχι πολλα χωρια ή/και πολλους κατοικους) ωστε να μπορεις να κανεις ολη την συνταγογραφηση της εβδομαδας σε τρεις ημερες. Πιθανον καλυπτοντας δυο-τρια διαφορετικα χωρια καθε μερα.

2. Να υπαρχει μια ελαστικοτητα απο μερος του κεντρου υγειας/νοσοκομειου που υπαγεσαι.

3. Να τα εχεις καλα με τους φαρμακοποιους της περιοχης. Αυτοι ειναι οι πρωτοι που χανουν οταν το αγροτικο ιατρειο ειναι κλειστο.

4. Να τα εχεις καλα με τους τοπικους παραγοντες (δημαρχους, κοινωταρχες, γραμματεις και φαρισεους) γιατι αυτοι θα παρουν τηλ να καταγγειλουν την απουσια σου αν παραπονεθει καμμια γρια που "τις τελειωσαν τα Lexotanil και ο γιατρος λειπει".

5. Να τα εχεις καλα με τους κατοικους - ιδιαιτερα με τους στριμενους που σου την δινουν στα νευρα. Αυτοι ειναι πιο πιθανο να δημιουργησουν ιστοριες.

5. Βολευει καλυτερα αν το ιατρειο ειναι διθεσιο.

Σε γενικες γραμμες ο φορτος εργασιας κατα την διαρκεια του αγροτικου δεν ειναι μεγαλος και ξεμπερδευεις νωρις καθε μερα με την συνταγογραφηση. Το αν θα μπορεσεις να μεταφερεις αυτες τις κενες ωρες σε αλλη μερα για να εχεις "ρεπο" ειναι θεμα οργανωσης.

Δημητρης

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι. Αληθεια ειναι οτι απαξ και το κανεις δεν χρειαζεται να το φωναζεις κι ολας. Υπαρχουν πολλοι (ακομα και συναδελφοι) που καλος ή κακως δεν θα δυστασουν να σε καταγγειλουν.

Τωρα περα απο το ηθικο ζητημα του πραγματος, η αληθεια ειναι οτι στις περισσοτερες περιπτωσεις ιδιαιτερο ιατρικο κενο (θες να το πιστεψεις ή οχι) δια της απουσιας σου δεν αφηνεις.

Οι φαρμακοποιοι θα δωσουν κανονικα τα φαρμακα βερεσε στους ασθενεις και θα σου φερουν μετα το βιβλιαριο να τα γραψεις. Εκει μην το παιξεις βεβαια επιστημον και κανεις τον δυσκολο: τι ειναι αυτα? ποιος τα πηρε? γιατι? δεν τα γραφω κλπ. θα την κανεις γαργαρα γιατι δεν σε περνει με τις κοπανες σου.

Οποιος εχει αμεσο προβλημα θα παει στο ΚΥ, το νοσοκομειο ή το διπλανο αγροτικο ιατρειο οπως κανουν ουτως ή αλλως απο τη ωρα που "σχολας" το μεσημερι.

Παρακαλα μην γινει τιποτα χοντρο μερα που θα λειπεις βεβαια. Και τανκ να τον εχει πατησει και να τον εχει κανει κυμα, στα καναλια θα ουρλιαζουν "Που ηταν ο γιατρος"

Τροποποιήθηκε από ENTdoc
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΟΚ ευχαριστω.

Αυτα ηθελα να μαθω, και οχι να μπω σε κοντρα για την προσωπικη αποψη του καθενος

Δεν είναι κόντρα. Συζήτηση κάνουμε φίλε. Μην το παρεξηγείς.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΣΕ μια ημερίδα που νομίζω ότι είχε γίνει πέρυσι νομίζω είχε επισημανθεί οτι ο αγροτικός ιατρός είναι on call 24 ώρες το 24 ωρο και δε μπορεί ούτε άδεια να πάρει παρά μόνο για ειδικούς λόγους!

Και πάλι...ελλάδα εδώ κι όλα όσα ισχύουν αμφισβητούνται.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θεωρητικά ο ιατρός δεν μπορεί να απομακρύνεται απο την περιοχή ευθπυνης παρά μόνο σε εξαιρετικές περιπτώσεις και αφού είανι ενήμερος ο διευθυντής. αλλά η ιστοριά κάθε αγροτικού ιατρού ποικίλει... ανάλογα την περιοχή, τον διευθυντή και το ταλέντο του στο γλύψιμο.. εμ στις διαπροσωπικές σχέσεις ήθελα να πω..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Decades ago it's true, that was the rule. The doc had to reside reasonably close to his surgery. Since the ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - was founded though and KYs were built all over the country, the doctors are not constantly on-call, close to their villages. In most cases the docs are on-call at their corresponding KY a few days every month. They live at their own homes, some times even hundreds of kilometers away - as far away as it's still practical do drive back and forth every day.

This is not something unofficial, they don't do it secretly, does not depend on their clinical director's will and they don't have to kiss ass to do it.

I don't know if this old law is forgoten somewhere and still in power, but it's definately not enforced anywhere in the greek territory!

Dimitris

Sorry for the english - no greek keyboard here

Could someboby tell me what trips the "greek with latin characters" alarm?

When a word is not recognized by the spell check?

D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρακαλα μην γινει τιποτα χοντρο μερα που θα λειπεις βεβαια. Και τανκ να τον εχει πατησει και να τον εχει κανει κυμα, στα καναλια θα ουρλιαζουν "Που ηταν ο γιατρος"

Η ατάκα που φοριέται πιο πολύ είναι: «Που είναι η Πολιτεία;» :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η ατάκα που φοριέται πιο πολύ είναι: «Που είναι η Πολιτεία;» :P

πες το τουλάχιστον σωστά....

Που είναι η Πολιτεία, ο-έ-ο???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

βγήκαν τα αποτελέσματα της τελευταίας δήλωσης (17/2?)

απο γνωστο μου που ειχε δηλωσει στις 17/2 εμαθα οτι βγηκαν τα αποτελεσματα..

με το καλο.. emblush

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

βγήκαν τα αποτελέσματα της τελευταίας δήλωσης (17/2?)

http://www.mohaw.gr/gr/ygeia/prokhrykseis/...on_20060217.pdf

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.