Jump to content

ΦΟΡΟΥΜ ΤΩΝ ΔΙΚΑΤΣΑΔΩΝ ΙΑΤΡΩΝ!!!


palaiologos

Recommended Posts

γιατι ναρθω? - ταδωσα στο 4ο τα δικα σας σου ειπα - βρε μπελαααας  :lol:

το υστατο επιχειρημα του βλακα  emeleos

ειχα τα @@ να μπω και να τελειωσω Αθηνα - τελος παντων θαρχισουμε ξανα το ιδιο παραμυθακι??

:antegeia:  :antegeia:

ΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΙ ΝΑ ΛΕΙΠΟΥΝ. ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΚΑΣ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΣΤΙΣ ΚΛΙΝΙΚΕΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΠΛΩΣ ΓΙΑ ΑΙΜΟΛΗΨΙΕΣ (ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΣΤΟ 6ο ΤΙΣ ΜΑΘΑΙΝΕΤΕ) ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΔΕΝ ΣΑΣ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ. ΟΙ ΔΙΚΑΤΣΑΔΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗ ΑΠΟ ΕΣΑΣ. ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 212
  • Created
  • Last Reply
ΠΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ?

Μερικοί το επιδιώκουν κιόλας. Το ζήτημα είναι προς ποιο κράτος το επιδιωκουν και προς ποιο αναστενάζουν μοιρολατρικά και λένε "ε τι να γίνει, ας αποφοιτήσω από τα Σκόπια αφού δεν μπορώ να αποφοιτήσω από την Ελλάδα".

Διότι μην ξεχνιόμαστε: πας μη ικανός να μπει σε μια σχολή εν Ελλάδι πρέπει ντε και καλά να αποκτήσει "κάποιο χαρτί" αντί να παραδεχθεί ότι λεφτά βγαίνουν κσι αλλέως. Εμμμ...διόρθωση: λεφτά βγαίνουν και αλλέως νόμιμα. <_<

Αλλά άμα έχεις το μπαμπά και τη μαμά από πάνω σου να σου λένε "είσαι άχρηστος, ούτε σε μια σχολή δεν κατάφερες να μπεις" τι περιμένεις?

Σε λίγο καιρό δε θα υφίσταται η έννοια των ποσοστών. Το 100% θα είναι απόφοιτοι ΑΕΙ ή ΤΕΙ... άνθρωποι που δεν τα πάνε τόσο καλά με το διάβασμα και τις σπουδές δε θα υπάρχουν... Μα τι χώρα είμαστε εμείς ρε!! Μα τι μορφωσις! Τι επίπεδο!

:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΧΕΙΣ ΣΚΕΦΤΕΙ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΝΑ ΜΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ?

ΕΧΕΙΣ ΣΚΕΦΤΕΙ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΝΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ?

ΚΑΙ Η ΑΝΑΓΚΗ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΕΞΥΠΝΑΚΗΔΕΣ ΟΛΟΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ. ΠΟΣΟΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΚΑΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 2012 ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ?

ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΝΤΙΔΡΑΤΕ ΣΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ? ΔΙΚΑΙΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΦΥΓΕΤΕ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ? ΚΑΙ ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΧΙΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΠΛΑΣΤΙΚΟΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΙ.

ΚΑΙ ΘΑ ΛΕΤΕ : Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΤΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ, ΚΤΛ

ΠΡΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΟΤΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΠΗΓΕ ΕΠΕΙΔΗ ΗΘΕΛΕ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΙΣΟΠΕΔΩΝΕΤΕ ΟΛΑ.

ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΗ Η ΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑΣ ΑΥΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΔΕΧΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ ΣΑΣ, ΚΑΙ ΤΟ ΦΟΒΟ ΣΑΣ ?

ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΔΙΝΕΤΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΠΤΑ ΜΕ ΕΠΙΤΗΡΗΤΕΣ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΑΣ?

ΓΙΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ ΛΙΓΟ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το 100% θα είναι απόφοιτοι ΑΕΙ ή ΤΕΙ... άνθρωποι που δεν τα πάνε τόσο καλά με το διάβασμα και τις σπουδές δε θα υπάρχουν... Μα τι χώρα είμαστε εμείς ρε!! Μα τι μορφωσις! Τι επίπεδο!

Τι χωρα ειμαστε ? Ειμαστε η χωρα που δεν μπορει να διακρινει οτι στους νεους υπαρχει αναγκη αποκτησης ενος "χαρτιου" -αναγκη η οποια εχει δημιουργηθει απο την αγορα εργασιας (μην ξεχναμε οτι ενα μερος μονο των "ξενιτεμενων" σπουδασε ιατρικη). Ειμαστε η χωρα που ειπαμε σε οσους δεν περασαν με πανελληνιες "αντε @@@@ειτε, ειστε στουρνοι, να γινετε γκαρσονια" και εμπιστευτηκαμε τη μορφωση τους σε Αγγλους- Γαλλους- Πορτογαλους και Βουλγαρο- Ρουμανο- Σλαβους.

Αυτη η χωρα ειμαστε. Επισης ειμαστε η χωρα οπου "δινεις" πανελληνιες, "μπαινεις" φαρμακευτικη, φτανεις στο πτυχιο και χρωστας φαρμακολογια. Και 1 και 2.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΛΑ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΠΑΡΑΣ ΑΡΑΔΙΑΖΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙΣ ΑΔΥΝΑΜΙΕΣ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΩΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΛΕΕΙ?ΓΙΑ ΚΑΤΣΕ ΡΕ ΦΙΛΕ!ΕΑΝ ΗΣΑΣΤΑΝ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΘΕΛΑΤΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΕ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑΤΕ ΣΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ!ΑΝ ΕΙΧΑΤΕ ΤΑ @@@ΝΑ ΠΑΤΕ ΑΓΓΛΙΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΕΣΤΕ Η ΚΑΠΟΥ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΑ!ΠΗΓΑΤΕ ΕΚΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΕΙΝΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΕΥΛΟΚΑ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΕΝΑ ΠΤΥΧΙΟ!

ΜΑ ΚΑΛΑ ΤΙ ΜΠΕΤΟΙ!!ΟΛΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑ ΛΕΜΕ!ΕΑΝ Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΕΙ 100 ΣΤΡΑΒΑ,ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΠΟΥ ΦΟΙΤΗΣΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΕΧΟΥΝ 100000.ΚΑΝΤΕ ΤΗΝ ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ ΣΑΣ,ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΜΕ ΔΙΚΑΣΤΙΚΑ ΜΕΣΑ ΞΕΡΕΤΕ ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΘΕΙΤΕ.

ΜΠΕΙΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΖΗΤΑΝΕ...ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΩ ΤΩΝ 30.....ΤΟΥΣ ΑΝΟΙΞΕ Η ΟΡΕΞΗ ΜΑΛΛΟΝ...ΔΩΣΕ ΘΑΡΡΟΣ ΣΤΟ ΧΩΡΙΑΤΗ ΝΑ ΣΟΥ ΑΝΕΒΕΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ.ΕΑΝ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΙΜΟΛΗΨΙΕΣ,ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΣΤΟ 6ο ΕΤΟΣ ΜΙΑ ΑΧΝΗ ΓΝΩΣΗ ΤΩΝ ΝΟΣΗΜΑΤΩΝ.ΕΙΣΤΕ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΤΕ 5 ΕΤΗ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ 2 ΜΑΘΗΜΑΤΑ.ΡΕ ΠΟΙΟΝ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΠΛΩΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΙΑΘΕΣΗ ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗΣ ΠΟΥ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΝΑΛΥΟΥΜΕ ΤΑ ΣΤΡΑΒΑ ΚΑΙ ΑΣΤΕΙΑ ΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΑΣ.ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΟΒΑΡΕΣ ΚΑΙ ΕΠΑΡΚΕΙΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΟ ΜΠΑΧΑΛΟ.ΒΛΕΠΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΣΤΟΥΡΝΟΣ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΑΚΗΔΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑΠΛΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΚΑΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΤΗ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ!ΤΟ GREEKMEDS ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΕ ΠΟΙΚΙΛΗ ΥΛΗ,ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ ΤΩΝ ΠΟΙΚΙΛΩΝ ΕΔΙΑΦΕΡΟΝΤΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΕΔΩ ΦΟΙΤΗΤΕΣ.

ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΚΛΑΨΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΥΦΛΑ ΤΟΥΣ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟΥΣ ΟΙ ΔΙΚΑΣΤΙΚΕΣ ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΟΥΝ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΟΙ ΑΡΜΟΔΙΟΙ.ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ!!!ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΟ ΕΔΩ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΜΑΓΚΕΣ,ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΒΑΡΥΠΟΙΝΙΤΗ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΦΥΛΑΚΗ.ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΝ ΟΤΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΤΣΕ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΦΛΩΡΙΕΣ ΚΑΤΑ ΑΥΤΟΥΣ.... ΠΟΙΟΙ?ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΩΝ 2 ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ!

ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΥΠΟΒΑΘΡΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ,ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΒΑΘΟΣ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΟΙ ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΕ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ,ΡΟΥΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΛΟΙΠΕΣ ΦΤΩΧΕΣ ΧΩΡΕΣ ΗΤΑΝ ΜΟΥΦΑ.ΓΙΑ ΜΑ@@@ΕΣ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ...ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΠΟΛΛΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΚΑΔΗΜΑΙΚΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΤΩΝ ΑΤΟΜΩΝ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΕΚΕΙ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΛΑΤΕ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΔΙΚΑΤΣΑ ΚΑΙ ΓΡΑΨΤΕ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΑΔΩΣΕΤΕ ΤΟ ΓΡΑΠΤΟ ΣΑΣ (ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΙΝΟΤΑΝ) ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΘΑ ΠΕΡΝΑΓΑΤΕ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.

ΕΚΤΟ ΕΤΟΣ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΑΙΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ. ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΘΑ ΦΑΝΕΙΤΕ ΟΛΟΙ. Η ΙΑΤΡΙΚΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ, ΠΑΣΠ-ΔΑΠ ΚΑΙ ΑΗΔΙΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ, ΔΙΑΒΑΣΜΑ, ΚΛΙΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΒΑΝΗ ΚΑΙ ΤΟ VOLCANO. ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ, ΕΞΟΔΑ ΓΙΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ, ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΣΧΗΜΕΣ ΣΥΓΚΥΡΙΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ΞΕΝΗ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΙΑΤΡΙΚΗ ΚΑΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΕ ΞΕΝΗ ΓΛΩΣΣΑ.

ΠΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ?

ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΕΔΩΣΑΝ ΓΙΑ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ. ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ ? ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΕΞΩ ? ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ.

ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ...

εγώ πάντως το πρότυπο τεστ που έχει το επίσημο σάιτ του δικατσά στο ίντερνετ, χωρίς να έχω περάσει ακόμη παθολογία 6ου (τελευταίου μου μάθημα) το πέρασα για την πλάκα μου. για όλους δεν μπορώ να μιλήσω, αλλά για τους φίλους και γνωστούς μου ναι...

όσο για το αν έχω πάρει ποτέ αίμα, έχω κάτσει ως φοιτητής σε γενικό νομαρχειακό νοσοκομείο μόνος μου βράδυ για 3 ώρες στα επείγοντα του χειρουργικού (μαζί με το νοσηλευτικό προσωπικό βέβαια) για να αναλαμβάνω όλα τα χαζά θλαστικά που ερχόντουσαν.....

επίσης γνωρίζω προσωπικά κοπέλα που στο 6ο έτος, στην ίδια κλινική που πήρα 10 χειρουργική έκανε τους μισους σχεδόν χρόνους ενός ανεπίπλεκτου σκουληκιου.

έχω πάρει άπειρες φορές αίμα απο αιματολογικους ασθενείς, μαζί με αέρια μέχρι από μηριαία (γνωρίζεις την κατάσταση των φλεβών των αιματολογικών υποθέτω) έχω περάσει ορούς, καθετήρες, λεβάιν, έχω κάνει οστεομυελική βιοψία και απλα δεν έχω κάνει ΟΝΠ γιατί φοβόμουν. καλά... για να μή μιλήσουμε για καρδιογραφήματα, τα χειρουργεία και τις στεφανογραφίες που έχω παρακολούθησει ΝΤΥΜΕΝΟΣ και όχι από τα 10 μέτρα.... από κήλη ως νευροΧ επέμβαση....

ράβω με πέντε μηδέν (όχι χαβάι), γνωρίζω να κάνω χειρουργικους κόμπους απολίνωσης, ξέρω να χρησιμοποιώ στηθοσκόπιο, να κάνω πλήρη κλινική εξέταση (όχι καλή νευρολογική το παραδέχομαι), να κάνω πρώτες βοήθειες και σε έκτακτη ανάγκη έχω τις βάσεις να προσπαθήσω να κάνω διασωλήνωση.

έχω δουλέψει πιπέτα σε μικροβιολογικό, έχω δουλέψει μηχάνημα φυγοκέντρησης επίσης, έχω απλώσει καλλιέργειες, έχω δουλέψει μικροσκόπιο

γέννες, μαιευτικές επεμβάσεις ήμουν εκεί.

γυμνό χέρι χωρίς γαντάκι στο πτώμα στην ανατομία

έχω τρυπηθει με αίμα άλλου όπως είναι λογικό

έχω λερώσει την μπλούζα μου με αίμα αρκετές φορές

τραχειοστομίες, τοποθετησεις κεντρικής γραμμής ήμουν εκεί

κολοσκοπήσεις (κολονοσκοπήσεις κατά άλλους, αλλά είναι το κολον) ήμουν εκεί

δαχτυλάκια έχω βάλει

ανθρώπους έχω δει να πεθαίνουν

σε απόπειρα αυτοκτονίας μέσα στα επείγοντα ήμουν μπροστά - δεν ξέρω αν γνωρίζεις τί είναι 2 το βράδυ να έχεις την άλλη απέναντι με το μαχαίρι στον λαιμό της να σε κοιτάει....

και είμαι μέτριος μάλλον φοιτητής της Αθήνας με λίγο μεράκι ίσως παραπάνω....

αλλά πάλι δε θεωρώ ότι τα παραπάνω με κάνουν γιατρό.... αν κάποιος θέλει, τα μαθαίνει σε 6 μήνες καλύτερα από μένα...... μέσα σε τρεις μέρες αν θες, σε βάζει κάποιος να μάθεις να περνάς όλα τα χρώματα από καθετήρες και να το παίζεις μάγκας.... αλλά είσαι γιατρός?....

προσωπικά αυτό που θα ήθελα να δω είναι τα μαθήματα του ΔΙΚΑΤΣΑ να γίνονται 10 και 12, όπως όφειλαν από χρονια να είναι, μαζί με ένα κλίνικαλ σκιλ ασέσμεντ εξαμ, όπως στα αμέρικας....

Συγγνώμη για το λίγο "επιθετικό" μου ύφος αυτήν την φορά, αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα... Εξάλλου είναι γνωστό ότι τα χώνω και στις δύο πλευρές, εκεί που πιστεύω ότι έχουν εντελώς λάθος...

όσο για τα ΣΟΣ, θα μπορούσα να σου αναφέρω και τα 49 κύρια μαθήματα ένα ένα τί ΣΟΣ έχουν και δεν έχουν και πόσο έχω διαβάσει για να περάσω τα περισσότερα από αυτά....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

έχω κάνει οστεομυελική βιοψία

Ωπ. Εδω σου βγαζω το καπελο. Τις 2 φορες που παρακολουθησα ειχα φαει τα νυχια μου μεχρι να τελειωσει. Δεν αντεχα αλλο τις κραυγες.

Ουτε λεβαιν εβαλα οταν ειχα την ευκαιρια. Κοτεψα.

Εχω δουλεψει ομως dilators σε αποξεση. emcolgate

Παντως, τα πανεπιστημια των χωρων πρ. Αν. μπλ. δεν ειναι τοσο γκαγκα οσο πιστευουν οι περισσοτεροι. Απλα η φημη τους σπιλωνεται απο καποιους αποφοιτους. Οι οποιοι ομως ΔΕΝ φταινε σε ενα πραγμα : στο οτι τα μαθηματα δεν ειναι 10 (παθολογια, χειρουργικη, ορθοπαιδικη, παιδιατρικη, obgyn, νευρολογια-ψυχιατρικη, ραδιολογια, ωρλ, οφθαλμολογια, θεραπευτικη) αλλα ειναι 2. Αλλοι την κανανε την μ@@@κια εδω.

Εγω προτεινω ν'αρχισουν να οργανωνονται καταληψεις και πορειες για εξετασεις στην ειδικοτητα. emdribble

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΙ Η ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ,ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΑ,ΑΠΛΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΚΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΑ ΧΡΗΜΑΤΙΖΑΝ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΟΛΟΙ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΤΕ ΕΜΑΣ!ΚΑΤΙ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΑ ΒΥΣΜΑΤΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ...

ΝΑΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΑΛΗΘΕΙΑ ΛΕΩ,ΛΙΓΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ,ΕΝΑ ΠΟΣΟΣΤΟ 10%(80%ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ).ΑΥΤΟΙ ΦΤΑΙΝΕ ΠΟΥ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΑΜΦΙΒΑΛΛΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΤΥΧΙΑ ΜΑΣ...ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΑΥΤΑ ΑΞΙΖΑΝ....ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΟΧΗ!!ΜΗΝ ΠΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΤΕ,ΣΑΣ ΛΕΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΤΙ ΑΞΙΖΑΝ ΚΑΙ ΦΤΑΙΝΕ 10 ΝΟΜΑΤΑΙΟΙ,ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΑΣ!!

ΑΥΤΟ ΛΕΓΕΤΑΙ-ΣΤΑΧΤΗ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω προτεινω ν'αρχισουν να οργανωνονται καταληψεις και πορειες για εξετασεις στην ειδικοτητα.  emdribble

γιατι δεν το κανετε?? απ'οσα ειδα στο δικατσοφορουμ τις θελετε!

αντε ντε - ζητηστε να μπουνε, (εσεις που εχετε και τα μεσα), να μας βαλετε τα γυαλια

:blink:B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ας κανω ενα copy-past απο το δικατσοφορουμ

http://www.dikatsa.info/forum/showthread.php?threadid=1042

ΘΕΟΥΛΗ ΜΟΥ... ...ΝΑ ΜΕ ΕΧΕΙΣ ΓΕΡΟ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΠΟΤΕ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΒΡΕΘΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥΣ!

ναι φιλε κοιταξε οταν καταληξεις στα ΕΧΙ ως πολυτραυματιας (αν σε πετυχω πουθενα) να ελεγξεις το πτυχιο του χειρουργου που θα σε αναλαβει...και αν ειναι απο ανατολικο μπλοκ μην τον δεχτεις!!!!

ps εχει γεμισει ο τοπος υπερηφανους πεταμενους

ps2 τρεχατε ιατρουδακια θα σας φαμε ολους και εσας και τις θεσεις σας χαχαχα!

ps3 μην ξεχασεις να κανεις κοπυ-παστ ολα αυτα που εγραψα στο greekmeds

Αν υπογράφεις σαν "Monarch" και να πεσεις στα χερια μας μαλλον τυχερός θα εισαι...αν μας πεις και το ονοματεπώνυμό σου ειναι που την γ*****ς...

φοβεροι ετσι??

ειδικα εδω:

http://www.dikatsa.info/forum/showthread.p...15&pagenumber=1

AKYRES ERWTISEIS NOVEMBER 2003 :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΧΕΙΣ ΣΚΕΦΤΕΙ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΝΑ ΜΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ?

ΕΧΕΙΣ ΣΚΕΦΤΕΙ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΝΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ?

ΚΑΙ Η ΑΝΑΓΚΗ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΕΞΥΠΝΑΚΗΔΕΣ ΟΛΟΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ. ΠΟΣΟΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΚΑΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 2012 ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ?

ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΝΤΙΔΡΑΤΕ ΣΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ? ΔΙΚΑΙΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΦΥΓΕΤΕ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ? ΚΑΙ ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΧΙΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΠΛΑΣΤΙΚΟΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΙ.

ΚΑΙ ΘΑ ΛΕΤΕ : Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΤΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ, ΚΤΛ

ΠΡΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΟΤΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΠΗΓΕ ΕΠΕΙΔΗ ΗΘΕΛΕ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΙΣΟΠΕΔΩΝΕΤΕ ΟΛΑ.

ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΗ Η ΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑΣ ΑΥΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΔΕΧΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ ΣΑΣ, ΚΑΙ ΤΟ ΦΟΒΟ ΣΑΣ ?

ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΔΙΝΕΤΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΠΤΑ ΜΕ ΕΠΙΤΗΡΗΤΕΣ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΑΣ?

ΓΙΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ ΛΙΓΟ...

Μαζί σου. Κι εγώ δεν ήθελα να περάσω Αθήνα: ήθελα Θεσσαλονίκη, αλλά έκανα ένα λάθος υπολογισμό και έγραψα 120 μόρια πάνω από τη βάση της Αθήνας.

Μα emeleos επιτέλους. Για πόσο άσχετους περνάς τους συνομιλητές σου; Ξέρεις πόσο πληρώνεται ο ειδικευόμενος στη Ρουμανία, την Τσεχία, την Ουγγαρία; Σπούδασες 6 χρόνια (τουλάχιστον) για να παίρνεις το 1/5 όσων παίρνει ο Αλβανός που μαζεύει ελιές εδώ στην Ελλάδα; Αν ναι, να μας το πεις να σε πάρουμε για κάτι κτήματα...

Μεγάλο ποσοστό των ανθρώπων που δεν πηγαίνει στο εξωτερικό για ειδικότητα είναι επειδή θέλει. Εγώ τελείωσα το 2003 και ξεκινάω το 2005 ειδικότητα εδώ, όχι το 2012. Γιατί να μην κάνεις ειδικότητα στην Ελλάδα, στο σπίτι σου, να δεις τα περιστατικά που πάνω-κάτω θα βλέπεις και σαν ειδικευμένος; Έχει νόημα να κάνεις πχ Ψυχιατρική στην Αμερική (λέω ένα παράδειγμα) και να γίνεις ο μεγαλύτερος ειδικός στη αλκοολική ψύχωση; Πόσες τέτοιες θα δεις στην Ελλάδα; Ή θες να πας στην Κίνα και να κάνεις Ορθοπαιδική για να εξειδικευτείς στις επεμβάσεις αύξησης του ύψους των κοντών;

Και για να τελειώνει το παραμύθι με τους φίλους μας τους ειδικευόμενους επιτηρητές, θυμίζω στον KonstantinosMD τη μοναδική φορά που πήγαμε να δώσουμε μάθημα επιλογής ελπίζοντας ότι θα μας βοηθήσουν οι "φίλοι μας οι ειδικευόμενοι": Αιματολογία... Το ένα αμφιθέατρο που είχε οριστεί για τις εξετάσεις, επειδή μαζεύτηκαν λέει πολλοί, έγινε τ έ σ σ ε ρ α ! Και ας μην επεκταθώ για την επιτήρηση των κέρβερων... Στα υποχρεωτικά μαθήματα; Πλην ελαχίστων εξαιρέσεων, ούτε να το διανοηθείς...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως να πω ένα πράγμα, κάθεστε και μαλώνετε για χαζά. Και να μην έχεις πάρει αίμα, και να μην έχεις ράψει ανοιχτό επιδερμικό τραύμα, και να μην ξέρεις να βάλεις καθετήρες... ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΣΟΥ ΝΑ ΜΗ ΣΤΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΕ ΚΛΙΝΙΚΑ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ... πάνε ΕΝΑ βράδυ (όχι παραπάνω... ένα!) σε εφημερεύον νοσοκομείο και ΕΝΑ πρωί (όχι παραπάνω... ένα!) το πρωί 6 η ώρα που παίρνουν αίμα απ'τους ασθενείς ή/και τους αλλάζει το νοσηλευτικό προσωπικό και τα περισσότερα απ'τα "superskills" θα τα μάθεις.

Αλλιώς περίμενε το αγροτικό ή το πρώτο έτος (γενικό τμήμα) της ειδικότητας και εκεί θα τα μάθεις το πρώτο δεκαπενθήμερο της δουλειάς υποχρεωτικά.

Δηλαδή υπάρχουν δύο τρόποι... ή έχεις μεράκι και τα μαθαίνεις νωρίτερα από μόνος σου ή με το ζόρι όταν αργότερα στα υποχρεώσει ο ειδικός που είναι από πάνω σου και σε κοιτάει περίεργα που δεν ξέρεις να χτυπήσεις φλέβα.

Διαλέχτε και πάρτε, πάντως αν θεωρείτε καλό το πανεπιστήμιο που στα μαθαίνει αυτά τότε κάναμε όλοι μας μαλακία που πήγαμε να σπουδάσουμε στις ιταλορουμανοβουλγαρίες ή μείναμε στην ελλάδα μιας που ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΡΙΤΗΡΙΑ το field hospital στην Ουγκάντα ή το Αφγανιστάν πιο πολλά σου μαθαίνει...

Όπως και να'χει, τζάμπα μαλώνετε και χαλάτε το σάλιο σας αφού η αλήθεια είναι κάπου στη μέση: υπάρχουν μούφες έξω όπως υπάρχουν μούφες κι εδώ, είτε αυτό λέγεται σχολή/υποδομή είτε φοιτητές που τις απαρτίζουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

http://www.dikatsa.info/forum/showthread.php?threadid=1044

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΧΕΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΣ ΕΝΟΣ ΚΑΤΩ ΑΚΡΟΥ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΤΟΥΣ ΣΩΜΑΤΟΣ

Α)5%

Β)9%

Γ)12%

Δ)18%

Ε)24%

Και συμφωνα με το Δικατσα σωστη απαντηση ειναι 9%

ΕΑΝ ΕΒΑΖΑΝ ΣΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ . ΘΑ ΚΑΝΑΝΕ 45 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΤΑΛΗΨΗ

ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΤΩΡΑ ΡΕΕΕ

και η συνεχεια

Νομιζω οτι επιτηδες βαζουν τετοιες ερωτησεισ για να ελεγχουν τον αριθμο τον επιτυχοντων.

π.χ. απο αυτη την ερωτηση μονο κοπηκαν καμια 100 αρια ατομα

Αν κανει καποιος προσφηγη η δικη θα γινει μετα απο εναμισι χρονο και χωριστα τα εξοδα σε δικηγορους.

αν δοκιμασει να βγει στα καναλια κανεις δεν θα καταλαβει τι λεει και μαλλον θα τον παρουν με τις ντοματες η θα υποστει σχολια τυπου << Βαρεμενου>>

ειναι ενας απλος και αποτελεσματικος τροπος να ξεφωρτωθεις καποιους και να μη παρει κανενας χαμπαρι

Εχετε ακουστα για την μεγαλη πορεια των ινδιανων.

καποτε οι αμερικανοι αναγκασαν ενα τεραστιο αροιθμο ινδιανων να μετακινηθει απο μια περιοχη σε μια αλλη .

το προσχημα ηταν οτι το κανουν για το καλο τους για ανθρωπιστικους λογους

κατα την διαρκεια τη πορειας οι περισοτεροι πεθαναν

Παρομειες μεθοδους <<ευγενικης>> εξωντωσης - γενοκτονιας

αμερικανοσιωνιστικης εμπνευσεως χρησιμοποιει και το ΔΙΚΑΤΣΑ

αυτα τα μουνοπανα μας κλεβουν χρονια απο τη ζωη μας μας ψηλοδολοφονουν

ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΑΥΤΟΙ Η ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΤΗ ΖΩΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΛΕΒΟΥΝ

και το θεικα δικατσαδικο

ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΙΑ ΒΑΡΙΑ Η ΠΟΥΤΣΑ ΤΟΥ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΑ

emeleosemkafes

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

από όλες τις ερωτήσεις που είχε η εξέταση, η συγκεκριμένη έκοψε καμιά κατοσταριά άτομα?

εγώ ξέρω ότι αν απαντάς όλες τις ερωτήσεις εκτός από μία και πάλι περνας...

αλλά όταν πηγαίνει για την βάση, σίγουρα υπάρχει πρόβλημα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ολα τα λεφτα παντως ειναι ο "Αληθινος γιατρος", ο οποιος απο την ολη ιστορια αυτο που καταλαβε ειναι οτι 100 απαντησαν σωστα και οι υπολοιποι λαθοθ.

Δηλαδή οι 100 έβαλαν 18 και οι υπολοιπες χιλιάδες 9% περί της μιας επιφάνειας του κάτω άκρου?Δηλαδή οι υπόλοιποι είχαν μυριστεί τη φάση και λένε-αχα,πάνε να μας τη σκάσουν,θα τους τη βγούμε με κόκκινο!!!!Τι λέτε ρε τούβλα?!!!

pathologos σε πάω πιο πολύ από όλους,εσύ μαζί με τον πελεκάνο είστε λαμπρά παραδείγαματα και τπικά μαζι(ειδικά στο λεξιλόγιο του παθολόγου)αποφοίτων ανατολικης μπανανίας...

Ε ρε τι εχουμε παθει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΛΑΤΕ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΔΙΚΑΤΣΑ ΚΑΙ ΓΡΑΨΤΕ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΑΔΩΣΕΤΕ ΤΟ ΓΡΑΠΤΟ ΣΑΣ (ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΙΝΟΤΑΝ) ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΘΑ ΠΕΡΝΑΓΑΤΕ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.

ΕΚΤΟ ΕΤΟΣ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΑΙΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ. ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΘΑ ΦΑΝΕΙΤΕ ΟΛΟΙ. Η ΙΑΤΡΙΚΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ, ΠΑΣΠ-ΔΑΠ ΚΑΙ ΑΗΔΙΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ, ΔΙΑΒΑΣΜΑ, ΚΛΙΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΒΑΝΗ ΚΑΙ ΤΟ VOLCANO. ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ, ΕΞΟΔΑ ΓΙΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ, ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΣΧΗΜΕΣ ΣΥΓΚΥΡΙΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ΞΕΝΗ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΙΑΤΡΙΚΗ ΚΑΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΕ ΞΕΝΗ ΓΛΩΣΣΑ.

ΠΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ?

ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΕΔΩΣΑΝ ΓΙΑ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ. ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ ? ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΕΞΩ ? ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ.

ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ...

dikatsa1 συμφωνώ μαζί σου

είσαι άτομο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τα παλλικαρακια απο το δικατσα να μην κολλανε στο 9% αλλα να μας πουν πως μεταφραζεται στα ρουμανοβουλγαρικα αυτο που εβαλα σε bold:

Νομιζω οτι επιτηδες βαζουν τετοιες ερωτησεισ για να ελεγχουν τον αριθμο τον επιτυχοντων.

Παρομειες μεθοδους <<ευγενικης>> εξωντωσης - γενοκτονιας

αμερικανοσιωνιστικης εμπνευσεως χρησιμοποιει και το ΔΙΚΑΤΣΑ

αυτα τα μουνοπανα μας κλεβουν χρονια απο τη ζωη μας μας ψηλοδολοφονουν

ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΑΥΤΟΙ Η ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΤΗ ΖΩΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΛΕΒΟΥΝ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σχετικα με το 9%

αυτο δινει ως σωστη απαντηση το dikatsa.gr στις "απαντησεις των θεματων" και ειναι φυσικα λαθος.

αραγε οι διορθωτες αυτο δεχτηκαν ως σωστο?

και οι δικατσαδες γιατι δεν κανουν προσφυγη (το αγαπημενο τους φαγητο) για ενα τοσο εξωφθαλμο λαθος?

το ορθογραφικο λαθος πιθανοτερα βρισκεται στο pdf του dikatsa.gr και οι φωνες των δικατσαδων ειναι παραπειστικες

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά οι του ΔΙΚΑΤΣΑ μην ξανοίγεστε...Δεν είναι ερώτηση για πτυχίο το πώς συμπληρώνουμε το ιστορικό ενός ασθενή με εγκαύματα...3ο άντε βαριά 4ο ένα ρημαδοιστορικό ξέρουμε να το γράφουμε. Σωστά; :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.