Jump to content

Ό,τι μου έμαθε η ζωή...


Doctor_7

Recommended Posts

Πως πάτο δεν πιάνεις αν δεν αποφασίσεις πως το κεφάλι σου πόνεσε από τις ακατάπαυστες πτώσεις και πως πρέπει, γιατί το οφείλεις στον εαυτό σου, να δεις και λίγο ήλιο. Πάντα υπάρχει πιο χαμηλά και πιο χαμηλά από το χαμηλά. Και ξέρετε πόσο εύκολα αρχίζουμε να σκαλίζουμε το χώμα, ακόμα και με κουταλάκι; Αλλά πάντα ξημερώνει, όσο δύσκολες ή μακριές κι αν είναι οι νύχτες και δεν πρέπει να το αγνοούμε.. Ο ήλιος είναι ζωή...

Καλη σας μέρα emrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Created
  • Last Reply
emarup σωστό ! Αρκεί να μην γίνεται εγκλοβισμός στο παρελθόν γιατι χανεται το παρρον κι όποιος χανει το παρρον απο τα χερια του σιγουρα δεν έχει μέλλον ! ;)
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να μην κλείνω τα μάτια σε δύσκολες καταστάσεις

Να μην εφησυχάζω ποτέ, γιατι η κορυφή δεν δέχεται τίποτα λιγότερο από την τελειότητα

Να μην είμαι επιπόλαιος, επαληθεύοντας εναν παλιο μου καθηγητή

Να είμαι ρεαλιστής

Να μην δίνω σε κανέναν σωμα και ψυχή ανευ αποδοχών, χωρις να γίνεται τακτική αξιολόγηση για το αξίζει το προνόμιο αυτό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να εκφράζω αυτό που νιώθω χωρίς να φοβάμαι, γιατί αν δεν το κάνω, κάποια στιγμή θα το μετανιώσω...

Ότι ο ύπνος σε ορισμένες περιστάσεις δεν είναι απλά περιττός, είναι απώλεια όμορφων στιγμών...

Να κυνηγάω τα όνειρά μου με οποιοδήποτε κόστος ;)

Ότι πρέπει να ρισκάρω...

Ότι υπάρχουν υπερευαίσθητοι,τρυφεροί άνθρωποι κι ας μην το δείχνουν... emblush Και είναι όμορφο να τους έχεις δίπλα σου..

Ότι η ζωή είναι πολλές φορές πολύ πιο απρόβλεπτη και όμορφη και από τα πιο τρελά μας όνειρα.. emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ότι όταν ξεσκονίζεις, μαγειρεύεις κλπ και ταυτόχρονα χορεύεις, καθυστερείς πολύ, αλλά το χαίρεσαι κιόλας! emwin:P:lol:

Ότι κάθε φορά που απελπίζεσαι emconfused ,.... ε, δεν είναι απαραίτητα κακό! :o Καλό είναι να προβληματίζεσαι καμιά φορά! :huh:

Να χαμογελάμε.. emcolgate Είναι δώρο για μας και όλους όσους είναι δίπλα μας... emiloveyou

Πολλές φορές κάνουμε κέφι και περνάμε ανέλπιστα όμορφα με τραγούδια που θεωρούμε καμμένα :wacko: .... Προσωπική, πρόσφατη εμπειρία:

"Θες να κάνουμε σχέση, θες να κάνουμε σχέση

Να περπατάμε αγκαλιά, να σε φιλώ στα φανερά , να σε κρατώ απ ' τη μέση; "

emarup Τι άλλο να σχολιάσω εγώ; :P:anavwfwties:

Αντιμετωπίστε τα πάντα με αισοδοξία, χιούμορ και αυτοσαρκασμό! ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΧΑΡΙΣΤΙΑ. Την τρως εκεί που δεν την περιμένεις. Από άνθρωπο που βοήθησες (λίγο ή πολύ). Και ναι, σίγουρα δεν το περίμενες... <_< Γιατί η δική σου καλή διάθεση, ίσως θεωρήθηκε αυτονόητη και δεδομένη.

Ποτέ μην δίνετε την εντύπωση στους ανθρώπους πως είστε δεδομένοι. Ακόμα κι αν δεν σας ποδοπατήσουν κάποια στιγμή, το λιγότερο, θα σας αγνοήσουν...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η ζωή μόλις σήμερα μου έμαθε πως αν θέλεις να φας στα μουλωχτά, το αλουμινόχαρτο δεν εξυπηρετεί. Αυτά παθαίνει όποιος δεν προβλέπει- σύνθημά μου στο εξής: "ΔΩΣΤΕ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΣΤΗ ΔΙΑΦΑΝΗ ΜΕΜΒΡΑΝΗ"!

Επίσης για το φαγητό στα μουλωχτά- ποτέ μα ποτέ μην τετραπλοδιπλώνεις το φαΐ σου. Δεν είναι καθόλου πρακτικό emno

Η ζωή μου έμαθε ότι είμαι πολύ καλός για να είμαι αληθινός!αχαχαχαχαχαχα :splats::splats::splats::wub:

Συνεπώς δεν είσαι αληθινά καλός; :blink: Ψεύτικος;;; :o

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω ηξερα οτι στη ιατρικη σπουδαζουν γιατρινες...

Απο προχθες διαπιστωσα οτι τελικα σπουδαζουν και μοντελα...

τι μοντελα δηλαδη...

μιλαμε για ΘΕΑ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι ανθρωποι δεν αλλαζουν...κρυβονται και μεταλλασονται ...παραμένουν όμως πάντα ίδιοι !

Πολλοί λίγοι ακολουθούν τη συνείδησή τους γιατι ο δόμος είναι δύσκολος, οι περισσότεροι προτιμούν την επανάπαυση της πρόσκαιρης απόλαυσης, πληγώνουν και πληγώνονται σ' ένα φαύλο κύκλο προσωπικής αποτυχίας ως το τέλος της ζωής τους !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω ηξερα οτι στη ιατρικη σπουδαζουν γιατρινες...

Απο προχθες διαπιστωσα οτι τελικα σπουδαζουν και μοντελα...

τι μοντελα δηλαδη...

μιλαμε για ΘΕΑ!

:blink: Την πατησες με γιατρινα????? :P:lol::lol:

(καλα να παθεις...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πως μόνο ο θάνατος είναι μη αναστρέψιμος... emcry

Αλλά αντιρροπούμενος... ;)

Η ζωή, μου έμαθε ότι εν τέλει είμαι ανεπίδεκτος μαθήσεως... B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.