Jump to content

Ό,τι μου έμαθε η ζωή...


Doctor_7

Recommended Posts

Ότι όταν δεν είσαι ερωτευμένος, η ζωή είναι ασπρόμαυρη..... emconfused

Εγώ πάλι βλέπω και γκρίζο :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Created
  • Last Reply
Εγώ πάλι βλέπω και γκρίζο :P

Το ίδιο είναι... τα μαύρο , τα γκρι και το άσπρο δεν είναι χρώματα. (Σπούδασα και γραφιστική ακόμα το μετανιώνω .... )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Semantics :P
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ότι όταν δεν είσαι ερωτευμένος, η ζωή είναι ασπρόμαυρη..... emconfused

ε και?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

oτι για ορισμενα πραγματα...

απλα δεν ειναι ο καιρος καταλληλος...

απλα δεν ετυχε...

παρα τις προσδοκιες μας...

τι να κανουμε...

ετσι ειναι ορισμενα πραγματα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οτι και ο αισιοδοξος και ο απαισιοδοξος ανθρωπος...καποια στιγμή πεθαίνουν. Οι διαφορά τους έγκειται στο πώς ο καθένας τους έχει ζήσει! (δια στόματος ράνιας νομίζω! emiloveyou )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φίλος σου μπορεί να είναι και κάποιος που δε βλέπεις συχνά λόγω απόστασης... emblush

Όταν αγαπάς κάποιον, το κάνεις άνευ όρων... emrose

Η υπέρβαση αξίζει μόνο και μόνο για το συναίσθημα της στιγμής .. emgoal

Οι καλύτερες διακοπές γίνονται με λίγα άτομα... emcolgate

Η λογική και το συναίσθημα πρέπει να συνυπάρχουν.. ;)

Ποτέ μην απογοητέυεσαι για κάτι που δεν έγινε... Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί τελευταία στιγμή... :unsure:

Όταν φοβάσαι το οτιδήποτε, δεν μπορείς ούτε να το ζήσεις, ούτε να το απολαύσεις... :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οτι και ο αισιοδοξος και ο απαισιοδοξος ανθρωπος...καποια στιγμή πεθαίνουν. Οι διαφορά τους έγκειται στο πώς ο καθένας τους έχει ζήσει! (δια στόματος ράνιας νομίζω! emiloveyou )

Το προσυπογράφω και με τα δυο μου χέρια! Αλλά το έχω αντιγράψει , emrespect από τον Κοέλο νομίζω. Μην κλέβω τη σοφία άλλων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμενα γτ δεν μου χει μαθει τιποτα η ζωη ακομα??????? :P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμενα γτ δεν μου χει μαθει τιποτα η ζωη ακομα??????? :P:P

Μεγάλο ψέμα. Δε θέλω να κάνω χαζοκολακείες σε κανέναν, αλλά είσαι από τα πιο καλτ άτομα του site.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μεγάλο ψέμα. Δε θέλω να κάνω χαζοκολακείες σε κανέναν, αλλά είσαι από τα πιο καλτ άτομα του site.

Οταν λες καλτ....κατι σαν

Dawn of the Dead : "They kill for one reason: They kill for food!" :P

ή κατι σαν

They Live : "I have come here to chew bubble gum and kick ass...I'm all out of bubble gum." ;)

...ε? emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμενα γτ δεν μου χει μαθει τιποτα η ζωη ακομα??????? :P:P

Και μένα τώρα τελευταία δε βλέπω να μου μαθαίνει πολλά ... ίσως τα έμαθα όλα :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η ζωή μας μαθαίνει μέχρι την τελευταια της σταγόνα στο κομματακι που μας αναλογεί.....

Πάντα θα μας εντυπωσιάζει , παντα θα μας δίχνει πόσο μικροί είμαστε και ταυτόχρονα πόσο ατομικά και μοναδικά υπέροχοι ....

Η ζωή μας δίχνει την ευθραυστη ισορροπία της ύπαρξής μας , την ευθραυστη ισορροπία του σύμπαντος μας ,

μας κραυγάζει : "ζήσε με όπως έρχομαι , προσαρμόσου και απόλαυσε με , κρατα την ταυτότητά σου και διεκδίκησε την αθανασία σου....."

Λίγες σκέψεις μου... είχα μια ενδιαφέρουσα συζήτηση χθες το βραδυ ! ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...πως όσο την πληγώνεις τόσο την πωρώνεις! emiloveyouemrockon

emarupemeleos Μη στηρίζεσαι σε αυτό! Κάποια στιγμή όλες συνέρχονται!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemeleos Μη στηρίζεσαι σε αυτό! Κάποια στιγμή όλες συνέρχονται!

emarupemeleos Βασικά αναφερόμουν σε κάποια πολύ συγκεκριμένη και για πολύ συγκεκριμένο λόγο.. emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τώρα τελευταία κατάλαβα πως η ζωή χωρίς αμαρτία είναι κάπως σαν μια δίαιτα που δεν τη σπας ποτέ: ακόμα και αν κάποιος το κατάφερνε για μεγάλο διάστημα, ούτε πλάκα θα είχε, ούτε νόημα ... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πως όταν αγαπάς δεν μπορείς να περιμένεις ανταπόδωση- η αγάπη δεν έχει όρους και δεν σηκώνει εγωϊσμούς. Όταν στην αγάπη μπαίνουν προσωπικές τρικλοποδιές και εμπόδια, τότε δεν είναι αγάπη, αλλά πρέπει να αναζητηθούν άλλοι ορισμοί για να χαρακτηρίσουν το συναίσθημα (πχ. έρωτας κλπ.). Και σαφώς, για να πεις "σ'αγαπώ" πρέπει να έχεις βουτήξει ουκ ολίγες φορές την γλωσσίτσα σου στο μυαλό σου. Γιατί πολύ απλά μετά δεν μπορείς να το πάρεις πίσω. Ειδάλλως, θα φανείς το λιγότερο επιπόλαιος, ή ψεύτης.

Οφείλω το μεγαλύτερό μου ευχαριστώ στον άνθρωπο αυτόν που δεν μου είπε ούτε μια φορά ως τωρα ότι με αγαπάει, αλλά δεν το χρειάστηκα και δεν μου έλειψε, γιατί πολύ απλά δεν άφησε μέρα να περάσει χωρίς να μου το δείξει. Και ακόμα και τώρα, και χθες, που οι περισσότεροι έψαχναν να βρουν λόγια, εκείνος μπόρεσε να με θωρακίσει αποδεικνύοντάς μου και πάλι πως την αγάπη του για 'μένα (και προφανώς και για όλους τους ανθρώπους γύρω του) ξέρει να την βιώνει και όχι απλά να την συζητάει.

Γιατί είναι η ενσάρκωση της ρήσης "αγάπη είναι να ξέρεις το χειρότερο για τον άνθρωπο που αγάπησες και παρ'όλα αυτά να μπορείς να τον αγαπάς και πέρα από αυτό".

Η ζωή μου έμαθε πως αυτοί οι άνθρωποι είναι μετρημένοι στα δάχτυλα του ενός χεριού...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ότι τίποτα δεν είναι τυχαίο, και ότι δεν υπάρχουν συμπτώσεις. Α, και κάτι ακόμα: ότι αν κάποιος είναι εξ΄αρχής χλιαρός, απρόσιτος και ψιλοαδιάφορος, δε θ΄αλλάξει ΠΟΤΕ (σ΄αυτή τη ζωή τουλάχιστο)!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ό,τι δυστυχώς τα λάθη που κάναμε τα επαναλαμβάνουμε...και δεν ισχύει και το ρητό περί επανάληψης στο συγκεκριμένο θέμα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.