Jump to content

Ό,τι μου έμαθε η ζωή...


Doctor_7

Recommended Posts

Δεν προκειται για απογοητευση :D !!

Για διαπιστωση προκειται :lol: !!

Μαλιστα σκεφτηκα να τα γραψω και στο "μεγαλη μπουκια φαε,μεγαλη κουβεντα μην πεις"!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Created
  • Last Reply
Δεν προκειται για απογοητευση :D !!

Για διαπιστωση προκειται :lol: !!

Μαλιστα σκεφτηκα να τα γραψω και στο "μεγαλη μπουκια φαε,μεγαλη κουβεντα μην πεις"!

Δεν μπορείς να το γράψεις, παραείναι μεγάλη κουβέντα. Πάντως προσωπικά πιστεύω ότι δεν υπάρχουν καβάτζες στη ζωή. όλα είναι μεταβλητά και ρευστά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπητέ Αρειανέ, αυτά που παραπάνω έγραψες, τα έζησα από άντρα. Τα συναισθήματα και οι συμπεριφορές δεν είναι θέμα φύλου, αλλά χαρακτήρα... ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρέπει να έχεις πολύ δύναμη μέσα σου για αντέξεις κάποιες καταστάσεις... :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κάθε μέρα δεν την αφήνω να περάσει έτσι. Την απολαμβάνω σα να είναι η τελευταία. Η ζωή θέλη επιμονή υπομονή κ θέληση. Όλα τα άλλα κανονίζονται εύκολα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μην το βάζεις κάτω όσο δύσκολα κι αν είναι. Θα ρθουν και τα καλύτερα αρκεί να είσαι δυνατός και σκλήρός, γιατί η ζωή είναι αμείληκτη με τους αδύναμους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπάς στ'αλήθεια όταν παράλληλα το ματάκι σου παίζει πολύ...ή φταίει η άνοιξη?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χα τι μου έμαθε η ζωή στα λίγα χρόνια που κουβαλάω στο καβούκι μου;

- Άνθρωπος που δε χαμογελά με τίποτα είναι σαν αμάξι χωρίς καρμπυρατέρ! Δεν παίρνει μπρος! :o

- Εάν κάποιος δε σου δώσει κάτι , συνήθως είναι γιατί δεν του το ζήτησες! :)

- Αν ψήνεσαι πολύ για κάτι κοίτα μην ξεροκαείς! Υπάρχει και το grill! ;)

-Το χρησιμότερο δώρο για γάμο είναι σάκος του μποξ! :o Ναι, όλοι θέλουμε να εκτονωθούμε κάπου! Γιατί να είναι η πανάκριβη λιμόζ μας; :P

- Ο υπολογιστής είναι απλά μια μηχανή. Μην το φοβάσαι, ό, τι και να του κάνεις, το πολύ πολύ να χαλάσει! emhelp

-Στα μπιφτέκια , βάζουμε και ψωμάκι για να είναι πιο αφράτα! B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οτι αν η αλλη ειναι ή υποψιαζεσαι πως ειναι "κολλημενη" με καποιον και μαλιστα(και χειροτερα να συμπληρωσω...) χωρις να βρισκει ανταποκριση,τοτε αν νομιζεις πως μπορεις εσυ να της προκαλεσεις το ενδιαφερον και της το δειχνεις,τοτε εισαι πολυ μακρια νυχτωμενος...Μακρια!!Θα σου βγαλει το λαδι,θα ειναι μια κρυο μια ζεστη,στην καλυτερη περιπτωση να σε κρατησει για καβατζα και οταν το παρει αποφαση πως την εχει ο αλλος φτυσμενη,το πιθανοτερο ειναι πως θα σε κλασει και εσενα...αυτα τα λεει ενας εξαιρετικα ατυχος,ο οποιος εν αγνοια του επεσε σε τετοιες περιπτωσεις και δεν εχει καμια απολυτως ορεξη να τα ξανατραβηξει...Προκειται για κλασικη περιπτωση οπου καποιος πληγωνεται βαθια και να ειστε σιγουροι πως αυτος δεν ειναι η γυναικα...

Αρειανέ αυτό είναι ΚΟΡΥΦΑΙΟ ... δε σχολιάζεται! Μόνο μια μικρή συμπλήρωση: πληρώστε αυτά τα άτομα με το χειρότερο νόμισμα του συστήματος αξιών που έχουν - αδιαφορήστε επιδεικτικά! Είναι το μόνο πράγμα που καταλαβαίνουν και το μόνο που εκτιμούν σ΄αυτή τη ζωή: την απόρριψη. Είναι άνθρωποι βαθειά άρρωστοι που καμιά βοήθεια δεν θα τους αλλάξει ποτέ. Μακρυά! Tip: μην τους λυπηθείτε κιόλα. Βρίσκουν πάντα έναν όμοιό τους να τους ακολουθεί, καμιά φορά και για όλη τους τη ζωή ... Πάρτε τους χαμπάρι έγκαιρα: κυκλοφορούν δυό-δυό, σαν τους Χιώτες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Η ζωή μου έμαθε πως...κάθε δράση προκαλεί αντίδραση. Πως ό,τι δίνεις παίρνεις..

Μου έμαθε πως πρέπει να σκέφτομαι πολύ πριν κάνω ή πω οτιδήποτε- πως κάθε άνθρωπος που μπαίνει ή υπαρχει ήδη στη ζωή μου, κουβαλάει μέσα του ένα παρελθόν άσχετο απ'το παρόν που μοιραζόμαστε και πολύ πιθανόν να μην έχω δικαιώματα πάνω σε αυτό με κανέναν πιθανό η απίθανο τρόπο και για κανέναν λόγο. Πως οι ψυχές μας είναι ευαίσθητες και πως η προστασία τους είναι κάτι που αφορά εμάς και μόνο εμάς και δεν βαρύνει κανέναν άλλον. Πως η απογοήτευση που ενδεχομένως νιώθουμε από κάποιους ανθρώπους, δεν έχει να κάνει με την ανικανότητά ή την ανεπάρκειά τους, αλλά με τις δικές μας αυξημένες και τρελά μεγενθυμένες προσδοκίες.

Πως η αγάπη ύπάρχει μέσα μας-εμείς την "γεννάμε" και εμείς την "θανατώνουμε".

Και πως κάποιες αγάπες δεν πεθαίνουν ποτέ..... (ευτυχώς...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η ζωή μου έμαθε...

ότι οι σχέσεις είναι δύσκολες.

και οι άνθρωποι τόσο απρόβλεπτοι...!

αλλά ευτυχώς κάποτε πολύ ευχάριστα.

ότι ο χρόνος είναι πάντα η απάντηση για όλα. Είτε μεγεθύνει την απώλεια..ή την εξουδετερώνει.

οτι δύσκολα εμπιστεύεται κανείς γυναικες φίλες!!

πως όλοι κάνουμε λαθη..και εγώ πρώτη από όλους..αλλά η διαφορά μου είναι ότι είμαι έτοιμη να τα παραδεχτώ ανα πάσα στιγμή.

ότι η μοναξιά είναι μεγάλο σχολείο.

πως πρέπει να ελαχιστοποιήσω τα όσα περιμένω από τους άλλους. Η προσδοκία δεν μου κάνει καλό._

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ότι δεν υπάρχει σωστό και λάθος.Απλά κινούμαστε πάνω σε θεσπισμένους νόμους-nada else.Από εκεί και πέρα πιστεύω στην ανθρώπινη αλληλεγγύη και ειλικρίνεια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Mην εμπιστευεσαι ποτε κανεναν μεχρι να αποδείξει ότι κερδισε σωστά την εμπιστοσύνη σου και τότε κρατα για τον εαυτό σου μια μικρή επιφύλαξη... μπορει καποια στιγμή να ναι η αμυνά σου στην απογοήτευση !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μην τα δίνεις όλα σε κανέναν ! Αργά ή γρήγορα θα πληγωθείς και θα μείνεις απογοητευμένος από ΄σενα κυρίως και κυριολεκτικά ξεκρέμαστος ! Αν και ξανά τα ίδια θα κάνεις... τέσπα. emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποτέ μην βάλεις κάποιον πάνω από εσένα....

Εδώ απογοητευόματε από τον ίδιο μας τον εαυτό,έιναι δυνατόν να μην απογοητευτούμε αργά ή γρήγορα παό κάποιον άλλον??? :mellow::unsure:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάτι παλιό που το έμαθα και πάλι από την καλή!

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια για το μέλλον

ο Θεός γελάει.....

Μη σχεδιάζεις διακοπές για μετά από 3 μήνες γιατί...δεν ξέρεις αν θα έχεις βγει ακόμα από το νοσοκομείο..... ( και πως...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν ένας άνθρωπος σε ζηλεύει, δεν θα μπορέσει ποτέ να σου χαρίσει την ψυχή του...

Οι ανθρώπινες σχέσεις, όλες οι ανθρώπινες σχέσεις, μπορούν να σταθούν μόνο όταν υπάρχει αμοιβαίος αλληλοσεβασμός και κατανόηση... Και σαφώς, κρατιούνται από δυο (και παραπάνω) και ποτέ από την καλή διάθεση ενός μόνο... Όσο καλή κι αν είναι αυτή η διάθεση... emno

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.