Jump to content

Ό,τι μου έμαθε η ζωή...


Doctor_7

Recommended Posts

Σας έχει τύχει ποτέ να την πατήσετε;

Σίγουρα ναι!

Το λοιπόν...γράφτε εδώ το ηθικό δίδαγμα που λάβατε από διάφορες εμπειρίες της ζωής σας - καλές και κακές - για να είμαστε υποψιασμένοι κι εμείς οι υπόλοιποι... :P:P:P

emarright Ποτέ μη φάτε ολόκληρη πίτσα στις 11 το βράδυ - όσο και αν πεινάτε - ειδικά όταν πρέπει να κοιμηθείτε πριν τις 2 το βράδυ...

Ναι ναι...ξέρω...κι εγώ το θεωρούσα αυτονόητο, αλλά... :bloodomen:

emarright Όταν η κοπέλα σου σε ρωτήσει: "Σου φαίνομαι χοντρή;;;" η σωστή απάντηση είναι η ερώτηση..."Σου φαίνομαι μα emcensoredemcensoredemcensored ας;;;"

emgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Created
  • Last Reply

emarup:unsure: Βρε Sorriso-greco μολις εφαγα μια πιτσα και σε λιγο παω νανακια.....τωρα το λες για το ωραριο διατροφης!;Παντως εγω μια χαρα νιωθω.....μαλιστα πειναω emblushemblush

Ciao-ciao!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σας έχει τύχει ποτέ να την πατήσετε;

Σίγουρα ναι!

Το λοιπόν...γράφτε εδώ το ηθικό δίδαγμα που λάβατε από διάφορες εμπειρίες της ζωής σας - καλές και κακές - για να είμαστε υποψιασμένοι κι εμείς οι υπόλοιποι... :P  :P  :P

emarright Ποτέ μη φάτε ολόκληρη πίτσα στις 11 το βράδυ - όσο και αν πεινάτε - ειδικά όταν πρέπει να κοιμηθείτε πριν τις 2 το βράδυ...

Ναι ναι...ξέρω...κι εγώ το θεωρούσα αυτονόητο, αλλά... :bloodomen:

emarright Όταν η κοπέλα σου σε ρωτήσει: "Σου φαίνομαι χοντρή;;;"  η σωστή απάντηση είναι η ερώτηση..."Σου φαίνομαι μα emcensored  emcensored  emcensored ας;;;"

emgoal

και εγώ συμφωνώ για το φαγητό!!!

count me in!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarright Ποτέ μη μοιραστείς μια πίτσα από αγνώστου ταυτότητας πιτσαρία με ένα φίλο σου(ισχύει και για περισσότερα άτομα), αλλιώς θα καταλήξετε και οι δυο στο νοσοκομείο με γαστρεντεριτιδα και 3 ορούς πανω απ το κεφάλι σας... emanakatevomai

emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μερικά ενδιαφέροντα στατιστικά!

το 10% των γυναικών έχει κάνει σέξ με κάποιον άγνωστο

το 20% των ανδρών έχει κάνει σέξ σε περίεργο μέρος

στο 36% των γυναικών αρέσει να κυκλοφορούν γυμνές

στο 45% των γυναικών τους αρέσουν οι μελαχρινοί με γαλάζια μάτια

στο 46% των γυναικών αρέσει το πρωκτικό σέξ

το 70% των γυναικών προτιμά το σέξ το πρωί

το 80% των ανδρών δεν έχει κάνει ομοφυλοφιλική σχέση

το 90% των γυναικών θα ήθελε να κάνει σεξ στο δάσος

το 99% των γυναικών δεν έχει κάνει ποτέ σέξ στο γραφείο

Συμπέρασμα:

Στατιστικά, έχεις μεγαλύτερες πιθανότητες να κάνεις πρωκτικό σέξ ένα

πρωί με μία άγνωστη γυναίκα στο δάσος, από το να κάνεις σέξ στο γραφείο

αργά το βράδυ.

Ηθικό δίδαγμα:

Mην κάθεστε μέχρι αργά στο γραφείο, δεν πρόκειται να σας συμβεί κάτι

καλό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάρτε κι άλλο ένα emcolgate:D

Ήμουν ευτυχισμένος. Η κοπέλα μου κι εγώ βγαίναμε πάνω από ένα χρόνο και έτσι αποφασίσαμε να παντρευτούμε. Οι γονείς μας, μας βοήθησαν με κάθε τρόπο, οι φίλοι μου με παρότρυναν και η κοπέλα μου ήταν ένα όνειρο! Ένα μόνο με απασχολούσε: Η πεθερά μου. Ήταν γυναίκα καριέρας, έξυπνη αλλά όμορφη και σέξι και μερικές φορές με φλέρταρε κάνοντάς με να νιώθω αμήχανα. Μια μέρα με κάλεσε σπίτι της να ελέγξουμε τις προσκλήσεις. Έτσι πήγα. Ήταν μόνη της και όταν έφτασα μου ψιθύρισε στο αυτί ότι είχε κάποια αισθήματα για μένα και επιθυμίες που δεν μπορεί να κατανικήσει. Έτσι πριν παντρευτώ και δεθώ μόνιμα με την κόρη της θα ήθελε να κάνουμε έρωτα έστω μια φορά μόνο. Τι να έλεγα... Ήμουν σε κατάσταση σοκ και δεν μπορούσα να αρθρώσω λέξη.

Έτσι, μου είπε, "πάω στην κρεβατοκάμαρα και αν θέλεις κι εσύ έλα σε περιμένω".

Έμεινα αποσβολωμένος να κοιτώ τον υπέροχο πισινό της καθώς ανέβαινε τις σκάλες.

Για 1-2 λεπτά έμεινα ακίνητος και μετά προχώρησα προς την εξώπορτα.

Την άνοιξα και βγήκα έξω.

Ο πεθερός μου ήταν εκεί και με δάκρυα στα μάτια με αγκάλιασε και mου είπε πολύ χαρούμενος ότι πέρασα το μικρό τους τεστ, ότι δεν θα έβρισκαν καλύτερο σύζυγο για την κόρη τους και με καλωσόρισε στην οικογένεια.

Όσο για μένα... το μάθημα που έμαθα ήταν:

Πάντα να κρατώ τα προφυλακτικά στο αυτοκίνητο.

emgoal:splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ποτέ μην κανονίζετε κάτι που σας αρέσει πολύ με ανθρώπους που είναι μεν καλοί αλλά είναι και αναποφάσισοι και βαριούνται που ζουν

θα σας το ακυρώσουν τελευταία στιγμή και θα χάσετε αυτό που λαχταράτε! :angry:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

να πηγαίνετε στα ραντεβού σας 15-20 λεπτά μετά το προκαθορισμένο διότι όλοι πάντα αργούν!Καλύτερα να αργείς εσύ παρά να περιμένεις!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ένα από τα πιο σημαντικά, θεωρώ, πράγματα που έχω μάθει ως τώρα στη ζωή μου..

Όταν σε ενδιαφέρει πάρα πολύ κάτι, κάποια, κάποιος, οτιδήποτε, προσπάθησε να βγάλεις τον εαυτό σου από το κάδρο για λίγο και να κοιτάξεις όσο αντικειμενικά γίνεται την κατάσταση. Αν πρόκειται για κοπέλα, μην της δείξεις ότι πεθαίνεις για αυτήν. Αν πρόκειται για οποιαδήποτε κατάσταση, δες την ψύχραιμα. Τα αποτελέσματα σε κάθε περίπτωση είναι καλύτερα του αναμενόμενου.

Με βάση τις διδαχές του φιλόσοφου Επίκτητου, τα συναισθήματά μας για τα γεγονότα, πρόσωπα, καταστάσεις εξαρτώνται από τον τρόπο που τα βλέπουμε και τη σημασία που τους δίνουμε. Όταν ταυτίζουμε την ευτυχία μας με όλα τα παραπάνω, η απογοήτευση είναι κάποια στιγμή δεδομένη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με βάση τις διδαχές του φιλόσοφου Επίκτητου, τα συναισθήματά μας για τα γεγονότα, πρόσωπα, καταστάσεις εξαρτώνται από τον τρόπο που τα βλέπουμε και τη σημασία που τους δίνουμε. Όταν ταυτίζουμε την ευτυχία μας με όλα τα παραπάνω, η απογοήτευση είναι κάποια στιγμή δεδομένη.

από sovereign

ακριβώς αυτό -δεν είναι αναγκαίο να ταυτίζουμε την ευτυχία με πραγματοποίηση συγκεκριμένων καταστάσεων .καλύτερα να ολοκληρώνεται απλά η ευτυχία όταν επιτευχθούν αυτά που επιθυμούμε.βέβαια είναι πολύ δύσκολο να κοντρολάρεις συναισθήματα -ειδικά αν είσαι αυθόρμητος και ενθουσιώδης (ή και ανώριμος κατα άλλους!).

αν έπρεπε να διαλέξω ανάμεσα στα μαθήματα της ζωής αυτό θα ήταν-να βάζεις όριο στα πάθη .

παλιά έλεγα ότι τα πάθη-και το εννοώ με την καλή έννοια, ότι δηλαδή κάνει κάποιον ευτυχισμένο και τον ολοκληρώνει , είναι το παν στη ζωή.όμως αυτό ισχύει για όσο διάστημα σε απογειώνουν.γιάτι στην κατάβαση και ακόμη χειρότερα στην προσγείωση μπορεί να χτυπήσεις.

φυσικά δε θα μου άρεσε από την αλλη άκρη ένα άτομο που δε θα είχε πάθη και αγάπες που θα τις υπεράσπιζόταν με φούρια.

αυτή η χρυσή γραμμή .ανάμεσα στο πορωνομαι και στο τρελαίνομαι.

ομολογώ ότι σε αυτό το μάθημα δεν έχει ολοκληρωθεί η παραδοσή .ακόμη!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarright Στο 99% των περιπτώσεων, το χαμόγελο που δίνεις επιστρέφει σε σένα και αυτό σε κάνει διπλά χαρούμενο...Στο υπόλοιπο 1% των περιπτώσεων έχω διαπιστώσει ότι συγκαταλέγονται άνθρωποι που είτε δεν ξέρουν είτε δεν έχουν μάθει είτε ντρέπονται να χαμογελάσουν...Άραγε ξέρουν τι χάνουν;;;... emno
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup πολύ μου άρεσε! emhug
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ποτέ μα ποτέ μην περνάτε μετά τις ειδήσεις απευθείας στην κουζίνα , ιδιαίτερα αν είστε από τους τύπους που όταν στεναχωριόυνται θέλουν γλυκά emblush (ή έτσι τουλάχιστον αρέσκονται να δικαιολογούνται)-κάντε μια βολτα πρώτα από τα άλλα δωμάτια του σπιτιού

καλό είναι να υπάρχει πάντα στο σπίτι μια κοκα κόλα ,ένα sprite .μία σόδα-κάτι τέτοιο τέλοσπάντων :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν σε ενδιαφέρει πάρα πολύ κάτι, κάποια, κάποιος, οτιδήποτε, προσπάθησε να βγάλεις τον εαυτό σου από το κάδρο για λίγο και να κοιτάξεις όσο αντικειμενικά γίνεται την κατάσταση. Αν πρόκειται για κοπέλα, μην της δείξεις ότι πεθαίνεις για αυτήν. Αν πρόκειται για οποιαδήποτε κατάσταση, δες την ψύχραιμα. Τα αποτελέσματα σε κάθε περίπτωση είναι καλύτερα του αναμενόμενου.

Ναι ,σε γράφει κι αυτή στα παλιά της τα υποδήματα μετά κι είστε 2 μια χαρά φτυσμένοι...

Εγώ ένα ξέρω από τη ζωή...Στην αρχή όλοι φτυσμένοι είμαστε ή νιώθουμε...

Στην πορεία τα πράγματα κάποτε θα φτιάξουν... :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarright Επίσης συνεχίζει να επαληθεύεται το λαϊκό μεν θυμόσοφο δε άσμα "...Της γυναίκας η καρδιά είναι μια άβυσσος - πότε κόλαση και πότε ο παράδεισος!!!..." emroseemroseemrose
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Η ζωή εκτός από σύντομη είναι και μια συνεχής φάρσα οπότε πρέπει να την παίρνουμε ελαφρώς!"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ε όχι και άβυσσος ...

απλά καμιά φορά δεν ξέρουμε τι θέλουμε και σας παιρνουμε στο λαιμό μας.

είναι που δυστυχώς άλλα θέλουμε και άλλα λέμε.

C est la vie! η γλυκόπικρη ζωή! emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ε όχι και άβυσσος ...

απλά καμιά φορά δεν ξέρουμε τι θέλουμε και σας παιρνουμε στο λαιμό μας.

είναι που δυστυχώς άλλα θέλουμε και άλλα λέμε.

C est la vie! η γλυκόπικρη ζωή! emiloveyou

:P Το ότι το παραδέχεσαι αγόγγυστα ( τι λέξη είπα πάλι ο *******... :lol: ) με καλύπτει εξ ολοκλήρου! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

χμ...δεν το παραδέχτηκα ακριβώς...

είπα ότι καμιά φορά μπορεί να μην ξέρουμε ακριβώς τι θέλουμε...

αλλά θα προσθέσω ότι αυτό ισχύει εξίσου και για τα δυό φύλα emrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarright Επίσης συνεχίζει να επαληθεύεται το λαϊκό μεν θυμόσοφο δε άσμα "...Της γυναίκας η καρδιά είναι μια άβυσσος - πότε κόλαση και πότε ο παράδεισος!!!..." emrose  emrose  emrose

Το τραγούδι αγαπητέ μου πελάτη είναι λογοκεκριμένο....απλά το δεύτερο δεν είναι Πότε,αλλά Ποτέ!!! ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.