Jump to content

Ό,τι μου έμαθε η ζωή...


Doctor_7

Recommended Posts

Εμένα πάντως η ζωή μου έμαθε, ποτέ μα ποτέ να μην προσδοκώ κάτι... ιδίως αν το θέλω πολύ...

Ό,τι κι αν είναι αυτό, αν είναι κάτι που πραγματικά θέλω, κι έχω μπει στη διαδικασία να το περιμένω, κάτι θα γίνει και θα στραβώσει.... emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Created
  • Last Reply
emarright Επίσης συνεχίζει να επαληθεύεται το λαϊκό μεν θυμόσοφο δε άσμα "...Της γυναίκας η καρδιά είναι μια άβυσσος - πότε κόλαση και πότε ο παράδεισος!!!..." emrose  emrose  emrose

Το τραγούδι αγαπητέ μου πελάτη είναι λογοκεκριμένο....απλά το δεύτερο δεν είναι Πότε,αλλά Ποτέ!!! ;)

ΧΑΧΑΧΑ...Έξυπνο! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΟΤΕ μην σχολιάσετε τα "πιασίματα" που έχει στη μέση της...Ειδικά αν εκείνη τα θεωρεί disadvantage...Κινδυνεύετε από το ωστικό κύμα... :bloodomen::bloodomen::bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΟΤΕ μην σχολιάσετε τα "πιασίματα" που έχει στη μέση της...Ειδικά αν εκείνη τα θεωρεί disadvantage...Κινδυνεύετε από το ωστικό κύμα... :bloodomen:  :bloodomen:  :bloodomen:

Τι εκανες βρε;Τι της ειπες;Εγω που δε εχω προβλημα με τα χερουλια μου ποτε θα παμε για φαγητο Sorriso-greco; :wub:embounce8

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι εκανες βρε;Τι της ειπες;Εγω που δε εχω προβλημα με τα χερουλια μου ποτε θα παμε για φαγητο Sorriso-greco; :wub:embounce8

Να κανονίσεις με το στρουμφο-Μαριζουλίνι να πάμε...αλλά να ξέρεις...νηστεύω...Οπότε καλύτερα μετά το Πάσχα!Πριν μόνο για γκαϊφέ!!! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

νηστεύεις ? δηλώνω εντυπωσιασμένη.μπράβο! :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χμ,στα λιγα χρονια που εχω την χαρα να βρισκομαι στη ζωη μπορω να πω οτι ειμαι σιγουρη για 6 πραγματα:

1.Ποτε μη λες ποτε (πιστεψτε με,εχω κανει πολλα "ποτε" μου... emblush )

2.Η ευτυχια μας,μας ανηκει!Αν θες να εισαι παντα δυστυχισμενος γινεται πανευκολα,αλλα και το να εισαι ευτυχυσμενος γινεται με τον ιδιο τροπο,αρκει να το πιστεψεις!

3.Να εισαι παντα ο εαυτος σου,αλλιως το πραγμα πρεπει να μπλεκει παααρα πολυ!

4.Το καπνισμα ειναι ενα απο τα πιο καταστρεπτικα πραγματα για τον οργανισμο μας..(περναω και κοινωνικο μηνυμα)

5.Αν θελεις κατι παρα πολυ,ΧΑΛΑΡΩΣΕ!Δεν εισαι τοσο εξαρτημενος απο αυτο οσο νομιζεις.... Και ισως με λιγη ανεση να συμβει :wub:;)

6.Οσο κι αν σας φαινεται περιεργο ειμαι σιγουρη πλεον οτι ...................................

..................................... στην Πανορμου ΜΕΝΟΥΝ ανθρωποι .....και guess what! ....... MONIMA emcolgateemcolgateemcolgate:rolleyes:emstupid

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό που μου έμαθε σήμερα η ζωή είναι ποτέ κάποιος να μην ξεκινά χαρούμενος κατά τις 10 και κάτι να παει να πληρώσει λογαριασμό της ΔΕΗ,περήφανος για το α)ότι κατάφερε και ξύπνησε τόόόσο πρωί κι β)ότι μόνο αυτός από όλους τους Αθηναίους είχε την παραπάνω φαεινή ιδέα. emstupid Η ουρά στη ΔΕΗ στην Αριστείδου λίγο ακόμα και θα έφτανε μέχρι το δρόμο! :o Έφαγα φρίκη και το ταμείο φάνταζε πολύύύ μακρυά! emno

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάτι ακόμα, που μέχρι να το πάρω χαμπάρι, πόνεσα αρκετά:

Όταν μερικοί άνθρωποι δεν μπορούν να δουν τι είμαστε στ αλήθεια, αυτό δεν αφορά εμάς. Αν εφυγαν, καλό τους δρόμο. Το ποιος θα χάσει, θα φανεί στην πορεία. (συνήθως επιστρέφουν, βεβαίως μόνο και μόνο για να βρουν την πόρτα κλειστή!).

Έμαθα λοιπόν ότι δεν έχω υποχρέωση να προσπαθώ να πείσω κανέναν γι' αυτό που είμαι. Καλά θα κάνει να το δει από μόνος του. Κι αν όχι, oh well... B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 10 months later...

Αν θες να πεις κάτι σε κάποιον, go ahead πες του το. Μη σκέφτεσαι τι θα πει-θα με θεωρήσει εύκολη/υστέρω/κατίνα-θα το διαδώσει παντού και θα με κάνει ρόμπα κλπ. Άστον να έχει την ευτυχία της πρωτοβουλίας και της προσωπικής βούλησης, μπορεί και μόνος του να αντιδράσει στη συμπεριφορά σου, δε χρειάζεται πατρονάρισμα. Κι αν δε σ'αρέσει η αντίδρασή του, ε τι, θα κάτσεις να σκάσεις? Η ζωή είναι μεγάλη, μην την κάνεις καρναβάλι (για να είμαστε και στο πνεύμα των ημερών, ασχέτως αν οι απόκριες suck big time!! :P )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μην αφήνεις να χαθεί ό,τι έρχεται μια φορά στη ζωή και ίσως και ούτε μια σε μερικούς. Βέβαια τώρα εγώ το λέω αυτό;;;Τέλοσπάντων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε μερικά πράγματα υπάρχει μεγάλος φόρος και πρέπει να τον πληρώνεις ισόβια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

όταν ανακαλύπτεις τα σοκολατάκια στην πιο τρελή κρυψώνα (μα καλά έχουμε ξεφύγει επιτέλους οικογενειακά, λες και δεν έχουμε φούρνο από κάτω), είναι μια καλή ώρα να φεύγεις από το σπίτι , εξίσου καλή με αυτήν όταν έρχεται ο λογαριασμός τηλεφώνου. emblush:blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου έμαθε κάτι που εγώ θεωρώ πολύ σημαντικό...

Να μην μετανιώνω ποτέ για τίποτα...Γιατί και λάθος να έχω κάνει θα μου έχει διδάξει πολλά, όσο και να μου στοιχήσει...όσο και να με έχει πονέσει...Τα πάντα σ'αυτή την ζωή είναι εμπειρίες και κάθε μια από αυτές είναι ένα μικρό ηθικό δίδαγμα που θα μας συντροφεύει και θα μας "συμβουλεύει" καθ'όλη την διάρκεια του ταξιδιού μας πρός την πολυπόθητη Ιθάκη.. emrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Nikita: ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΚΑΙ ΜΗ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ. ΟΛΑ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ.-

Τρίβει τα χέρια του ο Θεός. Ο Θεός λέει από μέσα του: Στάσου λιγάκι και θα δεις του λόγου σου, Nikita!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μετάνιωσα για το παραπάνω, ήταν δύσκολη ώρα. Δεν το σβήνω γιατί το έγραψα πολύ πριν. Να μην χρεωθεί.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου έμαθε κάτι που εγώ θεωρώ πολύ σημαντικό...

Να μην μετανιώνω ποτέ για τίποτα...Γιατί και λάθος να έχω κάνει θα μου έχει διδάξει πολλά, όσο και να μου στοιχήσει...όσο και να με έχει πονέσει...Τα πάντα σ'αυτή την ζωή είναι εμπειρίες και κάθε μια από αυτές είναι ένα μικρό ηθικό δίδαγμα που θα μας συντροφεύει και θα μας "συμβουλεύει" καθ'όλη την διάρκεια του ταξιδιού μας πρός την πολυπόθητη Ιθάκη.. emrose

Συμφωνώ απόλυτα με τα λεγόμενα σου.Μέσα από λάθη μαθαίνεις τη ζώη,μαθαίνεις τους ανθρώπους που σε περιτριγυρίζουν,διαμορφώνεις την προσωπικότητά σου και αποκτάς εμπειρίες=αναγκαίο εφόδιο και όπλο για την ζωή σου σαν πολίτης.Δυστυχώς στην ειρωνία της ζωής εμπεριέχεται και το γεγονός ότι τα λάθη τα κάνεις νέος και μερικές φορές αυτό μπορεί να αποβεί καταστροφικό για τη ζωή σου,επιλογές που δεν έπρεπε να κάνεις και ένω τώρα ξέρεις το σωστό δεν μπορείς να κάνεις τίποτα γιάτι σε κάποια πράγματα η ζωή δεν δίνει δεύτερη ευκαιρία.Παρολ'αυτά δεν θα μπορούσαμε να φανταστούμε τη ζωή χωρίς αυτά τα στοιχεία της γιατί τότε θα καταντούσε βαρετή,ανιαρή και ανάλατη,κάθετι γίνεται για συγκεκριμένο λόγο.Ζήσε την κάθε στιγμή και το μόνο σίγουρο είναι πως δεν θα χάσεις...Μην κοιτάς το παρελθόν,πέρασε και δεν ξαναγυρίζει.να κοιτάς το μέλλον και να το διαμορφώνεις σύμφωνα με αυτά που σου έχει μάθει το παρελθόν!

(Όσον αφορά το διάβασμα στη σχολή γιάτι πάντα δεν μαθαίνουμε από περσινά λάθη και ξαναβρισκόμαστε στη φάση να τρέχουμε τελευταία στιγμή να βγάλουμε την ύλη? :splats:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Που βγήκα Έλλην και όχι Βάρβαρος... Ελεύθερος και όχι Σκλάβος... Άνδρας και όχι Γυναίκα...

(έτσι το είπε ο φιλόσοφος μη βαράτε...) silly.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ό,τι δεν περιμένω να συμβεί, θα συμβεί. Και θα είναι υπέροχο! :wub:

(κι αν ξαναπώ "ποτέ" εμένα να μου τρυπήσετε τη μύτη)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα μου έμαθε η ζωή ότι ο καθείς είναι για την πάρτη του και να μην περιμένεις πολλά από τους δίπλα σου,πα΄ρα μόνο σε εξαιρετικές περπτώσεις.

Και κάτι τελευταίο έμαθα αυτές τις μέρες:

Οτι ο Τζιοβάνι χάνει πολλές ευκαιρίες ρε γμτ!!!

Θρύλε γερά!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σαν να την ακούω να μου λέει: Κράτα καλό λογαριασμό σου έλεγα καλέ μου, μα εσύ έπαιρνες τα λόγια μου και τα ΄δινες του ανέμου...Είναι από κάποιο τοπικό κρητικό τραγούδι νομίζω, αν ξέρει κανείς θα παρακαλούσα να το συμπληρώσει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.