Jump to content

Ποιά είναι η αγαπημένη σας διαφήμιση;


Recommended Posts

emarup

αγρινιώτικη προφορά πλζ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 268
  • Created
  • Last Reply

πραγματικα η διαφημιση της χρονιας! εξυπνη , ευρηματικη με στοιχεια hollywoodoτρικαλων!!!!

http://www.zortal.gr/modules/mylinks/visit...?cid=8&lid=2923

http://www.nova.gr/gr/PUT_THE_KOT_DOWN.zip

http://www.nova.gr/gr/novacamp.asp

έλα δω...έλα δω ρέι.....

freeze.........freeze σ'λέω!!!!!!!!!!!!!!!!!!

put the kot down slowly.....you have the right to remain silent!

everything you say can be used against you in the court of law!!!!

ΤΡΕΛΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΤΡΕΛΑ ΓΕΛΙΑ!!!!!!!!!!!

τουλαχιστον 10' !!! αριστα!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και ο Σάββας ήταν ωραίος... emypoklinomai

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παιδιά εμένα μου αρέσει πολύ και αυτή με τη γιαγιά και τον καλυκάτζαρο!! Εκτος του οτι ενας φίλος μου κάνει και έναν από τους υποψήφιους προς αναγνώριση κλέφτες μελομακάρονων?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Απο τις αγαπημενες μου ..ειναι μια που ειδα τις τελευταιες μερες

διαφημιση της audi

2 Εσκιμωοι (νομιζω) ενας μπαμπας και το παιδι του ..περπατουν στα χιονια και ο μπαμπας μαθαινει στο παιδι να ξεχωριζει τα σημαδια στο χιονι ..

πρωτα βρισκουν πατημασιες αρκουδας και ο μπαμπας λεει στο παιδακι ..BEAR

στη συνεχεια βρισκουν πατημασιες λυκου ...WOLF λεει ο μπαμπας

τελος βλεπουν σημαδια απο ροδες αυτοκινητου στο χιονι ...σκυβει ο μπαμπας , παρατηρει και τελος λεει

AUDI QUATTRO :P

εξυπνη διαφημιση , με ωραια φωτογραφια και ομορφα τοπια :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγωωωωωωωωωωωωωωωωωώ την έχω ηχογραφήσει κιόλας emhehe

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα μου αρέσει η διαφήμιση της Twix που είναι ένα ζευγάρι πάνω σε ένα διπλό ποδήλατο (ασπρόμαυρη η ταινία), ακούγονται κάτι φλώρικα Γαλλικά και το μόνο έγχρωμο είναι μία Twix. Ο άνδρας βλέπει την σοκολάτα, γυαλίζουν τα μάτια του, περνάει κάτω από ένα κλαδί και την ρίχνει κάτω την κοπελιά και συνεχίζει ακάθεκτος τρώγοντας την σοκολάτα του.

ΜΑΖΙ ΣΟΥ! ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ! :P ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΟΣΗ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΥ ΡΕΑΛΙΣΜΟΥ! ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΝ΄ΑΠ΄ΟΛΑ ΔΕ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΜΑΣ?? :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

-Ππππππππππατέραααααα...βρήκα τρόπο εγώ, εσύ και η μαμά να επικοινωνούμε τρρρρρρρομακτικά φτηνάαα... Γιατί εγώ την ψάχνω..

-Μπράαααααααααααβο παιδί μου... Μου'μιασες :lol:

Q telecom, κλασικά emthumbsup

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Διαφήμιση Nova κι αυτή, κορυφαία:

Ο Κρητικός που του προτείνουν να παντρευτεί μια οικογενειακή γνωστή και αρχίζει το ρεσιτάλ (στις τουαλέτες):

"Εκουζουλάθηκες ωρέ; Δεν την θωρείς που έχει γίνει ωσάν τον ιπποπόταμο; Θηλαστικό φυτοφάγο.... Ζει στσι ζουγκλες του Ζαίρ και τσι Ναμίμπιας. Τρώει ίσαμε και 10 τσιλά χορτάρι. Τσ η ουρά του.... κατα τσι 50 πόντους!!!... Τσαι βάλε."

(¨Οταν την πρωτοείδα έριξα το γέλιο της ζωής μου)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Ηδιαφήμιση για την άμμο για γάτες, όπου βγαίνει το μικρό πανέμορφο, άπρο γατάκι κια λέει: "ουφ, πού πήγαν την άμμο μου; Δεν κρατιέμαι" Τη λατρεύω!!!!! Λατρεύω όλες τις γάτες εξάλλου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η κόρη που ζητά από τη μαμά της τη συνταγή γα το κέικ...όλα τα ευρώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ένας βλάχος που παίρνει τηλέφωνο τον αδελφό του στην Ελβετία... Βγαίνει ο τηλεφωνητής στα γαλλικά και μετά ο "βλάχος" μας αφήνει μνμ στον αδερφό του κάτι για τις τράπεζες στην Ελλάδα που έγιναν το ίδιο με τη Ζυρίχη... Το αποκορύφωμα στο τέλος: Εεεελααα σ' αφήνου τούρα γιατί ήρθε ου .... φρεντουτσίνους μου :lol: !!!!! Της Eurobank νομίζω, και αποκλειστικά στο ράδιο!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

Τέλειο! Και ακόμα στα ραδιο-φονικά το καταπληκτικό του ΣΚΑΙ 100.3 για τη Vodaphone - νέα υπηρεσία spyline: επιτέλους ακούστε όσα σας κρύβουν! Αν ακούσετε την εκπομπή μεταξύ μία και δύο το μεσημέρι θα ακούσετε γενικά πολλά υπέροχα :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Tωρα θυμηθηκα μια τηλεοπτικη που πρεπει να εχει αρκετα χρονια που την ειδα, αλλα μου ειχε κανει εντυπωση τοτε, ηταν ενα ζευγαρακι καπου σε μια αποβαθρα making out ,και σε μια φαση παει ο τυπος για προφυλακτικα. Τρεχει,βρισκει τη μηχανη, ψαχνει βαθια στην τσεπη και βρισκει ενα κερμα. Εκει που παει να το βαλει στο μηχανη των προφυλακτικων, βλεπει παραδιπλα μια μηχανη με παγωτα (τα συγκεκριμενα που διαφημιζονταν) και χωρις να το σκεφτει βαζει το κερμα στη μηχανη του παγωτου,το παιρνει και το απολαμβανει μ'ενα πολυ λαγνο υφος ενω η αλλη τον περιμενει να γυρισει με το προφυλακτικο.

Δε νομιζω οτι θα συνεβαινε στην πραγματικη ζωη,αλλα ως διαφημιση ειναι αρκετα εξυπνη :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξένη διαφήμιση

Πιτσιρικάς είναι μπροστά σε ένα μηχάνημα αναψυκτικών. Τα πάνω 2 κουμπιά είναι για coca, τα επόμενα 2 για pepsi κτλ.

Ο πιτσιρικάς αγοράζει τελικά 2 pepsi... στη συνέχεια τις βάζει κάτω, πατά πάνω τους... και τώρα που φτάνει πια ρίχνει νέο κέρμα. πατά το κουμπί για μια coca κι αφήνει τις pepsi εκεί!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Η μικρή στη διαφήμιση του χαλβά, που περιγράφει στη μαμά της πως οι εξωγήινοι έφαγαν το τελευταίο κομμάτι που είχε απομείνει και όχι εκείνη. Κορυφαία ατάκα : " αλλά και ΄γω μικρό παιδάκι είμαι, τι να ΄κανα?". Το λέω συχνά στη μάνα μου όταν κάνω μαλακίες. Χε χεχε χχεχε !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτη με το Σιτροεν C4,με τη ζουγκλα της πολης...οπου ολοι μες στην πολη ειναι ανθρωπομορφα ζωα,μεχρι και το μοντελο της γιγαντοαφισας...φοβερη διαφημιση...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι εντυπωσιακότατη η διαφήμιση της Nike με την κοπέλα που κάνει διάφορες φιγουρες και παράλληλα λέει.."Μπορεί να μην είμαι διάσημη, μπορεί να μη γεμίζω στάδια και μπορεί να μην έχω δωσει ούτε ένα αυτόγραφό.-αλλά μπορείτε παρόλα αυτά ειλικρινά να μου πείτε πως δεν είμαι αθλήτρια?" Εξαιρετική διαφήμιση εξαιρετική........

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Αυτη με το λοττο...

Οπου βγαινει μια γκομεναρα σ'ενα τσιρκο,τη δενουν σε εναν περιστρεφομενο τροχο και της πετα μαχαιρια ενας ταχυδακτυλουργος με δεμενα ματια :P ...Το μαχαιρι της περνα ξυστα απ'το λαιμο και μια βοηθος διπλα πεφτει ξερη κατω :D ...

"Λοττο...κερδιζεις χωρις αγχος" :lol: !!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Μια παλιά διαφήμηση της lacta… όποιο κομμάτι της ζωής μου και αν σκεφτώ πάντα ήσουν για εμένα το πιο γλυκό…..(το τραγούδαγε ο κ. Κορκολής πριν συναντήσει τον κ. Τριανταφυλλόπουλο)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.