Jump to content

Ποιά είναι η αγαπημένη σας διαφήμιση;


Recommended Posts

Μόνο σ'εμένα αρέσουν οι διαφημίσεις του Jumbo; Ειδικά εκείνη με τα γαλλικά "Je suis kapsour avec toi" και η καινούργια gospel με τον πόνο του νονού, έχουν πολύ γέλιο. Εγώ τις ευχαριστιέμαι!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 268
  • Created
  • Last Reply
Εγώ πάλι έχω ακούσει και το εξής...

Στην αρχή δείχνει κάτι ανθρώπους χύμα, οι οποίοι συμβολίζουν τα σπερματοζωάρια και το επόμενο πλάνο δείχνει πάλι μια σφαίρα σχηματισμένη πάλι από ανθρώπους, η οποία συμβολίζει το ωάριο.Έπειτα οι άνθρωποι που κολυμπούν προσομοιώνουν τη γνωστή συναγωνιστική διαδικασία με αποτέλεσμα όταν ο πρώτος φτάσει στο νησί-ωάριο, οι επόμενοι να παραμένουν άπραγοι στο νερό, χωρίς κανείς τους να πατάει στη στεριά...

Ενδιαφέρουσα προσέγγιση... ok, δηλ. το "take the first step" είναι προτροπή στα σπερματοζωάρια- όλοι μαζί στον αγώνα για την γονιμοποίηση του ωοκυττάρου...! (τo "keep walking" δεν μου πολυταιριάζει με το όλο σκηνικό αλλά νταξ...) :P

Μόνο σ'εμένα αρέσουν οι διαφημίσεις του Jumbo;

Ναι... emdots

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μόνο σ'εμένα αρέσουν οι διαφημίσεις του Jumbo; Ειδικά εκείνη με τα γαλλικά "Je suis kapsour avec toi" και η καινούργια gospel με τον πόνο του νονού, έχουν πολύ γέλιο. Εγώ τις ευχαριστιέμαι!

Καλά, ομολογώ ότι αυτή αρέσει και σε μένα, αλλά το είχα ξεχάσει, καθότι ντεν έχει αμάξι και άρα ντεν ακούει ραδιόφωνο!!! :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μόνο σ'εμένα αρέσουν οι διαφημίσεις του Jumbo; Ειδικά εκείνη με τα γαλλικά "Je suis kapsour avec toi" και η καινούργια gospel με τον πόνο του νονού, έχουν πολύ γέλιο. Εγώ τις ευχαριστιέμαι!

α και εγώ και εγώ....

τις θεωρώ εξαιρετικά πετυχημένες διαφημίσεις...

:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Α, εμένα μου άρεσαν αυτές οι καινούργιες αφίσες που διαφημίζουν την έκθεση μοτοσυκλέτας. Είναι ο τύπος με το μαλλί σα Valderama αλλά στο πιο αιχμηρό και καρφωτό και υποτίθεται ότι έχει σαλτάρει από το μποτιλιάρισμα...Η φάτσα του είναι απίστευτη. ΤΟ γμτ είναι ότι μετά από τη δεύτερη ώρα μποτιλιαρίσματος όλοι κάπως έτσι νιώθουμε ακόμη κι αν το μαλλί δεν πετάγεται μέχρι εκεί πάνω.

Υ.Γ. Οι διαφημίσεις του Jumbo SUCK!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μ αρέσουν οι διαφημίσεις της q-telecom -αυτά τα ουφάκια με τα πάντα επίκαιρα σποτάκια! :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μ αρέσουν οι διαφημίσεις της q-telecom -αυτά τα ουφάκια με τα πάντα επίκαιρα σποτάκια! :blink:

Q! Q! Μήνυμα λαού!!! emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1. Η διαφήμιση του Golf- 9/10 που έχουν golf πιστεύουν πως είναι δώρο από το θεό

2. Ο πιτσιρικάς με τα μολύβια πάλι σε διαφήμιση αυτοκινητου. ΑΨΟΓΟΣ!!!!

3. Οι ραδιοφωνικές διαφημίσεις των Durex. πέρυσι. Μιλάμε για τρελό γέλιο

4. Οι ραδιοφωνικές διαφημίσεις του Αχε (η μαμά στον μπαμπά¨το παιδί τρέχει δεξιά κι αριστερά, όλο έξω από το σπίτι, έ, έχει και τις θαυμάστριές του, θέλει ένα μεταφορικό μέσον...

ο μπαμπάς εξοργισμένος: αποκλείεται, δεν του παίρνω μηχανάκι!!!

η μαμα: μα δε θέλει μηχανάκι....βανάκι θέλει!!!!!!!)

5. Η διαφήμιση των pampers με τον πιτσιρικά που κοιτάει στεγνός και χαρούμενος την οικογένειά του που έχει βγει να ...ανακουφιστεί μέσα στην καταιγίδα

6. Οι διαφημίσεις του Λουμίδη, και του Νες καφέ

7. ΟΙ διαφημίσεις της q.

γενικά οι διαφημίσεις του Ραδιοφώνου είναι σαφώς πιο ψαγμένες απο της τηλεόρασης, όπου συχνά μας χώνουν ένα σεξουαλικό υποννοούμενο και τελείωσε, ακόμη και για γιούρτι! Με σαφλη εξαίρεση τις διαφημίσεις του Jumbo!!!! Αισχος!!!!!

ΥΓ. Δεν ξέρω αν ανήκει στις διαφημίσεις... Αλλά τα σποτάκια Μεγκ-Εγκα είναι ΑΨΟΓΑ!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βεβαιως και ειναι διαφημισεις και σφωνω απολυτα....

Εμενα μου αρεσουν και της.... κοιτα να δεις τωρα.... με τα μυρμηγκια... οχι η Μπαντ (καλες ειναι και αυτες) αλλα του τηλεφωνου της ΔΕΗ.... οχου....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Άλλη μία που "παίζει" συχνά, τις τελευταίες μέρες...

- Γρήγορη εναλλαγή εικόνων- φωτογραφιών, με μουσική υπόκρουση το χαριτωμένο, καινούργιο τραγουδάκι "Για σένα" - του Μ. Χατζηγιάννη (άσε με, λοιπόν, να δούμε αν μπορώ τη διάθεσή σου ν’ αλλάξωωωω... ν’ ανεβείς ψηλά, να γελάς συχνάαααα)... διαφήμιση της πιο "σταθερής" μας σχέσης... ΟΤΕ. emhehe

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Συμφωνώ!!!

Επίσης δε θυμάμαι αν το γράψαμε αυτό, αλλά μια γλύκα είναι και η διαφήμιση του ΟΠΑΠ επίσης με το τραγούδι του Χατζηγιάννη "και αντίστροφα ο χρόνος μετράει" :wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμενα μου αρεσει πολυ μια διαφημιση που ειναι η αντροπαρεα στο κοτερο και λεει ενας οτι χωρισε με την γυναικα του, φερνουν ουισκι emdrunk και λενε τελικα οτι ποτε δεν την συμπαθησε κανεις, ουτε καν ο αντρας της.  :angry:emsly 

Επισης μια αλλη, παλι με ουισκι ...

..Σημειολογική ανάλυση Νο 3: χικ, χικ :wacko::wacko:emdrunk !!

:P:PB)B)B)B)emcolgate:D:D:D:):)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

- Ηχος αεροπλάνου που πρoσγειώνεται, θόρυβος μηχανών, επικοινωνία με πύργο ελέγχου, κοντινό πλάνο στις ρόδες. Όχι, δεν είναι αεροπλάνο... Έξυπνη διαφήμιση μοντέλου γνωστής αυτοκινητοβιομηχανίας... (όταν η οδήγηση σε " απογειώνει ")! emhehe

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βγηκε και νεα για το Ιμπιζα.... στο γνωστο απαιχτο μοτιβο "δεν εχουμε ιμπιζα"

πολυ καλη :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εχτές είδα τη διαφήμιση του AUDI (Ή άλλο αμάξι είναι?)

μια κοπέλα παντρεύεται κάποιον που μάλλον δεν της ταιριάζει -(αρκετα σοβαροφανής!) ενώ ένα ΑUDI οδηγείται με τρομερή ταχύτητα μέσα στα βουνά ώστε να προλάβει να σώσει την κοπέλα από τον γάμο

ο οδηγός φτάνει τελικά στην εκκλησία αλλά βρίσκει την πόρτα κλειστή οπότε αναγκάζεται να σκαρφαλώσει στα παράθυρα από όπου αρχίζει να φωνάζει στη νύφη να τον ακολουθήσει

και ναι η νύφη το σκάει μαζί του.

και εκεί που έχεις την εντύπωση ότι ο οδηγός θα είναι κάποιος νέος , όμορφος ερωτευμένος με την κοπέλα...

...η κάμερα δείχνει τον οδηγό -που δεν είναι άλλος από τον Ντάστιν Χοφμαν- και είναι ο μπαμπάς της κοπέλας !

-Thanks dad.

-Just like your mammy!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επίσης να πω ότι οι διαφημίσεις που παίζονται στα σινεμά είναι πολύ πιο πνευματώδεις από τις διαφημίσεις της τηλεορασης

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.