Jump to content

Ποιά είναι η αγαπημένη σας διαφήμιση;


Recommended Posts

emarup A ναι αλλά αυτή δεν είναι τόσο καλή όσο οι άλλες... :P

"Ψιτ εγώ για σένα δεν είμαι φαντάρος...ατσσσσσσσσσσςςςς" :P :P :P

(ή κάπως έτσι)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 268
  • Created
  • Last Reply

-> Διαφημίσεις στεγαστικών δανείων… :)

1. Σκηνή "συνέντευξης" υποψηφίων ενοικιαστών από μια ιδιoρρυθμοοπαράξενη, ασπρομάλλα γριούλα, σ’ ένα δωμάτιο με λουλουδένια ταπετσαρία (μιλάμε για πολύ λουλούδι). "Ε, η ταπετσαρία δε χρειάζεται ν’ αλλάξει…" (με ύφος που λέει "Μη διαννοηθείτε να αλλάξετε την ταπετσαρία..!")

2. Η ιδιοκτήτρια του διαμερίσματος χτυπά το κουδούνι. Μπαίνει στο διαμέρισμα για την είσπραξη του ενοικίου. Ενόσω ο ενοικιαστής πηγαίνει να φέρει τα χρήματα, περιεργάζεται -με καχύποπτο ύφος- ένα περίεργο έργο τέχνης… έναν βαλσαμωμένο σκύλο. O ενοικιαστής επιστρέφει βιαστικά και μόλις η ιδιοκτήτρια φεύγει, ο βαλσαμωμένος σκύλος ...ζωντανεύει και πηγαίνει να φροντίσει τα κουταβοπαιδάκια του (καλέ, ο σκύλος πώς στεκόταν τόση ώρα ακίνητος, με τα πόδια στον αέρα???? Τρομερή εκπαίδευση!).

-> Διαφήμιση cabrio αυτοκινήτου... :)

Φεύγουν τα σύννεφα, ανοίγεις την κουκούλα και... it's gonna be a bright-bright sunshiny daaaaaaaay… (ωραία μουσική υπόκρουση)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

χιχι...είμαστε σε μια οικοδομή , ο αρχιμάστορας ρωτάει τον συναδελφό του αν έχει ιδέα τι γυρεύουν κατι αχτενιστοι :rolleyes: (και εδώ μου κάνει συνειρμους για τον αδελφό μου)δίπλα στον Μητσο με το τσεκούρι που κοπάνει κάποια καρφάκια ...μήπως του φυγει καμια τσεκουρια σε κεφαλάκια...και το μυστηριο λύνεται ...είναι οι ξενυχτηδες απο το χθεσινό κλουμπάκι που αφου τελείωσε το πρόγραμμα βρήκαν κάπου να συνεχίσουν που βαράει δυνατά και ρυθμικά....

απο τη ραδιοφωνική διαφήμιση της vive cuervo (το έγραψα σωστα? emblush )

έχει πολυ πλάκα ο αρχιμάστορας...και τα παιδια είναι τελειως ρεμαλάκια...τα αγαπημένα μου... :P ....ό,τι έχει να κάνει με ρεμαλάκια γύρω στα 23 ,με μακριες μαλλούρες και αφασία μυαλο πολύ μ αρεσει! emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Διαφημίσεις κινητής τηλεφωνίας... (emexoun_plaka) :lol::lol:

emarright Ο χαριΤΙΜένιος νεαρός με το τεράααστιο χαμόγελο και το φουντωτoατημέλητο μαλλί ξαναχτυπά. Μπαίνει στο ιατρείο του ψυχιάτρου Κ. Ψυχούλη και αρχίζει να φωνάζει: "Μπορώ να μάθω γιατί τρελαίνεστε ενώ μπορείτε να τα έχετε 400?????"

emarright Διάλογος Q (πάγιο φαντασματάκι και Qάκι)

Φ: -Μπου! ... Μπού! (έχει πολύ πλάκα όπως λέει το μπου)

Q: -Τι 'σαι εσύ?

Φ: - Πάγιο καρτοκινητής. Μπου!

Q: -Χα! Και κάνεις μπου για να τρομάξω?

Φ: -Ναι. ΜΠΟΥ!

Q: -Τι λέεεεει η Μπου-μπου? Εμείς έχουμε Q!

[Παρεμπιπτόντως, σήμερα ανακάλυψα πως τα βιντεάκια των Q(ute) διαφημίσεων υπάρχουν και στο site της Q!]

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καινούρια διαφήμιση του ΟΤΕ με καινούριο τραγουδάκι του Χατζηγιάννη :wub:

(παλιά γνωστή πετυχημένη συνταγή)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καινούρια διαφήμιση του ΟΤΕ με καινούριο τραγουδάκι του Χατζηγιάννη :wub:

(παλιά γνωστή πετυχημένη συνταγή)

αχ ναιιι :wub: Πολύ αγαπησιάρικη!

Μη, δεν είμαι εδώ, όνειρο ζω και μη με ξυπνάτε τώρα Μη, για ό,τι καλό ή ό,τι κακό τα λέμε άλλη ώρα... Μη, είμαι αλλού σ' άλλη τροχιά, σ’ άλλη γη, σ' άλλη χώρα Μη, δεν είμαι εδώ, όνειρο ζω, μη με ξυπνάτε τώρα...

emrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

-Άι άι άι!!!

-Que passa?

-Δαχτυλέρο πονεμένο...!

-Porque?

-Con sms σχεδόν τσάμπα, δαχτυλέρο κράμπα!!!

emclap emclap emclap

(από διαφήμιση της q-telecom) :P

Όλα τα λεφτά είναι ο Ισπανός με την τάχα μου απότομη φωνή emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Διαφήμιση Μilko Dark Chocolate! :lol:

Ένας ψιλό φλούφλης, πίνει Milko Dark Chocolate και αρχίζει να τραγουδάει σαν μαύρος στο Τεννεσί. Πολύ εμπνευσμένη!!! embounce

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Συμμαθητής της ξαδερφούλας και καμιά σχέση με τη διαφήμιση, λέει. Τον κουρέψανε και τον κάνανε nerd... :P
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτή της Vodafone με την υστερική κοπέλα που του βγάζει το συμβόλαιο αντί για προφυλακτικό!!!!! Έλιωσαααα :lol: :lol: :lol: (ένας πολύ κοντινός μου άνθρωπος μου είπε ότι είμαστε ίιιιδιες στην υστερία :blink:) :P :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θέλεις και εσύ συμβόλαιο για 2 χρόνια; :P:P

Εγώ έκανα εφ' όρου ζωής και ξέγνοιασα :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Για φθηνά γραπτά μηνύματα...

Παίρνετε ένα χαρτί κι ένα μολύβι. Γράφετε το μήνυμα και το δένετε στο ταχυδρομικό περιστέρι. Με ένα μόνο μποφόρ (επαναλαμβάνουμε... με ένα μόνο μποφόρ), το περιστέρι απογειώνεται και πηγαίνει το μήνυμα στον παραλήπτη. Θα σας κοστίσει ψίχουλα.

Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε και τα περιστέρια τρίτης γενιάς, τα οποία λειτουργούν με το σύστημα windows (μόλις φθάσουν, χτυπάνε το παράθυρο του παραλήπτη τρεις φορές).

Σας έφυγαν τα περιστέρια??? Υπάρχει εναλλακτική λύση... :lol:

[Ραδιοδιαφήμιση κινητής τηλεφωνίας (σε ελεύθερη απόδοση)]

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Ειδατε την καινουρια διαφημιση της Unicef;Βομβαρδιζουν το Στρουμφοχωριο και στο τελος βλεπεις τη Στρουμφιτα σκοτωμενη και ενα μωρο να κλαιει

Το μηνυμα "Ne laissez pas la guerre changer la vie des enfants."

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η παλιά διαφήμιση του carnation ΜΕ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΆΚΙ:

¨έπιασε φωτιά η αποθήκη του Σαμ, κινδυνεύει η Λόλα!!!!!!!

Τη Λόλα απ τη φωτιά ποιος θα τη βγάλει;

ο σοκολάτας που χει δύναμη μεγάλη

κάθε παιδί το σοκολάτα τον θαυμάζει

ορμά στις φλόγες και τι κορίτσι βγάζει

δυνατός και γερός για να γίνεις

γάλα πάντα carnation να πίνεις

ΣΟΥΠΕΡ-ΝΤΟΥΠΕΡ!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα μου άρεσε η καινούργια διαφήμιση της Vodafone με την πεταλούδα που αν και ζεί μόνο μιά μέρα έχει χρόνο να παίξει κι τέννις...

Επίσης κορυφαίο της διαφήμισης είναι που ενώ ξυπνά το ένα και μοναδικό της πρωινό ξέρει ποιά πράγματα την ευχαριστούν....

Πάντως εμένα το όλο feeling μου φτιάχνει τη διάθεση.. :P

Και φυσικά να μην ξεχνάμε και το trailer για το τσουπ-ΑΜΑΝ, με τον Καλλιβάτση να σκέφτεται συνέχεια τον Ρεγκούζα... :wub:;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup κι εμένα μ αρεσε πολύ η διαφημιση της vodafone με την πεταλουδα.εκτος του νοηματος της ,μ αρεσαν τα χρωματα της , η γρηγορη κινηση-εναλλαγη ,απο καλλιτεχνικη άποψη άρτια.

μ αρεσει και η νεα ραδιοφωνικη διαφημιση της dominos pizza-ενας ιταλος τηλεφωνει στη μαμα του να κλαψει γιατι του πηραν τη δουλεια οι νεες πιτσες-γερμανικο γουρουνι με τον πιο παιχνιδιαρικα και αθωο τροπο-νομιζω οτι ο Καπουντζιδης :) πρωταγωνιστει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Μία ώρα ψάχνω να βρω αυτό το topic... Μπάφιασα...

Θέλω να εκφράσω την ικανοποιήση & το θαυμασμό μου για τη νέα διαφήμιση του JW red label με τον ήρωα που ταξιδεύει στο χρόνο μέσα απ' την τέχνη...

Τι καταπληκτικό το μουσικό «χαλί» της ταινίας... ( ποιο είναι;;; )

Τι έμπνευση!!!

ΥΓ1. Q σου λεβέντη μου! ( για τον εμπνευστή του spot )

( ΥΓ2. emarup μ' ένα post 2 spotonia...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μεσα στο αυτοκινητο ειναι ενα ζευγαρακι.Το ραδιο παιζει κατι του στυλ "τα ματακια σου με καινε γιατι εισαι μανεκενε" η "δε με πηρες δε με πηρες & το εριξα στις μπυρες" :blink::blink::blink: ,ο αντρας οδηγει με το ενα χερι, το αλλο το κουνα στο ρυθμο της μουσικης,ριχνοντας λαγνες ματιες στο αισθημα.Αυτη τον κοιτα με το βλεμμα της αγελαδας που βλεπει το τρενο να περνα :lol: ,με το στηθος της να τραμπαλιζεται embounce ,ακολουθωντας τις ανωμαλιες του δρομου.Καποια στιγμη του λεει

"Αμαν βρε Μητσο,Κιτσο κτλ. δεν υπαρχει κατι πιο ελαφρυ?"

"Ελαφρυ θελει το κοριτσι μου?Ελαφρυ θα του τραγουδησω!!"

Και αρχιζει

"Ελα μου,ειναι ακινδυνη η τρελα μου!!!" :lol::lol::lol:

Και το επιμυθιο

"Φρυγανιες ELITE!Οταν θελετε κατι πιο ελαφρυ..." :cool11::cool11::cool11:

Το εβλεπα με τον αδερφο μου και δεν εμεινε αντερο :lol::lol::lol: .Δυστυχως δεν την ξαναειδα εκτοτε... :(:(:( Γιατι δε τη βαζουν να γελασει καθε πικραμενος? :lol::lol::D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.