Jump to content

Ποιά είναι η αγαπημένη σας διαφήμιση;


Recommended Posts

Και η νέα διαφήμιση της Q με τον βλάχο που στέλνει sms είναι πάρα πολύ καλή.Αλλά δεν θυμάμαι τώρα πως πάει το στιχάκι.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 268
  • Created
  • Last Reply

emarup αντιλαλούν οι ρεματιές

αντιλαλούν ραχούλες

απ'τα πολλά τα sms

που στέλνω στις ομορφούλες

:lol:emgoal

ΑΠΛΑ ΚΟΡΥΦΑΙΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα μου άρεσε η διαφήμιση αυτοκινήτου(δε θυμάμαι ποιου) με τον κούκλο που κάθεται σ ένα μεσσαιωνικό πύργο και διαβάζει, ενώ του φωνάζει ο στοιχειωμένος καθρέφτης ""TALK TO ME....", οπότε εκείνος τραβάει την κουρτίνα στον καφρέφτη, παίρνει το αυτοκίνητο και φεύγει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τι-βι ή ράδιο διαφημίσεις;

Μου αρέσει η διαφήμιση για τα τζάμπο στο ραδιόφωνο και η διαφήμιση για το τζόκερ ή λόττο στην τι-βι ( δεν είμαι σίγουρη ποιό από τα δυο είναι) με το αφεντικό που δεν ξέρει τι έχει!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αρχιμηχανικέ το αναγνωρίζεις αυτό το αυτοκίνητο; ΧΑΛΑΣΕ!!!!!!!!!!!!!

(Η διαφήμιση της DAIHATSU)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά χαρακίρια

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μία ώρα ψάχνω να βρω αυτό το topic... Μπάφιασα...

Θέλω να εκφράσω την ικανοποιήση & το θαυμασμό μου για τη νέα διαφήμιση του JW red label με τον ήρωα που ταξιδεύει στο χρόνο μέσα απ' την τέχνη...

Τι καταπληκτικό το μουσικό «χαλί» της ταινίας... ( ποιο είναι;;; )

Τι έμπνευση!!!

ΥΓ1. Q σου λεβέντη μου! ( για τον εμπνευστή του spot )

( ΥΓ2. emarup μ' ένα post 2 spotonia...)

Ποιός μπορεί να μου πει ποιό είναι το τραγούδι? Είναι τέλειοοοοοοοοοο emhelp

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτή την άθλια με το Γεωργούλη που διαφημίζει σαμπουάν, την είδατε; Πώς είναι δυνατόν ένας τόσο ωραίος άντρας να είναι τόσο ξυλάγγουρο εδώ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η διαφήμιση (νομίζω) της Q.

Αντιλαλούν οι ρεματιές

αντιλαλούν οι ραχούλες από τα πολλά τα SMS που στέλνω στς ομορφούλες!!!!!!!!

ΦΟΒΕΡΗ ΕΙΝΑΙ!!!!! :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτή την άθλια με το Γεωργούλη που διαφημίζει σαμπουάν, την είδατε; Πώς είναι δυνατόν ένας τόσο ωραίος άντρας να είναι τόσο ξυλάγγουρο εδώ;

την ειδαμε ..την ειδαμε

δεν μπορουσε να βρει καλυτερη διαφημιση για να γελειοποιηθει !! :splats::P

Εμενα μου αρεσει η διαφημιση του Red Bull , οπου εχει πεταξει τον αλλο στο λιμανι αποβαθρα 13 :P

το τσιμεντο στα ποδια του ..εχει στεγνωσει ..αλλα δεν λεει να παει στον πατο ..γιατι η τελευταια του επιθυμια ηταν , να πιει ενα red bull

δινει φτερααααα embounce

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

11 8 80

(Η μπεμπέκα και ο Παπανδρέου στο μπαλκόνι, τρελό γέλιο!!!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μία ώρα ψάχνω να βρω αυτό το topic... Μπάφιασα...

Θέλω να εκφράσω την ικανοποιήση & το θαυμασμό μου για τη νέα διαφήμιση του JW red label με τον ήρωα που ταξιδεύει στο χρόνο μέσα απ' την τέχνη...

Τι καταπληκτικό το μουσικό «χαλί» της ταινίας... ( ποιο είναι;;; )

Τι έμπνευση!!!

ΥΓ1. Q σου λεβέντη μου! ( για τον εμπνευστή του spot )

( ΥΓ2. emarup μ' ένα post 2 spotonia...)

Είναι αυτή που ένας στρατιώτης αφήνει τον πόλεμο (εποχή σταυροφορίας) χαρίζοντας τη ζωή στον εχθρό του και μετά περνάει από το ένα περιβάλλον - σκηνικό στο επόμενο (απ' τον ένα πίνακα στον άλλο);;; Αν ναι, πολύ μου άρεσε... emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι αυτή που ένας στρατιώτης αφήνει τον πόλεμο (εποχή σταυροφορίας) χαρίζοντας τη ζωή στον εχθρό του και μετά περνάει από το ένα περιβάλλον - σκηνικό στο επόμενο (απ' τον ένα πίνακα στον άλλο);;; Αν ναι, πολύ μου άρεσε... emrockon

Είναι αυτή ναι, οι πίνακες είναι Delacroix, Hokusai, Seurat, Miro και Magritte ... και είναι από τις ωραιότερες που έχω δει ποτέ ... αν κάποιος μπορεί να μου πει κάτι παραπάνω για αυτούς τους πίνακες ή έχει κάποια ιδέα για το νόημα της διαφήμισης, ας το κάνει pls emhelp Προσωπικά η κίνηση του στρατιώτη που χαρίζει τη ζωή στον αντίπαλο και σπάει στα δυο το δόρυ μου βάζει ιδέες για βαθύτερα μηνύματα κατά του πολέμου ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι αυτή ναι, οι πίνακες είναι Delacroix, Hokusai, Seurat, Miro και Magritte ... και είναι από τις ωραιότερες που έχω δει ποτέ ... αν κάποιος μπορεί να μου πει κάτι παραπάνω για αυτούς τους πίνακες ή έχει κάποια ιδέα για το νόημα της διαφήμισης, ας το κάνει pls emhelp Προσωπικά η κίνηση του στρατιώτη που χαρίζει τη ζωή στον αντίπαλο και σπάει στα δυο το δόρυ μου βάζει ιδέες για βαθύτερα μηνύματα κατά του πολέμου ...

Το έψαξα λίγο στο inet… :)

Johnnie Walker Goes to the Museum

[...] "Painting" takes the viewer through five pieces of art -Eugene Delacroix's "The Battle of Taillebourg," Katsushika Hokusai's "Gaifu Kaisei," Georges Seurat's "Sunday Afternoon on the Island of La Grande Jatte," Joan Miro's "Manbirdstone" and Rene Magritte's "La Victoire"- as a soldier in the Delacroix decides to break out of character, so to speak.

Presented by the agency as the story of personal progress in which a man decides to change his destiny and plays it out on museum canvasses. [www.adage.com]

Global 'progress' campaign continues for Johnnie Walker

[...] For the first time some of the world’s most famous paintings have been brought to life through animation. Through a combination of painstaking traditional animation and groundbreaking computer graphics, they become the background to an epic personal journey. Each piece of art is combined with real-time action and our protagonist adventures through history and comes tumbling into the present.

‘Painting’ presents an inspiring tale of personal progress. In this instance, a dramatic demonstration of how an individual can change his destiny, by leaping beyond the boundaries prescribed for him. What follows is a helter-skelter adventure through memorable and celebrated images in the history of art.

Johnnie Walker’s Marketing Director Peter Dee said: “The ‘Keep Walking’ campaign is intended to bring alive those values we all need to progress in our lives.”

“We all know that making ‘progress’ in our personal lives can be a serious pursuit, but it can also be enjoyable too. So in 'Painting', our latest film, we wanted to deliver our progress message with a lighter touch and some humour.” [www.4rfv.co.uk]

Ποιός μπορεί να μου πει ποιό είναι το τραγούδι? Είναι τέλειοοοοοοοοοο emhelp

Which Side Are You On -> στίχοι/μουσική: Florence Reece*, διασκευή από Natalie Merchant ("The House Carpenter’s Daughter")

* [“Florence Reece was the wife of a labor organizer for the National Miner’s Union in Harlan County, Kentucky. In 1932 the miners of that region were locked in a bitter and violent struggle with the mine owners and their private security force. In an attempt to intimidate the Reece family, deputies hired by the mining company illegally entered and searched their home. Sam Reece was warned in advance and escaped, but his wife and daughters were terrorized. That night after the men had gone, Florence wrote the lyrics to ‘Which Side are You On?’ on a calendar that hung on the kitchen wall of their home. She took the tune from a Baptist hymn she’d known since childhood…”]

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα μου άρεσε πολύ η διαφήμιση του γκολφ..του αυτοκινήτου..που έδειχνε ανθρώπους να κοιτάνε μέσα από τα παραθυρα τη βροχή στους δρόμους...και μετά έπεφτε η εξής φοβερή ατάκα...

"Αργά ή γρήγορα..ο ήλιος πάντα βγαίνει._"

Μακάρι να'ναι έται...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγκλονιστική η διαφήμιση του Γιαννάκη του Πορπατητή. Έργο τέχνης και δίνει ερεθίσματα για μια ιστορική, καλλιτεχνική ή φιλοσοφική αναζήτηση και στοχασμό....Πάντα με ένα ποτήρι Johnny στο χέρι....

Q σου λεβέντημ'!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Text from "Sister Wendy's American Masterpieces":

"Seurat's Grande Jatte is one of those rare works of art that stand alone; its transcendence is instinctively recognized by everyone. What makes this transcendence so mysterious is that the theme of the work is not some profound emotion or momentous event, but the most banal of workaday scenes: Parisians enjoying an afternoon in a local park. Yet we never seem to fathom its elusive power. Stranger still, when he painted it, Seurat was a mere 25 (with only seven more years to live), a young man with a scientific theory to prove; this is hardly the recipe for success. His theory was optical: the conviction that painting in dots, known as pointillism or divisionism, would produce a brighter color than painting in strokes.

"Seurat spent two years painting this picture, concentrating painstakingly on the landscape of the park before focusing on the people; always their shapes, never their personalities. Individuals did not interest him, only their formal elegance. There is no untidiness in Seurat; all is beautifully balanced. The park was quite a noisy place: a man blows his bugle, children run around, there are dogs. Yet the impression we receive is of silence, of control, of nothing disordered. I think it is this that makes La Grande Jatte so moving to us who live in such a disordered world: Seurat's control. There is an intellectual clarity here that sets him free to paint this small park with an astonishing poetry. Even if the people in the park are pairs or groups, they still seem alone in their concision of form - alone but not lonely. No figure encroaches on another's space: all coexist in peace.

"This is a world both real and unreal - a sacred world. We are often harried by life's pressures and its speed, and many of us think at times: Stop the world, I want to get off! In this painting, Seurat has "stopped the world," and it reveals itself as beautiful, sunlit, and silent - it is Seurat's world, from which we would never want to get off."

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα μου αρέσει η διαφήμιση της Twix που είναι ένα ζευγάρι πάνω σε ένα διπλό ποδήλατο (ασπρόμαυρη η ταινία), ακούγονται κάτι φλώρικα Γαλλικά και το μόνο έγχρωμο είναι μία Twix. Ο άνδρας βλέπει την σοκολάτα, γυαλίζουν τα μάτια του, περνάει κάτω από ένα κλαδί και την ρίχνει κάτω την κοπελιά και συνεχίζει ακάθεκτος τρώγοντας την σοκολάτα του.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χμμμμμ ... θάθελα κάποιος να μου πει ποιό είναι το τραγούδι της τελευταίας διαφήμισης Toi&Moi (που το ακούγαμε και όλο το καλοκαίρι) :)

Δεν ξέρω αν έχεις βρει την απάντηση από το... γνωστό site. Λάβε την πάντως: "Twisted Nerve" του Bernard Herrmann, από το O.S.T. "Kill Bill Vol. 1". Επίσης, ακούγεται & στο "The Killer's Song" της Carolina Marquez.

:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Διαφήμιση συνδρομητικού καναλιού...

Τηλεορασόπληκτος -emdiskola_ksekollaei- αστυνομικός διασταυρώνεται με κλεφτοκοτά. Κλεφτοκοτάς προσπαθεί να ξεφύγει. Αστυνόμος τρέχει ξοπίσω του..."Φρίιιιιζ.... Φριζ, σ' λέω!"... και, τελικά, τον πλησιάζει... "Πουτ δε κοτ ντάουν σλόουλι... (και συνεχίζει με -τρώω τις λέξεις σαν τους αμερικάνους- προφορά)... you have the right to remain silent... everything you say can and will be used against you in a court of law ..." :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.