Jump to content

ΣΥΓΝΩΜΗ,ΑΛΛΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ


ΕΥΑ.16

Recommended Posts

Ισως ειμαι ο πιο κοντινος σου ηλικιακα απο οοολους τους παραπανω....

με την μικρη μου εμπειρια ως τωρα αλλα και οντας πιο κοντα σε εσενα εχω να πω τα εξης εν συντομια

1. συμφωνω με sovereign για τα ποστ λυκου και cadaver (για την ακριβεια ημουν ετοιμος να γραψω μερικες μερες πριν αλλα ειδα το ποστ του λυκου...)

2. ακολουθησε το ονειρο σου ακομα και αν βρεθεις στα 40 σου αποτυχημενη ανεργη ακοινωνητη γιατρος και μην ακους κανεναν... δες μια απο τις αγαπημενες μου σκηνες...

3. και για να σου λυσω την απορια... ναι μαθητης του 20 και 20 μειον κατι ψιλα ημουν τοσο στο γυμνασιο οσο και στο λυκειο... αλλα ορθογραφια δεν εμαθα ακομα :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

( γιατι απο οσο θυμαμαι , εγω και πολλοι αλλοι στην ηλικια σου τετοια ωρα ημασταν στο τριτο ονειρο)

δηλαδη, τωρα ξυπνησες? emlmfao

off topic: τι είναι το ΒΟΑΚ;

BAOK RE! :anavwfwties:

invitro!!! embye

απολογουμαι για το emofftopic

εγω εβγαζα σιγουρα λιγοτερο απο 20, γιατι ημουνα γλωσσου και βρισκοταν παντα κανα-δυο καθηγητες που ζοριζονταν/

εκθεση, παντως, με τις δεσμες εγραψα 19 (στα χειρογραφα βαζω και τονους)

ετσι υποτιθεται οτι βοηθαμε τη μικρη να αποφασισει?

ουτως ή αλλως, αν δεν περασει ουτε δασκαλα, θα γινει σιγουρα γιατρος/

αμφιβαλλει κανεις?

Τροποποιήθηκε από dcool!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

[quote name='dcool!'

ετσι υποτιθεται οτι βοηθαμε τη μικρη να αποφασισει?

ουτως ή αλλως, αν δεν περασει ουτε δασκαλα, θα γινει σιγουρα γιατρος/

αμφιβαλλει κανεις?

δεν καταλαβα ακριβως τι λες.Πώς είναι δυνατον ,αν δεν περασω ουτε δασκαλα οτι θα γινω σιγουρα γιατρος? :blink: Εκτος κι αν εχει αλληγορικη σημασια αυτο που λες!

Τροποποιήθηκε από ΕΥΑ.16
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν καταλαβα ακριβως τι λες.Πώς είναι δυνατον ,αν δεν περασω ουτε δασκαλα οτι θα γινω σιγουρα γιατρος? :blink: Εκτος κι αν εχει αλληγορικη σημασια αυτο που λες!

Καλύτερο χάρτη δε βρήκα....πιστεύω να κατάλαβες τώρα.

balkans.gif

υ.γ. κι εγώ ιατρική ήθελα αλλά με 12 έκθεση πέρασα Βουκουρέστι!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειναι πολύ καλή αυτή η επιλογή,αλλά δεν ειναι αυτό που θέλω εγω (δεν θεωρω κατωτερες τις ιατρικες του βαλκανικου μπλοκ ).Κι αν με ρωτας θέλω να περάσω Ιατρικη και στην Ελλαδα.Γενικα το εξωτερικό δεν το σκεφτομαι προς το παρον.Ισως το σκεφτω για την ειδικοτητα αλλα για τις βασικες σπουδες:ΕΛΛΑΔΑΡΑ!!! (μην νομιζετε οτι ειμαι σωβινιστρια,απλα προτιμω τα εγχωρια!) emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά μου παιδιά...

Το μόνο που είπα είναι ότι το 20 (εντάξει και το 19 something) στο σχολείο δεν δηλώνει και πολλά για την προσωπικότητα και την επάρκεια του κάθε μαθητή και το πως και αν μπορεί να ανταπεξέλθει στην ιατρική ή σε οποιοδήποτε επάγγελμα.

Κατά τη γνώμη μου, δηλώνει μόνο τα εξής: 1) συμβατική ευφυία (προσαρμοσμένη στο εκπαιδευτικό σύστημα δηλαδή) 2) υπακοή και υποταγή στο εν λόγω σύστημα 3) υπακοή και υποταγή για διάφορους λόγους στους γονείς (διότι ΟΥΔΕΙΣ φυσιολογικός έφηβος δεν κάθεται να διαβάζει άπειρες ώρες αν δεν τον πιέσουν οι γονείς και κηδεμόνες και πάω ό,τι στοίχημα θέλετε).

και 4) ότι ΙΣΩΣ και να κάνει κάποιος για την ιατρική, ή, αν προτιμάτε, για κάποιον από τους ιατρικούς κλάδους.

Από κει και πέρα, για να πάει κάποιος ιατρική, η αόριστη έννοια της "προσφοράς στο συνάνθρωπο" δεν αρκεί, όπως ξέρουμε καλά οι μεγαλύτεροι.

Για τις κλινικές ειδικότητες, ένας κάποιος βαθμός κοινωνικότητας είναι απαραίτητος (όχι, ο Dr House ΔΕΝ είναι συνηθισμένο πρότυπο γιατρού, αν και υπάρχουν και τέτοιοι στο ΕΣΥ - στα ιδιωτικά νοσοκομεία φυσικά όχι).

Για τις δε εργαστηριακές χρειάζεται προσήλωση και ακρίβεια, στοιχεία που οι άριστοι μαθητές μάλλον έχουν ήδη. (Για τους εργαστηριακούς γιατρούς...παίζεται! )

Και επειδή όντως αποπροσανατολίσαμε το κορίτσι, εγώ θα ήθελα να σε ρωτήσω τι ακριβώς φαντάζεσαι όταν σκέφτεσαι τον εαυτό σου ως γιατρό, ας πούμε πες μας πως φαντάζεσαι τη ζωή στην ιατρική σχολή, στο αγροτικό, στην ειδικότητα. Πως φαντάζεσαι ότι θα βοηθάς τον κόσμο, και ποιές εμπειρίες έχεις από γιατρούς του περιβάλλοντός σου (ας πούμε, τον παιδίατρό σου) και γενικά ποιό ήταν το ερέθισμα και ο λόγος που θέλεις την ιατρική και επιμένεις σε αυτήν.

Αν εγώ είχα ίντερνετ πριν από 20 χρόνια και εξηγούσα τους λόγους για τους οποίους ήθελα τότε να πάω στην ιατρική, είναι βέβαιο ότι το 99% των συμφορουμιτών θα μου έλεγε να μην πάω. Κάτι που αντιλήφθηκα και μόνη μου αργότερα.

Θες να μας πεις κι εσύ τις σκέψεις σου, τα κίνητρά σου, για να δούμε τουλάχιστον αν ωθείσαι από τους σωστούς λόγους σε αυτή την επιλογή;

ΥΓ: Το Grays Anatomy δεν είναι σωστός λόγος!

Τροποποιήθηκε από invitro
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν,αρχικά,θα σας πω οτί σας ευχαριστω για το ενδιαφερον και την προσοχη που μου δειχνετε και κατα δευτερον να σας πω τα εξης:

Φαντάζομαι τον εαυτο μου,ως φοιτητρια,σε ενα αμφιθεατρο να κραταω σημειωσεις,να παρακολουθω μαθημα ανατομιας(πραγματικα ενδιαφερον μαθημα!!)να κανω πειραματα,να παιρνω ιστορικο ασθενων,να βοηθαω ανθρωπους που πονανε και βρισκονται σε αθλια κατασταση και να τους βλεπω να φευγουν υγιεις και χαρουμενοι!επειτα ως αγροτικο γιατρο με βλεπω σε ενα χωριουδακι και να ερχονται παππουδες αρρωστοι που νομιζουν οτι αυριο θα πεθανουν και εγω να τους ανακουφιζω απο τους πονους(με μια ενεση π.χ. ή ενα φαρμακο)και να τους δινω ελπιδα για μια καλυτερη ημερα που ξημερωνει χωρις πονο και θλιψη.Ή να ερχονται μικρα παιδακια με πυρετο για παραδειγμα και μια μαμα που ανησυχει επειδη το νοσοκομειο ειναι μακρια ,και εγω να την καθησυχαζω λεγοντας της οτι θα παρακολουθω το παιδακι επι καθημερινης βασεως εως οτου γινει καλα.Ως ειδικευομενη γιατρος με φανταζομαι να κανω πολλες εφημεριες(ακου απο εσας οτι δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα εμενα με ενθουσιαζει!!)να παρακολουθω εγχειρησεις ανοιχτης καρδιας(εγω κι ο Λεκτερ ενα πραγμα!!)και να γυριζω σπιτι μου κουρασμενη μεν αλλα ευτυχισμενη γιατι θα εχω δωσει ,θα εχω προσφερει!

Ισως αλλα αυτα σας ακουγονται ειδυλλιακα και εκτος πραγματικοτητας αλλα εγω καπως ετσι φανταζομαι τον εαυτο μου υστερα απο χρονια.Δεν εγραψα για τις αναμονες γιατι εχω σκεφτει πως θα τις καλυψω(αν και πιστευω οτι τα πραγματα πλ πιθανον να εχουνε αλλαξει εως τοτε).Σκεφτομαι δηλαδη να κανω ενα μεταπτυχιακο οσο θα περιμενω για αγροτικο,για παραδειγμα.

Τελοσπαντων ας μην πω κι αλλα γιατι θα σας παρει ο υπνος....

Αυτα

Ακουω τα σχολια σας!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ενα σχολιο μονο,διοτι δεν θελω να φανω απαισιοδοξος,θα σε αφησω στον ρομαντισμο σου,ισως ειναι καλυτερα ετσι,ποιος ξερει...

με ενα μεταπτυχιακο παντως δεν καλυπτεις την αναμονη για ειδικοτητα,αν και εφοσον τελικα δωσεις και περασεις ιατρικη και παραμεινεις ελλαδα για ειδικοτητα

καληνυχτα απο μενα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ισως ετσι να ειχες πηδηξει και καμια Ιταλιδα...Ωραιες γυναικες, δεν ξερεις τι χανεις...

Που είναι τα αστεράαααααααααακιιιιια οεοοοοο; Θέλω να ψηφίσω τον συμπατριώτη μου!!

Sleep εχω καμια δυο φιλες στο ψαξιμο, αμα εισαι καλο παιδι θα σου τις προξενεψω. Θα σου τις στειλω κατευθειαν Κρητη να διαλεξεις!

Πρέπει να τις μισείς πολύ τις φίλες σου.

Επειδή δε μπορώ να αφήσω τους ΟΓΑΤΖΙΔΕΣ, ΙΚΑΤΖΙΔΕΣ, ΔΕΗΤΖΙΔΕΣ χωρίς φάρμακα δυσκολεύομαι να πεταχτώ Ιταλία.

Θα προτιμούσα να πεταχτεί η Ιταλία ΕΔΩ!!!!!!!winkani.gif

Θα τα στείλεις με courier τα φάρμακα, τι σε νοιάζει;

Εχεις καποια συγκεκριμενη κατα νου Τασο? Αχαχαχαχα!

Αυτή

146444170ec52c.jpg

Αλλά δυστυχώς τα έχει με τον Clooney.

Pardon για το offtopic

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν,αρχικά,θα σας πω οτί σας ευχαριστω για το ενδιαφερον και την προσοχη που μου δειχνετε και κατα δευτερον να σας πω τα εξης:

Φαντάζομαι τον εαυτο μου,ως φοιτητρια,σε ενα αμφιθεατρο να κραταω σημειωσεις,να παρακολουθω μαθημα ανατομιας(πραγματικα ενδιαφερον μαθημα!!)να κανω πειραματα,να παιρνω ιστορικο ασθενων,να βοηθαω ανθρωπους που πονανε και βρισκονται σε αθλια κατασταση και να τους βλεπω να φευγουν υγιεις και χαρουμενοι!επειτα ως αγροτικο γιατρο με βλεπω σε ενα χωριουδακι και να ερχονται παππουδες αρρωστοι που νομιζουν οτι αυριο θα πεθανουν και εγω να τους ανακουφιζω απο τους πονους(με μια ενεση π.χ. ή ενα φαρμακο)και να τους δινω ελπιδα για μια καλυτερη ημερα που ξημερωνει χωρις πονο και θλιψη.Ή να ερχονται μικρα παιδακια με πυρετο για παραδειγμα και μια μαμα που ανησυχει επειδη το νοσοκομειο ειναι μακρια ,και εγω να την καθησυχαζω λεγοντας της οτι θα παρακολουθω το παιδακι επι καθημερινης βασεως εως οτου γινει καλα.Ως ειδικευομενη γιατρος με φανταζομαι να κανω πολλες εφημεριες(ακου απο εσας οτι δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα εμενα με ενθουσιαζει!!)να παρακολουθω εγχειρησεις ανοιχτης καρδιας(εγω κι ο Λεκτερ ενα πραγμα!!)και να γυριζω σπιτι μου κουρασμενη μεν αλλα ευτυχισμενη γιατι θα εχω δωσει ,θα εχω προσφερει!

Ισως αλλα αυτα σας ακουγονται ειδυλλιακα και εκτος πραγματικοτητας αλλα εγω καπως ετσι φανταζομαι τον εαυτο μου υστερα απο χρονια.Δεν εγραψα για τις αναμονες γιατι εχω σκεφτει πως θα τις καλυψω(αν και πιστευω οτι τα πραγματα πλ πιθανον να εχουνε αλλαξει εως τοτε).Σκεφτομαι δηλαδη να κανω ενα μεταπτυχιακο οσο θα περιμενω για αγροτικο,για παραδειγμα.

Τελοσπαντων ας μην πω κι αλλα γιατι θα σας παρει ο υπνος....

Αυτα

Ακουω τα σχολια σας!!!

Αχ αυτή η νέα γενιά...τα μυαλά της πάνω απ' το κεφάλι της...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν,αρχικά,θα σας πω οτί σας ευχαριστω για το ενδιαφερον και την προσοχη που μου δειχνετε και κατα δευτερον να σας πω τα εξης:

Φαντάζομαι τον εαυτο μου,ως φοιτητρια,σε ενα αμφιθεατρο να κραταω σημειωσεις,να παρακολουθω μαθημα ανατομιας(πραγματικα ενδιαφερον μαθημα!!)να κανω πειραματα,να παιρνω ιστορικο ασθενων,να βοηθαω ανθρωπους που πονανε και βρισκονται σε αθλια κατασταση και να τους βλεπω να φευγουν υγιεις και χαρουμενοι!επειτα ως αγροτικο γιατρο με βλεπω σε ενα χωριουδακι και να ερχονται παππουδες αρρωστοι που νομιζουν οτι αυριο θα πεθανουν και εγω να τους ανακουφιζω απο τους πονους(με μια ενεση π.χ. ή ενα φαρμακο)και να τους δινω ελπιδα για μια καλυτερη ημερα που ξημερωνει χωρις πονο και θλιψη.Ή να ερχονται μικρα παιδακια με πυρετο για παραδειγμα και μια μαμα που ανησυχει επειδη το νοσοκομειο ειναι μακρια ,και εγω να την καθησυχαζω λεγοντας της οτι θα παρακολουθω το παιδακι επι καθημερινης βασεως εως οτου γινει καλα.Ως ειδικευομενη γιατρος με φανταζομαι να κανω πολλες εφημεριες(ακου απο εσας οτι δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα εμενα με ενθουσιαζει!!)να παρακολουθω εγχειρησεις ανοιχτης καρδιας(εγω κι ο Λεκτερ ενα πραγμα!!)και να γυριζω σπιτι μου κουρασμενη μεν αλλα ευτυχισμενη γιατι θα εχω δωσει ,θα εχω προσφερει!

Ισως αλλα αυτα σας ακουγονται ειδυλλιακα και εκτος πραγματικοτητας αλλα εγω καπως ετσι φανταζομαι τον εαυτο μου υστερα απο χρονια.Δεν εγραψα για τις αναμονες γιατι εχω σκεφτει πως θα τις καλυψω(αν και πιστευω οτι τα πραγματα πλ πιθανον να εχουνε αλλαξει εως τοτε).Σκεφτομαι δηλαδη να κανω ενα μεταπτυχιακο οσο θα περιμενω για αγροτικο,για παραδειγμα.

Τελοσπαντων ας μην πω κι αλλα γιατι θα σας παρει ο υπνος....

Αυτα

Ακουω τα σχολια σας!!!

Αχ αυτή η νέα γενιά...τα μυαλά της πάνω απ' το κεφάλι της...

ουτοπικα? μαλλον ναι...

αλλα ισως να ηταν καλυτερα τα πραγματα αν τα μυαλα παρεμεναν πανω απο το κεφαλι...

Τροποποιήθηκε από mad cow
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ή να ερχονται μικρα παιδακια με πυρετο για παραδειγμα και μια μαμα που ανησυχει επειδη το νοσοκομειο ειναι μακρια ,και εγω να την καθησυχαζω λεγοντας της οτι θα παρακολουθω το παιδακι επι καθημερινης βασεως εως οτου γινει καλα.

Μια διευκρίνιση: Αγροτικοί, γενικοί ιατροί και λοιπές ειδικότητες αποφεύγουν τα παιδιά όπως ο διάολος το λιβάνι, άμα καταφέρεις να κάνεις το αγροτικό ιατρείο και ιατρείο για παιδιά θα σε προτείνω για το νόμπελ ιατρικής. :)

Τροποποιήθηκε από doctcom
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φταίει η invitro μετά;

Τέλος πάντων κι εγώ υπήρξα 16 ετών είναι αλήθεια κι εγώ φανταζόμουν ότι πχ θα ανακαλύψω (εγώ αυτοπροσώπως) το φάρμακο του καρκίνου (που θα ήταν ενιαίο, ομοούσιο και αδιαίρετο, σαν την αγία τριάδα ένα πράγμα) και δεν θα στο χαλάσω μια κι έξω.

Παρακάμπτουμε βέβαια το σημείο με τις εγχειρήσεις ανοικτής καρδιάς που μόνο με τα κυάλια (ή σε βίντεο) θα μπορούσες να δεις (είναι πολύπλοκο για να στο εξηγήσω τώρα) και πηγαίνουμε στα απλά και ρομαντικά περί αγροτικού και ανακούφισης ασθενών παππούδων και παιδιών.

Σκεφτόμαστε πρώτα ότι το αγροτικό μέχρι να τελειώσεις εσύ μάλλον θα έχει καταργηθεί εξ ολοκλήρου (ήδη πάρα πολλοί δεν έχουν κάνει αγροτικό και απαλλάσονται από αυτό)και φανταζόμαστε μια ωραία ειδικότητα προσφοράς, όπως είναι η παιδιατρική.

Ας υποθέσουμε ότι ξεκινάς ιατρική σε 2 χρόνια, το 2012 και τελειώνεις κανονικά το 2018.

Μπορεί κάποιος ευγενικός συνάδερφος να υπολογίσει την πιθανή αναμονή έναρξης παιδιατρικής για τη σειρά που θα τελειώσει το 2018;

Για να ευθυμήσουμε λίγο κι εμείς οι μεγαλύτεροι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ας υποθέσουμε ότι ξεκινάς ιατρική σε 2 χρόνια, το 2012 και τελειώνεις κανονικά το 2018.

Μπορεί κάποιος ευγενικός συνάδερφος να υπολογίσει την πιθανή αναμονή έναρξης παιδιατρικής για τη σειρά που θα τελειώσει το 2018;

Για να ευθυμήσουμε λίγο κι εμείς οι μεγαλύτεροι...

Βάσει των 2000 φετινών προσλήψεων και 2500 που θα γίνουν του χρόνου οι αναμονές αν υπολογίσουμε και τις δεσμεύσεις του Αβραμόπουλου και της Ξενογιαννακοπούλου το 2018 θα είναι :

Για όσους κάνουν αίτηση Οκτώβριο 2018 περίπου ένας μήνας, ενώ όσοι τελειώνουν Νοέμβριο 2018 περίπου 2 μήνες (λόγω εορτών Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς).

Εύα να δηλώσεις στο νοσοκομείο Παίδων "Αγία Σοφία", δεν έχει μεγάλη αναμονή, ούτε 212 συνάδελφοι δεν περιμένουν. Αν ανοίξουν μέχρι τέλος του έτους 212 θεσούλες τότε στο τέταρτο έτος μπορεί να είσαι και "υπό διορισμό".

υ.γ. invitro πήρες φόρα βλέπω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:wacko: Μαλιστααααα,απο οτι καταλαβαινω οι αναμονες ειναι αρκετες...αλλα αποκλειεται μεχρι το 2018 να εχουν αλλαξει τα πραγματα ωστε να μην υπαρχουν αναμονες?Απο ποτε υπαρχουν αυτες οι αναμονες μεταξυ αγροτικου και ειδικοτητας κτλ?Και κατι αλλο:αν καποιος ας πουμε εχει παραπανω προσοντα (π.χ.ξερει 3 ξενες γλωσσες εχει κανει 2 μεταπτυχιακα και ξερει αριστα Η/Υ) υπαρχει πιθανοτητα να διοριστει νωριτερα ως νοσοκομειακος γιατρος?Αν υπαρχει τετοια πιθανοτητα πειτε μου να ξεκινησω!!!!Προλαβαινω ως το 2018!!!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αν εννοεις επιμελητης,αφου τελειωσει δηλαδη ειδικοτητα,δεν ξερω να σου απαντησω,πιθανον να μην παιζει ρολο,τα μεταπτυχιακα βεβαια που ανεφερες υποθετω παιζουν καποιο ρολο

αν εννοεις ως ειδικευομενος,για να ξεκινησει δηλαδη ειδικοτητα,δεν πα να ξερει να λυγιζει και κουταλια,παλι θα περιμενει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αν εννοεις ως ειδικευομενος,για να ξεκινησει δηλαδη ειδικοτητα,δεν πα να ξερει να λυγιζει και κουταλια,παλι θα περιμενει...

Δεν ντρέπεσαι κοτζάμ ΑΝΤΡΑΣ να κοροϊδεύεις το κορίτσι;

ΕΥΑ, εμένα να ακούς. Μπορείς να ξεκινήσεις άμεσα ειδικότητα ως υπεράριθμη για λόγους υγείας. Εννοείται πως δεν είναι ανάγκη να έχεις κάποια ασθένεια. Και με πυρετό μπορεί να ξεκινήσεις άνετα.

Διάβασε ΕΔΩ και διάλεξε ασθένεια.

Τροποποιήθηκε από ηεβωδσ ακδσωβλδσβωλσΒΞΔΛ
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σοβαραααααααααααααααααα????????????????????ΟΥΑΟΥ!!!!ΛΟΙΠΟΝ ,τελειωσε και ο παραμικρος ενδοιασμος εξαλειφθηκε!!!Θα παω ιατρικη,οτι κι αν γινει!!!(μεταξυ μας και 8 χρονια να χρειαζοταν να περιμενω παλι θα περιμενα,απλα σκεφτομαι οτι στα 30 σου οταν περναν τα χρονια 'χτυπαει'και το βιολογικο σου ρολοι οποτεεεε....)Παντως θα ηθελα να κουβαλαω την τρελα της εφηβειας(εως ενα βαθμο)μεχρι και τα 40 μου,γιατι δεν θελω σε καμια περιπτωση να μετανιωσω την επιλογη που θα κανω!

Καληνυχτα σε ολους!!

ΥΓ:ηεβωδσ ακδσωβλδσβωλσΒΞΔΛ με εκανες πολυ ευτυχισμενη!!!!!!!θα κοιμηθω με το χαμογελο στα χειλη αποψε(σαν τον τζοκερ ενα πραμα!!!)Και παλι καληνυχτα σε ολους!!ευχαριστω!!!!

τα λεμε αυριο!!!!1

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε ανεκδιηγητε,να δεις που το πηρε σοβαρα η υποψηφια εξαιτιας σου...!

Τροποποιήθηκε από ξενος
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΥΓ:ηεβωδσ ακδσωβλδσβωλσΒΞΔΛ με εκανες πολυ ευτυχισμενη!!!!!!!θα κοιμηθω με το χαμογελο στα χειλη αποψε

Για σένα.....Τάσος. Κι εγώ νόμιζα θα κοιμηθείς με τη σκέψη σου σε μένα tomato.gif
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε ανεκδιηγητε,να δεις που το πηρε σοβαρα η υποψηφια εξαιτιας σου...!

Κοίταξε, εγώ σοβαρά το πρότεινα. Επίσης μία λύση είναι να πάει νηπιαγωγός που είναι εύκολα. Μετά σε σύντομο χρονικό διάστημα μπορεί να γίνει χειρουργός, μάνα με δυο παιδιά, διδάκτορας και άντρας πρώην πρωθυπουργού.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.