Jump to content

ΣΥΓΝΩΜΗ,ΑΛΛΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ


ΕΥΑ.16

Recommended Posts

Να σου δώσω κι εγώ τη συμβουλή μου:

Η ζωή καλώς ή κακώς είναι πεπερασμένη, και εκ των πραγμάτων είναι γεμάτη κακές στιγμές (για τον περισσότερο αν όχι όλο τον κόσμο). Κάπου εκεί ενδιάμεσα υπάρχουν και λιγοστές στιγμές ευτυχίας.

Γιαυτο σε συμβουλεύω να κάνεις κάτι που θα σου εξασφαλίσει ότι αυτή η μίζερη ζωή που είναι πολύ πιθανό να ζεις, να είναι τουλάχιστον άνετη. Άσε τους υψηλούς στόχους για τους άλλους.

Η ζωή είναι ατμός, όλα είναι ατμός, μόνο ο έρωτας μένει και μόνο ο θάνατος είναι σίγουρος. Όλα τα άλλα είναι μπούρδες.

Και μην ακούω ότι σου αρέσει η ιατρική, γιατί και μένα μου αρέσει και μάλιστα πολύ, αλλά θα μ'αρέσε επίσης πολύ και να κάθομαι Ιούνιο, Ιούλιο, Αύγουστο να τα ξύνω.

Ο ασφαλέστερος τρόπος να δεις τι είναι η ιατρική είναι να δεις πως είναι οι γιατροί που κυκλοφορούν (ανιαροί, βλάκες, αλαζόνες, αμόρφωτοι, λίγο πάνω από τα σκατά δηλαδή).

Σκέψου ότι όσο ασκώ την ιατρική διαπιστώνω ότι για μένα που είμαι αντικειμενικά τέλειος το μόνο μου ελάττωμα έχει καταντήσει να είναι το ότι είμαι γιατρός :)

ΥΓ:Εγώ είμαι σίγουρος ότι τελικά θα την κάνεις τη μαλακία να δηλώσεις ιατρική, απλά στα λέω όλα αυτά για να μην πεις μετά από μερικά χρόνια ότι κανείς δε σε αποθάρρυνε. Πολύ θα χαρώ να μάθω ότι τελικά δεν τη δήλωσες ή ότι τελικά δεν πέρασες. Είναι υπέρ σου.-

Και εσένα υπέρ σου θα ήταν ... αν δεν ήσουν ήδη Θεός emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Αρχικά, για την Ιατρική της Λάρισας είχα γράψει εδώ κάποια πράγματα.

Τώρα, για τους βαθμούς έχουν αναφέρει οι προηγούμενοι. Η βάση στην Λάρισα ήταν η 4η καλύτερη, τουλάχιστον τα τελευταία 8 χρόνια που το παρακολουθώ.

Αν θέλεις να πάρεις μια ιδέα για τη ζωή και την καθημερινότητα του φοιτητή, αρχικά, και του γιατρού στη συνέχεια, η λύση είναι απλή: πέρνα μία βόλτα από τη σχολή πρωινές ώρες, όλο και κάποιον φοιτητή θα βρείς. Στη συνέχεια κάνεις μια βόλτα στη σχολή, παρακολουθείς και καμία παράδοση στο αμφιθέατρο. Αν συνεχίσει να σου αρέσει, βρίσκεις κανέναν φοιτητή σε μεγαλύτερο έτος και μπαίνεις και σε καμία κλινική να δεις από μέσα μια άποψη. Αν ακόμα σου αρέσει, προσπαθείς να δεις την κατάσταση σε φάση εφημερίας. Αν ακόμα δεν έχεις αλλάξει γνώμη, το ρίχνεις στο διάβασμα και join the club!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο ασφαλέστερος τρόπος να δεις τι είναι η ιατρική είναι να δεις πως είναι οι γιατροί που κυκλοφορούν (ανιαροί, βλάκες, αλαζόνες, αμόρφωτοι, λίγο πάνω από τα σκατά δηλαδή).

Και εσένα υπέρ σου θα ήταν ... αν δεν ήσουν ήδη Θεός emrockon

απ' ότι βλέπεις Clemence, σε συμπεριέλαβα και σένα στο ποστ μου :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εύα, πιστεύω να καταλαβαίνεις τους μοναδικούς λόγους που πρέπει να σε κάνουν να αποφύγεις την ιατρική.

Υπάρχει μεγάλη συναδελφική αλληλεγγύη όπως διαπιστώνεις και αν δεν μπορείς να την παρέχεις το σύστημα θα σε εκτοπίσει εκτός κλάδου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πριν πω οτιδηποτε αλλο θα ηθελα να σου αναφερω holly οτι ειμαι α λυκειου και να απαντησω στον stafman οτι εχω τελειωσει και τα αγγλικα και τα γερμανικα!Και τωρα στο δια ταυτα....

Θέλω να σας ξεκαθαρισω(για να με βοηθησετε κι εσεις πιο ευκολα)οτι δεν με ενδιαφερουν γενικα τα επαγγελματα υγειας αλλα η ιατρικη αυτο καθ' αυτο!δηλαδη αν οπως προανεφερε καποιος αν περασω νοσηλευτικη δεν υπαρχει περιπτωση να παω στη σχολη(ακομα και νοσηλευτικη ΑΕΙ να περασω)γιατι πολυ απλα θελω Ιατρικη και μονο Ιατρικη.Προς Θεου δεν υποτιμω το επαγγελμα αλλα η πραγματικη μου επιθυμια ειναι η Ιατρικη.Καποιος αλλος είπε οτι απο αυτα που εγραψε καταλαβε οτι τα σημεια ανασφαλειας μου ειναι και τα μαθηματικα.Στα μαθηματικα δεν ειμαι ανασφαλης στη Φυσικη ειμαι.Οσο για οικονομικη αποκατασταση με αφορα μονο απο την αποψη οτι ειμαστε πολυμελης οικογενεια,αλλα και παλι,σας λεω οτι θελω να περασω Λαρισα για να μην επιβαρυνω τους γονεις μου απο πλευρα ενοικιων και γενικα ολων των εξοδων που ο καθε φοιτητης εχει.Κατα τ'αλλα δεν υπαρχει εντονο οικονομικο προβλημα.

τωρα θα ηθελα να σας ρωτησω κατι αλλο :Οσοι απο εσας περασαν η Ιατρικη(και ενδεχομένως τωρα έχουν τελειωσει,αλλα ρωταω και τους υπολοιπους που είτε ειναι μες στη σχολη είτε εειναι στο αγροτικο είτε ειναι γιατροι και εχουν δουλεια κτλ):ειχατε αποτυχιες εως οτου περασετε στη σχολη και πριν μπείτε στη σχολη,δηλαδη με λιγα λογια οσοι γινατε γιατροι ησαστε παντα the top of the top?

ελπιζω να μην παρεξηγησατε την ερωτηση μου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν χρειαζεται να ζητας συγνωμη επειδη θες να ρωτησεις κατι

αν περασεις ιατρικη αλλα οχι στην Λαρισα,ισως να σκεφτεις τοτε να μεινεις στις φοιτητικες εστιες της πολης που θα σπουδαζεις,εφοσον υπαρχουν και σε δεχτουν,για να μην πληρωνεις ενοικιο

οχι,δεν ειμαστε ολοι the top of the top οπως το εθεσες.σιγουρα οχι ολη την ωρα και σε ολα τα πραγματα.δεν πετυχαμε ολοι με την πρωτη για παραδειγμα ιατρικη,οταν διναμε με δεσμες και μπορουσες να κρατησεις μαθηματα και να ξαναδωσεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

angelo ειπες να παρακολουθησω διαλεξεις στο αμφιθεατρο ή να μπω πως κανουν εφημερίςες κτλ.....επιτρεπεται??θελω να πω αφηνουν οποιον ενδιαφερεται να δει μεσα στο νοσοκομειο? :o

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πριν πω οτιδηποτε αλλο θα ηθελα να σου αναφερω holly οτι ειμαι α λυκειου και να απαντησω στον stafman οτι εχω τελειωσει και τα αγγλικα και τα γερμανικα!Και τωρα στο δια ταυτα....

Θέλω να σας ξεκαθαρισω(για να με βοηθησετε κι εσεις πιο ευκολα)οτι δεν με ενδιαφερουν γενικα τα επαγγελματα υγειας αλλα η ιατρικη αυτο καθ' αυτο!δηλαδη αν οπως προανεφερε καποιος αν περασω νοσηλευτικη δεν υπαρχει περιπτωση να παω στη σχολη(ακομα και νοσηλευτικη ΑΕΙ να περασω)γιατι πολυ απλα θελω Ιατρικη και μονο Ιατρικη.

τωρα θα ηθελα να σας ρωτησω κατι αλλο :Οσοι απο εσας περασαν η Ιατρικη(και ενδεχομένως τωρα έχουν τελειωσει,αλλα ρωταω και τους υπολοιπους που είτε ειναι μες στη σχολη είτε εειναι στο αγροτικο είτε ειναι γιατροι και εχουν δουλεια κτλ):ειχατε αποτυχιες εως οτου περασετε στη σχολη και πριν μπείτε στη σχολη,δηλαδη με λιγα λογια οσοι γινατε γιατροι ησαστε παντα the top of the top?

ελπιζω να μην παρεξηγησατε την ερωτηση μου

Οτι έχεις τελειώσει με τις γλώσσες που ξεκίνησες δείχνει οτι μπορείς να ολοκληρώνεις τους στόχους σου. + σημείο νο.1

Ότι είσαι ταγμένη για την Ιατρική δείχνει έναν στόχο που έχεις. Μπορεί δηλαδή να σκεφτείς να ξαναπροσπαθήσεις σε περιπτωσης αποτυχίας. Ακόμα ένα +

Όταν είμαστε όμως πεπεισμένοι για κάτι η απογοήτευση είναι μεγάλη όταν έρχεται. Εδώ θα σου έλεγα να κρατάς ανοιχτές τις επιλογές σου. Θα βοηθούσε να συμβουλευόσουν κάποιο πρόσωπο που εμπιστεύεσαι και να σου κατέθετε την εμπειρία ζωής σαν ιατρός, να σε εμπνεύσει και να σε ενθαρρύνει.

Αυτή η ανασφάλεια που έχεις λίγο με ανησυχεί περι " top of the top" . Στη σχολή μπήκαν παιδιά που δεν έχουν τελειώσει ούτε το lower και άλλα που έχουν κάνει τόσο καλό καταμερισμό χρόνου μέσα στην ημέρα που ξέρουν Αγγλικά, Γαλλικά, Πιάνο, Μπαλέτο και έχουν άριστη κοινωνική ζωή.

Τα κοινά σημεία όλων των συμφοιτητών μου είναι ότι έχουν πρόγραμμα στη ζωή τους και έχουν στρώσει κώλο. Άλλοι είναι περισσότερο εύστροφοι απο τους άλλους αλλά σχεδόν όλοι έχουν εξασκήσει τη μνήμη τους και έχουν κρίση και αντίληψη.

Θα μου πείς οτι όλα αυτά είναι γενικά και όλοι μπορεί να τα έχουν...

Αυτό ακριβώς θέλω να περιγράψω για να σε ενθαρρύνω! ;-)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δηλαδη με λιγα λογια οσοι γινατε γιατροι ησαστε παντα the top of the top?

ναι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

προγραμμα εχω στη ζωη μου(σε σημειο οι γυρω μου και κυριως οι φιλες μου να εκνευριζονται απο την οργανωση που με χαρακτηριζει γιατι οπως μου λενε δεν γινεται να τα προγραμματιζεις ολα στη ζωη)ενας λογος που σας ρωταω τοσα πολλα ειναι οτι θελω να εχω μια ολοκληρωμενη και ει δυνατον σφαιρικη αποψη για το τι συμβαινει!απλα ειμαι πολυ ανασφαλης για το τι μπορω να πετυχω και τι οχι στη ζωη μου και εδω θα θιξω ενα μεγαλο θεμα τους βαθμους του σχολειου!μ.ο. περσι εβγαλα 19 κ 11/13 και πιστεψτε με εινα αυταπατες που τρεφουν χρονια οι καθηγητες στα παιδια κι οταν πατωνουν απορουν γιατι.κρινω λοιπον οτι η πραγματικη αξια μου στα θετικα μαθηματα ειναι(με βαση τι πιστευω εγω και οχι με γνωμονα τους βαθμους)μαθηματικα 18 χημεια 20 βιολογια 20 φυσικη 17 και (εκθεση δεν δυναμαι να ξερω γιατι ως γνωστον η εκθεση αποτελει αχιλλειο πτερνα στις πανελληνιες,και ειναι ενα προβλημα κι αυτο)ετσι λοιπον εκτιμω την τωρινη μου αξια σε αυτα τα μαθηματα.ακουω τις αποψεις σας!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θυμαμαι οταν δουλευα σενα μαγαζι,σε μια συζητηση που ειχαμε με το ενα απο τα αφεντικα,μου ειχε πει περι βαθμων στις πανελλαδικες...

"τι να σου πω ρε γιαννη,οταν εμαθα τους βαθμους του γιου μου στις εξετασεις,ειπα αυτοι δεν ειναι βαθμοι,δρομολογια πλοιων ειναι:4,6 και 8..."

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"τι να σου πω ρε γιαννη,οταν εμαθα τους βαθμους του γιου μου στις εξετασεις,ειπα αυτοι δεν ειναι βαθμοι,δρομολογια πλοιων ειναι:4,6 και 8..."

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!ωραιο! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θυμαμαι οταν δουλευα σενα μαγαζι,σε μια συζητηση που ειχαμε με το ενα απο τα αφεντικα,μου ειχε πει περι βαθμων στις πανελλαδικες...

"τι να σου πω ρε γιαννη,οταν εμαθα τους βαθμους του γιου μου στις εξετασεις,ειπα αυτοι δεν ειναι βαθμοι,δρομολογια πλοιων ειναι:4,6 και 8..."

χαχαχαχαχα

Έχω ακούσει και το "1-2-Χ , με απόκρουση στο δόξα πατρί" !!!

Οι βαθμοί σου είναι μια χαρά!Ειδικά όταν τους βάζουν καθηγητές που τους βλέπεις κάθε μέρα και σε ξέρουν με το μικρό σου όνομα. Πρέπει να σκεφτείς οτι στις πανελλαδικές οι διορθωτές δεν θα είναι τόσο καλοί. Και τα μαθήματα όχι τόσο εύκολα. Για αυτό και δεν ακούμε ολοστρόγγυλα 20.

Θα σου πρότεινα να επιμένεις στο καθημερινό επιμελημένο διάβασμα, να γράφεις άριστα σε όσα τεστ μπορείς και να κάνεις προσομοιώσεις στο φροντιστήριο. Το αντικειμενικό διόρθωμα είναι λίιιγο πιο "τσεκουράτο" .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δικιο εχεις!!ευχαριστω για τις συμβουλες!τα λεμε και παλι αυριο!οσοι οι προθυμοι για βοηθεια....ευπροσδεκτοι!καληνυχτα σας!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

περσι εβγαλα 19 κ 11/13 και πιστεψτε με εινα αυταπατες που τρεφουν χρονια οι καθηγητες στα παιδια κι οταν πατωνουν απορουν γιατι.κρινω λοιπον οτι η πραγματικη αξια μου στα θετικα μαθηματα ειναι(με βαση τι πιστευω εγω και οχι με γνωμονα τους βαθμους)μαθηματικα 18 χημεια 20 βιολογια 20 φυσικη 17 και (εκθεση δεν δυναμαι να ξερω γιατι ως γνωστον η εκθεση αποτελει αχιλλειο πτερνα στις πανελληνιες,και ειναι ενα προβλημα κι αυτο)ετσι λοιπον εκτιμω την τωρινη μου αξια σε αυτα τα μαθηματα.ακουω τις αποψεις σας!

πάντως είσαι αρκετά προσγειωμένη. το πρόβλημα είναι ότι στην ελληνική ιατρική κοινωνία δεν είναι όλοι το ίδιο.

Έτσι, πολλοί μαθητές του 11 κ 11/13 πίστεψαν ότι είναι του 20 σε όλα και (μάντεψε) εγίναν γιατροί. Μπορείς να φανταστείς πως; Για να δούμε πόσο ξέρεις την ελληνική πραγματικότητα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για να σχολιάσω το τόπικ θα μπω στο σώμα της PARIS και NICOLΕ RITCHIE (ταυτόχρονα) και αφού ανεβάσω τα ντεσιμπέλ στο δείκτη εξυπνάδας θα πω:

That's hot(με χαρακτηριστική paris-τική προφορά)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σχετικά με το top of the top είχα γράψει ένα ωραιότατο 8 (στα 20) στην τρίτη λυκείου σε ένα διαγώνισμα στην φυσική αλλά πέρασα μια χαρά ιατρική, δεν θυμάμαι πλέον πόσο είχε γράψει, 20 παρά κάτι ψιλά. Το σημαντικό στην επιτυχία είναι να μην εθελοτυφλείς. Να είσαι αυστηρός κριτής του εαυτού σου και από το λάθος και την αδυναμία να μαθαίνεις.

Ωραία τα πήγα σκατά στο τεστ, διαγώνισμα, εξετάσεις κλπ. Τί έφταιξε; Τί πρέπει να αλλάξει; Πώς θα αλλάξει; Τί κάνουν οι άλλοι που τα πήγαν καλά και δεν έκανα εγώ. Αν αναλύσεις τα αίτια της αποτυχίας, αλλάξεις τις παραμέτρους στην εξίσωση τότε μόνο θα προχωρήσεις στο πρόβλημα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη βλακεία από την φράση "αν ξανάρχιζα από την αρχή θα έκανα τα ίδια λάθη" (μάλιστα, δεν έμαθες δλδ τίποτα από τα λάθη), "καλύτερα να κάνεις κάτι και να το μετανιώσεις παρά να μην το κάνεις" (καλύτερα είναι να μην μετανιώνεις για τίποτα γιατί είναι το σωστό). Και όσο πιο νωρίς αποδεκτείς τις αδυναμίες σου πχ τεμπελιά, βαρεμάρα, εγωισμός κλπ και τις βάζεις ως παραμέτρους σε κάθε προσπάθεια τόσο καλύτερα θα αντιμετωπίζεις τις όποιες δυσκολίες.

Η ιατρική είναι αγώνας μαραθώνιος και όχι κατοστάρι. Θέλει αντοχές, επιμονή, υπομονή, σίγουρα καντάρια διάβασμα, και πολλή δουλειά, σοβαρότητα, να μπορείς να αναλάβεις την ευθύνη για το πολυτιμότερο αγαθό για ένα συνάνθρωπο, την υγεία του. Αν θες να είσαι χάι χούι και να πάμε στην δουλειά αντί για 7 στις 8 με τον καφέ στο χέρι και στη 1.30 να την κάνουμε σκαστοί και να βαράς σφραγίδες όλη μέρα και να το παίζεις γκόμενος/γκόμενα, άστο το σπορ για κανέναν άλλο.

Δεν σου λέω για το να αγαπάς τους ασθενείς, να μη φοβάσαι τα αίματα κλπ είναι απλοϊκές προσεγγίσεις, υπάρχουν γιατροί που δεν βλέπουν ποτέ ασθενείς, υπάρχουν γιατροί που δεν βλέπουν ποτέ αίμα πέρα από την ιατρική σχολή. Είναι τόσες πολλές ειδικότητες που ο καθένας βρίσκει τί του αρέσει και τί του ταιριάζει.

Τελευταία συμβουλή είναι να κόψεις το ίντερνετ μέχρι να περάσεις :P άιντε τώρα διάβασμα μπρος :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ειναι δυνατοι ενω ηταν του 11 και να περασαν στην Ιατρικη??

Πώς

καλυψαν τα κενα ετων(γιατι οταν εχεις 11 δεν σημαινει οτι εχεις μαθει και πολλα!)????εκτος αν εννοεις οτι μπηκαν με πλατες αλλων ή με μεσο!!!ειμαι πολυ περιεργη να μαθω!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο Μπαμπινιώτης βλέπετε έχει επιβάλλει στα παιδιά να γράφουν το συγγνώμη με ένα γάμα, οπότε γάματα γενικώς!

ΥΓ1: Μπήκα μετά από ενάμιση χρόνο, είδα αυτό και δεν άντεξα. Βέβαια μην το ψάχνετε, θα ξαναφύγω. Σας έλειψα, ε; Κουφαλίτσες...

ΥΓ2: Να κάνει ό,τι θέλει η μικρή, έτσι κι αλλιώς η φύση ΠΑΝΤΑ βρίσκει τον τρόπο να μας επαναφέρει στο δρόμο μας. Κι εγώ ήξερα από δύο ετών τι ήθελα να κάνω (όχι, δεν ήταν η ιατρική) και το κατάφερα τελικά με μια μικρή καθυστέρηση...κάποιες δεκαετίες αργότερα!

PS I always love Slipy...keep walking...δώστου...!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα ήθελα να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στην ΕΥΑ.....Thanks.gif

που εξαιτίας της ξανάγραψε η invitro μετά από εκείνη την αποφράδα ημέρα του Αυγούστου 2008.

Κουφαλίτσα.....ζεις; Χαίρομαι ιδιαιτέρως.emo-rose.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο Μπαμπινιώτης βλέπετε έχει επιβάλλει στα παιδιά να γράφουν το συγγνώμη με ένα γάμα, οπότε γάματα γενικώς!

ΥΓ1: Μπήκα μετά από ενάμιση χρόνο, είδα αυτό και δεν άντεξα. Βέβαια μην το ψάχνετε, θα ξαναφύγω. Σας έλειψα, ε; Κουφαλίτσες...

ΥΓ2: Να κάνει ό,τι θέλει η μικρή, έτσι κι αλλιώς η φύση ΠΑΝΤΑ βρίσκει τον τρόπο να μας επαναφέρει στο δρόμο μας. Κι εγώ ήξερα από δύο ετών τι ήθελα να κάνω (όχι, δεν ήταν η ιατρική) και το κατάφερα τελικά με μια μικρή καθυστέρηση...κάποιες δεκαετίες αργότερα!

PS I always love Slipy...keep walking...δώστου...!

emrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά,ρωτάω σοβαρά τωρα.Πρόκειται για το μέλλον μου και ζητάω μια χείρα βοηθείας απο κάποιους με πείρα και προ παντώς από όσους με παίρνουν στα σοβαρά.Σας παρακαλώ λοιπόν να μην κοροιδεύετε γιατί εγώ απευθύνομαι σε σας για να μου πείτε κάτι σωστό.Εσείς καταφέρατε να γίνετε γιατροι,βοηθήστε και μένα που το θέλω πολυ,και μην γελοιοποιήτε την κατασταση.

Πάντα φιλικά

Ευα

Τροποποιήθηκε από ΕΥΑ.16
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν το γελοιοποιουμε, ισα-ισα ειναι τραγικη η κατασταση και γι αυτο και το σατιριζουμε. Απο την αλλη, ολα σχεδον τα επαγγελματα εχουν κορεστει.... Αποφαση δικη σου ποσα εισαι διατεθειμεη να θυσιασεις και ως ποτε μπορει να σε συντηρει η οικογενεια σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά,ρωτάω σοβαρά τωρα.Πρόκειται για το μέλλον μου και ζητάω μια χείρα βοηθείας απο κάποιους με πείρα και προ παντώς από όσους με παίρνουν στα σοβαρά.Σας παρακαλώ λοιπόν να μην κοροιδεύετε γιατί εγώ απευθύνομαι σε σας για να μου πείτε κάτι σωστό.Εσείς καταφέρατε να γίνετε γιατροι,βοηθήστε και μένα που το θέλω πολυ,και μην γελοιοποιήτε την κατασταση.

Πάντα φιλικά

Ευα

Πως διαπίστωσες τη γελοιοποίηση του θέματος βρε;
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.