Jump to content

Προκόβουν οι Έλληνες στο Εξωτερικό;


Fidelio

Recommended Posts

Αλλά λόγια να αγαπιόμαστε λέμε νομίζω!!! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 309
  • Created
  • Last Reply

1. Ξέρω 25χρονες κούκλες απόφοιτες του Harvard, Cornell, Yale, Berkley και όλες έχουν τα ίδια μυαλά που είχα εγώ στα 25 μου

Να μαντέψω: Ζεις μεταξύ Μπέρβελι Χιλς και Εκάλης και η καταγωγή σου είναι από τις οικογένειες Γερουλάνου, Μπενάκη κλπ

ή απλώς βλέπεις πολλή τηλεόραση; :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αλλά λόγια να αγαπιόμαστε λέμε νομίζω!!! :)

Ακριβώς. Και μετά, όταν εσύ στα 40 σου θα βρεις μια 25-30ρα θα σε λέει ανώριμο κλπ κλπ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πραγματικά σε ενδιαφέρει να απαντήσω; δεν νομίζω ότι το θέμα μας είναι τί κάνω εγώ, πάντως σίγουρα υπάρχουν αυτές οι κοπέλες, το ότι δεν είμαστε εγώ κι εσύ δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν. Πω πω η γυναικουλίαση που βγάζεις είναι κάτι το απίστευτο...λες και όλες οι γυναίκες είναι κακομοίρες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2. Μου αρέσουν οι όμορφοι, αθλητικοί, έξυπνοι, χαρισματικοί άντρες της ηλικίας μου, που με κοιτάνε και τους κοιτάω με ίσους όρους και ονειρευόμαστε μαζί :) (κι όμως υπάρχουν τόσο ανώμαλες).

Εσύ είσαι όμορφη και αθλητική; :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πραγματικά σε ενδιαφέρει να απαντήσω; δεν νομίζω ότι το θέμα μας είναι τί κάνω εγώ, πάντως σίγουρα υπάρχουν αυτές οι κοπέλες, το ότι δεν είμαστε εγώ κι εσύ δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν. Πω πω η γυναικουλίαση που βγάζεις είναι κάτι το απίστευτο...λες και όλες οι γυναίκες είναι κακομοίρες.

Αν καταλάβαινες τι διαβάζεις, θα είχες καταλάβει τι σου γράφουν και οι άντρες της σελίδας. Στους οποίους (εντελώς τυχαία) δεν απαντάς κιόλας. Οταν μια μεγαλύτερη (ε, όχι και πολύ μεγαλύτερη όμως) γυναίκα σου γράφει κάποια πράγματα, είναι για να σου εξηγήσει πως λειτουργεί το αντρικό μυαλό (κατά μέσο όρο και στην Ελλάδα πάντα, μην επαναλαμβανόμαστε).

Δεν σε ξέρω και δεν μου πέφτει λόγος για το πότε θα πέσεις από το ροζ συννεφάκι και πόσο ανώμαλα θα προσγειωθείς. Επειδή όμως είσαι σίγουρα πάνω από 30, λέω πως είναι καιρός να κατεβάσεις λίγο τη μύτη, γιατί αλλιώς η προσγείωση εκτός από ανώμαλη θα είναι και οδυνηρή.

ΥΓ: Εχω ένα σωρό φίλους και γνωστούς άντρες γιατρούς πάνω από 35, που τελειώνουν/τελείωσαν ειδικότητες και υποτίθεται είναι στη φάση αναζήτησης μιας καλής σχέσης με προοπτικές γάμου...Λοιπόν, όλοι αυτοί θέτουν σαν όριο ηλικίας των ...υποψηφίων τα....27, άντε 29...Οι μεγαλύτερες τους φαίνονται "γριές". Καλές είναι για "μια φάση" λένε, αλλά "γριές" για κάτι πιο σοβαρό.

Τώρα, αν δεν στα λένε εσένα και τα λένε πίσω από την πλάτη σου, τι να σου πω...

Ισως θα έπρεπε κάποτε να στα πει κάποιος...Για να μην συνεχίσεις να εθελοτυφλείς.

ΥΓ2: για πολλοστή φορά θα γράψω ότι οι κανόνες έχουν και εξαιρέσεις, γιατί φαίνεται πως δεν είναι αυτονόητο εδώ μέσα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχω μείνει έκπληκτος.Πόσο θλιβερή η ανωτέρω δημοσίευση.Και πόσο πιο θλιβερό το γεγονός ότι είναι γραμμένη από μία γυναίκα.Δείτε με τι πάθος υποστηρίζει την άποψή της,μου φαίνεται απίστευτο.Όχι απλώς έχει αποδεχτεί τον τίτλο "γριά" που της έχουν αποδώσει οι συνομίληκοί της άνδρες αλλά παλεύει να τον εδραιώσει κιόλας.Εξίσου θλιβερή και η στάση της άλλης κοπέλας,της notbad,που αν δεν το έχει καταλάβει είναι ακριβώς ίδια με την ανωτέρω αλλά από την ανάποδη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχω μείνει έκπληκτος.Πόσο θλιβερή η ανωτέρω δημοσίευση.Και πόσο πιο θλιβερό το γεγονός ότι είναι γραμμένη από μία γυναίκα.Δείτε με τι πάθος υποστηρίζει την άποψή της,μου φαίνεται απίστευτο.Όχι απλώς έχει αποδεχτεί τον τίτλο "γριά" που της έχουν αποδώσει οι συνομίληκοί της άνδρες αλλά παλεύει να τον εδραιώσει κιόλας.Εξίσου θλιβερή και η στάση της άλλης κοπέλας,της notbad,που αν δεν το έχει καταλάβει είναι ακριβώς ίδια με την ανωτέρω αλλά από την ανάποδη.

Το ό,τι περιγράφω την πραγματικότητα (όπως την αντιλαμβάνομαι γύρω μου στη χώρα που ζω) συνεπάγεται ότι "παλεύω να την εδραιώσω κιόλας; "

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχει περισσότερο ενδιαφέρον όμως, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΥΓ: Εχω ένα σωρό φίλους και γνωστούς άντρες γιατρούς πάνω από 35, που τελειώνουν/τελείωσαν ειδικότητες και υποτίθεται είναι στη φάση αναζήτησης μιας καλής σχέσης με προοπτικές γάμου...Λοιπόν, όλοι αυτοί θέτουν σαν όριο ηλικίας των ...υποψηφίων τα....27, άντε 29...Οι μεγαλύτερες τους φαίνονται "γριές". Καλές είναι για "μια φάση" λένε, αλλά "γριές" για κάτι πιο σοβαρό.

Εξαρταται απο τη γυναικα, σιγουρα οι γυναικες 5/10 και 6/10 μετα τα 30 ειναι λιγο δυσκολο να τις διαλεξεις αλλα αμα η γυναικα ειναι 9/10 ή και 10/10 δε σε πειραζει ακομα κι αν ειναι 38-39 χρονων ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εξαρταται απο τη γυναικα, σιγουρα οι γυναικες 5/10 και 6/10 μετα τα 30 ειναι λιγο δυσκολο να τις διαλεξεις αλλα αμα η γυναικα ειναι 9/10 ή και 10/10 δε σε πειραζει ακομα κι αν ειναι 38-39 χρονων ;)

Αυτό ισχύει και όταν αποφασίσεις ότι θέλεις οικογένεια, η μόνο για μια επιφανειακή σχέση?Για 'γάμο και παιδιά' ,λυπάμαι, αλλά οι περισσότεροι άνδρες (ιατροι και μη) δεν θα άρχιζαν το ψάξιμο από τις 40αρες του κύκλου τους...Έχεις ακούσει για τα ποσοστά νορμαλ κύησης/νταουν στις μεγάλες?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το υπόλοιπο θέμα δεν έχει ενδιαφέρον...

Λοιπόν το ότι εσυ ή άλλες θέλουν τον «παιδαρο» 25 χρόνο δε σημαίνει πως άλλες δεν θέλουν τον ώριμο 40χρονο. Ο καθένας έχει να προφερει τα δικά του. Επίσης μη ξεχνάμε ότι αυτός ο αιώνας ανήκει στα γκιγκς και όχι στους παιδαραδες.... Ακόμη είπες ότι στα 30 σου θέλεις τον 25χρονο παιδαρο ( έστω και αστεία). Προφανώς και ένας 30αρης μπορεί να θέλει μια 25χρονη, μια 18χρονη ή μια 40χρονη. Και το αντίθετο. Η δική μου θεϊκή (εκ του devine or godly if you prefer) είναι ότι ο καθένας πηδιεταιε όποιον γουστάρει και παντρεύεται όποιον γουστάρει οποία ηλικία και αν έχει.

Το δικό σου πρόβλημα είναι ότι εντελώς λάθος θεωρείς πως μια γυναίκα 25 χρόνων με τα χίλια χαρίσματα δεν θα κοιτάξει τον 40 χρόνο ή αν τον κοιτάξει είναι βλαμενη. Μπορείς αν θες να τελείωσεΙς την ζωή σου μετά τα 35 αλλά εμείς μάλλον όχι!!! Συνήθως αυτές οι απόψεις πηγάζουν από την ανασφάλεια και τον φόβο των γυναικών για το γηρας η ότι μετά τα 35 σταματάνε να είναι ποιητές και οι αντρες κοιτάνε μικροτερες. Αυτό είναι αλήθεια ως ένα βαθμό. Πολλές συζητήσεις και αναλύσεις και μελέτες έχουν γίνει κατα καιρός με βιολογικά κοινωνικά και εξελικτικα δαρβινια κριτήρια για το θέμα της έλξης και του ζευγαρωματος.

Στην τελική όλες αθληταραδες διμεττρους θέλετε να σας κυκλοφορούν αλλά σε αυτόν τον αιώνα οι περισσότερες κυκλοφορούν με χοντρουληδες «φλωρακους» γκιγκς. Όπως και οι άντρες στις τσοντες και τις συνελεύσεις (μέχρι 9) μας θελουμε το ξανθο πρότυπο της τσοντας. Αλλά δεν είναι αυτές που θα πάρουμε για να κάνουν τα παιδιά μας.

Αυτό που εξηγω είναι ότι τα κριτήρια σου είναι σεβαστά αλλά δεν είναι αυτά που ισχύουν στον γενικό πληθυσμό αλλά δεν κρίνω ως κακά τα δικά σου..... Μην κρίνεις ως κακά των άλλων.... Γιατι απλά καταλήγεις να αυτοαναιρεισαι μιας και τότε τα επιχειρήματα σου μπορούν άνετα να χρησιμοποιηθοθυν εναντίον σου in a court of law....

Ακομη και η σούπερ ντουπερ «προικισμενη» από τη φύση (δεν εξετάσαμε το κριτήριο προσωπικότητα βέβαια) γυναίκα που ανεφερες μπορεί κάλλιστα να κοιτάξει τον 40 χρόνο γιατί πιθανώς οι προτεραιότητες της είναι να κάνει μια καλή οικογένεια με κάποιον ώριμο να το προσφέρει αυτό και μπορεί .... Χορτασμενο ....

Από την άλλη επιασες την ακραία περίπτωση που καλώς η κακώς για το υπόλοιπο 99.9999999 δεν ισχύει οπότε άκυρο μανταμ.

Επίσης περισσότερη πέραση έχουμε οι γιατροί μετά τα 35 (και λιγότερα διαζύγια) γιαιτ πλέον έχουμε τελειώσει τα επαγγελματικά μας οπότε άποψη μου ότι είναι άκυρο μια συνομολικη μου να θέλει πολλά από μένα στη φάση που είμαι! Αυτά τα λίγα, έχω χάσει τονειρμοου άπειρες φορές γιαιτ γράφω από το οφονο βλέποντας α

ματς στο κουτί στο μαγαζί... Γκρινιαζει και ο κόσμος. Ουφ

γκικς εννοεις μαλλον κατα το geeks , παρα γκιγκς που γραφεις και 2 φορες κιολας κατα το gigs/events etc...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπητή μου ινβίτρο, έγινα 30 πριν ένα μήνα, στο προφίλ μου έχω την ηλικία μου. Δλδ 29 μέρες πριν ήμουν καλή, τώρα είμαι γριά. Ε δεν με πειράζει, γριά γριά τί να κάνουμε. :D Η δική μου πραγματικότητα διαψεύδει τα λεγόμενά σου. Τί είπαν οι "άντρες του φόρουμ" και δεν απάντησα. Ο Κώστας που πιστεύει ότι στα 40 θα είναι εύκολο να βρει 25χρονες κούκλες να του κάτσουν; Όποιος τις βρίσκει στα 20-25-30-35 θα τις βρει και στα 40. Όποιος δεν τις βρίσκει θα χτυπήσει κατι καλύτερο από το ΜΟ που χτυπούσε αλλά δεν θα σκοράρει υψηλά και εμένα μου φαίνεται θλιβερό να σε θέλει κάποια για τους τίτλους και τα λεφτά σου αλλά ο καθένας πορεύεται με αυτό που του αρέσει. Αντίστοιχα και οι γυναίκες. Αν έχουν προσόντα μια χαρά συντρόφους βρίσκουν σε κάθε ηλικία. Αν είναι κότες, παντρεύονται όποιον τους κάτσει νωρίς γιατί αλλιώς άντε να ξαναβρούν...με το τουφέκι :D Και τί να κάνουμε ευτυχώς που υπάρχετε εσείς οι έξυπνες και καπάτσες και κάνετε οικογένεια και παιδιά, ενώ οι υπόλοιπες ράφι :P

ΥΓ έχουμε πει ότι είμαι κοντή, χοντρή και άσχημη αλλά αυτό δεν μου απαγορεύει να έχω καλό γούστο :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Dr Lecter ευτυχώς οι γυναίκες δεν είναι αξεσουάρ και πρέπει να σας επιλέξουν επίσης. :)

Κατά τ'άλλα λογικό δεν είναι ο 40ρης να κοιτάζει την 25άρα; Είναι φρέσκια, είναι στο ξεκίνημα, δεν παίζει να τον ευνουχίσει.

Βέβαια το θέμα είναι τι θέλει ο καθένας από μία σχέση και κυρίως με ποια κριτήρια αποφασίζει για οικογένεια. Θέλει κάποιον να συζητάει; Κάποιον να κάνει καλό σεξ; Κάποιον να κάθεται σούζα όταν μιλάει; Περί ορέξεως, ζαμπονοτυρόπιτα του Γρηγόρη! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό ισχύει και όταν αποφασίσεις ότι θέλεις οικογένεια, η μόνο για μια επιφανειακή σχέση?Για 'γάμο και παιδιά' ,λυπάμαι, αλλά οι περισσότεροι άνδρες (ιατροι και μη) δεν θα άρχιζαν το ψάξιμο από τις 40αρες του κύκλου τους...Έχεις ακούσει για τα ποσοστά νορμαλ κύησης/νταουν στις μεγάλες?

Οι αντρες δε θελουν παιδια, οι γυναικες τα θελουν. Οι αντρες απλως θελουν τις γυναικες. Τα παιδια, γαμος κτλ ειναι το τιμημα που ευχαριστως πληρωνουν για να αποκτησουν τη γυναικα που επιθυμουν ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τον παίδαρο 25χρονο ... δίμετρους, αθλητικούς, όμορφους..

Είναι συχνό φαινόμενο οι γυναίκες να νομίζουν ότι κατάκτησαν την ισότητα με το να γίνονται το ίδιο 'φαλλοκρατικές' (δεν μου έρχεται πιο κατάλληλος όρος) με τους άνδρες στις επιλογές τους. Αν έλεγες ότι δεν θέλεις να γεράσει ο καλός σου πολύ πριν από εσένα θα το καταλάβαινα...αλλά έτσι ακούγεσαι το ίδιο ρηχή με αυτούς που χλευάζεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

Περίπου το ίδιο βάθος αισθημάτων με το 'μου αρέσουν οι μικρούλες' emstupid .Αναρωτιέμαι αν ικανοποιείς τις ορέξεις σου με τέτοια προσόντα?Αν ναι, πως ελκύεις τους εραστές σου?

έχουμε πει ότι είμαι κοντή, χοντρή και άσχημη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

Περίπου το ίδιο βάθος αισθημάτων με το 'μου αρέσουν οι μικρούλες' emstupid .Αναρωτιέμαι αν ικανοποιείς τις ορέξεις σου με τέτοια προσόντα?Αν ναι, πως ελκύεις τους εραστές σου?

έχουμε πει ότι είμαι κοντή, χοντρή και άσχημη

Εγώ με απόχη πάντως. Παιδιά, τι συζητάμε? Μόνο εγώ θεωρώ οτι έχουμε ξεφύγει λίγο? (δεν συμμετείχα στο θέμα αλλά μιας και είμαι ονλινε είπα να πω και εγώ τη "τεχνική" μου)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

Περίπου το ίδιο βάθος αισθημάτων με το 'μου αρέσουν οι μικρούλες' emstupid .Αναρωτιέμαι αν ικανοποιείς τις ορέξεις σου με τέτοια προσόντα?Αν ναι, πως ελκύεις τους εραστές σου?

έχουμε πει ότι είμαι κοντή, χοντρή και άσχημη

Αν ικανοποιώ τις ορέξεις μου; Χαχαχαχαχαχ σόρρυ βρε the conjurer αλλά πραγματικά γέλασα πολύ με την ερώτηση. Δυστυχώς δεν τις ικανοποιώ, βασικά δεν τις έχω ικανοποιήσει σύμφωνα με αυτό το φόρουμ τα τελευταία 7 χρόνια περίπου :P Έχουμε αρκετούς ικανοποιημένους σεξουαλικά και σε επιτυχημένες σχέσεις διαδικτυακά. Επιλέγω να μην είμαι από αυτούς. :P Πώς ελκύω τους εραστές μου; Με τον πλούσιο εσωτερικό μου κόσμο φυσικά :P Η ugly Betty πώς τον έριξε τον Daniel χμ από την ζωή είναι βγαλμένα. Αμέ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κοιτα να δεις τι εχω χασει τοοοοοοοσο καιρο. με τετοιο τιτλο "προκοβουν οι ελληνες στο εξωτερικο?" που να φανταστω τι μεγα κοινωνιολογικο θεμα αναλυεται...ομολογω βεβαια οτι δεν το εχω πιασει απο την αρχη του,αλλα αρκουσε το αναγνωσμα απο την πεμπτη σελιδα για να μπω στο παιχνιδι....

μμμμ,νομιζω οτι ολα ξεκινουν και ολα τελειωνουν στην εξης φραση:" ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΗΣ ΠΙΠΙΝΟΚΡΑΤΙΑΣ"!!!!!!!!χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γκικς εννοεις μαλλον κατα το geeks , παρα γκιγκς που γραφεις και 2 φορες κιολας κατα το gigs/events etc...

αστειεύσαιι έτσι; Και εγώ έχω ομπσεσιονς κομπαλσιονς και μια μυρμηγκια στο πόδι αλλά δεν κάνω έτσι!!!

Έχεις δίκιο όμως και καλά έκανες και το παρατηρητές ..... Το geeks έπρεπε να το έχω γράψει geeks μετά Γκίκς και όχι με το έξτρα γ.

Σωστός. Μπράβο!! Ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κοιτα να δεις τι εχω χασει τοοοοοοοσο καιρο. με τετοιο τιτλο "προκοβουν οι ελληνες στο εξωτερικο?" που να φανταστω τι μεγα κοινωνιολογικο θεμα αναλυεται...ομολογω βεβαια οτι δεν το εχω πιασει απο την αρχη του,αλλα αρκουσε το αναγνωσμα απο την πεμπτη σελιδα για να μπω στο παιχνιδι....

μμμμ,νομιζω οτι ολα ξεκινουν και ολα τελειωνουν στην εξης φραση:" ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΗΣ ΠΙΠΙΝΟΚΡΑΤΙΑΣ"!!!!!!!!χαχαχαχαχαχα

πιπινοκρατια ουμπερ αλες

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.