Jump to content

Προκόβουν οι Έλληνες στο Εξωτερικό;


Fidelio

Recommended Posts

Ο καθένας με την προσωπική του ζωή μπορεί να κάνει ότι νομίζει αλλά να τα λέμε ότι δεν έχουν γεμίσει τα νοσοκομεία Mcdreamies και Clooneys. Όλοι οι γιατροί φαντάζονται τον εαυτό τους έτσι στα 40. Πώς τελικά καταλήγουν με κοιλιά, φαλακρίτσα, 2 παιδιά, στεγαστικό και κοιτάν να στριμώξουν ότι κάτσει είναι μια συνομωσία του σύμπαντος. Αφήνω που χάνουν και την σπιρτάδα τους στο φλερτ...

Για μένα κάθε πράγμα στον καιρό του κι ο κολιός τον αύγουστο, στα 40 είναι αστείο να έχεις την ζωή που δεν έζησα...προσωπική άποψη αλλά τροχονόμος στο κρεβάτι του καθένα δεν γινομαι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 309
  • Created
  • Last Reply

Ο καθένας με την προσωπική του ζωή μπορεί να κάνει ότι νομίζει αλλά να τα λέμε ότι δεν έχουν γεμίσει τα νοσοκομεία Mcdreamies και Clooneys. Όλοι οι γιατροί φαντάζονται τον εαυτό τους έτσι στα 40. Πώς τελικά καταλήγουν με κοιλιά, φαλακρίτσα, 2 παιδιά, στεγαστικό και κοιτάν να στριμώξουν ότι κάτσει είναι μια συνομωσία του σύμπαντος. Αφήνω που χάνουν και την σπιρτάδα τους στο φλερτ...

Για μένα κάθε πράγμα στον καιρό του κι ο κολιός τον αύγουστο, στα 40 είναι αστείο να έχεις την ζωή που δεν έζησα...προσωπική άποψη αλλά τροχονόμος στο κρεβάτι του καθένα δεν γινομαι.

ποιος είναι ο μακ ντριμι ;;;

Προσωπικά σίγουρα θα έχω κοιλιτσα, σίγουρα δεν θα έχω καραφλα και αν δεν έχω δυο παιδιά θα την πεφτω σίγουρα σε 30 μείον. Δεν έχει καμία φαντασία το πράγμα, εντελώς φυσιολογικό είναι. Τι σχέση έχουν οι κλουνιδες με το σεξ στο χώρο εργασίας, στο αμάξι στο δοκιμαστηριο στο καμπαναριό δεν κατάλαβα εγώ!!! Πολλά ευτυχισμένα η έστω χαρούμενα ζευγάρια ξέρω με διάφορα ηλικίας!!! Την επικροτω κιόλας. Ποιο ακριβώς το πρόβλημα;;;;;; Ετσι φανταζεσαι τον σύζυγο σου στα40 του;;; Καραφλο, κοιλαρα με δάνειο;;;;

Κάντε έρωτα μην πληρώνετε φόρους!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

McDreamy, patrick dempsey από το Gray's anatomy. Τι σχέση έχει το σεξ με την ειδικότητα στο εξωτερικό δεν κατάλαβα εξαρχής.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

O Mc Dreamy υπάρχει μόνο στη σφαίρα της φαντασίας (γυναικών) σεναριογράφων....

Σιγά μην καθόταν ένας 40+ Dreamy Ν/Χ να παρακαλάει

μια ξενέρωτη 39χρονη (την Gray λέω) μπας και του κάτσει...

Εχμ, έχουμε γνωρίσει πραγματικούς 40χρονους επιμελητές Ν/Χ και ξέρουμε ΠΟΣΕΣ 25χρονες τους την πέφτουν μαζικά...

(ακόμα κι αν δεν έχουν φάτσα Dreamy)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σιγά μην μια εικοσιπεντάχρονη που βλέπεται και έχει μυαλό αφήσει τον παίδαρο 25χρονο να πάει ακόμα και με τον McDreamy. Αν είναι καμιά κακομοίρα που κυνηγάει τα λεφτά, τον γάμο, τον γιατρό ίσως. Αλλά εγώ στα 25 μου προτιμούσα τους δίμετρους, αθλητικούς, όμορφους, με πολλά προσόντα (πνευματικά πάντα) συνομιλήκους μου :P (και στα 30 επίσης :P) Δείτε ποιές από την σχολή σας τα έφτιαξαν με καθηγητές, επιμελητές κλπ. Είναι οι κούκλες; Οι κοπέλες που είχαν μυαλό και εμφάνιση και καλοσύνη, γενικά ποθητές κοπέλες; Πολύ αμφιβάλλω. :) Αν με όλο το σεβασμό που πραγματικά έχω στις νοσηλεύτριες, μια νοσηλεύτρια κούκλα ήθελε ντε και σώνει γιατρό, όπως λέγεται για την πρωταγωνίστρια του ερωτικού τριγώνου στο Ελπίς, τότε έχω δει επιτυχημένα και αταίριαστα εμφανισιακά/ηλικιακά ζευγάρια γιατί η αίγλη του γιατρού μπορεί να κάνει ποθητό κάποιον, ή το μυαλό του να την εντυπωσιάσει (δεν το θεωρώ κακό, και οι δύο κέρδισαν κάτι). Αλλά η απόφοιτος του harvard, κούκλα, 25χρονη δεεεεν θα τον κοιτάξει τον γιατρό μας στα 40 του. Έχει πολύ καλύτερες επιλογές :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι, ναι, έτσι είναι, όπως τα λες.

Κι αν συνεχίσεις να έχεις τις ίδιες αντιλήψεις και στα 35, στα 40 θα είσαι

σαν την Addison.

Μόνη σαν το λεμόνι, αφού θα έχεις παρθεί με τους Mc Dreamy - Steamy, οι

οποίοι...ουπς! Θα προτιμήσουν κάποια χαζή-τελειωμένη-ανεγκέφαλη 25χρονη...

Μάντεψε γιατί...

:rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αλλά η απόφοιτος του harvard, κούκλα, 25χρονη δεεεεν θα τον κοιτάξει τον γιατρό μας στα 40 του. Έχει πολύ καλύτερες επιλογές :)

Και επιτέλους, σοβαρέψου! Πόσες 25χρονες κούκλες ΚΑΙ αποφοίτους του Harvand γνωρίζεις; Και πόσες 25χρονες νοσηλεύτριες και

κομμώτριες που κάνουν κρα για 40ρηδες γιατρούς;

Και πόσες μόνες 40ρες γιατρίνες; Ωπς! emconfused

ΥΓ: α, ναι, ξέχασα να σου πω ότι ποσώς τους ενδιαφέρει τους άντρες αν έχεις βγάλει

το Harvand ή την ανωτάτη κομμωτική...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δείτε ποιές από την σχολή σας τα έφτιαξαν με καθηγητές, επιμελητές κλπ. Είναι οι κούκλες; Οι κοπέλες που είχαν μυαλό και εμφάνιση και καλοσύνη, γενικά ποθητές κοπέλες; Πολύ αμφιβάλλω. :)

Και πάνω σε αυτό έχω να πω ότι στα χρόνια τα δικά μου, οι πιο ωραίες ΚΑΙ φιλόδοξες μαζί, τα έφτιαξαν με αυτούς ακριβώς που περιγράφεις. Σήμερα μάλιστα οι πιο πολλές είναι τουλάχιστον λέκτορες. :unsure:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το υπόλοιπο θέμα δεν έχει ενδιαφέρον...

Λοιπόν το ότι εσυ ή άλλες θέλουν τον «παιδαρο» 25 χρόνο δε σημαίνει πως άλλες δεν θέλουν τον ώριμο 40χρονο. Ο καθένας έχει να προφερει τα δικά του. Επίσης μη ξεχνάμε ότι αυτός ο αιώνας ανήκει στα γκιγκς και όχι στους παιδαραδες.... Ακόμη είπες ότι στα 30 σου θέλεις τον 25χρονο παιδαρο ( έστω και αστεία). Προφανώς και ένας 30αρης μπορεί να θέλει μια 25χρονη, μια 18χρονη ή μια 40χρονη. Και το αντίθετο. Η δική μου θεϊκή (εκ του devine or godly if you prefer) είναι ότι ο καθένας πηδιεταιε όποιον γουστάρει και παντρεύεται όποιον γουστάρει οποία ηλικία και αν έχει.

Το δικό σου πρόβλημα είναι ότι εντελώς λάθος θεωρείς πως μια γυναίκα 25 χρόνων με τα χίλια χαρίσματα δεν θα κοιτάξει τον 40 χρόνο ή αν τον κοιτάξει είναι βλαμενη. Μπορείς αν θες να τελείωσεΙς την ζωή σου μετά τα 35 αλλά εμείς μάλλον όχι!!! Συνήθως αυτές οι απόψεις πηγάζουν από την ανασφάλεια και τον φόβο των γυναικών για το γηρας η ότι μετά τα 35 σταματάνε να είναι ποιητές και οι αντρες κοιτάνε μικροτερες. Αυτό είναι αλήθεια ως ένα βαθμό. Πολλές συζητήσεις και αναλύσεις και μελέτες έχουν γίνει κατα καιρός με βιολογικά κοινωνικά και εξελικτικα δαρβινια κριτήρια για το θέμα της έλξης και του ζευγαρωματος.

Στην τελική όλες αθληταραδες διμεττρους θέλετε να σας κυκλοφορούν αλλά σε αυτόν τον αιώνα οι περισσότερες κυκλοφορούν με χοντρουληδες «φλωρακους» γκιγκς. Όπως και οι άντρες στις τσοντες και τις συνελεύσεις (μέχρι 9) μας θελουμε το ξανθο πρότυπο της τσοντας. Αλλά δεν είναι αυτές που θα πάρουμε για να κάνουν τα παιδιά μας.

Αυτό που εξηγω είναι ότι τα κριτήρια σου είναι σεβαστά αλλά δεν είναι αυτά που ισχύουν στον γενικό πληθυσμό αλλά δεν κρίνω ως κακά τα δικά σου..... Μην κρίνεις ως κακά των άλλων.... Γιατι απλά καταλήγεις να αυτοαναιρεισαι μιας και τότε τα επιχειρήματα σου μπορούν άνετα να χρησιμοποιηθοθυν εναντίον σου in a court of law....

Ακομη και η σούπερ ντουπερ «προικισμενη» από τη φύση (δεν εξετάσαμε το κριτήριο προσωπικότητα βέβαια) γυναίκα που ανεφερες μπορεί κάλλιστα να κοιτάξει τον 40 χρόνο γιατί πιθανώς οι προτεραιότητες της είναι να κάνει μια καλή οικογένεια με κάποιον ώριμο να το προσφέρει αυτό και μπορεί .... Χορτασμενο ....

Από την άλλη επιασες την ακραία περίπτωση που καλώς η κακώς για το υπόλοιπο 99.9999999 δεν ισχύει οπότε άκυρο μανταμ.

Επίσης περισσότερη πέραση έχουμε οι γιατροί μετά τα 35 (και λιγότερα διαζύγια) γιαιτ πλέον έχουμε τελειώσει τα επαγγελματικά μας οπότε άποψη μου ότι είναι άκυρο μια συνομολικη μου να θέλει πολλά από μένα στη φάση που είμαι! Αυτά τα λίγα, έχω χάσει τονειρμοου άπειρες φορές γιαιτ γράφω από το οφονο βλέποντας α

ματς στο κουτί στο μαγαζί... Γκρινιαζει και ο κόσμος. Ουφ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δείτε ποιές από την σχολή σας τα έφτιαξαν με καθηγητές, επιμελητές κλπ. Είναι οι κούκλες; Οι κοπέλες που είχαν μυαλό και εμφάνιση και καλοσύνη, γενικά ποθητές κοπέλες; Πολύ αμφιβάλλω. :)

Και πάνω σε αυτό έχω να πω ότι στα χρόνια τα δικά μου, οι πιο ωραίες ΚΑΙ φιλόδοξες μαζί, τα έφτιαξαν με αυτούς ακριβώς που περιγράφεις. Σήμερα μάλιστα οι πιο πολλές είναι τουλάχιστον λέκτορες. :unsure:

Καμιά γυναίκα δεν "τελειώνει" με τον τίτλο ή την ταμπέλα και το status. Τις ενδιαφέρει όμως. Και ο τρόπος που μπορεί να τα συνδυάσει για να τα έχει και τα δύο, μάλλον έχει να κάνει με το μυαλό και την απληστία της καθεμιάς. Πάντως από τα παραδείγματα που μου έρχονται στο νου, οι περισσότερες διαλέγουν στην αρχή να κάνουν το λάθος να πάρουν το γιο του καθηγητή ή τον ίδιο τον καθηγητή, ξεπετάνε 2 παιδιά για να κλείσει το άλμπουμ της οικογενειακής θαλπωρής και μετά τον κερατώνουν ασύστολα. Αν μάλιστα, ανάμεσα στα κέρατα πετύχουν και τον κατάλληλο άντρα που τις ερεθίζει εκτός απ'το κορμί και τον εγκέφαλο, τότε δεν έχουν κανένα πρόβλημα να τα τινάξουν όλα στον αέρα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και γιατί είναι λάθος αυτό;

Αυτές που περιγράφεις ξέρουν πολύ καλά τι κάνουν και που στοχεύουν.

Οπως και οι καθηγητές, αντίστοιχα (οι οποίοι επίσης κερατώνουν ασύστολα,

από την πλευρά τους).

Εννοια σου και οι παραπάνω καταστάσεις δεν είναι παρά μια εμπορική

συμφωνία, εν γνώσει και των δύο πλευρών.

Όμως, αποφεύγεις και πάλι να αντιμετωπίσεις το θέμα που συζητάμε.

Το οποίο θέμα λέει ότι ο 40ρης πετυχημένος γιατρός (και πετυχημένος άντρας σε

όλα τα επαγγέλματα εδώ που τα λέμε)μπορεί να επιλέξει

άνετα μια 25χρονη γυναίκα και σε πληροφορώ ότι συνήθως το κάνει κιόλας. Σε

αντίθεση με την επαγγελματικά επιτυχημένη 40ρα - που αν δεν έχει παντρευτεί

νωρίτερα μένει μόνη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

συμφωνώ με ινβίτρο και md (sorry not)- but δεν νομίζω ότι οι περισσότερες σκέφτονται όπως νομίζεις. Όχι όσες έχει τύχει να γνωρίζω εγώ τουλάχιστο.

καλή συνέχεια)))

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Α, γειά σου Φωτεινή!

Δεν ξέρω πόσων ετών είναι η nomad (πάνω από 30 σύμφωνα με όσα είπε) αλλά νομίζω

καλό θα ήταν να ακούσει λίγο και την πείρα της βιτριολίτσας...Που οι 40 φεύγα

είναι οι φίλοι της, τα αδέρφια, τα ξαδέρφια κλπ και δυστυχώς ξέρει πια καλά

πως σκέφτονται (εντάξει, υπάρχουν εξαιρέσεις, εδώ μιλάμε για τον μέσο

Ελληνάρα 40 + γιατρό - και όχι μόνο - , σύμφωνοι; )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Α, γειά σου Φωτεινή!

Δεν ξέρω πόσων ετών είναι η nomad (πάνω από 30 σύμφωνα με όσα είπε) αλλά νομίζω

καλό θα ήταν να ακούσει λίγο και την πείρα της βιτριολίτσας...Που οι 40 φεύγα

είναι οι φίλοι της, τα αδέρφια, τα ξαδέρφια κλπ και δυστυχώς ξέρει πια καλά

πως σκέφτονται (εντάξει, υπάρχουν εξαιρέσεις, εδώ μιλάμε για τον μέσο

Ελληνάρα 40 + γιατρό - και όχι μόνο - , σύμφωνοι; )

Καλή μου, καταρχήν δεν έχω ωοθήκες!! Αρσενικές γονάδες έχω.

Όσο για τις σχέσεις, δεν έχω ψευδαισθήσεις. Η φύση και του άνδρα και της γυναίκας είναι πολυγαμική. Και ακόμη και όταν ερωτεύεσαι, συνεχίζεις να επιθυμείς και άλλα άτομα που σε ερεθίζουν τουλάχιστον σεξουαλικά.

Έτσι για να τα καταφέρεις να έχεις τη ζωή και τον άνθρωπο που θέλεις δίπλα σου, κάνεις τη μοναδική παραχώρηση και επιτρεπτό συμβιβασμό. Δηλαδή να είσαι μόνο με ένα, για τους σωστούς λόγους. Οποιοσδήποτε άλλος συμβιβασμός είναι λάθος και ακόμη κι αν δεν το καταλάβεις τότε, τα γεγονότα της ζωής θα έρθουν να σου το θυμήσουν αργότερα. Και όταν λέω άλλους συμβιβασμούς, εννοώ σκέψεις όπως: "εντάξει δεν είναι τόσο έξυπνος ή δεν είναι τόσο όμορφος ή με κάνει αρκετές φορές να βαριέμαι κτλ".

Συνεπώς αυτές που περιγράφω παραπάνω έχουν από την αρχή κάνει λάθος και το μόνο που μένει είναι να περιμένουν πότε θα γίνει η θλιβερή συνειδητοποίηση μιας χαμένης ζωής. Αυτό ισχύει για όλες και για όλους. Τώρα αν βάλεις και τις ιδιαίτερότητες των ¨"γιατρίνων" με τις υποχρεώσεις, την ειδικότητα, την δυσκολία να έχουν χρόνο για τον εαυτό τους και τον τρόπο που τις βλέπει ακόμη ο κόσμος με τις μικροαστικές αντιλήψεις, τότε το να βρεις τον κατάλληλο δεν είναι μόνο δύσκολο αλλά μοιάζει με πραγματική πολυτέλεια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φίλε, αν είσαι gay (κάτι που το σέβομαι) είναι λίγο εκτός θέματος να μας λες με ποιούς πήγαινες

εσύ στα 25 και στα 30, δεν νομίζεις; emquestion

Κατά τ' άλλα δεν διαφωνώ με την τελευταία σου ανάλυση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φίλε, αν είσαι gay (κάτι που το σέβομαι) είναι λίγο εκτός θέματος να μας λες με ποιούς πήγαινες

εσύ στα 25 και στα 30, δεν νομίζεις; emquestion

Κατά τ' άλλα δεν διαφωνώ με την τελευταία σου ανάλυση.

Το συμπέρασμα αυτό πάλι, από που το έβγαλες?? Μάλλον θα πρέπει να ξεσκονίσεις τις γνώσεις σου στη φυσιολογία της γενετήσιας πράξης, καλή μου. Θα σου τα΄χωνα, αλλά ακόμη γελάω με αυτό που έγραψες και πήρες την απόλυτη απαλλαγή. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νορμάλ 25αρα που δεν έχει καταπιεστεί ή δεν έχει αφήσει τα στερεότυπα (τα οποία δεν πληρεί) να την κατευθύνουν δεν επιλέγει τον καθηγητή-40αρη χαλαροκοιλαρά με ψιλοφαλακρίτσα.

Τέτοια καταπιεσμένα άτομα καλά κάνουν και βρίσκουν θαλπωρή σε τεράστιες διαφορές ηλικίας και σε συγκεκριμένες ακαδημαϊκές (ενίοτε και επαγγελματικές) βαθμίδες.

Όλοι οι άλλοι απλά παλεύουμε με το να βρούμε το έταιρο ήμισυ (........) σε κάθε ηλικία, σε όποια και να βρισκόμαστε. Και ότι μας τύχει.

@ KonstantinosMd Αν τώρα εσείς πιστεύετε οτι θα σας κάτσει μόνο η μικρούλα ή οτι εκεί είναι ο στόχος, πιστεύω οτι μπορεί να απογοητευτείτε.Αλλάζουν οι εποχές.

Συμφωνώ με notbad.

@Invitro μπορεί να έχεις και δίκιο για τις single 40αρες γιατρίνες (έχεις δλδ) αλλά οι περισσότερες έχουν περάσει τη φάση της οικογένειας. Απλά απέτυχαν.

(Θέλω να πιστεύω οτι όλες οι χωρισμένες γιατρίνες δεν είναι οι πρώην 25αρες που λέμε..:-P )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το συμπέρασμα αυτό πάλι, από που το έβγαλες?? Μάλλον θα πρέπει να ξεσκονίσεις τις γνώσεις σου στη φυσιολογία της γενετήσιας πράξης, καλή μου. Θα σου τα΄χωνα, αλλά ακόμη γελάω με αυτό που έγραψες και πήρες την απόλυτη απαλλαγή. :)

Αν καταλάβει κανείς τι λέει αυτό, ας μου πει κι εμένα... emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το συμπέρασμα αυτό πάλι, από που το έβγαλες?? Μάλλον θα πρέπει να ξεσκονίσεις τις γνώσεις σου στη φυσιολογία της γενετήσιας πράξης, καλή μου. Θα σου τα΄χωνα, αλλά ακόμη γελάω με αυτό που έγραψες και πήρες την απόλυτη απαλλαγή. :)

Αν καταλάβει κανείς τι λέει αυτό, ας μου πει κι εμένα... emconfused

Το αυτό σου έχει πρόβλημα. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το αυτό σου έχει πρόβλημα. :)

OK, συγγνώμη, σε μπέρδεψα με τη notbad, μοιάζουν τα ψευδώνυμά σας (χρειάστηκε να ξαναδω 3 φορές το διάλογο για να το καταλάβω).

Θεώρησε λοιπόν ότι η πρώτη μου αναφορά ήταν στη notbad κι ας έγραψα λάθος το ψευδώνυμο, είναι ολοφάνερο σε ποιάν αναφερόμουν μέχρι

να με μπερδέψεις, νομίζω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το αυτό σου έχει πρόβλημα. :)

OK, συγγνώμη, σε μπέρδεψα με τη notbad, μοιάζουν τα ψευδώνυμά σας (χρειάστηκε να ξαναδω 3 φορές το διάλογο για να το καταλάβω).

Θεώρησε λοιπόν ότι η πρώτη μου αναφορά ήταν στη notbad κι ας έγραψα λάθος το ψευδώνυμο, είναι ολοφάνερο σε ποιάν αναφερόμουν μέχρι

να με μπερδέψεις, νομίζω.

Apology accepted.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν βλέπω να κατηγοριοποιούνται με πάθος,μπλαζέ-παντογνώστικο ύφος και απολυτότητα οι άνθρωποι βάσει της ηλικίας τους ή της οικογενειακή τους κατάστασης,πολύ λυπούμαι.Σας παρακαλώ,live your own lives as you wish αλλά let people live χωρίς τα αξιοθρήνητες κατηγοριοποιήσεις σας.Χειρότεροι από τους γονείς σας έχετε καταντήσει οι περισσότεροι,πολύ κρίμα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν βλέπω να κατηγοριοποιούνται με πάθος,μπλαζέ-παντογνώστικο ύφος και απολυτότητα οι άνθρωποι βάσει της ηλικίας τους ή της οικογενειακή τους κατάστασης,πολύ λυπούμαι.Σας παρακαλώ,live your own lives as you wish αλλά let people live χωρίς τα αξιοθρήνητες κατηγοριοποιήσεις σας.Χειρότεροι από τους γονείς σας έχετε καταντήσει οι περισσότεροι,πολύ κρίμα.

Εσύ παιδί μου όταν θα μεγαλώσεις θα ήθελες να μάθεις ελληνικά; Πως το βλέπεις το πράγμα;

Εγώ νομίζω θα ήταν μια καλή ιδέα.

:rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1. Ξέρω 25χρονες κούκλες απόφοιτες του Harvard, Cornell, Yale, Berkley και όλες έχουν τα ίδια μυαλά που είχα εγώ στα 25 μου

2. Μου αρέσουν οι όμορφοι, αθλητικοί, έξυπνοι, χαρισματικοί άντρες της ηλικίας μου, που με κοιτάνε και τους κοιτάω με ίσους όρους και ονειρευόμαστε μαζί :) (κι όμως υπάρχουν τόσο ανώμαλες). Δεν πήγαινε στο 25 η δεύτερη παρένθεση.

3. Μπορεί όλοι να παρουσιάζετε σαν συνηθισμένο ζευγάρι τον 40χρονο geek με την 22χρονη κουκλάρα αλλά ευτυχώς που υπάρχουν οι """"""εξαιρέσεις"""""" κατ'εσάς ανθρώπων που ταιριάζουν και εξωτερικά και εσωτερικά. Και παραδόξως είναι πολλές.

4. Η αποτυχία της επαγγελματικής ζωής οφείλεται στο σύστημα, η αποτυχία της προσωπικής ζωής οφείλεται στις μικρούλες και στο επάγγελμα. Δεν νομίζετε ότι κάποτε πρέπει να φταίτε κι εσείς που η ζωή σας είναι σκατά; Η ζωή προχωράει με επιλογές αν δεν τις κάνατε όταν έπρεπε και συμβιβαστήκατε, λυπάμαι αλλά δεν φταίνε οι άλλοι :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εσύ παιδί μου όταν θα μεγαλώσεις θα ήθελες να μάθεις ελληνικά; Πως το βλέπεις το πράγμα;

Εγώ νομίζω θα ήταν μια καλή ιδέα.

:rolleyes:

Funny u said that as next door a guy is going on about his experience of the UK in (what reads like) Esperanto!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.