Jump to content

ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΔΗΛΩΣΗΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ


dikaios3

Recommended Posts

αγαπημενο ημερολογιο, σημερα δεν ειχες το ραντεβου με το λατρεμενο? ψαρεψαμε καμια ειδηση? τι λεει το ρεπορταζζζζζ?

αγαπημενο ημερολογιο, σημερα δεν ειχες το ραντεβου με το λατρεμενο? ψαρεψαμε καμια ειδηση? τι λεει το ρεπορταζζζζζ?

Ps:αλφαβητο ηθελα να πω...μπαρντον

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 214
  • Created
  • Last Reply

Μπραβο στο νεο υπουργειο!Επιτελους!Πρασινη ανοιξη στην υγεια!Αμεση ενημερωση και αμεσες αποφασεις!Σεβασμος στον καθε συναδελφο ιατρο!Κατανοηση,διαλογος,διπλα στα προβληματα του ιατρικου κλαδου!Ευγενεια και καθαρες απαντησεις!Εξαιρετο και φοβερα εξειδικευμενο προσωπικο σε ολα τα τμηματα του νεου υπουργειου!Απο που να ξεκινησω?Απο την προισταμενη του τμηματος ιατρικων ειδικοτητων?Απο τον καινουργιο-διορισμενου μεσω ανοικτης και διαφανης προκηρυξης-γενικο γραμματεα?Ολα στο διαδικτυο!Ηλεκτρονικη φρεσκια ενημερωση!Καταπληκτικη νεα επισημη ιστοσελιδα!Με ολες τις τελευταιες ιατρικες εξελιξεις!Διαφανεια και γρηγορες προκηρυξεις αγροτικων και νεων θεσεων στο ΕΣΥ!Αμεσες προσληψεις ειδικευμενων ιατρων στα νοσοκομεια της χωρας!Αστραπιαια ενημερωση για την πληθωρα των νοσοκομειακων μοναδων που κρινονται σε καθημερινη βαση καταλληλα για ειδικευση νεων ιατρων! Με εντυπωσιακες καινοτομιες οπως πρωταρχικη ενημερωση των μελων διαφορων ιατρικων φορουμ και μετεπειτα των νομαρχιων και των διευθυνσεων υγειας,για νομοσχεδια και αποφασεις!Δημοκρατικες συμμετοχικες διαδικασιες απο 20χρονους φοιτητες ιατρικης με παραστασεις και υπομνηματα για τον καθορισμο αλλα και οπου απαιτειται την δικαιη αλλαγη τυχον υπουργικης αποφασης!Μπραβο στην αποφασιστικοτητα της νεας υπουργου και της υφυπουργου της!Και τελος ευχαριστουμε για την οριστικη επιλυση του θεματος που δημιουργηθηκε με το συγκεκριμενο ΦΕΚ!Τοσο γρηγορες λυσεις ουτε ο τιτανομεγιστος, ο Αβραμοπουλος εδινε...Πραγματικα ολοι οι ειδικευομενοι ιατροι σε ευχαριστουμε μεγαλοδυναμε ποδηλατη...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και τελος ευχαριστουμε για την οριστικη επιλυση του θεματος που δημιουργηθηκε με το συγκεκριμενο ΦΕΚ!

Ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε;!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οχι.Τιποτε.Εαν γνωριζα κατι θα το εγραφα ντομπρα και σταρατα χωρις γριφους.Βαρεθηκα απλα τα πασοκιστικα δεν ξερω και δεν απαντω του υπουργειου.Ειναι αηδια πλεον αυτο που κανουνε γιατι εδω και 3 μηνες οι θεσεις για τον καθενα μας τρεχουνε και υπαρχουν συναδελφοι που χανουν τους διορισμους τους τσαμπα...και μεγαλωνει η αναμονη τους 1-2 χρονια εξαιτιας υπουργικης αποφασης δημοσιευμενης στην εφημ. της κυβερνησης που δεν εφαρμοζει η νεα κυβερνηση...Ηθελα να ηξερα,γιατι δεν επεμβαινει τωρα το Συμβουλειο της Επικρατειας?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και τελος ευχαριστουμε για την οριστικη επιλυση του θεματος που δημιουργηθηκε με το συγκεκριμενο ΦΕΚ!

Ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε;!

Υποθετω εννοει ο συναδελφος οτι ευχαριστουμε που δεν λυθηκε ακομα το θεμα, 3 μηνες μετα την δημοσιευση του φεκ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και τελος ευχαριστουμε για την οριστικη επιλυση του θεματος που δημιουργηθηκε με το συγκεκριμενο ΦΕΚ!

Ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε;!

Υποθετω εννοει ο συναδελφος οτι ευχαριστουμε που δεν λυθηκε ακομα το θεμα, 3 μηνες μετα την δημοσιευση του φεκ

Πηρες απαντηση, με προλαβε ο συναδελφος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και τελος ευχαριστουμε για την οριστικη επιλυση του θεματος που δημιουργηθηκε με το συγκεκριμενο ΦΕΚ!

Ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε;!

Υποθετω εννοει ο συναδελφος οτι ευχαριστουμε που δεν λυθηκε ακομα το θεμα, 3 μηνες μετα την δημοσιευση του φεκ

Πηρες απαντηση, με προλαβε ο συναδελφος.

Όσο ζω ελπίζω... στην αλλαγή ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με εντυπωσιακες καινοτομιες οπως πρωταρχικη ενημερωση των μελων διαφορων ιατρικων φορουμ και μετεπειτα των νομαρχιων και των διευθυνσεων υγειας,για νομοσχεδια και αποφασεις!

Το να είσαι ΜΑΛΑΚΑΣ είναι δικαίωμά σου, το να το θεωρείς και προτέρημα το θεωρώ θράσος.

Δε νομίζω να περιμένεις να ενημερώσω "συναδέλφους" σαν εσένα. Δεκάδες, εκατοντάδες σαν εσένα που θέλουν να μάθουν από τον καναπέ τους. Σύντομα θα μάθεις κι εσύ.....

Άντε γεια!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αγαπημενο ημερολογιο, σημερα δεν ειχες το ραντεβου με το λατρεμενο? ψαρεψαμε καμια ειδηση? τι λεει το ρεπορταζζζζζ?

ξέρεις πως είμαι καλός ....ψαράς. Απλά τα ψάρια θα στα προσφέρω τηλεφωνικά.

Φιλιά από Αθήνα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έλα τώρα, μάλλον δε θα το εννοούσε... κάτι σαν πλακίτσα μεταξύ φίλων.

Εξάλλου μας το υποσχέθηκες Τάσομ. Ήταν να μην τάξεις... Άντε κάνε το καλό και λαμπάδα θα σ'ανάψω :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παντως η αληθεια ειναι οτι αποδεικνυεις σε ολους στο φορουμ το τι αντρας εισαι απεναντι μου...θελεις να βρεθουμε καπου παρουσια με παιδια απο το φορουμ να επαναλαβεις αυτα που μου ειπες, φατσα καρτα απεναντι μου?Επειδη θα ερθω τελος εβδομαδας στην πρωτευουσα,διαλεξε ενα μερος στην Αθηνα σου ,να τα πουμε απο κοντα καημενε μου ''συναδελφε''.Περιμενω απαντηση συντομα...Εαν παλι εισαι κοπελα γιατι δεν γνωριζω τα αληθινα σου στοιχεια,παω πασο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με φοβίζεις με τα όσα γράφεις.

Δε μου το έλεγες πως θα έρθεις να κανονίσω να σε γνωρίσω; Δεν είσαι ο πρώτος που με απείλησε εδώ μέσα.....αλλά ούτε και ο τελευταίος. Μέχρι και τα δάχτυλα θα με έκοβαν για να μην μπορώ να πληκτρολογήσω όταν θα ερχόμουν Αθήνα, έμεινα 2 χρόνια Αθήνα αλλά ακόμα γράφω. Μήπως σε βολεύει Χαλκίδα που έχει θέα θάλασσα;

Τράβα λοιπόν στο υπουργείο να μάθεις τα δυσάρεστα.....θα χαρώ πολύ να μας ενημερώσεις για την πίκρα που θα φας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τράβα λοιπόν στο υπουργείο να μάθεις τα δυσάρεστα.....θα χαρώ πολύ να μας ενημερώσεις για την πίκρα που θα φας.

Aν ξερεις κατι οσον αφορα το θεμα της αλλαγης καλυτερα θα ηταν να το ελεγες.Το να αφηνεις υπονοουμενα τετοιου τυπου για ενα θεμα που αφορα πολλους συναδερφους δεν νομιζω οτι ειναι σωστο.Αν μπορεις ελα στη θεση μας και προσπαθησε να καταλαβεις τι σημαινει αυτη η αλλαγη για πολλους απο εμας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τράβα λοιπόν στο υπουργείο να μάθεις τα δυσάρεστα.....θα χαρώ πολύ να μας ενημερώσεις για την πίκρα που θα φας.

Aν ξερεις κατι οσον αφορα το θεμα της αλλαγης καλυτερα θα ηταν να το ελεγες.Το να αφηνεις υπονοουμενα τετοιου τυπου για ενα θεμα που αφορα πολλους συναδερφους δεν νομιζω οτι ειναι σωστο.Αν μπορεις ελα στη θεση μας και προσπαθησε να καταλαβεις τι σημαινει αυτη η αλλαγη για πολλους απο εμας.

Ελπίζω να σας ενημερώσει ο συνάδελφος που τόσο πολύ ενδιαφέρεται. Πλέον η ενημέρωση εκ μέρους μου θα συνεχίζει να γίνεται....επιλεκτικά με π.μ.

Να ενημερώσω συναδέλφους του καναπέ....ους δε νομίζω να είναι στους όρους εγγραφής του forum.

Κάποιοι έχουν αποδείξει τι προσφέρουν εδώ μέσα.....κάποιοι άλλοι είναι απλά περαστικοί και επιζητούν να μάθουν από κάποιους που δε γνωρίζουν και να τους κατηγορούν μάλιστα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δικαιωμα σου να ενημερωνεις οποιον θελεις και με οποιον τροπο θελεις αλλα εφοσον εχεις επιλεξει να ενημερωνεις επιλεκτικα δεν θα επρεπε να αναφερθεις στο συγκεκριμενο θεμα καθολου,αφηνοντας το υπονοουμενο περι δυσμενους εξελιξης του θεματος,γιατι μονο ανησυχια προκαλεις στους ενδιαφερομενους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το συγκεκριμένο θέμα.....το δημοσίευσα εγώ. Καιρός ήταν να μου πούνε και που θα ποστάρω. ΕΛΕΟΣ.

Τα παράπονά σας για τη δυσμενή εξέλιξη στον ΣΦΙΑ, όχι σε μένα. Εγώ υπέρ της εφαρμογής του νόμου είμαι, οπότε καλά θα ήταν να κινητοποιηθείτε και όχι να κρίνετε πίσω από το pc σας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το συγκεκριμένο θέμα.....το δημοσίευσα εγώ. Καιρός ήταν να μου πούνε και που θα ποστάρω. ΕΛΕΟΣ.

Τα παράπονά σας για τη δυσμενή εξέλιξη στον ΣΦΙΑ, όχι σε μένα. Εγώ υπέρ της εφαρμογής του νόμου είμαι, οπότε καλά θα ήταν να κινητοποιηθείτε και όχι να κρίνετε πίσω από το pc σας.

Aν απο οσα εγραψα αυτο καταλαβες τοτε ok παω πασο......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε με ενδιαφερει τι σου εχουν πει οι αλλοι.Περιμενω απαντηση.Την Πεμπτη ειμαι Αθηνα.Πες μου που θελεις να με συναντησεις.Να σου στειλω το σταθερο μου να κανονισουμε.Να παρεις το πουλακι σου και να ερθεις.Το διαβασουν αρκετοι το ποστ.Ακουω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τράβα λοιπόν στο υπουργείο να μάθεις τα δυσάρεστα.....θα χαρώ πολύ να μας ενημερώσεις για την πίκρα που θα φας.

Aν ξερεις κατι οσον αφορα το θεμα της αλλαγης καλυτερα θα ηταν να το ελεγες.Το να αφηνεις υπονοουμενα τετοιου τυπου για ενα θεμα που αφορα πολλους συναδερφους δεν νομιζω οτι ειναι σωστο.Αν μπορεις ελα στη θεση μας και προσπαθησε να καταλαβεις τι σημαινει αυτη η αλλαγη για πολλους απο εμας.

Ελπίζω να σας ενημερώσει ο συνάδελφος που τόσο πολύ ενδιαφέρεται. Πλέον η ενημέρωση εκ μέρους μου θα συνεχίζει να γίνεται....επιλεκτικά με π.μ.

Να ενημερώσω συναδέλφους του καναπέ....ους δε νομίζω να είναι στους όρους εγγραφής του forum.

Κάποιοι έχουν αποδείξει τι προσφέρουν εδώ μέσα.....κάποιοι άλλοι είναι απλά περαστικοί και επιζητούν να μάθουν από κάποιους που δε γνωρίζουν και να τους κατηγορούν μάλιστα.

Ωραια το σωζεις το γεγονος οτι δεν ξερεις τιποτα. Δεν σας λεω, σας κραταω μουτρα. Υπαρχουν αλλωστε και τηλεφωνα για ενημερωση. Το τι εχει κανει ο καθενας το ξερει ο ιδιος. Απο που αντλεις το δικαιωμα να αποκαλεις τον αλλο μαλακα επειδη αναρωτιεται πως ενημερωνει το υπουργειο και ποιον? Εγω λεω να κανονισετε συναντηση με τον evia να του εκφρασεις τα επιχειρηματα σου για το ποιον του.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

3 μήνες πέρασαν και κανείς ενδιαφερόμενος δεν είπε να γράψει κάτι ώστε να ενημερώσει τα υπόλοιπα μέλη.

Τα τελευταία δύο έτη έχω ενημερώσει το τι συμβαίνει ή το τι θα συμβεί σε θέματα που αφορούν τον κλάδο μας. Ακόμα και το συγκεκριμένο θέμα που δε με αφορά προσωπικά το δημοσίευσα για ενημέρωση των ενδιαφερομένων. Κι επειδή έγραψα ποια είναι η πρόθεση της ηγεσίας του υπουργείου βρέθηκα να κατηγορούμε. Μάλλον δεν πάτε μερικοί καλά...

Στο θέμα μας λοιπόν.....και αυτό γιατί επιστρέφοντας βρήκα αρκετά π.μ. από συναδέλφους-μέλη του forum οι οποίοι ρώτησαν το τι γνωρίζω σχετικά με το θέμα.

Η ανεύθυνη προϊσταμένη των ειδικοτήτων κα Αρβανίτου έστειλε ενημερωτικό έγγραφο προς την Υπουργό αναφέροντας κάποια θέματα που χρειάζονται να παρθούν αποφάσεις, ένα από αυτά ήταν και το παραπάνω ΦΕΚ. Το έγγραφο επιστράφηκε χωρίς καμία απάντηση.

Ο νέος Γεν. Γραμ. ορκίστηκε μόλις την Παρασκευή.

Ήδη είπα πολλά.....

Αναμένω κι εγώ την έγκυρη και έγκαιρη ενημέρωση κάποιων συναδέλφων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και κάτι τελευταίο....

Η κα Σαμαρά είναι αναρμόδια για το θέμα. Ας αποφεύγει λοιπόν τις διατυπώσεις-προτάσεις επί του θέματος με αποτέλεσμα να δημιουργεί προβλήματα. Άλλωστε κατά το παρελθόν έδειξε παρόμοια ανευθυνότητα με παρόμοιο θέμα περί τρόπο δήλωσης ειδικότητας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να παρεις το πουλακι σου και να ερθεις.

Το πουλάκι μου το πήρα εγώ.....και πήγα στο υπουργείο και έγραψα τι έμαθα.

Άντε να μας πεις κι εσύ τι έμαθες.....να μας φύγει κι εμάς η αγωνία και η περιέργεια!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οπως βλεπεις,ενω θα μπορουσα να απαντησω με ομοια βρισια σαν την δικια σου δεν το κανω προς σεβασμο στα υπολοιπα μελη του φορουμ.Αφου εχεις προβλημα με εμενα και με βριζεις,ελα σαν αντρας να μου το πεις μπροστα μου.Ειμαι στην Αθηνα απο την Πεμπτη.Θα με συναντησεις η οχι τελικα?Περιμενω απαντηση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ελεος ρε παιδια! Αγνοηστε ο ενας τον αλλον να τελειωνουμε. Μετα απο εναν παρομοιο τσακωμο που ειχα κι εγω παλια, καταλαβα οτι αυτο ειναι το σωστοτερο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.