Jump to content

ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΔΗΛΩΣΗΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ


dikaios3

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

Αναφόρικά στο ΦΕΚ.1815,ΤΕΥΧΟΣ Β,01/09/2009 τα τελευταία νέα είναι πως ΔΕΝ δεχονται καμία αίτηση μέχρι να συζητηθεί στη Βουλή.

Αυτό που παρέμεινε ασαφές είναι αν οι προηγούμενες αιτήσεις εχουν ακυρωθεί ή όχι...

Μπορεί κάποιος να με βοηθησει σε αυτό καθώς, αν δεν εχουν ακυρωθεί πρόκειται για ΣΚΑΝΔΑΛΟ. Και μην ακούσω "ναι το πρωτο θα είναι κτλ" ειναι το πρώτο που με αφορά άμμεσα και αν ισχύει όντως, θα πράξω τα νόμιμα.

Να σημειώσω πως απο το νοσοκομείο που περιμένω μου είπαν στο γραφείο προσωπικού πως ΕΊΝΑΙ ΣΕ ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΑ 2 ΑΙΤΗΣΕΙΣ που ΔΕΝ εχουν κάνει αγροτικο ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΑΠ'ΕΥΘΕΊΑΣ για Ψ... εκκρεμότητα...Αν όντως έιχαν ακυρωθεί οι αιτήσεις ΠΩς ΓΝΩΡΊΖΟΥΝ στο νοσοκομείο ποιοι είναι κι αν εχουν κάνει αγροτικο???

Για πάρτε τηλέφωνο κι εσεις στα γραφεία προσωπικού εκει που περιμένετε- σας παρακαλω θερμά!

Αυτό ΔΕΝ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΤΣΙ!!!

copy paste σε όλα τα ιατρικά forum....

Κάποιες αιτήσεις έγιναν δεκτές από κάποιες διευθύνσεις υγιεινής λόγω ύπαρξης του ΦΕΚ. Αυτό δε σημαίνει πως θα γίνουν και δεκτές από το υπουργείο.

Αυτό πάντως με τη "συζήτηση στη Βουλή" μου άρεσε.....καλός μαλάκας όποιος στο είπε!

ΔΕΝ καταλαβα ποιο ΑΚΡΙΒΩΣ ειναι το προβλημα σου με το copy paste?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 214
  • Created
  • Last Reply

Καλησπέρα σε όλους,

Αναφόρικά στο ΦΕΚ.1815,ΤΕΥΧΟΣ Β,01/09/2009 τα τελευταία νέα είναι πως ΔΕΝ δεχονται καμία αίτηση μέχρι να συζητηθεί στη Βουλή.

Αυτό που παρέμεινε ασαφές είναι αν οι προηγούμενες αιτήσεις εχουν ακυρωθεί ή όχι...

Μπορεί κάποιος να με βοηθησει σε αυτό καθώς, αν δεν εχουν ακυρωθεί πρόκειται για ΣΚΑΝΔΑΛΟ. Και μην ακούσω "ναι το πρωτο θα είναι κτλ" ειναι το πρώτο που με αφορά άμμεσα και αν ισχύει όντως, θα πράξω τα νόμιμα.

Να σημειώσω πως απο το νοσοκομείο που περιμένω μου είπαν στο γραφείο προσωπικού πως ΕΊΝΑΙ ΣΕ ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΑ 2 ΑΙΤΗΣΕΙΣ που ΔΕΝ εχουν κάνει αγροτικο ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΑΠ'ΕΥΘΕΊΑΣ για Ψ... εκκρεμότητα...Αν όντως έιχαν ακυρωθεί οι αιτήσεις ΠΩς ΓΝΩΡΊΖΟΥΝ στο νοσοκομείο ποιοι είναι κι αν εχουν κάνει αγροτικο???

Για πάρτε τηλέφωνο κι εσεις στα γραφεία προσωπικού εκει που περιμένετε- σας παρακαλω θερμά!

Αυτό ΔΕΝ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΤΣΙ!!!

copy paste σε όλα τα ιατρικά forum....

Κάποιες αιτήσεις έγιναν δεκτές από κάποιες διευθύνσεις υγιεινής λόγω ύπαρξης του ΦΕΚ. Αυτό δε σημαίνει πως θα γίνουν και δεκτές από το υπουργείο.

Αυτό πάντως με τη "συζήτηση στη Βουλή" μου άρεσε.....καλός μαλάκας όποιος στο είπε!

ΔΕΝ καταλαβα ποιο ΑΚΡΙΒΩΣ ειναι το προβλημα σου με το copy paste?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα συζητηθεί στη βουλή κάτι που έχει ήδη δημοσιευτεί στην εφημερίδα της κυβερνησης; Ποιος το είπε αυτό; Εφόσον έχει δημοσιευτεί σημαίνει πως ισχύει μέχρι να βγει μια υπουργική απόφαση ή ένας νόμος που να λέει το αντίθετο. Η διευκρινιστική εγκύκλιος σε καμμία περίπτωση δε μπορεί να την αναιρέσει. Και θα μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση να συζητηθεί στη βουλή μια τέτοια λεπτομέρεια (γι'αυτούς λεπτομέρεια, όχι για μας, να το διευκρινίσω).Σου είπαν τέτοιο πράγμα από το υπουργείο;Επίσημα;

Μόλις είδα την ερώτηση που μου έκανες κι ετσι απανταω τώρα.

Στο γραφείο ειδικοτήτων ειπώθηκε, μεταξύ άλλων. Παράλληλα με το οτι "περιμένουν εντολή".

Σήμερα έμαθα πως σε καμία περίπτωση δεν θα ισχύσει το Φ.Ε.Κ κι έτσι δεν εχω καμία αμφιβολία πλέον.

Να διευκρινήσω πως είμαι γιατρός, κάνω το αγροτικο μου και το "φοιτητης" που αναγραφεται στο προφιλ μου δεν ισχυει!

By the way τιμη μου να συνομιλώ με τον "Πατερα" ... :D :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χεχ... ;)

Νομίζω στο γραφείο ειδικοτήτων την χρειάζονται μια ψυχαναλυσούλα. Θα τους την έκανα δώρο, αλλά μέχρι να τελειώσω την ειδικότητα, δε νομίζω να ζουν ακόμη...

Κοίτα, το σίγουρο είναι πως για να μην ισχύσει το ΦΕΚ πρέπει να βγει άλλο ΦΕΚ που να το αναιρεί. Τώρα αν οι άνθρωποι είναι τόσο σχιζοφρενείς, να βγάζουν 800 ΦΕΚ και να αφήνουν τελικά το πρόβλημα άλυτο, τι να πω; Όχι πως τους ενδιαφέρει δηλαδή, απλά αναρωτιέμαι γιατί ασχολήθηκαν εξαρχής...

Κι εσύ αγροτικό,ε; Περαστικά! (αν και δεν ξέρω αν είναι παντού τόσο απάλευτα όσο εδώ) Το φοιτητής πάντως έχει να κάνει με το forum, όχι με την πραγματικότητα, κι εγώ άνθρωπος είμαι, δεν είμαι ψαράκι (που γράφει το προφίλ μου)... :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

xaxaxaxa!! καλό αυτο με το ψαρακι προσφερε αφθονο γελιο.

Οπως κι αν εχει την αναλυσουλα την χρειάζονται ΠΟΛΛΟΙ οπως κι εσυ θα εχεις παρατηρησει...(τριβουμε χερακια?)

Στο θέμα μας.

Οπως το αντιλαμβανομαι εγω αν δεν εισαι στους προνομιούχους πρεπει να εχεις αρκετη υπομονη.

Δεν είμαστε στους 5 που γι αυτούς αποφασιστηκε το ΦΕΚ, εκ παραδρομης το μαθαμε και εκει τελιωνει η ιστορια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

xaxaxaxa!! καλό αυτο με το ψαρακι προσφερε αφθονο γελιο.

Οπως κι αν εχει την αναλυσουλα την χρειάζονται ΠΟΛΛΟΙ οπως κι εσυ θα εχεις παρατηρησει...(τριβουμε χερακια?)

Στο θέμα μας.

Οπως το αντιλαμβανομαι εγω αν δεν εισαι στους προνομιούχους πρεπει να εχεις αρκετη υπομονη.

Δεν είμαστε στους 5 που γι αυτούς αποφασιστηκε το ΦΕΚ, εκ παραδρομης το μαθαμε και εκει τελιωνει η ιστορια.

Δεν μου λυνεις την απορια ποιοι ειναι οι πεντε, για τους οποιους εγινε η αρχικη ρυθμιση? Αυτοι που διπλασιαστηκε η αναμονη τους στην νευρολογια απο την προτακουστη και προκλητικη τροπολογια για τους παιδοψυχιατρους? αυτοι που πρεπει να περιμενουν δεκα χρονια για να ξεκινησουν ψυχιατρικη? Μηπως οσοι κανουν φυσικη αποκατασταση και για εξι μηνες νευρολογιας θα περιμενουν 6-7 χρονια? Σε ποιους αναφερεσαι ακριβως? Επισης ενημερωσε το φορουμ απο που εμαθες οτι δεν θα ισχυσει γιατι επισημα το γραφειο ειδικοτητων ενημερωνει οτι προταθηκε ρυθμιση και πηγαινει για δημοσιευση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρε justice for all, μη βιάζεστε να παραξηγήσετε αυτά που λέει ο άλλος. Οι γιατροί αντί να βρίζουμε αυτούς που φταίνε, καθόμαστε και μαλλώνουμε μεταξύ μας.

Ο PsyMd δεν εννοούσε πως όλοι αυτοί που αφορά ο νόμος είναι οι 5 προνομιούχοι, αλλά ότι το υπουργείο το έκανε για να ευνοήσει τους δικούς του 5 προνομιούχους, ε και μαζί με τον βασιλικό ποτίζεται κι η γλάστρα και ίσως δούμε κι εμείς οι δύσμοιροι λίγο φως.

Για το γραφείο ειδικοτήτων το έκανα το σχόλιό μου. Μακάρι να πάρουν πια μια απόφαση να τελειώνουμε. Έχω βαρεθεί να ασχολούμαι με ΦΕΚ, υπουργικές αποφάσεις, νόμους, διατάξεις,άρθρα, εγκυκλίους και ξέρω γω τι άλλο,λες και για να κάνεις ειδικότητα πρέπει πρώτα να γίνεις δικηγόρος! Έλεος!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Σύντομα θα βγει υπουργική απόφαση που θα ξεκαθαρίζει τις όποιες αλλαγές.

τασο υπαρχει καμια εξελιξη? ή αλλη μια παραπομπη στις καλενδες λογω (και καλα) "κρισιμης" πολιτικης επικαιροτητας?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Γνωρίζει κανείς εάν υπάρχει καμία εξέλιξη όσον αφορά αυτό το θέμα?

Γειά σου βρε pattyyy!!!:)

Είμαι στο Λιμάνι της Μυτιλήνης και σε λίγο, ξανασαλπάρουμε για Πειραιά...

Δώσε πολλά χαιρετίσματα στον Παντελή!!

Bye παιδιά!!:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.