Jump to content

ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΔΗΛΩΣΗΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ


dikaios3

Recommended Posts

Παρατηρώ πως με μεγάλη άνεση πίσω από την ανωνυμία σας χρησιμοποιείτε ονόματα δημοσίων υπαλλήλων τους οποίους κατηγορείτε χωρίς να έχετε κανένα αποδεικτικό στοιχείο.

Δε θα πάρω το μέρος της κα Αρβανίτου, άλλωστε δε νομίζω να το έχει ανάγκη. Απλά θα υπενθυμίσω στους "κατήγορους" και "λασπολόγους" πως η κα Αρβανίτου ως προϊσταμένη του τμήματος ειδικοτήτων στο υπουργείο υγείας αλλά και ως υπάλληλος στο αρμόδιο τμήμα αρκετά χρόνια έχει γνώση των θεμάτων πολύ περισσότερη από τον κάθε τυχάρπαστο αποτυχημένο δικηγορίσκο νομικό σύμβουλο Υπουργού που εξυπηρετεί πελατειακά συμφέροντα.

Απόδειξη των παραπάνω, οι νόμοι/ΦΕΚ που τον τελευταίο χρόνο εμφανίστηκαν εκ μέρους του ΥΥΚΚΑ (άμισθη 6μηνη ειδικότητα, αλλαγή στο τρόπο δήλωσης ειδικότητας, Π.Δ. για την ΠΦΥ) που καταργήθηκαν/πάγωσαν με αποφάσεις των ιδίων όταν δεν μπόρεσαν να τις εφαρμόσουν για διαδικαστικούς λόγους.

Να υπενθυμίσω πως το νόμο για την άμισθη 6μηνη ειδικότητα δε το γνώριζε κανείς στο υπουργείο και κατατέθηκε με άσχετο νομοσχέδιο ώστε να περάσει στα κρυφά. Κρίθηκε αντισυνταγματικός και με Δελτίο Τύπου "πάγωσε" η διαδικασία. Ο Αδαμίδης μπορεί να τον υπερασπίστηκε ως νομικός σύμβουλος του Αβραμόπουλου, αλλά κάποιοι άλλοι θα έμεναν στο υπουργείο για να τον εφαρμόσουν. Λέτε να γνωρίζει καλύτερα τα θέματα ειδικευόμενων ιατρών ο Αβραμίδης από την κα Αρβανίτου, τους υπαλλήλους στα δύο γραφεία ειδικευόμενων στο ΥΥΚΚΑ, τον προϊστάμενο στη Δ/νση Υγείας Νομαρχίας Αθηνών και Θεσ/νίκης;

Όλοι ήταν αντίθετη με την απόφαση αυτή, ο μόνος που ήθελε να την περάσει ήταν ΑΥΤΟΣ.

Το Προεδρικό Διάταγμα 180/2009 για την λειτουργία ιδιωτικών φορέων ΠΦΥ το πέρασαν παραμονή εκλογών στέλνοντάς το στα Ιωάννινα για υπογραφή στον Πρόεδρο της Δημοκρατίας. Ευτυχώς βρέθηκε κάποια που δεν είχε τα ίδια συμφέροντα και το κατάργησε την επομένη της ορκωμοσίας της.

Παρόμοια περίπτωση αυτή που συζητάτε στο θέμα αυτό. Νόμος που ενώ είχε ψηφιστεί στα κρυφά και μερικοί συνάδελφοι το γνώριζαν δεν το δημοσίευσαν γιατί γνώριζαν πως θα υπάρξουν αντιδράσεις.

Και μόνο το ότι ο νόμος, όπως πολλοί άλλωστε δεν είναι κατανοητός φτάνει και περισσεύει για να αντιληφθεί κανείς την προχειρότητά του.

Προσωπικά οι δύο πρώτοι παράγραφοι του νόμου θα έπρεπε να γίνουν πράξη, ώστε να βοηθήσει μια μερίδα συναδέλφων που πάντα ήταν "καταδικασμένοι" στην τεράστια αναμονή. Η τρίτη παράγραφος θα πρέπει να αποσυρθεί γιατί απλά δεν μπορεί να γίνει πράξη. Με τα λόγια δεν γίνονται έργα και η συγκεκριμένη παράγραφος είναι απλά λόγια. Ας μου πει ο Αδαμίδης ή οι Αδαμογλύφτηδες πως μπορεί να γίνει πράξη. Όσο δε γνωρίζει ο ίδιος δε γνωρίζουν και οι Αδαμογλύφτηδες.

@ justice for all στο έχω πει και σε π.μ., η τρίτη παράγραφος έγινε για όσους έχουν κάτω από ένα έτος προαπαιτούμενο χρόνο ειδικότητας (ακόμα και αυτούς που αναγνώρισαν μία μέρα ειδικότητα από το αγροτικό). Δεν είναι δικά μου λόγια αυτά, αλλά όσων συνέταξαν το νόμο. Σκέφτηκαν να μειώσουν τις αναμονές με εντελώς άγαρπο τρόπο. Ακόμα μία σκέψη τους που δεν ξέρω τι τους κράτησε και δεν το πέρασαν ήταν η αναγνώριση από το αγροτικό 9 μήνες ειδικότητας για Παθολογία/Χειρουργική και 6 για τις υπόλοιπες, το είχε δηλώσει παλαιότερα ο πρώην υφυπουργός/Βουλευτής κος Παπαγεωργίου.

@ docev σε αγαπώ σε εκτιμώ, αλλά στο έχω πει άπειρες φορές. Μην γίνεσαι εριστική με το να γράφεις και να ξαναγράφεις πως είχες αναμονή ολόκληρο χρόνο για άγονο αγροτικό και έχεις αναμονή για τη χειρουργική 3 χρόνια ενώ η αναμονή για γυναικολογία τρέχει. Θα σου αναφέρω πως συνάδελφος που δήλωσε το Σεπτέμβριο του 2007 χειρουργική(πλήρης)στο Παπαγεωργίου σήμερα εργάζεται.

@ evia βρήκες φως και μπήκες....Έκανες εγγραφή στο forum και με το καλημέρα κατηγόρησες έναν υπάλληλο που ούτε τον γνωρίζεις αλλά ούτε έχεις κάποια στοιχεία για να τον κατηγορήσεις. Και όλα αυτά πίσω από την ανωνυμία που σου προσφέρει το διαδίκτυο. Αν πράγματι είχες δίκαιο να είσαι σίγουρος πως θα έβρισκες υποστηρικτές εδώ μέσα, αλλά φοβάμαι πως αδικείς πρόσωπα και καταστάσεις.

Καλό Σαββατοκύριακο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 214
  • Created
  • Last Reply

αγαπημενο μου "αλφαβητο" ξερεις φυσικα πως και εγω σε αγαπω και σε εκτιμω.αυτο ειναι αναμφισβητητο.απλα τυχαινει ενιοτε να εχουμε διαφορ

τικη αποψη,αυτο ομως δε σημαινει τιποτα.

συγνωμη αν φαινομαι εριστικη,καλε μου αλφαβητο, απλα ειμαι αγανακτισμενη αυτο ειναι ολο.αγανακτισμενη γιατι φαινεται πως δυο φορες φτανω/ουμε στην πηγη και νερο δεν πινουμε. το οτι ο γνωστος σου αν και δηλωσε αργοτερα απο μενα ειναι ηδη ειδικευομενος αυτο δε μου λεει τιποτα. φυσικα αυτο ειναι καλο για εκεινον αλλα ειναι η μια οψη του νομισματος.περιπτωσεις, ας πουμε δρομολογημενες ειναι εκτος πεδιου συζητησης. το θεμα ειναι τι γινεται με ολους εμας που δε μας ευνοησε η τυχη να δηλωσουμε σε νοσοκομεια που ανοιξαν θεσεις και απλα περιμενουμε,ως ειθισται,3 και 4 χρονια για 6μηνες ή λιγοτερο προαπαιτουμενης εκπαιδευσης, προκειμενου να συνεχισουμε (για πολλους εχει και αλλη αναμονη στο μεσοδιαστημα) τις σπαστες μας ειδικοτητες.

οσο για τις αναφερομενες κατηγοριες εναντια σε δημοσιους υπαλληλους,λυπαμαι καλο μου αλφαβητο εγω απλα εξεφρασα μια ΑΠΟΡΙΑ και οχι κατηγορια. απλα επειδη ακουγα αυτο το ονομα και σε εκεινη την υποθεση με το αμισθο εξαμηνο(το οποιο βεβαια δε συζηταμε τωρα) το οποιο ωστοσο ειχε ψηφιστει (επισης ολοι επικρινουμε την παλια νοοτροπια του λατρεμενου να περνανε υπουργικες αποφασεις σφηνα σε ασχετους νομους)εξεφρασα την απορια μου πώς γινεται (καλως ή κακως) ψηφισμενοι νομοι να ακυρωνονται γιατι ειχαν αντιθετες αποψεις οι ταδε ή δεινα δημοσιοι υπαλληλοι. και επειδη οπως καλα ξερεις αγαπημενο μου αλφαβητο, δεδομενου οτι δεν εχω "κοννε" στο λατρεμενο (ΥΚΚΑ), Η ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΠΗΓΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΔΡΩΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ gm. απο εδω διαβαζα οτι ο ταδε και ο δεινα ειχαν τοτε σθεναρες αντιρρησεις.

αυτααααα απο εμενα.αντε καλο βραδυ.ειναι και παρασκευη. ελπιζω να αργησουμε να τα πουμε εδω ξανα.

μεχρι τοτε have fun και πολλα μα πολλα φιλια απο το νοτο(ετσι για να μην ξεχνιομαστε,χεχεχε)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπημένη μου Κρητικοπούλα, το κοννέ μου είναι το τηλέφωνο. Μερικά πράγματα είναι απλά. Θες να ενημερωθείς; Σηκώνεις το τηλέφωνο σχηματίζεις το νουμεράκι στην Αριστοτέλους και μαθαίνεις.

Η κα Αρβανίτου δεν εναντιώνεται. Απλά διαπιστώνει την αδυναμία να ισχύσει ένας νόμος, κάτι που δεν μπορεί να το κάνει ένας άσχετος με τα θέματα ειδικευόμενων.

Ο Αδαμίδης είναι αυτός που έκανε 9 μήνες το αγροτικό από 15 και σε λιγότερο από ένα έτος το έκανε 12μηνο με τα γνωστά προβλήματα που δημιούργησε στην αλλαγή του νόμου.

Η Αρβανίτου ήταν αυτή που έλεγε να δοθούν πρώτα τα κονδύλια για τους υπεράριθμους σε προσωποπαγής θέσεις και μετά να υπογράψουν τους διορισμούς ώστε να μην δημιουργηθεί το μπάχαλο με τους υπεράριθμους. Ο Αδαμίδης έλεγε πως δεν υπάρχει πρόβλημα.

Θες πολλά παραδείγματα για να καταλάβεις πως κανείς δεν έχει αντίρρηση σε ένα νόμο που θα εννοήσει τους συναδέλφους, αλλά να βγάλουν ένα νόμο που θα μπορεί να εφαρμοστεί και όχι να δημιουργεί προβλήματα.

Δεν βαρεθήκατε να βλέπετε ένα νόμο, την επομένη να διαβάζετε την τροποποίηση του νόμου, μετά από μία εβδομάδα την εγκύκλιο που εξηγεί τον τρόπο εφαρμογής επειδή δεν ήταν κατανοητός ο νόμος και στο τέλος να δημοσιεύεται και μία επεξηγηματική εγκύκλιος για να κατανοήσουμε τα ακατανόητα;

υ.γ. άκου εκεί "αλφάβητο"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξανθιά αγαπημένη Παναγιά.....αργείς πολύ να ποστάρεις;

αλλαξα γνωμη τελικα...δε θα ποσταρω.....θα ασχοληθω με το σεναριο μου...ξερεις...εσυ!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγνωμη για την αργοπορημενη απαντηση συναδελφε.

1ον-παρακολουθω εδω και καιρο 2 ιατρικα φορουμ-το εδω κ το πρωτοβαθμιας υγειας στο οποιο κ εκει γραφεις απο οτι καταλαβα-κ αποφασισα να μπω και να πω την αποψη μου.Δεν νομιζω οτι δεν σεβομαι τους κανονες του φορουμ.Βρηκα το ιδιο φως και μπηκα με τον ιδιο τροπο,οπως και εσυ πριν απο 2 χρονια.

2ον-δεν κατηγορω κ δεν βριζω κανενα.Ειμαι αρκετα προσεκτικος σε τι γραφω.Κανω μια-ρητορικη?-ερωτηση για τον ρολο της συγκεκριμενης κυριας.Εαν αυτη,οι προϊστάμενοι στη Δ/νση Υγείας Νομαρχίας Αθηνών και Θεσ/νίκης και οι λοιποι υπαλληλοι του τμηματος ειδικοτητων διαθετουν περισσοτερες γνωσεις απο τον οποιοδηποτε υπουργο και τους εκαστοτε συμβουλους του, τοτε δεν εχει νοημα ο ορος Υπουργειο Υγειας.Ας το καταργησουν και να αφησουμε τα συγκεκριμενα ατομα να ρυθμισουν τις αναγκες του ΕΣΥ.Μηπως αληθεια, γνωριζεις ποτε κ με ποιο τροπο διοριστηκαν ολοι αυτοι, σε αυτες τις θεσεις?Για να μου πεις κ εμενα δηλ. γιατι θα ηθελα πολυ να ξερω.Υποθετω οτι διοριστηκαν καπου αναμεσα στο 1984-2004...Ασε στην ακρη λοιπον τα περι λασπολογιας κ περι κατηγορων.Εαν θελουμε πραγματικη αξιοκρατια να μπουν οι καταλληλοι στις καταλληλες θεσεις.

3ον-Οσες φορες τηλεφωνω στο υπουργειο η παω εκει ο ιδιος μιλαω ΠΑΝΤΑ επωνυμα σε αντιθεση με ολους εκει που κρυβονται πισω απο την ανωνυμια ενος τηλεφωνου η ενος γραφειου,και απαντανε βαριεστημενα η κλειδωνουν τις πορτες η σε πετανε εξω εαν πας μετα τις 12 το μεσημερι...!Για την ανωνυμια του διαδυκτιου δεν ευθυνομαι εγω,και εαν θες τα στοιχεια μου-τα οποια δεν παραποιω ,απλα στο φορουμ γραφω μονον τον πραγματικο τοπο κατοικιας μου-πολυ ευχαριστως να σου τα δωσω.Δεν κρυφτηκα ποτε απο κανεναν κ απο τιποτε.

4ον-Ξαναειπα οτι ο αβραμοπουλος ητανε πολυ λιγος.Το αμισθο εξαμηνο ητανε απαραδεκτο.Προσωπικα με συνεφερε απιστευτα να περασει αλλα πιστεψε με,τοτε ημουν καρα-αντιθετος!!Παντως δεν ειναι ο μοναδικος νομος στην μεταπολιτευτικη μας ιστορια που κρινεται αντισυνταγματικος και παγωνει.Η μηπως θες να μου πεις οτι και αυτο το καταλαβαν εξαρχης οι παντογνωστες του τμηματος ειδικοτητων του υπουργειου?Για τον νομο των ιδιωτικων διαγνωστικων κεντρων με μη πλειψηφια ιατρων, επετρεψε μου, να διαφωνησω μονο στο οτι πηγαν να τον περασουν κρυφα.Να ξερεις οτι συντομα θα γινει πραξη...

5ον-Για το δικαιο των αποψεων μου-κατι το οποιο και φυσικα ειναι υποκειμενικο-σε πληροφορω οτι εαν κ γραφτηκα προχτες,εχω λαβει αρκετα μηνυματα ενθερμης υποστηριξης...

Θα συμφωνησω μαζι σου ομως οτι ειναι αδικο να αναφερομαι σε ονοματα, την στιγμη που εκεινα ΔΕΝ ειναι παρων.Ασε τις αποδειξεις,γιατι απο τις αποδειξεις κανεις στην Ελλαδα δεν καταδικαζεται.Ολοι απο τις απλες ενδειξεις το τρωνε το κεφαλι τους...ΓΙ αυτο και στο εξης,δεν θα αναφερθω εκ νεου σε ονοματα-εαν κ εσυ ο ιδιος ,πολυ πολυ συχνα κατονομαζεις καποιους.θεμα αρχης και αξιων γιατι οντως,αν καπου υπαρχουν αμφιβολιες,ειναι σαφως αδικο να σπιλωνονται καποιοι.Και κατι τελευταιο.Ο νομος ειναι πεντακαθαρος και συνταγματικοτατος κ στα 3 σημεια του.Οποιος εχει προκαταρκτικο μερος κατω του ετους-ασχετα με το αγροτικο,γι αυτο κ δεν το αναφερει-μπαινει στο κυριο μερος της ειδικοτητας του.Διευκρινηση χρειαζεται μονο για τον τροπο που θα γινεται η αποσπαση απο τους διευθυντες των κλινικων, για το κομματι που οφειλει ο ειδικευομενος,πχ.στην αρχη η οποτε κρινει ο διευθυντης?,στο ιδιο νοσοκομειο η κ στην επαρχια?Να ξερεις οτι δεν γραφτηκα στο φορουμ για να κανω εχθρους,το αντιθετο.ΚΑΘΕ ΑΠΟΨΗ ΣΕΒΑΣΤΗ.Καληνυχτα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απλα προσπαθησαν να διορθωσουν την αδικια με την αλλαγη για τους παιδοψυχιατρους, οι οποιοι ασκουνται κανονικα και με το νομο αντιστροφα. Φαντασου οτι οσοι ειχαν δηλωσει εξαρχης ψυχιατρικη θα ασκηθουν τελικα στην ψυχιατρικη μετα απο συναδελφους που πηραν πτυχιο 3και 4 χρονια μετα. Οπως και να ειναι οφειλουν να δωσουν εξηγησεις.

Από περιέργεια, πότε και πως κατάφεραν οι πψ να ασκηθούν αντίστροφα; Από τα λίγα που ξέρω η αντίστροφη άσκηση δεν επιτρέπεται. Εννοείς ότι οι συνάδελφοι που ενδιαφέρονται για πψ μπορούν να ξεκινήσουν είτε με νεύρα είτε με ψ (όντως επιτρέπεται) ή ότι δήλωσαν αρχικά την ψ ως κομμάτι για πψ και ακολούθως την άλλαξαν σε πλήρη ψ (αυτό από όσο ξέρω δεν επιτρέπεται).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρατηρώ πως με μεγάλη άνεση πίσω από την ανωνυμία σας χρησιμοποιείτε ονόματα δημοσίων υπαλλήλων τους οποίους κατηγορείτε χωρίς να έχετε κανένα αποδεικτικό στοιχείο.

Δε θα πάρω το μέρος της κα Αρβανίτου, άλλωστε δε νομίζω να το έχει ανάγκη. Απλά θα υπενθυμίσω στους "κατήγορους" και "λασπολόγους" πως η κα Αρβανίτου ως προϊσταμένη του τμήματος ειδικοτήτων στο υπουργείο υγείας αλλά και ως υπάλληλος στο αρμόδιο τμήμα αρκετά χρόνια έχει γνώση των θεμάτων πολύ περισσότερη από τον κάθε τυχάρπαστο αποτυχημένο δικηγορίσκο νομικό σύμβουλο Υπουργού που εξυπηρετεί πελατειακά συμφέροντα.

Απόδειξη των παραπάνω, οι νόμοι/ΦΕΚ που τον τελευταίο χρόνο εμφανίστηκαν εκ μέρους του ΥΥΚΚΑ (άμισθη 6μηνη ειδικότητα, αλλαγή στο τρόπο δήλωσης ειδικότητας, Π.Δ. για την ΠΦΥ) που καταργήθηκαν/πάγωσαν με αποφάσεις των ιδίων όταν δεν μπόρεσαν να τις εφαρμόσουν για διαδικαστικούς λόγους.

Να υπενθυμίσω πως το νόμο για την άμισθη 6μηνη ειδικότητα δε το γνώριζε κανείς στο υπουργείο και κατατέθηκε με άσχετο νομοσχέδιο ώστε να περάσει στα κρυφά. Κρίθηκε αντισυνταγματικός και με Δελτίο Τύπου "πάγωσε" η διαδικασία. Ο Αδαμίδης μπορεί να τον υπερασπίστηκε ως νομικός σύμβουλος του Αβραμόπουλου, αλλά κάποιοι άλλοι θα έμεναν στο υπουργείο για να τον εφαρμόσουν. Λέτε να γνωρίζει καλύτερα τα θέματα ειδικευόμενων ιατρών ο Αβραμίδης από την κα Αρβανίτου, τους υπαλλήλους στα δύο γραφεία ειδικευόμενων στο ΥΥΚΚΑ, τον προϊστάμενο στη Δ/νση Υγείας Νομαρχίας Αθηνών και Θεσ/νίκης;

Όλοι ήταν αντίθετη με την απόφαση αυτή, ο μόνος που ήθελε να την περάσει ήταν ΑΥΤΟΣ.

Το Προεδρικό Διάταγμα 180/2009 για την λειτουργία ιδιωτικών φορέων ΠΦΥ το πέρασαν παραμονή εκλογών στέλνοντάς το στα Ιωάννινα για υπογραφή στον Πρόεδρο της Δημοκρατίας. Ευτυχώς βρέθηκε κάποια που δεν είχε τα ίδια συμφέροντα και το κατάργησε την επομένη της ορκωμοσίας της.

Παρόμοια περίπτωση αυτή που συζητάτε στο θέμα αυτό. Νόμος που ενώ είχε ψηφιστεί στα κρυφά και μερικοί συνάδελφοι το γνώριζαν δεν το δημοσίευσαν γιατί γνώριζαν πως θα υπάρξουν αντιδράσεις.

Και μόνο το ότι ο νόμος, όπως πολλοί άλλωστε δεν είναι κατανοητός φτάνει και περισσεύει για να αντιληφθεί κανείς την προχειρότητά του.

Προσωπικά οι δύο πρώτοι παράγραφοι του νόμου θα έπρεπε να γίνουν πράξη, ώστε να βοηθήσει μια μερίδα συναδέλφων που πάντα ήταν "καταδικασμένοι" στην τεράστια αναμονή. Η τρίτη παράγραφος θα πρέπει να αποσυρθεί γιατί απλά δεν μπορεί να γίνει πράξη. Με τα λόγια δεν γίνονται έργα και η συγκεκριμένη παράγραφος είναι απλά λόγια. Ας μου πει ο Αδαμίδης ή οι Αδαμογλύφτηδες πως μπορεί να γίνει πράξη. Όσο δε γνωρίζει ο ίδιος δε γνωρίζουν και οι Αδαμογλύφτηδες.

@ justice for all στο έχω πει και σε π.μ., η τρίτη παράγραφος έγινε για όσους έχουν κάτω από ένα έτος προαπαιτούμενο χρόνο ειδικότητας (ακόμα και αυτούς που αναγνώρισαν μία μέρα ειδικότητα από το αγροτικό). Δεν είναι δικά μου λόγια αυτά, αλλά όσων συνέταξαν το νόμο. Σκέφτηκαν να μειώσουν τις αναμονές με εντελώς άγαρπο τρόπο. Ακόμα μία σκέψη τους που δεν ξέρω τι τους κράτησε και δεν το πέρασαν ήταν η αναγνώριση από το αγροτικό 9 μήνες ειδικότητας για Παθολογία/Χειρουργική και 6 για τις υπόλοιπες, το είχε δηλώσει παλαιότερα ο πρώην υφυπουργός/Βουλευτής κος Παπαγεωργίου.

@ docev σε αγαπώ σε εκτιμώ, αλλά στο έχω πει άπειρες φορές. Μην γίνεσαι εριστική με το να γράφεις και να ξαναγράφεις πως είχες αναμονή ολόκληρο χρόνο για άγονο αγροτικό και έχεις αναμονή για τη χειρουργική 3 χρόνια ενώ η αναμονή για γυναικολογία τρέχει. Θα σου αναφέρω πως συνάδελφος που δήλωσε το Σεπτέμβριο του 2007 χειρουργική(πλήρης)στο Παπαγεωργίου σήμερα εργάζεται.

@ evia βρήκες φως και μπήκες....Έκανες εγγραφή στο forum και με το καλημέρα κατηγόρησες έναν υπάλληλο που ούτε τον γνωρίζεις αλλά ούτε έχεις κάποια στοιχεία για να τον κατηγορήσεις. Και όλα αυτά πίσω από την ανωνυμία που σου προσφέρει το διαδίκτυο. Αν πράγματι είχες δίκαιο να είσαι σίγουρος πως θα έβρισκες υποστηρικτές εδώ μέσα, αλλά φοβάμαι πως αδικείς πρόσωπα και καταστάσεις.

Καλό Σαββατοκύριακο!

Η διαθεση που εχεις για διαλογο φαινεται απο το γεγονος οτι εστειλες ενα πμ για να καλυψεις την Αρβανιτου και μολις πηρες απαντηση που δεν σου αρεσε εβαλες μπλοκ. Εμενα μου ειπε στο τηλεφωνο οτι διαφωνει, ξερω τι ακουσα.

Αποκαλεις γλυφτες συναδελφους που διαμαρτηρηθηκαν γιατι η αναμονη τους μεγαλωσε με τις μετατροπες των παιδοψυχιατρων σε ψυχιατρικη και γιατι οι πρωην πλεον παιδοψ ασκουνται αντιστροφα και οι αλλοι οχι. Μη μου πεις οτι οταν κανεις 18 μηνες στο πλαισιο της παιδοψυχιατρικης μετα ενα χρονο νευρολογιας στο πλαισιο ψυχιατρικης και μετα το υπολοιπο ψυχιατρικης και ολα αυτα πριν απο τους μπροστινους σου στη λιστα δεν ασκεισαι αντιστροφα?

Εδω και δυο χρονια το λεμε και για φαντασου η ΑΡΒΑΝΙΤΟΥ εμφανιζεται να μας λεει οταν αλλαζουν οι νομοι καποιοι θα θιχτουν τι να κανουμε?

Αφου εχεις λοιπον ανοιχτη γραμμη πες της να αφησει να λυθει το θεμα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η διαθεση που εχεις για διαλογο φαινεται απο το γεγονος οτι εστειλες ενα πμ για να καλυψεις την Αρβανιτου και μολις πηρες απαντηση που δεν σου αρεσε εβαλες μπλοκ. Εμενα μου ειπε στο τηλεφωνο οτι διαφωνει, ξερω τι ακουσα.

Αποκαλεις γλυφτες συναδελφους που διαμαρτηρηθηκαν γιατι η αναμονη τους μεγαλωσε με τις μετατροπες των παιδοψυχιατρων σε ψυχιατρικη και γιατι οι πρωην πλεον παιδοψ ασκουνται αντιστροφα και οι αλλοι οχι. Μη μου πεις οτι οταν κανεις 18 μηνες στο πλαισιο της παιδοψυχιατρικης μετα ενα χρονο νευρολογιας στο πλαισιο ψυχιατρικης και μετα το υπολοιπο ψυχιατρικης και ολα αυτα πριν απο τους μπροστινους σου στη λιστα δεν ασκεισαι αντιστροφα?

Εδω και δυο χρονια το λεμε και για φαντασου η ΑΡΒΑΝΙΤΟΥ εμφανιζεται να μας λεει οταν αλλαζουν οι νομοι καποιοι θα θιχτουν τι να κανουμε?

Αφου εχεις λοιπον ανοιχτη γραμμη πες της να αφησει να λυθει το θεμα.

justice for all προτρέχεις πολύ και βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα.

Ποτέ δεν σε είχα μπλοκάρει, απλά δε γνωρίζεις τη διαδικασία αποστολής π.μ. Όταν διαγράφω το π.μ. τότε για να αποστείλεις π.μ. θα πρέπει να πας στην επιλογή "send me a message" γιατί διαγράφεται ο διάλογος που προϋπήρχε.

Το αν διαφωνεί ή όχι είναι δικαίωμά της, όπως είναι και δικαίωμά μας.

Τον τρόπο εφαρμογής των νόμων όμως φαντάζομαι πως τη γνωρίζει η ίδια καλύτερη από κάθε βολευτή και νομικό σύμβουλο.

Δε νομίζω να διαφωνείς με την απάντηση που σου έδωσε "όταν αλλάζουν οι νόμοι κάποιοι θίγονται". Είναι πάγια τακτική σε κάθε αλλαγή νόμου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τον τροπο εφαρμογης των νομων τον γνωριζουν καλλιτερα οι ειδικοι νομικοι του κρατους και οχι οι βολευτες.Σκεψου ποιος ειναι ο βουλευτης-βολευτης και ποιος ο βολεμενος-βολευτης στην συγκεκριμενη περιπτωση...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τον τροπο εφαρμογης των νομων τον γνωριζουν καλλιτερα οι ειδικοι νομικοι του κρατους και οχι οι βολευτες.Σκεψου ποιος ειναι ο βουλευτης-βολευτης και ποιος ο βολεμενος-βολευτης στην συγκεκριμενη περιπτωση...

Απλά και αποδεδειγμένα αγνοείς βασικά πράγματα που μερικοί νομικοί σύμβουλοι κάνανε τα τελευταία χρόνια στο ΥΥΚΚΑ.

Ψάξε λοιπόν τις προτάσεις που έκανε ο συγκεκριμένος νομικός σύμβουλος, δες τι νόμοι πέρασαν και τέλος δες ποιοι εφαρμόζονται και ποιοι δεν ήταν δυνατόν να εφαρμοστούν και πάγωσαν.

Μέχρι τότε μείνε με την εντύπωση πως κάποιοι άνεργοι δικηγορίσκοι φίλοι υπουργών μπορούν να νομοθετήσουν για το μέλλον μας καλύτερα από τον τελευταίο υπάλληλο που έχει πείρα στα συγκεκριμένα θέματα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η διαθεση που εχεις για διαλογο φαινεται απο το γεγονος οτι εστειλες ενα πμ για να καλυψεις την Αρβανιτου και μολις πηρες απαντηση που δεν σου αρεσε εβαλες μπλοκ. Εμενα μου ειπε στο τηλεφωνο οτι διαφωνει, ξερω τι ακουσα.

Αποκαλεις γλυφτες συναδελφους που διαμαρτηρηθηκαν γιατι η αναμονη τους μεγαλωσε με τις μετατροπες των παιδοψυχιατρων σε ψυχιατρικη και γιατι οι πρωην πλεον παιδοψ ασκουνται αντιστροφα και οι αλλοι οχι. Μη μου πεις οτι οταν κανεις 18 μηνες στο πλαισιο της παιδοψυχιατρικης μετα ενα χρονο νευρολογιας στο πλαισιο ψυχιατρικης και μετα το υπολοιπο ψυχιατρικης και ολα αυτα πριν απο τους μπροστινους σου στη λιστα δεν ασκεισαι αντιστροφα?

Εδω και δυο χρονια το λεμε και για φαντασου η ΑΡΒΑΝΙΤΟΥ εμφανιζεται να μας λεει οταν αλλαζουν οι νομοι καποιοι θα θιχτουν τι να κανουμε?

Αφου εχεις λοιπον ανοιχτη γραμμη πες της να αφησει να λυθει το θεμα.

justice for all προτρέχεις πολύ και βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα.

Ποτέ δεν σε είχα μπλοκάρει, απλά δε γνωρίζεις τη διαδικασία αποστολής π.μ. Όταν διαγράφω το π.μ. τότε για να αποστείλεις π.μ. θα πρέπει να πας στην επιλογή "send me a message" γιατί διαγράφεται ο διάλογος που προϋπήρχε.

Το αν διαφωνεί ή όχι είναι δικαίωμά της, όπως είναι και δικαίωμά μας.

Τον τρόπο εφαρμογής των νόμων όμως φαντάζομαι πως τη γνωρίζει η ίδια καλύτερη από κάθε βολευτή και νομικό σύμβουλο.

Δε νομίζω να διαφωνείς με την απάντηση που σου έδωσε "όταν αλλάζουν οι νόμοι κάποιοι θίγονται". Είναι πάγια τακτική σε κάθε αλλαγή νόμου.

εχεις ανοιχτή γραμμη τασο??????? χαχαχαχαχαχαχαχ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εχεις ανοιχτή γραμμη τασο??????? χαχαχαχαχαχαχαχ

αν γράψω το ονοματεπώνυμό σου μήπως θα εξαφανιστείς;
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εχεις ανοιχτή γραμμη τασο??????? χαχαχαχαχαχαχαχ

αν γράψω το ονοματεπώνυμό σου μήπως θα εξαφανιστείς;

Αυτό δεν το δικαιούσαι. Το ίντερνετ είναι ανώνυμο, πάει τελείωσε.

(Sorry για το off-topic. Συνεχίστε)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εχεις ανοιχτή γραμμη τασο??????? χαχαχαχαχαχαχαχ

αν γράψω το ονοματεπώνυμό σου μήπως θα εξαφανιστείς;

Αυτό δεν το δικαιούσαι. Το ίντερνετ είναι ανώνυμο, πάει τελείωσε.

(Sorry για το off-topic. Συνεχίστε)

Ας επέμβει εισαγγελέας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σημερα επικοινωνησα με τους υπευθυνους τμηματων ειδικοτητων απο 3 νομαρχιες στην επαρχια.Δεχονται επι καθημερινης βασης ΔΕΚΑΔΕΣ τηλεφωνηματα απο τους υποψηφιους ειδικευομενους σχετικα με την τηρηση η μη του νομου.Το υπουργειο υγειας δεν απανταει και συμβουλευει να περιμενουμε ολοι μας.Καποιοι συναδελφοι εχουν καταφυγει ηδη νομικα,καθως το δημοσιευμενο φεκ στην εφημεριδα της κυβερνησης-απο την στιγμη που δεν υπαρχει επισημη ανακοινωση του υπουργειου-ισχυει κανονικοτατα.Ειναι παρανομο να μην δεχονται αιτησεις ειδικοτητας,για περιπτωσεις που ειναι μεσα στα πλαισια του νομου.Ειναι υποχρεωμενος ο καθε υπαλληλος να δεχεται την εκαστοτε αιτηση ,να δινει αριθμο πρωτοκ.,και σε περιπτωση που εχουν αμφιβολια να τις παραθετουν στο υπουργειο υγειας.Αυτη ειναι η αποψη αρκετων δικηγορικων γραφειων με καποια απο τα οποια επικοινωνησα κ εγω.Μια ανεπισημη πληροφορια απο υπαλληλο νομαρχιας ειναι οτι στο υπουργειο σκεφτονται ακομη το τι θα κανουν,μαλλον τον τροπο με τον οποιο θα ισχυσει ο νομος.Κατα την ταπεινη μου γνωμη 2 τινα μπορει να συμβαινουν-1.η ηγεσια δεν εχει ενημερωθει καθολου για το θεμα(μαλλον απιθανο μιας κ ολη η ιατρικη κοινοτητα κανει λογο για το συγκεκριμενο) η -2.οντως, σκεφτονται να το κανουν πραξη ,με καποιες ρυθμιστικες αλλαγες και τις απαραιτητες διευκρινησεις περι αυτων.Αδυνατω να πιστεψω οτι δεν θα εφαρμοστει τελικα.Εχει πολυ μεγαλο κοστος για την ηγεσια του Υ.Υ. η τελικη της αποφαση για το ΦΕΚ ...Και νομιζω οτι το γνωριζουν αυτο στην νεα κυβερνηση.Ισως ζυγιζουν τις πιθανοτητες να χρεωθουν την μεγαλυτερη επιτυχη αλλαγη που εχει γινει ποτε στον τομεα των αναμονων...Επαναλαμβανω οτι εκφραζω την προσωπικη μου γνωμη...ΚΑΘΕ ΑΠΟΨΗ ΣΕΒΑΣΤΗ.Καλη εβδομαδα σε ολους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια ανεπισημη πληροφορια απο υπαλληλο νομαρχιας ειναι οτι στο υπουργειο σκεφτονται ακομη το τι θα κανουν,μαλλον τον τροπο με τον οποιο θα ισχυσει ο νομος.

Η ηγεσία του υπουργείου έχει πάρει απόφαση επί του θέματος. Οπότε δε σκέφτονται το τι θα κάνουν, αλλά ξέρουν ήδη.

Καλή εβδομάδα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια ανεπισημη πληροφορια απο υπαλληλο νομαρχιας ειναι οτι στο υπουργειο σκεφτονται ακομη το τι θα κανουν,μαλλον τον τροπο με τον οποιο θα ισχυσει ο νομος.

Η ηγεσία του υπουργείου έχει πάρει απόφαση επί του θέματος. Οπότε δε σκέφτονται το τι θα κάνουν, αλλά ξέρουν ήδη.

Καλή εβδομάδα!

Παιδιά, συγνώμη...

Τελικά, τί προβλέπεται να ισχύσει επιτέλους???...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οταν ρωτας στο υπουργειο τους ''υπευθυνους'' του τομεα για το ΦΕΚ, δεν προλαβαινεις να τελειωσεις τη φραση σου και ακους ενα αοριστο κ εκνευριστικο ''δεν ξερω τιποτε,δεν ξερω τιποτε''...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.