Jump to content

[προκήτυξη αγροτικών] Φεβρουάριος 2009


K.A

Recommended Posts

Τάσο το Υπουργείο έφυγε απο την Αριστοτέλους ή ακόμη εκεί είναι;

Ναι, στην Πλατεία Αριστοτέλους στη Θεσ/νίκη.

Αα οκ

Ευχαριστω.

ακόμη στην Αριστοτέλους είναι... απλά είναι καλωδιομένοι πλέον! emrockonemcolgate

Thanks

Ρωτησα γιατι ειχαν πει οτι θα μετακόμιζαν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 380
  • Created
  • Last Reply

stin eparxia ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - lavoume tous diorismous??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι προκοπή τους έπιασε στο υπουργειο :blink: Σήμερα 1 παρα που μίλησα στον κ.Αθανασούλια είπε παλι μεσα με τελη της άλλης βδομαδας..νέφτι τους έβαλαν μετα? :).Κι εγω εχω την ίδια ερώτηση για το ποτε αναμένεται να φτασουν στην υπόλοιπη Ελλάδα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Thanks

Ρωτησα γιατι ειχαν πει οτι θα μετακόμιζαν.

Τους είπαν να πάνε
δίπλα στο Golden Hall, αλλά δεν θέλουν :lol:

δηλαδη εχουν σταλει ή δεν εχουν σταλει...?

...... εχω να βρω και βιλλιτσα στην ανω ραχουλα !!!!!

να αγχωθω ή να περιμενω??????

ΣΤΑΛΘΗΚΑΝ ΣΗΜΕΡΑ :angry:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι προκοπή τους έπιασε στο υπουργειο :blink: Σήμερα 1 παρα που μίλησα στον κ.Αθανασούλια είπε παλι μεσα με τελη της άλλης βδομαδας..νέφτι τους έβαλαν μετα? :).Κι εγω εχω την ίδια ερώτηση για το ποτε αναμένεται να φτασουν στην υπόλοιπη Ελλάδα...

μαλλον ο αθανασουλιας εννοουσε οτι θα τους λαβουμε μεσα με τελη της αλλης αβδομαδας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μήπως μπορεί να θυμήσει κάποιος το χρονικό διάστημα που δίνεται για να

α) πάει κάποιος στο ταχυδρομείο να παραλάβει το συστημένο, απο τη στιγμή που παίρνει την ειδοποίηση απο τον ταχυδρόμο.

β) παρουσιαστεί στο νοσοκομείο απο τη στιγμή που παίρνει την απόφαση απο το ταχυδρομείο. ( 10 ημερολογιακές ; ή κάνω λάθος )

Φχαρστω.

α) 15 ημέρες ημερολογιακές

β)καλά είναι να συνεννοηθείς με το γραφείο προσωπικού εάν συμβαίνει να υπηρετεί ο προηγούμενος συνάδελφος κανονικά το δωδεκάμηνό του θα διοριστείς μετά τη συμπλήρωση της υπηρεσίας υπαίθρου από αυτόν. Αν είναι σε παράταση ή είναι κενό έχεις 10 ημέρες εργάσιμες (γράφει στην αρχή της κατάστασης των αποτελεσμάτων) αν δεν κάνω λάθος.

Ισχύει σίγουρα αυτό με τον προηγούμενο αγροτικό? Οτι πρέπει να ολοκληρώσει τη θητεία του για να διοριστούμε εμείς? Υπάρχει πιθανότητα να διαφέρει αυτό από νοσοκομείο σε νοσοκομείο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ισχύει σίγουρα αυτό με τον προηγούμενο αγροτικό? Οτι πρέπει να ολοκληρώσει τη θητεία του για να διοριστούμε εμείς? Υπάρχει πιθανότητα να διαφέρει αυτό από νοσοκομείο σε νοσοκομείο?

αν πρόσεξες καλά πως το διατύπωσα θα έβλεπες πως είναι λογικό

πρώτα θα ολοκληρώσει τους 12 μήνες ο παλιός και μετά θα διοριστεί ο νέος

λογικό δεν είναι;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μολις μου ειπαν πως θα στειλουν τους διορισμους σε κανενα εικοσαημερο...

Οποτε Πασχα σπιτια μας

asia.....πέρασαν οι 20 ημέρες

τη βαλίτσα σου και ........δρόμο :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορεί να εννοούσε αυτο κι εγω να μην κατάλαβα.Πάντως η κοπέλα της οποίας την θέση θα πάρω τελειωνει το 12μηνο της 6 μαιου αλλα απο το νοσοκομειο μου είχαν πει οτι αυτο δεν έχει σχέση με το ποτε θα πάω για το τρίμηνο κι οτι ισχύουν οι 10 μέρες.Μπορεί βέβαια αυτό να αλλάζει απο νοσοκομείο σε νοσοκομείο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορεί να εννοούσε αυτο κι εγω να μην κατάλαβα.Πάντως η κοπέλα της οποίας την θέση θα πάρω τελειωνει το 12μηνο της 6 μαιου αλλα απο το νοσοκομειο μου είχαν πει οτι αυτο δεν έχει σχέση με το ποτε θα πάω για το τρίμηνο κι οτι ισχύουν οι 10 μέρες.Μπορεί βέβαια αυτό να αλλάζει απο νοσοκομείο σε νοσοκομείο.

Δηλαδή αν εσύ λάβεις την απόφαση τοποθέτησης την προσεχή Τετάρτη 1/4/2009 θα πας στο νοσοκομείο το αργότερο μέχρι της 10/4/2009 και για τον επόμενο μήνα το νοσοκομείο θα έχει διορισμένο για την ίδια θέση 2 ιατρούς;

Να δω ποιος επίτροπος θα υπογράψει για τον διορισμό και για τις πληρωμές σου μετά... :rolleyes:

Μακάρι να κάνω εγώ λάθος...... :withstupid:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πραγματικά το θέμα δεν είναι ποιος έχει δίκιο και ποιος άδικο.Το θέμα είναι τί ισχύει,και το κακό είναι οτι δεν ξέρω απο ποιον μπορώ να πάρω μια σίγουρη απάντηση.Μηπως να ρωτήσω τη Θώδη που έχει και άμεση επικοινωνία με τον θεο? :lol:Τέσπα ας περάσουμε ένα ήρεμο σαβ/κο κι οταν έρθουν οι διορισμοί βλέπουμε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πραγματικά το θέμα δεν είναι ποιος έχει δίκιο και ποιος άδικο.Το θέμα είναι τί ισχύει,και το κακό είναι οτι δεν ξέρω απο ποιον μπορώ να πάρω μια σίγουρη απάντηση.Μηπως να ρωτήσω τη Θώδη που έχει και άμεση επικοινωνία με τον θεο? :lol:Τέσπα ας περάσουμε ένα ήρεμο σαβ/κο κι οταν έρθουν οι διορισμοί βλέπουμε

εμενα στο νοσοκομειο που θα παω δεν σηκωνουν τηλεφωνο αλλα πηρα την κοπελα που εχει τη θεση που θα παρω κ μου ειπε οτι η συμβαση της τελειωνει 15/5 αλλα οτι εγω θα παω πριν φυγει,κ πως κ αυτη ειχε παει πριν φυγει ο προηγουμενος. Τωρα βεβαια κ εγω ειχα αναρωτηθει πως γινεται να δινονται 2μισθοι για την ιδια θεση αλλα απο οτι φαινεται συμβαινει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τις ιατρικες εξετάσεις για το πιστοποιητικό υγείας μπορούμε να τις κάνουμε σε άλλο νομό απο αυτόν στον οποίο θα βγάλουμε το πιστοποιητικό?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και ποτε περιπου θα ξεκινησουμε την τριμηνη??

αυτή κι αν είναι ρητορική ερώτηση... να κάνουμε το σταυρό μας ΑΝ τελικά κάνουμε κανονικά και όπως λέει ο νόμος την τρίμηνη εκπαίδευση!!!

...

πάντως αχώνευτο το ότι έχουν ήδη πάρει κάποιοι τους διορισμούς...

...

δηλδή, τη Δευτέρα παρουσιάζονται στα νοσοκομεία τους και από το απόγευμα της Δευτέρας θα κοτσαριστούν οι μουτσουνάρες τους στις λίστες αναμονής της Αθήνας?

...

κι εγώ θα σιδερώνω πουκάμισα και θα φτιάχνω λαχανόρυζα, περιμένοντας τον διορισμό στο σπίτι

...

εντάξει τότε, με βλέπω να δηλώνω καμιά Αιματολογία

...

δε θα'ναι κακά για Αιματολογία

...

τις ιατρικες εξετάσεις για το πιστοποιητικό υγείας μπορούμε να τις κάνουμε σε άλλο νομό απο αυτόν στον οποίο θα βγάλουμε το πιστοποιητικό?

βεβαίως και το μπορείς, άσε που σε καποια μέρη συμφέρει κιόλας, γιατί βγαίνουν άμεσα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

υπεθεσα οτι παει μονο μεσω ταχυδρομειου
όσοι πήραν άγονο μπορεί και να τον παρέλαβαν ήδη....γνωστή τακτική :rolleyes:

ποιοι εχουν παρει ηδη τους διορισμους? emarup όταν μιλάει ο παλιός, εμείς πρέπει να ακούμε προσεκτικά!

γιατι να μην κανουμε τριμηνη??δεν καταλαβα...δεν είπα ότι δεν πρέπει, ξέρω όμως συνάδελφο που αντί να κάνει την τρίμηνη όπως λέει ο νόμος, την έστειλαν στην ψυχιατρική κλινική τάζοντάς της να μείνει εκεί μέχρι τέλους θητείας και αφού πέρασε το τρίμηνο χωρίς να βάλει ούτε μία φλέβα, μετά την έστειλαν χωρίς δεύτερη κουβέντα να αναλάβει το Π.Ι. ... βέβαια, κακώς δέχτηκε κι εκείνη απ'την αρχή!! αλλά απλά πρέπει να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά!! και να μη πούμε αμέσως "ναι" στις συνθήκες που θα προσπαθήσουν να μας παρουσιάσουν... προσοχή στις δελεαστικές προτάσεις Προσωπάρχων... Δ/ντών Κ.Υ.... Διοικητών Νοσκομείων...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορεί να εννοούσε αυτο κι εγω να μην κατάλαβα.Πάντως η κοπέλα της οποίας την θέση θα πάρω τελειωνει το 12μηνο της 6 μαιου αλλα απο το νοσοκομειο μου είχαν πει οτι αυτο δεν έχει σχέση με το ποτε θα πάω για το τρίμηνο κι οτι ισχύουν οι 10 μέρες.Μπορεί βέβαια αυτό να αλλάζει απο νοσοκομείο σε νοσοκομείο.

Δηλαδή αν εσύ λάβεις την απόφαση τοποθέτησης την προσεχή Τετάρτη 1/4/2009 θα πας στο νοσοκομείο το αργότερο μέχρι της 10/4/2009 και για τον επόμενο μήνα το νοσοκομείο θα έχει διορισμένο για την ίδια θέση 2 ιατρούς;

Να δω ποιος επίτροπος θα υπογράψει για τον διορισμό και για τις πληρωμές σου μετά... :rolleyes:

Μακάρι να κάνω εγώ λάθος...... :withstupid:

Το νοσοκομείο θα διορίσει σαν υπεράριθμους τους νέους αγροτικούς. Συνεπώς δεν υπάρχει πρόβλημα με τους παλιούς. Υπάρχει στο νόμο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορεί να εννοούσε αυτο κι εγω να μην κατάλαβα.Πάντως η κοπέλα της οποίας την θέση θα πάρω τελειωνει το 12μηνο της 6 μαιου αλλα απο το νοσοκομειο μου είχαν πει οτι αυτο δεν έχει σχέση με το ποτε θα πάω για το τρίμηνο κι οτι ισχύουν οι 10 μέρες.Μπορεί βέβαια αυτό να αλλάζει απο νοσοκομείο σε νοσοκομείο.

Και εμένα έτσι μου είπανε...Ότι θα κάνω το τρίμηνο μέχρι να τελειώσει ο προηγούμενος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το νοσοκομείο θα διορίσει σαν υπεράριθμους τους νέους αγροτικούς. Συνεπώς δεν υπάρχει πρόβλημα με τους παλιούς. Υπάρχει στο νόμο.

Σε ποιο νόμο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.