Jump to content

[προκήτυξη αγροτικών] Φεβρουάριος 2009


K.A

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 380
  • Created
  • Last Reply
Οι 3 κληρώσεις θα καθυστερήσουν την διαδικασία;

Οι διορισμοί είναι σχεδόν έτοιμοι και θα προστεθούν 3 ονόματα ακόμα.

καλα βλεπω οι αποψεις διιστανται...τελη μαρτιου,τελη απριλιου...παντως τελη καποιου μηνα θα ερθουν

Το τέλη απριλίου το λες εσύ, χωρίς νας μας πεις από που το γνωρίζεις.

Πήγα σήμερα στο υπουργειο και μου ειπαν 1-15 Απριλη θα σταλουν οι διορισμοί με συστημένο γραμμα...
Το οποίο το είπε.....ποιος;
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σωστά, τώρα το πρόσεξα πως το έγραψε η Μαρία.

Τέσπα.

Ο προϊστάμενος του τμήματος αγροτικών σήμερα μου είπε πως το αργότερο μέχρι τέλη του μήνα θα έχουν φύγει από το υπουργείο οι διορισμοί.

Και μέχρι το Πάσχα θα έχει βγει η νέα προκήρυξη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παιδια καλησπερα

θελω να ρωτησω αν εχει καταργηθει το διαστημα 40 μερων απο την στιγμη της ανακοινωσης των αποτελεσματων εως και την αποστολη του συστημενου στα ΕΛΤΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παιδια καλησπερα

θελω να ρωτησω αν εχει καταργηθει το διαστημα 40 μερων απο την στιγμη της ανακοινωσης των αποτελεσματων εως και την αποστολη του συστημενου στα ΕΛΤΑ

πότε ίσχυε αυτό;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟ???ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΥΤΟ.ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΠΛΕΟΝ .....ΑΝ ΕΡΘΟΥΝ ΤΕΛΗ ΜΑΡΤΗ ΤΟ ΑΡΓΟΤΕΡΟ ΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΟΥΜΕ??SORRY ΠΟΥ ΚΟΥΡΑΖΩ...............ΕΙΠΑΜΕ ΨΑΡΑΚΙ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το μόνο που ξέρω για 40 ημέρες είναι το μνημόσυνο.

Έρχεται η ειδοποίηση του συστημένου στην διεύθυνση που έγραψες στην αίτηση για το αγροτικό και μπορείς από εκείνη την ημέρα να το καθυστερήσεις 15 ημέρες να το παραλάβεις από το ταχυδρομείο και ακόμα 10 εργάσιμες από την παραλαβή μέχρι την τοποθέτησή σου στο νοσοκομείο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μια ερωτηση ακομη απο την στιγμη που θα ερθει το συστημενο εχω δικαιωμα να το παραλαβω εντος 10 εργασημων ημερων και μετα συν 10 μερες (εργασημες) για να παρουσιαστω στο νοσοκομειο σωστα??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και επισης 40 μερες κρατανε για καποιους και οι γιορτε τασο...
οπότε εσένα άλλο δεν σου λέω χρόνια πολλά.....πέρασαν 40 μέρες :rolleyes:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φυσικά κ το τρίμηνο έχει την έννοια της εκπαίδευσης, αλλά σε κάτι ωραία νησάκια που πλησιάζει καλοκαίρι, αρχίζουν να έρχονται οι πρώτοι τουρίστες κ οι παλιοί αγροτικοί φεύγουν, κινδυνεύουν να κάνουν οι επιμελητές μόνοι τους τις εφημερίες κ αγχώνονται οι διευθυντές κ αρχίζουν να ζητάνε από τα νοσοκομεία να αποσπάσουν τους νέους αγροτικούς πριν κάνουν τρίμηνο για να καλυφθούν οι ανάγκες το καλοκαίρι.... κ με το νέο νόμο το κάνουν κ απολύτως νόμιμα... οπότε όσοι πήρατε νησί καλό είναι να αρχίσετε να πηγαίνετε σε καμιά εφημερία σε κανένα κοντινό σας νοσοκομείο να θυμηθείτε τα ράμματα κλπ μην πάτε κατευθείαν στα βαθιά... καλό κουράγιο... :mellow:

ράμματα?ποιος από μας έχει κάνει ράμματα ως φοιτητής???στο δικό μου έτος πάντως μάλλον κανένας...

Μάλλον κάτι στραβά πάει με τη σχολή σου. Υπάρχουν άλλες σχολές που όλοι οι φοιτητές κάνουν ράμματα καθημερινά επί 2 χρόνια που κάνουν την πρακτική τους. Και όχι μόνο αυτά...

μπορεί να έχεις και δίκιο τι να σου πω?γιαυτό και το αναφέρω..

Μην αγχώνεσαι και σε εμάς Πατρα περισσότερο με δικιά σου πρωτοβουλία έκανες κανά ράμμα πηγαίνοντας σε καμιά εφημερία στα επείγοντα.Δεν είναι τίποτα φοβερό.Όπως και να χει η πρώτη φορά θα έχει το άγχος της αλλά στη τελική για αυτό πας αγροτικό για να μάθεις.Κανείς δε τα ήξερε.Βέβαια όλοι μας θα θέλαμε τις πρώτες φορές να έχουμε και έναν έμπειρο δίπλα μας αν τυχόν κάνουμε κατι στραβό να μας πει.Όσον αφορά αυτά που λέει το παλικάρι για τα δυο χρόνια ράμματα στο τέλος θα μας πει οτι κανανε και χειρουργεία στη σχολή του οι 6ετείς(καθημερινά επι δυο χρόνια??????Έλεος)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φυσικά κ το τρίμηνο έχει την έννοια της εκπαίδευσης, αλλά σε κάτι ωραία νησάκια που πλησιάζει καλοκαίρι, αρχίζουν να έρχονται οι πρώτοι τουρίστες κ οι παλιοί αγροτικοί φεύγουν, κινδυνεύουν να κάνουν οι επιμελητές μόνοι τους τις εφημερίες κ αγχώνονται οι διευθυντές κ αρχίζουν να ζητάνε από τα νοσοκομεία να αποσπάσουν τους νέους αγροτικούς πριν κάνουν τρίμηνο για να καλυφθούν οι ανάγκες το καλοκαίρι.... κ με το νέο νόμο το κάνουν κ απολύτως νόμιμα... οπότε όσοι πήρατε νησί καλό είναι να αρχίσετε να πηγαίνετε σε καμιά εφημερία σε κανένα κοντινό σας νοσοκομείο να θυμηθείτε τα ράμματα κλπ μην πάτε κατευθείαν στα βαθιά... καλό κουράγιο... :mellow:

ράμματα?ποιος από μας έχει κάνει ράμματα ως φοιτητής???στο δικό μου έτος πάντως μάλλον κανένας...

Μάλλον κάτι στραβά πάει με τη σχολή σου. Υπάρχουν άλλες σχολές που όλοι οι φοιτητές κάνουν ράμματα καθημερινά επί 2 χρόνια που κάνουν την πρακτική τους. Και όχι μόνο αυτά...

μπορεί να έχεις και δίκιο τι να σου πω?γιαυτό και το αναφέρω..

Μην αγχώνεσαι και σε εμάς Πατρα περισσότερο με δικιά σου πρωτοβουλία έκανες κανά ράμμα πηγαίνοντας σε καμιά εφημερία στα επείγοντα.Δεν είναι τίποτα φοβερό.Όπως και να χει η πρώτη φορά θα έχει το άγχος της αλλά στη τελική για αυτό πας αγροτικό για να μάθεις.Κανείς δε τα ήξερε.Βέβαια όλοι μας θα θέλαμε τις πρώτες φορές να έχουμε και έναν έμπειρο δίπλα μας αν τυχόν κάνουμε κατι στραβό να μας πει.Όσον αφορά αυτά που λέει το παλικάρι για τα δυο χρόνια ράμματα στο τέλος θα μας πει οτι κανανε και χειρουργεία στη σχολή του οι 6ετείς(καθημερινά επι δυο χρόνια??????Έλεος)

ευχαριστώ... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το μόνο που ξέρω για 40 ημέρες είναι το μνημόσυνο.

Έρχεται η ειδοποίηση του συστημένου στην διεύθυνση που έγραψες στην αίτηση για το αγροτικό και μπορείς από εκείνη την ημέρα να το καθυστερήσεις 15 ημέρες να το παραλάβεις από το ταχυδρομείο και ακόμα 10 εργάσιμες από την παραλαβή μέχρι την τοποθέτησή σου στο νοσοκομείο.

Είναι ημερολογιακές οι μέρες Τάσο αφού παραλάβεις το διορισμό για να παρουσιαστείς και όχι εργάσιμες. Τουλάχιστον στο δικό μου διορισμό το Μάη έτσι έγραφε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φυσικά κ το τρίμηνο έχει την έννοια της εκπαίδευσης, αλλά σε κάτι ωραία νησάκια που πλησιάζει καλοκαίρι, αρχίζουν να έρχονται οι πρώτοι τουρίστες κ οι παλιοί αγροτικοί φεύγουν, κινδυνεύουν να κάνουν οι επιμελητές μόνοι τους τις εφημερίες κ αγχώνονται οι διευθυντές κ αρχίζουν να ζητάνε από τα νοσοκομεία να αποσπάσουν τους νέους αγροτικούς πριν κάνουν τρίμηνο για να καλυφθούν οι ανάγκες το καλοκαίρι.... κ με το νέο νόμο το κάνουν κ απολύτως νόμιμα... οπότε όσοι πήρατε νησί καλό είναι να αρχίσετε να πηγαίνετε σε καμιά εφημερία σε κανένα κοντινό σας νοσοκομείο να θυμηθείτε τα ράμματα κλπ μην πάτε κατευθείαν στα βαθιά... καλό κουράγιο... :mellow:

ράμματα?ποιος από μας έχει κάνει ράμματα ως φοιτητής???στο δικό μου έτος πάντως μάλλον κανένας...

Μάλλον κάτι στραβά πάει με τη σχολή σου. Υπάρχουν άλλες σχολές που όλοι οι φοιτητές κάνουν ράμματα καθημερινά επί 2 χρόνια που κάνουν την πρακτική τους. Και όχι μόνο αυτά...

μπορεί να έχεις και δίκιο τι να σου πω?γιαυτό και το αναφέρω..

Μην αγχώνεσαι και σε εμάς Πατρα περισσότερο με δικιά σου πρωτοβουλία έκανες κανά ράμμα πηγαίνοντας σε καμιά εφημερία στα επείγοντα.Δεν είναι τίποτα φοβερό.Όπως και να χει η πρώτη φορά θα έχει το άγχος της αλλά στη τελική για αυτό πας αγροτικό για να μάθεις.Κανείς δε τα ήξερε.Βέβαια όλοι μας θα θέλαμε τις πρώτες φορές να έχουμε και έναν έμπειρο δίπλα μας αν τυχόν κάνουμε κατι στραβό να μας πει.Όσον αφορά αυτά που λέει το παλικάρι για τα δυο χρόνια ράμματα στο τέλος θα μας πει οτι κανανε και χειρουργεία στη σχολή του οι 6ετείς(καθημερινά επι δυο χρόνια??????Έλεος)

Εσύ μπορείς να γνωρίζεις τι γίνεται σε κάθε σχολή; Να σε ενημερώσω λοιπόν, ότι στη δική μας σχολή και καθημερινά κάναμε ράμματα επί 2 χρόνια και σε 3-4 χειρουργεία μπαίναμε τη μέρα ως βοηθοί, όχι μόνο να χαζεύουμε. Έλεος λοιπόν να πεις στον Θεούλη που σε έστειλε Πάτρα. Εύχομαι να έχεις κάποια στιγμή έστω στο μέλλον τις εμπειρίες αυτές γιατί αξίζουν τον κόπο. Και μια συμβουλή: όταν σου λένε για κάτι καλύτερο, να κοιτάς πώς να το έχεις και συ, όχι να το ειρωνεύεσαι επειδή εσύ δεν το είχες ποτέ. Αυτά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημέρα σε όλους!

Επειδή με τα βαφτίσια... :unsure: έχω ψυχο-κλατάρει.... emno παρακαλώ όποιος πάρει διορισμό... ας το γράψει κι εδώ μέσα... να αρχίσω να ψάχνω το κουτί του ταχυδρομείου... :unsure:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημέρα σε όλους!

Επειδή με τα βαφτίσια... :unsure: έχω ψυχο-κλατάρει.... emno παρακαλώ όποιος πάρει διορισμό... ας το γράψει κι εδώ μέσα... να αρχίσω να ψάχνω το κουτί του ταχυδρομείου... :unsure:

καλημέρα.έχω την εντύπωση ότι τζάμπα θα κοιτάς στο κουτί ταχυδρομείου.θα σου το παραδώσει ο ταχυδρόμος αν δεν σε βρει δεν θα το αφήσει..

αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος που ξέρει καλύτερα..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σου αφήνει το ειδοποιητήριο για να περάσεις από το ταχυδρομείο να το παραλάβεις εντός 15 ημερών το αργότερο.

Δεν έχουν αποσταλεί οι διορισμοί, οπότε τζάμπα περιμένετε από τώρα. Τέλη της άλλης εβδομάδας με αρχές της μεθεπόμενης θα ταχυδρομηθούν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οκ.ευχαριστώ

να ρωτήσω και κάτι ακόμα.πρέπει να κάνουμε κάτι με το τσαυ εκτός από την εγγραφή που είχαμε κάνει?εννοώ τώρα που πήραμε αγροτικό?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.