Jump to content

[προκήτυξη αγροτικών] Φεβρουάριος 2009


K.A

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 380
  • Created
  • Last Reply

Στο ΙΚΑ μπορείς να πας και πριν τον διορισμό στον τόπο διαμονής σου και να κάνεις εγγραφή για να πάρεις τον Α.Μ.

Στο ΤΣΑΥ θα πας με τη βεβαίωση από το νοσοκομείο που βεβαιώνει πως είσαι εργαζόμενη εκεί.

abcdef έχεις διαβάσει καθόλου τα ανάλογα topic στα οποία κατά καιρούς έχουν απαντηθεί όλα αυτά που ρωτάς; :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο ΙΚΑ μπορείς να πας και πριν τον διορισμό στον τόπο διαμονής σου και να κάνεις εγγραφή για να πάρεις τον Α.Μ.

Στο ΤΣΑΥ θα πας με τη βεβαίωση από το νοσοκομείο που βεβαιώνει πως είσαι εργαζόμενη εκεί.

abcdef έχεις διαβάσει καθόλου τα ανάλογα topic στα οποία κατά καιρούς έχουν απαντηθεί όλα αυτά που ρωτάς; :anavwfwties:

ορισμένα ναι άλλα όχι για να είμαι ειλικρινής..ευχαριστώ πάντως για την απάντηση σου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για να παρεις ΑΜ ΙΚΑ φιλε σου ζητανε και τη βεβαιση διορισμου σου οπως και εκκαθαριστικο εφοριας και το ροζ βιβλιαρακι του ΤΣΑΥ οποτε θα το παρεις αφου πρωτα διοριστεις στο νοσοκομειο που υπαγεται το αγροτικο σου...

τουλαχιστον ετσι εγινε σε μενα..καλη αρχη!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για να παρεις ΑΜ ΙΚΑ φιλε σου ζητανε και τη βεβαιση διορισμου σου οπως και εκκαθαριστικο εφοριας και το ροζ βιβλιαρακι του ΤΣΑΥ οποτε θα το παρεις αφου πρωτα διοριστεις στο νοσοκομειο που υπαγεται το αγροτικο σου...

τουλαχιστον ετσι εγινε σε μενα..καλη αρχη!

σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά και σε σένα καλή συνέχεια σε ότι και αν κάνεις...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για να παρεις ΑΜ ΙΚΑ φιλε σου ζητανε και τη βεβαιση διορισμου σου οπως και εκκαθαριστικο εφοριας και το ροζ βιβλιαρακι του ΤΣΑΥ οποτε θα το παρεις αφου πρωτα διοριστεις στο νοσοκομειο που υπαγεται το αγροτικο σου...

τουλαχιστον ετσι εγινε σε μενα..καλη αρχη!

σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά και σε σένα καλή συνέχεια σε ότι και αν κάνεις...

ειναι βεβαιο οτι χρειαζεται Α.Μ. ικα?γιατι ενας γνωστος μου ειχε κανει αγροτικο καπου στον πυργο κοντα κ δεν του ειχαν ζητησει...μονο τσαυ...

μηπως εξαρταται απο το νοσοκομειο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για να παρεις ΑΜ ΙΚΑ φιλε σου ζητανε και τη βεβαιση διορισμου σου οπως και εκκαθαριστικο εφοριας και το ροζ βιβλιαρακι του ΤΣΑΥ οποτε θα το παρεις αφου πρωτα διοριστεις στο νοσοκομειο που υπαγεται το αγροτικο σου...

τουλαχιστον ετσι εγινε σε μενα..καλη αρχη!

σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά και σε σένα καλή συνέχεια σε ότι και αν κάνεις...

ειναι βεβαιο οτι χρειαζεται Α.Μ. ικα?γιατι ενας γνωστος μου ειχε κανει αγροτικο καπου στον πυργο κοντα κ δεν του ειχαν ζητησει...μονο τσαυ...

μηπως εξαρταται απο το νοσοκομειο?

νομίζω πως χρειάζεται γιατί άλλη ασφάλεια έχουμε στο τρίμηνο άλλη μετά στα ιατρεία μας..αυτή την εντύπωση έχω..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με την μεταβολη της σχεσης εργασιας απο ιδιωτικου (στο τριμηνο) και δημοσιου (στο υπολοιπο της θητειας) δικαιου σε ενιαια δημοσιου δικαιου εξ αρχης επαψε να χρειαζεται εγγραφη στο ΙΚΑ. Μονο ΤΣΑΥ. ΙΚΑ θα εγγραφειτε οταν αρχισετε ειδικοτητα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν δεν κάνω λάθος ( ελπίζω να μη λέω καμιά πατάτα ) και εφόσον η σύμβαση του αγροτικού έχει αλλάξει και έχει γίνει ενιαία ( και όχι όπως παλιά 3+ 12 ) δε χρειάζεται αριθμός ΑΜ ΙΚΑ.

Θα το ελέγξω και θα ποστάρω εδώ , πάντως φίλοι μου που έκαναν 9μηνο αγροτικό δε χρειάστηκαν ΙΚΑ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν χρειάζεται ΙΚΑ, το αγροτικό, μόνο ΤΣΑΥ παιδιά. Η σύμβαση έιναι μία και είναι δημοσίου δικαίου οπότε μη σας απασχολεί το ΙΚΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προχθές που με ρώτησαν αν είμαι ιδιωτικός ή δημόσιος υπάλληλος, τους είπα ειδικευόμενος ιατρός (σκέτο). :rolleyes: Τι είμαι; :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

είσαι... Δασοβρόχι :lol::splaaaats::splats::splats::splats:

ΥΓ: Τάσο είσαι κορυφή!... και στα δικαιολογητικά!!

ΥΓ2: όποιος έφτιαξε αυτό το φόρουμ ΕΙΝΑΙ κορυφή! emiloveyou

ΥΓ3: ... μη με παρεξηγείτε... δύσκολη μέρα και πολλά στο μυαλό... :splats::splats::splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το χαρτί από ιδιώτη νευρολόγο -ψυχίατρο το δέχονται ή πρέπει να είναι ντέ και καλά του δημοσίου???

Η ισοτιμία της ιατρικής υποργαφής μετράει σε αυτήν την περίπτωση???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το χαρτί από ιδιώτη νευρολόγο -ψυχίατρο το δέχονται ή πρέπει να είναι ντέ και καλά του δημοσίου???

Η ισοτιμία της ιατρικής υποργαφής μετράει σε αυτήν την περίπτωση???

στη νομαρχια μου ειπαν απο δημοσιο νοσοκομειο

πεταξου στο αιγηνητειο στα αξωτερικα ιατρεια κ θα το παρεις γρηγορα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το χαρτί από ιδιώτη νευρολόγο -ψυχίατρο το δέχονται ή πρέπει να είναι ντέ και καλά του δημοσίου???

Η ισοτιμία της ιατρικής υποργαφής μετράει σε αυτήν την περίπτωση???

Από δημόσιο νοσοκομείο η βεβαίωση την οποία μαζί με τη βεβαίωση παθολόγου την καταθέτεις στην υγειονομική επιτροπή της δ/νσης υγείας.

Το χαρτί από ιδιώτη νευρολόγο -ψυχίατρο το δέχονται ή πρέπει να είναι ντέ και καλά του δημοσίου???

Η ισοτιμία της ιατρικής υποργαφής μετράει σε αυτήν την περίπτωση???

στη νομαρχια μου ειπαν απο δημοσιο νοσοκομειο

πεταξου στο αιγηνητειο στα αξωτερικα ιατρεια κ θα το παρεις γρηγορα

Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα. :rolleyes:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΟΚ το έπιασα.θα το πάρω το χαρτί από το νοσοκομείο που θα πάω για το τρίμηνο!!!

Αλλά αυτό που λέγανε για την ισοτιμία της υπογραφής να υποθέσω ότι απλά το βγάλανε για να το βγάλουν τελικά?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

drspeed, δεν θα χαλάσεις την πιάτσα εσύ. :anavwfwties:

Υπάρχουν υγειονομικές επιτροπές που πρέπει να πληρώνονται :rolleyes:

Υ.Γ. αν έχεις πάει στρατό, καλά θα ήταν να έχεις μαζί σου το πιστοποιητικό τύπου Α'. Δεν θα σε εξετάσει κανείς, άσχετα αν από τότε που τελείωσες το στρατιωτικό έχεις "χαζέψει" :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

drspeed, δεν θα χαλάσεις την πιάτσα εσύ. :anavwfwties:

Υπάρχουν υγειονομικές επιτροπές που πρέπει να πληρώνονται :rolleyes:

Υ.Γ. αν έχεις πάει στρατό, καλά θα ήταν να έχεις μαζί σου το πιστοποιητικό τύπου Α'. Δεν θα σε εξετάσει κανείς, άσχετα αν από τότε που τελείωσες το στρατιωτικό έχεις "χαζέψει" :P

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Αυτό που με πετάξανε στον Άι Στράτη να κάνω παρέα στα βράχια και φοράγαμε κάτι παραλαγές, στρατός νομίζω ήτανε ,οπότε κάπου πρέπει να παίζει και ένα τέτοιο χαρτί!!!!! emcolgate emcolgate :lol: :lol:

Τώρα για το αν είμαι καλά ,να σου πώ την αλήθεια, ούτε εγώ δεν θα έβαζα υπογραφή :lol: :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

έχεις κάποια πληροφορία πως κάτι άλλαξε;

με καθε επιφυλαξη γιατι δεν την εχω προσωπικα την πληροφορια μου ειπαν οτι απο το υπουργειο σημερα ειπαν-"ε,καλα μην περιμενετε κατι αμεσα!"

το τονιζω οτι δεν το ειπαν σε μενα οποτε το μεταφερω με καθε επιφυλαξη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

έχεις κάποια πληροφορία πως κάτι άλλαξε;

με καθε επιφυλαξη γιατι δεν την εχω προσωπικα την πληροφορια μου ειπαν οτι απο το υπουργειο σημερα ειπαν-"ε,καλα μην περιμενετε κατι αμεσα!"

το τονιζω οτι δεν το ειπαν σε μενα οποτε το μεταφερω με καθε επιφυλαξη

έχουν κάτι καλύτερο να κάνουν αυτό το διάστημα;

όχι

οπότε ας ετοιμάσουν τους διορισμούς και ας τους ταχυδρομήσουν

κάθε μήνα προκήρυξη δεν υπόσχονται;

οπότε ας δουλέψουν και μην απαντάνε με τέτοιες ηλίθιες εκφράσεις

Ας σεβατσούν κάποτε τις αποφάσεις και εντολές των ανωτέρων τους και ας κάνουν κάτι εποικοδομητικό, π.χ. να δουλέψουν και να αφήσουν στην άκρη την δημοσιοϋπαλληλική συμπεριφορά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καφεδες ας πινουν ολη μερα, τη δουλεια τους ας κανουν μονο..., την κανουν? Εφοσον υπαρχει η μονιμοτητα ουτε που τους ενδιαφερει και ας παει ο ιδιος ο υπουργος εκει μεσα.....και στις αξιολογησεις που γινονται καθε τοσο ολοι αριστα περνουν οποτε.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.