Jump to content

[προκήτυξη αγροτικών] Φεβρουάριος 2009


K.A

Recommended Posts

Εμείς οι ομολογουμένως τυχεροί που βρήκαμε αγροτικό στην τελευταία προκήρυξη πότε βλέπετε να διοριζόμαστε?Συνήθως κανά μήνα έπαιρνε.Εγώ πρέπει να βρω και σπίτι και δεν ξέρω πότε να ξεκινήσω τις διαδικασίες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 380
  • Created
  • Last Reply
Εμείς οι ομολογουμένως τυχεροί που βρήκαμε αγροτικό στην τελευταία προκήρυξη πότε βλέπετε να διοριζόμαστε?Συνήθως κανά μήνα έπαιρνε.Εγώ πρέπει να βρω και σπίτι και δεν ξέρω πότε να ξεκινήσω τις διαδικασίες...

αληθεια,παιζει μηπως να υπαρξουν καθυστερησεις λογω της αναδρομικης ισχυος του 12μηνου?

κ πρεπει να φυγει ο προγουμενος για να παμε η επειδη παμε για τριμηνο στο νοσοκομειο πρωτα,δεν εχει σημασια?γιατι εγω τηλεφωνησα σε αυτον που εχει τη θεση που πηρα κ μου ειπε οτι η συμβαση του ληγει μεσα μαιου-οποτε εγω θα παω μετα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αν δεν κανεις τριμηνο πρωτα δεν μπορεις να πας στο περιφερειακο ιατρειο η στο κεντρο υγειας

οποτε το μεσα μαιου καλο ειναι να το ξεχνας σιγα σιγα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

απ'τα μέσα με τέλη Απριλίου είπαν από το ΥΥΚΚΑ να περιμένουμε τους διορισμούς, στη δ/νση που δηλώσαμε στην αίτησή μας... δηλ. σπίτια μας...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

απ'τα μέσα με τέλη Απριλίου είπαν από το ΥΥΚΚΑ να περιμένουμε τους διορισμούς, στη δ/νση που δηλώσαμε στην αίτησή μας... δηλ. σπίτια μας...

Τι λες τώρα τοσο αργά!Απο τη στιγμή που έρθει το χαρτί θες άλλες 15 μέρες για να ξεκινήσεις...Καλό Πασχα σπίτια μας λοιπόν...Εγώ θα προτιμούσα να ξεκινήσω όσο το δυνατό νωρίτερα γιατί έρχεται και η ειδικότητα σιγά σιγά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εχεις 10 με 15 μερες να παρουσιαστεις,αλλα αν θες πας και την επομενη μερα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

απ'τα μέσα με τέλη Απριλίου είπαν από το ΥΥΚΚΑ να περιμένουμε τους διορισμούς, στη δ/νση που δηλώσαμε στην αίτησή μας... δηλ. σπίτια μας...

Οχι ρε γαμωτο μου! Εγω ηδη εχω ξεκινησει ψωνια για να φτιαχνω βαλιτσες, αφου πιστευα οτι χρειαζοταν κανα 15 ημερο για να ερθει το χαρτι στο σπιτι! Τι τελη Απριλιου;;; Αντε ρε ΥΥΚΑ, ξεκουνησου!! ΕΧΩ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΑ ΛΕΜΕ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αν δεν κανεις τριμηνο πρωτα δεν μπορεις να πας στο περιφερειακο ιατρειο η στο κεντρο υγειας

οποτε το μεσα μαιου καλο ειναι να το ξεχνας σιγα σιγα

Λάθος.

Αν έχεις κάνει κάποιο κομμάτι ειδικότητας, νομίζω δεν κάνεις τρίμηνο και πας κατευθείαν στο Π.Ι. ή στο Κ.Υ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τελικα,τι γινεται??αν εχεις κανει μερος της ειδικοτητας κανεις τριμηνο η οχι??ολο διαφορετικες αποψεις διαβαζω..εγω εχω κανει 1χρονο οφθαλμιατρικη..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τελικα,τι γινεται??αν εχεις κανει μερος της ειδικοτητας κανεις τριμηνο η οχι??ολο διαφορετικες αποψεις διαβαζω..εγω εχω κανει 1χρονο οφθαλμιατρικη..

Είμαι σίγουρος ότι ο Τάσος θα σώσει την κατάσταση.. :anavwfwties: Υπομονή ! Ή, ακόμη καλύτερα, οι άμεσα ενδιαφερόμενοι μπορούν να τηλεφωνήσουν στο υπουργείο !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ελάτε ρε παιδιά τα είπαμε χίλιες φορές αυτά, αν έχεις κάνει ειδικότητα ή μέρος ειδικότητας ΔΕΝ κάνεις τρίμηνο.-

age27 σου είχα στείλει και pm.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αν δεν κανεις τριμηνο πρωτα δεν μπορεις να πας στο περιφερειακο ιατρειο η στο κεντρο υγειας

οποτε το μεσα μαιου καλο ειναι να το ξεχνας σιγα σιγα

http://www.yyka.gov.gr/health/prokirykseis...21-01-2009/view

απλα τσεκαρε την τελευταια σελιδα το νουμερο 6

6. Η τρίμηνη προεκπαίδευση των υπόχρεων στον παθολογικό και

χειρουργικό τομέα δύναται ύστερα από αιτιολογημένη απόφαση του Διοικητή του

Νοσοκομείου που υπάγεται το Κ.Υ. η το Π.Ι. να πραγματοποιηθεί και μετά το

πρώτο τρίμηνο της δωδεκάμηνης υποχρεωτικής υπηρεσίας υπαίθρου, μέχρι και

τρεις (3) μήνες πριν τη λήξης αυτής. (ν. 3730/2008 ΦΕΚ 262 / Α ́ / 2008 ).

οποτε,τιποτα δεν ειναι σιγουρο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εννοειται πως αν εχεις κανει κομματι ειδικοτητας κα αναγνωρισες τοτε το τριμηνο δεν το ξανακανεις.δεν το ανεφερα διοτι το θεωρησα αυτονοητο

εγω ας πουμε που εχω κανει τριμηνο και τοχω αναγνωρισει δεν θα το ξανακανω

mm2 αυτο που λες δεν το ξερω.μου κανει εντυπωση το εξης ομως.το τριμηνο υποτιθεται πως εχει το νοημα να σε εκπαιδευσει για το περιφερειακο ιατρειο η το κεντρο υγειας,πολυ δε περισσοτερο αν κανεις αγονο και εισαι μονος/η σου.μπορει καποιος να μου πει τι νοημα εχει να κανεις το αγροτικο σου και μετα να εκπαιδευτειες για τρεις μηνες σε νοσοκομειο??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εννοειται πως αν εχεις κανει κομματι ειδικοτητας κα αναγνωρισες τοτε το τριμηνο δεν το ξανακανεις.δεν το ανεφερα διοτι το θεωρησα αυτονοητο

εγω ας πουμε που εχω κανει τριμηνο και τοχω αναγνωρισει δεν θα το ξανακανω

mm2 αυτο που λες δεν το ξερω.μου κανει εντυπωση το εξης ομως.το τριμηνο υποτιθεται πως εχει το νοημα να σε εκπαιδευσει για το περιφερειακο ιατρειο η το κεντρο υγειας,πολυ δε περισσοτερο αν κανεις αγονο και εισαι μονος/η σου.μπορει καποιος να μου πει τι νοημα εχει να κανεις το αγροτικο σου και μετα να εκπαιδευτειες για τρεις μηνες σε νοσοκομειο??

με την λογικη του ΥΥΚΑ ολα ειναι πιθανα !!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τελικα,τι γινεται??αν εχεις κανει μερος της ειδικοτητας κανεις τριμηνο η οχι??ολο διαφορετικες αποψεις διαβαζω..εγω εχω κανει 1χρονο οφθαλμιατρικη..
Ρε παιδιά για όνομα του Θεού. Δεν βαρεθήκατε να ρωτάτε τα ίδια και τα ίδια;

Δηλαδή φτάσατε να ξεκινήσετε αγροτικό και δεν ξέρετε πόσο θα κάνετε;

Όσοι έχουν κάνει κάποιο μέρος ειδικότητας δεν κάνουν τρίμηνη εκπαίδευση. Διορίζονται κατευθείαν στο Κ.Υ. ή Π.Ι. που δήλωσαν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φυσικά κ το τρίμηνο έχει την έννοια της εκπαίδευσης, αλλά σε κάτι ωραία νησάκια που πλησιάζει καλοκαίρι, αρχίζουν να έρχονται οι πρώτοι τουρίστες κ οι παλιοί αγροτικοί φεύγουν, κινδυνεύουν να κάνουν οι επιμελητές μόνοι τους τις εφημερίες κ αγχώνονται οι διευθυντές κ αρχίζουν να ζητάνε από τα νοσοκομεία να αποσπάσουν τους νέους αγροτικούς πριν κάνουν τρίμηνο για να καλυφθούν οι ανάγκες το καλοκαίρι.... κ με το νέο νόμο το κάνουν κ απολύτως νόμιμα... οπότε όσοι πήρατε νησί καλό είναι να αρχίσετε να πηγαίνετε σε καμιά εφημερία σε κανένα κοντινό σας νοσοκομείο να θυμηθείτε τα ράμματα κλπ μην πάτε κατευθείαν στα βαθιά... καλό κουράγιο... :mellow:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φυσικά κ το τρίμηνο έχει την έννοια της εκπαίδευσης, αλλά σε κάτι ωραία νησάκια που πλησιάζει καλοκαίρι, αρχίζουν να έρχονται οι πρώτοι τουρίστες κ οι παλιοί αγροτικοί φεύγουν, κινδυνεύουν να κάνουν οι επιμελητές μόνοι τους τις εφημερίες κ αγχώνονται οι διευθυντές κ αρχίζουν να ζητάνε από τα νοσοκομεία να αποσπάσουν τους νέους αγροτικούς πριν κάνουν τρίμηνο για να καλυφθούν οι ανάγκες το καλοκαίρι.... κ με το νέο νόμο το κάνουν κ απολύτως νόμιμα... οπότε όσοι πήρατε νησί καλό είναι να αρχίσετε να πηγαίνετε σε καμιά εφημερία σε κανένα κοντινό σας νοσοκομείο να θυμηθείτε τα ράμματα κλπ μην πάτε κατευθείαν στα βαθιά... καλό κουράγιο... :mellow:

ράμματα?ποιος από μας έχει κάνει ράμματα ως φοιτητής???στο δικό μου έτος πάντως μάλλον κανένας...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φυσικά κ το τρίμηνο έχει την έννοια της εκπαίδευσης, αλλά σε κάτι ωραία νησάκια που πλησιάζει καλοκαίρι, αρχίζουν να έρχονται οι πρώτοι τουρίστες κ οι παλιοί αγροτικοί φεύγουν, κινδυνεύουν να κάνουν οι επιμελητές μόνοι τους τις εφημερίες κ αγχώνονται οι διευθυντές κ αρχίζουν να ζητάνε από τα νοσοκομεία να αποσπάσουν τους νέους αγροτικούς πριν κάνουν τρίμηνο για να καλυφθούν οι ανάγκες το καλοκαίρι.... κ με το νέο νόμο το κάνουν κ απολύτως νόμιμα... οπότε όσοι πήρατε νησί καλό είναι να αρχίσετε να πηγαίνετε σε καμιά εφημερία σε κανένα κοντινό σας νοσοκομείο να θυμηθείτε τα ράμματα κλπ μην πάτε κατευθείαν στα βαθιά... καλό κουράγιο... :mellow:

ράμματα?ποιος από μας έχει κάνει ράμματα ως φοιτητής???στο δικό μου έτος πάντως μάλλον κανένας...

Μάλλον κάτι στραβά πάει με τη σχολή σου. Υπάρχουν άλλες σχολές που όλοι οι φοιτητές κάνουν ράμματα καθημερινά επί 2 χρόνια που κάνουν την πρακτική τους. Και όχι μόνο αυτά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φυσικά κ το τρίμηνο έχει την έννοια της εκπαίδευσης, αλλά σε κάτι ωραία νησάκια που πλησιάζει καλοκαίρι, αρχίζουν να έρχονται οι πρώτοι τουρίστες κ οι παλιοί αγροτικοί φεύγουν, κινδυνεύουν να κάνουν οι επιμελητές μόνοι τους τις εφημερίες κ αγχώνονται οι διευθυντές κ αρχίζουν να ζητάνε από τα νοσοκομεία να αποσπάσουν τους νέους αγροτικούς πριν κάνουν τρίμηνο για να καλυφθούν οι ανάγκες το καλοκαίρι.... κ με το νέο νόμο το κάνουν κ απολύτως νόμιμα... οπότε όσοι πήρατε νησί καλό είναι να αρχίσετε να πηγαίνετε σε καμιά εφημερία σε κανένα κοντινό σας νοσοκομείο να θυμηθείτε τα ράμματα κλπ μην πάτε κατευθείαν στα βαθιά... καλό κουράγιο... :mellow:

ράμματα?ποιος από μας έχει κάνει ράμματα ως φοιτητής???στο δικό μου έτος πάντως μάλλον κανένας...

Μάλλον κάτι στραβά πάει με τη σχολή σου. Υπάρχουν άλλες σχολές που όλοι οι φοιτητές κάνουν ράμματα καθημερινά επί 2 χρόνια που κάνουν την πρακτική τους. Και όχι μόνο αυτά...

μπορεί να έχεις και δίκιο τι να σου πω?γιαυτό και το αναφέρω..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τους διορισμούς θα τους στείλουν μέχρι το τέλος του μήνα.

Μαρτίου ; Αυτό θα είναι ρεκόρ πίστας !!!

Αν δεν κάνω λάθος 23 μαρτίου είναι οι κληρώσεις. Καλά πότε θα προλάβουν ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι 3 κληρώσεις θα καθυστερήσουν την διαδικασία;

Οι διορισμοί είναι σχεδόν έτοιμοι και θα προστεθούν 3 ονόματα ακόμα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εμεις ραμματα καναμε μονο στο τλευταιο ετος και αυτο μπορω να σου πω οποιος ηθελε κιολας...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι 3 κληρώσεις θα καθυστερήσουν την διαδικασία;

Οι διορισμοί είναι σχεδόν έτοιμοι και θα προστεθούν 3 ονόματα ακόμα.

καλα βλεπω οι αποψεις διιστανται...τελη μαρτιου,τελη απριλιου...παντως τελη καποιου μηνα θα ερθουν

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.