Jump to content

[προκήτυξη αγροτικών] Φεβρουάριος 2009


K.A

Recommended Posts

ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΣΤΟ Β' ΔΕΚΑΠΕΝΘΗΜΕΡΟ ΤΟΥ ΜΑΪΟΥ

Χρονια πολλά σε όλους!

πως και θα αρήσουν τόσο?

Στους προηγούμενους (27-1-09 )από 10 Μάρτη που βγήκαν τα αποτελέσματα,αν θυμάμαι καλά,ταχυδρόμησαν τα χαρτιά διορισμού από 5,6 Απρίλη.

δηλαδή μέσα σε 25 μέρες.

Της προκ. 27-3 βγήκαν 14-4 και άρα θα πρέπει να ταχυδρομηθούν το πολύ έως 10-5.

Δεδομένου ότι είμαστε λιγότερα άτομα και ότι το υπουργείο τρέχει τώρα λέμε...

Α! ότι έπεσαν και κάποιες αργίες..δεν είναι θέμα να αργήσουν παραπάνω...αφού πάντα όπως λέμε στο

Δημόσιο δουλεύουν με ρυθμούς αργίας-ημιαργίας-αεργίας κτλ.

Άντε παιδιά του υπουργείου...να πάμε και εμείς γρήγορα στο αγροτικό μας...την ανεργία(-υποαπασχόληση) μου μέσα!!!!

Αντε.. χρόνια πολλά και σε εσάς!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 380
  • Created
  • Last Reply
ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΣΤΟ Β' ΔΕΚΑΠΕΝΘΗΜΕΡΟ ΤΟΥ ΜΑΪΟΥ

Χρονια πολλά σε όλους!

πως και θα αρήσουν τόσο?

Στους προηγούμενους (27-1-09 )από 10 Μάρτη που βγήκαν τα αποτελέσματα,αν θυμάμαι καλά,ταχυδρόμησαν τα χαρτιά διορισμού από 5,6 Απρίλη.

δηλαδή μέσα σε 25 μέρες.

Της προκ. 27-3 βγήκαν 14-4 και άρα θα πρέπει να ταχυδρομηθούν το πολύ έως 10-5.

Δεδομένου ότι είμαστε λιγότερα άτομα και ότι το υπουργείο τρέχει τώρα λέμε...

Α! ότι έπεσαν και κάποιες αργίες..δεν είναι θέμα να αργήσουν παραπάνω...αφού πάντα όπως λέμε στο

Δημόσιο δουλεύουν με ρυθμούς αργίας-ημιαργίας-αεργίας κτλ.

Άντε παιδιά του υπουργείου...να πάμε και εμείς γρήγορα στο αγροτικό μας...την ανεργία(-υποαπασχόληση) μου μέσα!!!!

Αντε.. χρόνια πολλά και σε εσάς!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μέχρι την Παρασκευή μπορούν να γίνουν οι ενστάσεις και θα γίνει και η κλήρωση. Οπότε τελικά αποτελέσματα την επόμενη εβδομάδα.

Μέχρι να υπογραφτεί η υπουργική απόφαση και να σταλεί στους επιτυχόντες θα κάνει λογικά 10 ημέρες, οπότε κάπου εκεί στις 15-18 να σταλούν οι διορισμοί.

Καλά είπα εγώ, αν βγάζουν τα αποτελέσματα σε 3 μέρες θα ζητάμε μετά να τα βγάζουν αυθημερόν. :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια απορία: στον ΙΣΑ κάναμε αίτηση μετεγγραφής στον νέο σύλλογο όπου υπάγεται το αγροτικό.

Με το ΤΣΑΥ αθηνών κάνουμε κάτι αντίστοιχο,δεδομένου ότι στα ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ 1η ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟΝ Ι.Σ.Α.

1.

2.

3. Απόδειξη καταβολής 60 λεπτών (0,60 ευρώ) από το

ΤΣΑΥ (Αχαρνών 27)....

δηλαδή,έχουμε ξεκινήσει εν μέρει μια διαδικασία στο τσαυ αθηνών,(μας έδωσαν Α.Μ.),

η οποία θα ολοκληρωθεί με την έναρξη εργασίας είτε σαν ιδιώτης,είτε αγροτικό ή ειδικότητα.

Τώρα στην περίπτωση του αγροτικού χρειάζεται να κάνουμε κάποια αίτηση μεταφοράς των στοιχείων

στο ΤΣΑΥ του νομού όπου υπάγεται το αγροτικό

ή πάμε κατευθείαν στο εκάστοτε ΤΣΑΥ,δείχνοντας τους την αρχική προεργασία από το ΤΣΑΥ αθηνών και συνεχίζουμε

κανονικά με τα υπόλοιπα χαρτιά που παίρνουμε και απο το νοσκομείο διορισμού.

Δεν έχω κάνει καθόλου ειδικότητα ούτε δούλεψα ως ιδιώτης.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.