Jump to content

[γενικές πληροφορίες] Ποσο διαρκει να μεταπεσεις απο ''υπο διορισμο'' σε ''διορισμενος"


kkrr44

Recommended Posts

ρε παιδια να ρωτησω κατι... υπαρχει καποιος συναδελφος που να ηταν υπο διορισμο απο μεσα δεκεμβρη και μετα σε νοσοκομειο της αττικης και να του ηρθαν τα χαρτια??

προσωπικα ειμαι υπο διορισμο απο μεσα δεκεμβρη για νοσοκομειο της αττικης(χωρις να μεσολαβειται προσωποπαγης θεση) και ακομα δεν εχουν υπογραφει τα χαρτια μου απο τι καταλαβα μετα απο τηλ επικοινωνια με το αρμοδιο τμημα!!! ελεος... θελει προσωπικη επισκεψη στα γραφεια του υπουργειου και να ριξεις κανα μπινελικι μου φαινεται...

Τροποποιήθηκε από gerchristod82
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ είμαι υπό διορισμό από Δεκεμβρη και τα χαρτιά μου έχουν κολλήσει στο Γενικο Λογιστηριο απο 17 Μαρτίου...Είναι λογικό να αργούν τόσο πολύ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ είμαι υπό διορισμό από Δεκεμβρη και τα χαρτιά μου έχουν κολλήσει στο Γενικο Λογιστηριο απο 17 Μαρτίου...Είναι λογικό να αργούν τόσο πολύ;

εσενα τουλαχιστον εχουν παει στο λογιστηριο εμενα ακομη δεν εχουν υπογραφει!!! ποια ημερομηνια κενωθηκε η θεση σου?εμενα απο μεσα δεκεμβρη
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το θέμα είναι πότε πήγαν στο υπουργείο. Αν η θέση σου κενώθηκε μέσα Δεκεμβριου, μπορει τα χαρτιά σου να πήγαν Ιανουάριο στο υπουργειο (ξέρω γω... λογω γιορτων). Στην νομαρχία ειμαι υπο διορισμο απο 6/12 αλλά στο υπουργείο έφτασαν 20/12. Υπάρχει συνάδελφος του δεύτερου δεκαπενθημερου του Δεκεμβρίου που να έχει πάρει το πολυποθητο χαρτάκι; Μια σημειωση...η θέση μου δεν κενώθηκε γιατί είναι καινούρια.Δηλαδή σε νοσοκομείο που δεν έδινε πρωτα ειδικότητα και είχε γίνει τότε κλήρωση. Μπορεί γι'αυτό να καθυστερούν στο λογιστήριο. Σκοπεύω από Δευτέρα να τους ενοχλήσω και στο Λογιστήριο, να ξερω τουλάχιστον τι γίνεται.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κοιτα συμπτωση! και εμενα η θεση ειναι καινουρια αλλα απο την κληρωση στις 8/12! μπορει να καθυστερουν επειδη ειναι καινουριες θεσεις. καλα ξεμπερδεματα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΟΕΝΓΕ για την αδικαιολόγητη καθυστέρηση στους διορισμούς των ειδικευομένων.

Ο.Ε.Ν.Γ.Ε. Ομοσπονδία Ενώσεων Νοσοκομειακών Γιατρών Ελλάδας

O.E.N.G.E. Federation of Hospital Doctors of Greece

Αθήνα, 7 Απριλίου 2011

ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ ΕΚΤΕΛΕΣΤΙΚΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΣ ΤΗΣ ΟΕΝΓΕ

Τους τελευταίους μήνες παρατηρείται σε πολλά νοσοκομεία της χώρας αδικαιολόγητη καθυστέρηση στους διορισμούς των ειδικευομένων.

Καλούμε το Υπουργείο Υγείας να διεκπεραιώσει άμεσα όλους τους διορισμούς, οι οποίοι ως γνωστόν δεν αποτελούν νέους διορισμούς στο Δημόσιο. Είναι αδικαιολόγητο να τοποθετείται νέος ειδικευόμενος σε περισσότερες από 30 ημέρες μετά τη λήξη της θητείας εκείνου του οποίου τη θέση καταλαμβάνει.

Επίσης καλούμε το υπουργείο Υγείας να δώσει άμεσα λύση στο ζήτημα που προέκυψε με την ανερμάτιστη νομοθετική ρύθμιση του ν. 3819/11 και αφορά στις προσωποπαγείς θέσεις ειδικευομένων, αλλά και τις τοποθετήσεις οι οποίες συσσωρεύονται εξαιτίας της εκκρεμότητας των προσωποπαγών.

ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΤΕΛΕΣΤΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΤΗΣ ΟΕΝΓΕ

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΑΡΝΑΒΑΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ειλικρινα βρε τασο παρακολουθω χρονια τα οσα γραφεις αλλα οσο αφορα το θεμα των διορισμων με τα νοσοκομεια της αττικης δεν εχω καταλαβει και πολλα....

καλα τα λεει η οενγε αλλα δεν νομιζω αυτο να συγκινησει το Λοβερδο που νομιζει οτι οι διορισμοι γινονται καθε σεπτεμβριο...χαχαχαχα!!!

οπως και να 'χει ( και ανυπομονω ειλικρινα για την απαντηση σου!!!!!) αυτο που εγραψες οτι ενα περασμα απο τα γραφεια της αριστοτελους μπορει και να βοηθησει το πιστευεις????? δηλαδη τι?? θα εχει φτασει ο διορισμος καποιου φεβρουαριο η και μαρτιο στο υπουργειο και επειδη θα περασει αυτος αυτοπροσωπος απο εκει θα του κανουν τη χαρη να αφησουν τους διορισμουσ του ιανουαριου και να φτιαξουν το δικο του???? καλο απογευμα!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο κ.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΟΓΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΣΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ ΜΑΣ.ΚΑΝΟΝΙΚΑ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ.Η ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΟΥΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΑΥΤΗ.ΣΤΗ ΡΟΥΜΑΝΙΑ ΠΑΝΤΩΣ ΥΠΗΡΧΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΥΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ.

Ο ΕΜΠΑΙΓΜΟΣ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φυσικά και υπάρχουν λεφτά, που είπε και ο ΓΑΠ, όπως λες, αλλά είναι μοιρασμένα ανάμεσα σε μια ομάδα ανθρώπων... πάντως πολύ ωραίο πολιτικό τρικ για να κοροϊδέψεις τους ψηφοφόρους σου... emclapping

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχει κανείς υπόψη του τί αναμένεται να γίνει για τους γιατρούς που είναι στην αναμονή σε λίστες νοσοκομείων όπως το Αρεταίειο και το Αιγηνήτειο τα οποία πήραν απόφαση αναστολής της λειτουργίας τους? Πότε περιμένει να ενημερώσει τους εν αναμομή το Υπουργείο? Στα α... τους φαντάζομαι,όπως και με πολλά άλλα θέματα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εφόσον δεν δέχονται άλλους ειδικευόμενους θα έπρεπε να μεταφέρει τις θέσεις τους, με την παραίτηση του συναδέλφου σε αυτά τα νοσοκομεία να τρέχει ο διορισμός του αντίστοιχου συναδέλφου από τις λίστες αναμονής για διορισμό σε άλλο νοσοκομείο της ίδιας ΥΠΕ.

Αλλά είπαμε, η εύκολη λύση είναι "πονάει χέρι κόβει χέρι". :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το ενα κοβουν το αλλο κοβουν...σελιγο καιρο δεν θα εχει μεινει τιποτα να μας κοψουν

και αυτο ειναι προβλημα..θα πληξουν,μην εχοντας κατι αλλο να κανουν...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απο ποτε εισαι υπο διορισμο; Γιατι στο νοσοκομειο που ειμαι εγω εχω συναδελφο πανω απο μενα που βρισκεται υπο διορισμο απο Δεκεμβρη και μια αλλη που εχει διαγραφει εδω και μια εβδομαδα και δεν εχουν περασει ακομα την επομενη υπο διορισμο; Πως γινεται; Δεν επρεπε κατευθειαν λογω διαγραφης να μπει η επομενη υπο διορισμο; Δεν το χω καταλαβει το συστημα... Θα μας τρελανουν τελειως;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και εμενα στο λογιστηριο εχουν κολλησει τελικα. εμαθες τιποτα νεο αν γυρισαν/ποτε θα γυρισουν απο εκει??επειδη ειναι για νεες θεσεις για αυτο ρωταω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φίλε τα χαρτιά μας πηγαίνουν μαζί και λογικό μου φαίνεται. Ακόμα εκεί βρίσκονται. Είχα πάρει τηλ στην ΥΔΕ και μου έδωσαν αριθμό πρωτοκόλλου για τη διευθυνση Προυπολογισμου στο γενικο λογιστηριο (βρίσκονται εκεί από 22/3). Ξέρεις κανείς που πρέπει να πάρω τηλ (ή να πάω) για να μάθω? Αμααααν....πόσο ακόμα θα τραβήξει αυτή η ιστορία!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν, κι εγώ είμαι υπό διορισμό και τα χαρτιά έχουν κολλήσει. Έφτασαν στο λογιστήριο 24. 03.

Από το Υπουργείο πριν 2 εβδομάδες που πήρα τηλ μου είπαν ότι θα πάρει 1- 2 εβδομάδες ακόμη. Πέρασαν και αυτές και ακόμα τίποτα. Άρα κάτι έχει συμβεί και δε μας το λένε?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι γινεται ρε παιδια με τους διορισμους????Παμε για αναμονη 4 μηνων τελικα???Ελεος...Ας διορθωσει πρωτα απ'ολα αυτο το χαλι ο υπουργος και μετα ας βαλει εξετασεις για ειδικοτητα...Στη χωρα που ο ειδικευομενος περιμενει 3,5 μηνες για να του ερθει ο διορισμος,,,προσπαθουν να μας πεισουν οτι οι εξετασεις θα ειναι αδιαβλητες!!!!!Ε ρε δουλεμα που πεφτει.....Υπαρχει περιπτωση μες στη βδομαδα να σταλθουν νεοι διορισμοι ή το μαγαζι εχει κλεισει?????????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σου υπενθυμίζω ότι τα μπουρδέλα ακόμα και την περίοδο των εορτών του ΠΑΣΧΑ λειτουργούν κανονικά. Οποιοσδήποτε συνειρμός επιτρέπεται :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σταση πληρωμων, σταση διορισμων,και γενικα...τελμα!Και η πλακα ειναι οτι ο Λοβ και οι λοιποι γερμανοτσολιαδες(οι γερμανοι ειναι φιλοι μας

και θελουν το καλο μας) θα μας βαζουν να σκοτωνομαστε να δινουμε εξετασεις ειδικοτητας, για να περνανε οι αριστοι

και να δουλευουν για ενα κομματι ψωμι στο ΕΣΥ, να κανουν τους αλβανους της κλινικης, να μην εκπαιδευονται, να μη σηκωνουν κεφαλι στο αφεντικο-

διευθυντη, γιατι μπορει να τους στειλει ειτε..σπιτι τους με "συσταση αλλαγης ειδικοτητας"..ειτε "δυσμενη μεταθεση σε υπομοναδα του ΕΚ( ε ρε φιλε

καραβανοκαταστασεις, τοσα χρονια μετα το στρατο, ποιος να μου το ελεγε)"..να μην πληρωνονται δεδουλευμενες εφημεριες, να μην ισχυει ρεπο και εβδομαδιαιο ωραριο οπως στην ευρωπη,να μην μπορουν να διοριστουν στο δημοσιο χωρις βυσματαρα σαν ειδικοι(αφου στοπ προσληψεις), να μην μπορουν να μπουν στον ΕΟΠΠΥ σαν ιδιωτες που θα καλυπτει 90% πληθυσμου, γιατι καποια κομματοσκυλα θα μπαινουν για τα "πολυποθητα" 600 ευρω το μηνα

και γενικα να ξεφτιλησουμε τα παντα ολα ακομα περισσοτερο απο οτι ηδη!

Ρε ζωα, ξυπνηστε!Εδω καιγεται το σπιτι σας και σεις κοιτατε να γλιτωσετε τις κουρτινες..οι ανθρωποι ειναι ακρως επικινδυνοι και πρεπει να φυγουν αμεσα

απο τη χωρα!Μονο με μαζικες αντιδρασει(που ερχονται και οχι απο το φλωροσυναφι μας, αλλα απο ολη τη κοινωνια) θα παρουν ποδι να καθαρισει ο τοπος..

ΕΞΩ ΟΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΧΩΡΑ.ΤΩΡΑ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κ.Λοβερδο 3,5 και 4 μηνες για να ερθουν οι διορισμοι!!!Ειστε υπουργος Υγειας,,ντροπη σας!!!!Στειλτε τους διορισμους του Ιανουαριου που κρατατε στο υπουργειο απο βδομαδα μην σας παρει σας σηκωσει....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παμε να κανουμε ολοι ντου στο υπουργειο...θελουν και τα λαμογια εξετασεις για ειδικοτητα...Ο αγωνας τωρα ξεκιναει λαμογια...Τι πραγμα ειναι αυτο με τους διορισμους ρε παιδια?Στη Μπανανια πιο γρηγορα τους στελνουν...Κ. Λοβερδο φυγε τωρα ,που το παιζεις και μαγκας στα καναλια..Ελα απο τη γειτονια μου να τα πουμε...ΛΑΜΟΓΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χριστός ανέστη!Υγεία σε όλους!

Μήπως έχει κανείς αρχείο με τους νόμους που αφορουν δηλώσεις για την ειδικότητα;

Χρειάζομαι το κειμενο του νόμου που μας επέτρεπε να δηλώνουμε το τελικό κομμάτι και σε νοσοκομειο που δίνει μερική.

Ευχαριστώ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να σας ενημερώσω ότι ο δικός μου διορισμός έκανε 4 μήνες τελικά. μεσολάβησε Πάσχα και ένα κόλλημα στην ΥΔΕ. Πάντως κάπου τόσο παίρνει, για Αθήνα μιλάω. Καλό κουράγιο στους υπόλοιπους!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.