Jump to content

ΔΙΚΑΤΣΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ


vlachos doc

Recommended Posts

βλάχε δεν παρακολουθείς τα όσα γράφω μόλις 3-4 ποστ παραπάνω σχολίασα ότι δεν είναι σωστό το σύστημα αυτών των εξετάσεων απλά είναι μια μέθοδος για να ελέγχουν τo πόσα πτυχία περνούσαν από τις εξετάσεις.

η ερώτηση είναι από προηγούμενες εξεταστικές η τράπεζα έχει άλλα ωραία μέσα , σου είπα όποτε θες να συναντηθούμε να την φέρω να δούμε τις τεράστιες γνώσεις που διαθέτεις.

οκ κάναμε ένα ορθογραφικό λάθος από βιασύνη κρέμασε μας ρε βλάχε , από την άλλη παντός φαντάσου με τι ασχολείσαι και τι βλέπεις εδω μέσα.....

ναι μέσα στις 100 ερωτήσεις είχε και γελοίες ερωτήσεις αλλά μην ξεχνάς ότι για κάθε ερώτηση δεν είχες τον άπειρο χρόνο αλλά μόλις 1` και 15`` .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 220
  • Created
  • Last Reply
βλάχε δεν παρακολουθείς τα όσα γράφω μόλις 3-4 ποστ παραπάνω σχολίασα ότι δεν είναι σωστό το σύστημα αυτών των εξετάσεων απλά είναι μια μέθοδος για να ελέγχουν τo πόσα πτυχία περνούσαν από τις εξετάσεις.

η ερώτηση είναι από προηγούμενες εξεταστικές η τράπεζα έχει άλλα ωραία μέσα , σου είπα όποτε θες να συναντηθούμε να την φέρω να δούμε τις τεράστιες γνώσεις που διαθέτεις.

οκ κάναμε ένα ορθογραφικό λάθος από βιασύνη κρέμασε μας ρε βλάχε , από την άλλη παντός φαντάσου με τι ασχολείσαι και τι βλέπεις εδω μέσα.....

ναι μέσα στις 100 ερωτήσεις είχε και γελοίες ερωτήσεις αλλά μην ξεχνάς ότι για κάθε ερώτηση δεν είχες τον άπειρο χρόνο αλλά μόλις 1` και 15`` .

Οταν η ερώτηση είναι ΓΝΩΣΤΗ ΑΠΟ ΠΡΙΝ και ΔΕΝ υπάρχει η δυνατότητα ανακατώματος 75 δευτερόλεπτα είναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ χρόνος.

Στα μαθήματα που δίνω εγώ σε πολλαπλής επιλογής στη δικιά μου σχολή, ΒΑΣΗ είναι το 65%, οι ερωτήσεις είναι άγνωστες (συχνά και εκτός ύλης) και αντιστοιχούν 40 δευτερόλεπτα σε κάθε ερώτηση.

Γι'αυτο μη λες ότι είναι δύσκολα. Η ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΧΕΤΙΚΗ ΕΝΝΟΙΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην εξεταστική του Ιουλίου αγαπητή παρακμή δεν είχαμε την πολυτέλεια του χρόνου 2,500 άγνωστες και όχι εύκολες ερωτήσεις για 20 μέρες .

Ξέρεις ότι έχω ανοίξει 8 διαφορετικές παθολογίες και έχω ψάξει για απαντήσεις σε θέματα? Το ξέρεις ότι έχω αγοράσει τις 4 από αυτές ?εσύ στα χρόνια που διάβαζες στην σχολή που τελείωσες άνοιξες πάνω από μια παθολογία πόσα βιβλία αγόρασες?

Ή διάβαζες από τίποτα σημειώσεις? Ή μήπως μόνο τα σος ?

Αν καθίσω και σου πω τα βιβλία που δανειστικά από την βιβλιοθήκη του πανεπιστήμιου Λάρισας για να μπορέσω να βρω απαντήσεις για τις 2,500 ερωτήσεις δεν θα με πιστέψεις .

Δεν μπορείς εσύ να τα μηδενίζεις όλα λοιπόν αγαπητή παρακμή και ο κάθε ένας εδώ μέσα έχοντας ακούσει απλά κάτι ή έχοντας δει έναν άσχετο γιατρό που σπούδασε εκεί.

Για το αν εσείς που τελειώσατε ένα ελληνικό πανεπιστήμιο έπρεπε να έχετε διαφορετική αντιμετώπιση από το ελληνικό κράτος από εμάς που πήγαμε έξω , τόσα χρόνια οι ΔΑΠ, ΠΑΣΠ ,και όλα αυτά τα συνδικαλιστικά σας φρόκαλα γιατί δεν το διεκδικούσαν εσείς οι ίδιοι γιατί δεν το διεκδικήσατε?

Γιατί απλά το γαμησι που έριχνε σ εμάς ο ΔΟΑΤΑΠ σας βόλευε ακόμα και αν έκανες 10-12 χρόνια για μια ειδικότητα 4-5 ετών από τις αρχές του 1990 ακόμα ,δεν μιλούσατε ποτέ δεν το αναδείξατε ποτέ σε θέμα άντε και πριν την εξεταστική του Ιουλίου που δεν υπήρχαμε εμείς στο σύστημα πως θα έκανες εσύ ενδοκρινολογία , οφθαλμολογία , παθολογία , χειρουργική , άμεσα και όχι σε 4-5 χρόνια που περιμένεις τώρα?

Όσο και να σας τσούζει πρέπει να χωνέψετε ένα πράγμα κάνεις από εμάς που τελειώσαμε εξωτερικό δεν φταίει για τις αναμονές στις ειδικότητες άλλα φταίνε όχι 2000 παιδία που πήγαν έξω να σπουδάσουν στις χώρες αυτές.

Όσο για το αν το σύστημα με τις εξετάσεις πολλαπλών επιλογών μέσα από τράπεζα το πρότειναν οι ίδιοι οι καθηγητές σας και αυτοί βγαλανε τις ερωτήσεις , αυτοί που τώρα σας λένε μέσα στις σχολές σας ότι εμείς φταίμε για όλα .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξέρεις ότι έχω ανοίξει 8 διαφορετικές παθολογίες και έχω ψάξει για απαντήσεις σε θέματα? Το ξέρεις ότι έχω αγοράσει τις 4 από αυτές ?

Αν θέλεις μου εξηγείς κάτι:

σου λέω εκ των προτέρων ότι στην ερώτηση που έγραψες παραπάνω εγώ είμαι σίγουρος ότι δεν θα απαντούσα σωστά γιατί πάντα μπερδεύομαι με τον λύκο (και πρέπει γμτ να τον μάθω γιατί μου χρειάζεται για την ειδικότητα).

ΑΛΛΑ,

χρησιμοποιείς αυτή την ερώτηση ως παράδειγμα δύσκολης ερώτησης όταν τα 11 κριτήρια κυκλοφορούν εδώ και 20 χρόνια και υποτίθεται ότι όλοι κάποια στιγμή τα μάθαμε παπαγαλία.

ΟΠΟΤΕ,

γιατί 8 παθολογίες και τόσες αγορές;

edit: τώρα είδα το σχόλιο που κάνεις περί μη ανάδειξης του προβλήματος αναμονών+δικατσά τη δεκαετία του '90. Φαντάζομαι ότι το λες "εν βρασμώ ψυχής" γιατί απέχει από την πραγματικότητα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοκνι η ερώτηση που έγραψα με τον λύκο είναι ένα παράδειγμα όχι δύσκολης ερώτησης αλλά μια κακογραμμένης ερώτησης από αυτές που γουστάρει να βάζει ο δοαταπ για να κόβει κόσμο εγώ απλά είπα προσπαθήστε να απαντήσετε την ερώτηση και πες μου τι θα απαντούσες από την άνεση του σπιτιού σου να σου πω τι ήθελε για σωστό το δοαταπ .

Γιατί αγορά 4 παθολογίες ?

γιατί όταν πήγαινα στον δοαταπ και ρωτούσα από πού πρέπει να διαβάσω για τις εξετάσεις σας μου έλεγαν διάβασε παθολογία ναι τι παθολογία ρωτούσα εγώ υπάρχουν 100 βιβλία δεν ξέρω μου λεγανε διάβασε παθολογία διάβαζα Παπαδημητρίου Θεσσαλονίκης δεν έφτανε δεν περνούσα οπότε αναγκαστικά ν αγοράσω και της Αθηνάς την παθολογία και του νταβιντσον και του Χάρισον το 3τομο.

Στις 2,500 ερωτήσεις μάζεψα από φίλους κι άλλες παθολογίες και έψαχνα να βρω απαντήσεις και δανειστικά και από την βιβλιοθήκη του πανεπιστημίου Λάρισας , γιατί έπρεπε να καταφέρω σε 20 μέρες να τις απαντήσω να γιατί.

Όχι δεν το λέω εν βρασμό ψυχής έχω ξάδελφο που ξεκίνησε το 1992 να κάνει πλαστική χειρουργική ξέρεις ποτέ τελείωσε? Μετά από 11 χρόνια ναι!!!!!!

Ξέρεις τι έφταιγε τότε και είχε αναμονές? Όχι το δοαταπ φυσικά αλλά οι παλιά κλίκα των γιατρών που δεν θέλουν νέους στο επάγγελμα και κάμνανε τον βίο αβίωτο για όσους νέους θελαν να μπουν σε τέτοια επαγγέλματα .

Έχω κι αλλά παραδείγματα να πω αλλά δεν είναι τις στιγμής . τότε απλά δούλευες ως υπεράριθμος αλλά ειδικότητα δεν τελείωνες τώρα είναι το ζόρι ότι σε πετανε έξω στην αναμονή και όλοι εσείς αν σας κρατούσαν ως υπεραρίθμους δεν θα λεγάτε τίποτα από όσα λέτε εδώ μέσα τώρα ,αντί να σας απασχολεί ότι πρέπει να βρεθεί μια λύση εσείς απλά κάνετε επιθέσεις σ εμάς .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ατομων που θα σου πουν οτι "ναι τα πληρωσα στην Σερβια-Ρουμανια-Βουλγαρια" και μετα θα σου αντιτεινουν οτι "αξιζω να γινω γιατρος γιατι διαβασα για το Δικατσα" !

Αυτο ειναι το βασικο τους επιχειρημα.

Τωρα ας απαντησουν και αλλοι χρηστες του Φορουμ κατα ποσο αξιζει να λεγεται Ιατρος καποιος που διαβασε 2 μαθηματα...

Αυτη την "εξυπναδα" την εχω ακουσει...πολλες φορες.Μαλιστα καποιοι θεωρουν τους εαυτους τους "ηρωες" που τα καταφεραν σε τοσο "αντιξοες" συνθηκες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όλα είναι υποκειμενικά- συμπεριλαμβανομένου του ηρωισμού και της υπερπροσπάθειας. Εξαρτάται από το σημείο εκκίνησης...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όλα είναι υποκειμενικά- συμπεριλαμβανομένου του ηρωισμού και της υπερπροσπάθειας. Εξαρτάται από το σημείο εκκίνησης...

Λογια σοφα.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπητέ φώτη μάλλον δεν έπιασες απόλυτα το προηγούμενο ποστ μου αλλά δεν πειράζει γιατί ήταν μια εκ του αποτελέσματος αποτυχημένη προσπάθεια χιούμορ. Τέλος πάντων, να σχολιάσω 1-2 πράγματα:

γιατί όταν πήγαινα στον δοαταπ και ρωτούσα από πού πρέπει να διαβάσω για τις εξετάσεις σας μου έλεγαν διάβασε παθολογία ναι τι παθολογία ρωτούσα εγώ υπάρχουν 100 βιβλία δεν ξέρω μου λεγανε διάβασε παθολογία διάβαζα Παπαδημητρίου Θεσσαλονίκης δεν έφτανε δεν περνούσα οπότε αναγκαστικά ν αγοράσω και της Αθηνάς την παθολογία και του νταβιντσον και του Χάρισον το 3τομο.

του παπαδημητρίου δεν την γνωρίζω (καινούργια είναι;) αλλά αν έχεις μελετήσει το textbook του Harrison είσαι αξιοθαύμαστος. To "ντάβιντσον" επίσης δεν τον έχω μελετήσει αλλά έχω ακούσει πολύ καλά λόγια. Εγώ να φανταστείς με το ζόρι έβγαλα τον μικρό cecil και στα ελληνικά κιόλας και παρότι τον έδωσα 3 φορές εξετάσεις (προπ+5ο+6ο). Να ρωτήσω κάτι που δεν έχω καταλάβει: λες ότι πήγαινες και ρώταγες στον δοαταπ τι να διαβάσεις: ποιόν ακριβώς ρώταγες; Τα κορίτσια εκεί στα γραφεία; (μπορεί να ρωτάω βλακεία, δεν ξέρω)

Στις 2,500 ερωτήσεις μάζεψα από φίλους κι άλλες παθολογίες και έψαχνα να βρω απαντήσεις και δανειστικά και από την βιβλιοθήκη του πανεπιστημίου Λάρισας , γιατί έπρεπε να καταφέρω σε 20 μέρες να τις απαντήσω να γιατί.

πράγματι, είκοσι μέρες είναι λίγες αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί δυσκολεύθηκες τόσο με τις ερωτήσεις αφού είχες διαβάσει εξαιρετικά textbooks. Μπορείς σε παρακαλώ να μου μεταφέρεις μερικές ερωτήσεις που δεν μπορούν να απαντηθούν με το textbook του harrison; Γιατί με τον λύκο θα εκπλαγώ να μην έχει τα κριτήρια ο harrison.

Ξέρεις τι έφταιγε τότε και είχε αναμονές? Όχι το δοαταπ φυσικά αλλά οι παλιά κλίκα των γιατρών που δεν θέλουν νέους στο επάγγελμα και κάμνανε τον βίο αβίωτο για όσους νέους θελαν να μπουν σε τέτοια επαγγέλματα .

Αναφέρεσαι με επιχείρηματα στη δεκαετία του '90: επειδή τότε ήμουνα φοιτητής και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θυμάμαι καταλήψεις για την αναμονή, τις εξετάσεις στην άδεια/ειδικότητα, το δικατσά, τις αναγνωρίσεις/μετραγραφές κλπ κλπ μπορείς να μου θυμίσεις πως ακριβώς η "παλιά κλίκα" εμπόδιζε τους νέους να μπούνε στις θέσεις ειδίκευσης;"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα κριτήρια του λύκου είναι ακόμα και στο μικρό Braun του Πασχαλίδη...

(και είναι SOS βρε πιδίμ, τουλάχιστον ονομαστικά, χωρίς ανάλυση στο καθένα).

Ομοίως θα εντυπωσιαστώ αν δεν υπάρχει κάτι (πέραν από 1-2 ερωτήσεις) στο Harrison's...είναι σαν να λες ότι δεν υπάρχει κάποια παραβολή του Ιησού στην Καινή Διαθήκη :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φωτη, δεν αντεξα αλλο.Χρησιμοποιεις, συχνα-πυκνα, επιχειρηματα που οχι απλα ειναι εωλα, αλλα προκαλουν τη νοημοσυνη μου.Ποσο καιρο ακομη να σφυριζω αδιαφορα και να υποκρινομαι οτι βρεχει, οταν φτυνουν?

Καλα ρε παλικαρι μου,το 1992 ποσες θεσεις ειδικευομενων πλαστικης χειρουργικης υπηρχαν? Και περαν αυτου, μπορεις να μου πεις, σε παρακαλω, ποια ηταν η αναμονη για παθολογια, χειρουργικη, καθως η ταπεινη μου αποψη ειναι πως η συντριπτικη πλειονοτητα των νεων , τοτε, γιατρων δεν ακολουθουσε την πλαστικη χειρουργικη?

Σταματα, επιτελους, να εκτιθεσαι μ'αυτον τον τροπο.Σεβασου τον εαυτο σου.Και μην αισθανεσαι μειονεκτικα για τη σχολη απ'όπου αποφοιτησες.Οταν θα κανεις σωστα τη δουλεια σου και ο ασθενης θα τυγχανει,ετσι, της καλυτερης δυνατης περιθαλψης, θα σ έυγνωμονει, δε θα σε ρωταει που σπουδασες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Harrison's Principles of Internal Medicine, 16th ed., Volume II, page 1962:

Table 300-2, Classification Criteria for the Diagnosis of SLE

(δεν διαβάζουμε ελληνικά βιβλία :P)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

FotisD

Εν ταχει:

-Δεν περναω καμμια γραμμη, θα μου απαγορευσεις να ποσταρω την στιγμη που δεν βριζω κιολας οπως ορισμενοι "Ανατολικοι" εδω μεσα ?

-τωρα αν εγω δεν εχω να κανω τιποτα στην ζωη μου το ιδιο δεν εχεις να κανεις και εσυ που με διαβαζεις. Αλλιως θα με προσπερνουσες...

Αφηνοντας την ειρωνια στην ακρη ομως δεν θα επρεπε να πας να κανεις Ειδικοτητα σε καμμια σοβαρη χωρα γιατι

-δεν περασες τις Πανελληνιες

-πηγες και σπουδασες γιατρος στην Ρουμανια που θα σπουδαζε και η γιαγια μου

Θα απεδεικνυες και στους δικους αλλα προπαντων στον εαυτο σου οτι αξιζες να γινεις γιατρος.

Σκεψου το

emnoemnoemnoemno

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Του Παπαδημητρίου εννοώ το βιβλίο από Θεσσαλονίκη πως το ξέρεις ως παθολογία του τομέα?

Του Χάρισον το 3τομο ναι το έχω αγοράσει και έχω διαβάσει και από εκεί θέματα.

Ναι στον δοαταπ πλέον κατάφερα να δω σαν άτομο και όχι με συλλόγους παρέες και λοιπά πριν από μερικές εβδομάδες την υπεύθυνη του τομέα ιατρικής αλλά στο παλαιό δικατσα δεν έβλεπες κανένα άλλο εκτός από τις κοπέλες κάτω στις πληροφορίες αν ήθελες κάτι παραπάνω μόνο με δικηγόρο αν θυμάμαι καλά.

Δεν σου είπα ότι δυσκολεύτηκα στην ερώτηση με τον λύκο ,η οποία δεν είναι από τις ερωτήσεις τις τράπεζας , απλά είναι μια κακογραμμένη ερώτηση για να κόβει κόσμο και μέσα στις 100 έχει πολλές τέτοιες πίστεψε με , εσύ δοκίμασες να την απαντήσεις? Στείλε ένα πριβέ μήνυμα τι θεωρείς ως σωστή.

Εγώ όσες πληροφορίες έχω από το 90 και μετά βλέπω αναμονές δεν ξέρω αν τότε ήταν 2-3 χρόνια και τώρα είναι 4-6 πάντως αναμονές υπήρχαν.

Σίγουρα οι κλίκες από όπου και να είναι αυτές κάνουν κακό παντού κοκνι.

per-sempre θα σου πω κι ακόμα ένα παράδειγμα γνωστού μου ωριλα που τελείωσε Ελλάδα Θεσσαλονίκη που ξεκίνησε το 1993 ειδικότητα , και τελείωσε το 2000 προς το τέλος σχεδόν αρχές 2001 .

και άλλα πολλά παραδείγματα για αναμονές .

σας είπα δεν σας φταίμε εμείς για τις αναμονές και αυτό είναι αλήθεια και το ξέρεις per-sempre άσχετα το τι μήνυμα θες να περάσεις εδώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Του Παπαδημητρίου εννοώ το βιβλίο από Θεσσαλονίκη πως το ξέρεις ως παθολογία του τομέα?

Του Χάρισον το 3τομο ναι το έχω αγοράσει και έχω διαβάσει και από εκεί θέματα.

με τοσα βιβλία που εχεις διαβασει(χαρρισον,νταβιντσον,8 δανεισμένα) θα ελεγα να σε προτείνουμε για καθηγητη παθολογίας.Ποιος Γαρδικας,ποιος Μερίκας εδώ μιλαμε για το φωτακη,την κινητη εγκυκλοπαίδεια παθολογίας

τελος παντων φιλε μου,τα επιχειρήματα σου σπάζουν τα κοκαλα και της πιο παρανοικης λογίκης.

ελπίζω αυριο μεθαυριο να εχεις το θαρρος να λες οτι σπουδασες Ρουμανία και οχι να κρυβεσαι

ΚΑΙ σου ειπα και προηγουμενως οτι εχω εξεταστεί σε μαθήματα στα οποια ποτέ δεν εξεταστηκες και αν υπήρχαν στο δικατσα οχι απλώς θα φωνάζατε αλλα θα μαζευοσασταν στο Ζαλογγο για μαζικό εκβιασμο του κρατους(μη χασει τους γιατράρες του) :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όλα είναι υποκειμενικά- συμπεριλαμβανομένου του ηρωισμού και της υπερπροσπάθειας. Εξαρτάται από το σημείο εκκίνησης...

πολύ σοφα λόγια

αν ο αλλος ειναι διανοητικά καθυστερημένος, και να μετραει προβατα να τον βαλεις θα του φανεί δυσκολο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

με τοσα βιβλία που εχεις διαβασει(χαρρισον,νταβιντσον,8 δανεισμένα) θα ελεγα να σε προτείνουμε για καθηγητη παθολογίας.Ποιος Γαρδικας,ποιος Μερίκας εδώ μιλαμε για το φωτακη,την κινητη εγκυκλοπαίδεια παθολογίας

τελος παντων φιλε μου,τα επιχειρήματα σου σπάζουν τα κοκαλα και της πιο παρανοικης λογίκης.

ελπίζω αυριο μεθαυριο να εχεις το θαρρος να λες οτι σπουδασες Ρουμανία και οχι να κρυβεσαι

ΚΑΙ σου ειπα και προηγουμενως οτι εχω εξεταστεί σε μαθήματα στα οποια ποτέ δεν εξεταστηκες και αν υπήρχαν στο δικατσα οχι απλώς θα φωνάζατε αλλα θα μαζευοσασταν στο Ζαλογγο για μαζικό εκβιασμο του κρατους(μη χασει τους γιατράρες του) :antegeia:

emarup:splats::splats::splats:

τελικά εσύ μάλλον με/μας φοβάσαι βλαχογιατρε .

οπότε και όπου θες έρχομαι να βρεθούμε να έχω και την τράπεζα μαζί της παθολογίας να δούμε πόσα ξέρεις τώρα για ότι άλλο γράφεις εδώ μέσα νομίζω ότι δεν σε κάνει καλύτερο γιατρό από εμένα απλά έτσι νομίζεις ότι θα καλύψεις την αμάθεια σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup:splats::splats::splats:

τελικά εσύ μάλλον με/μας φοβάσαι βλαχογιατρε .

οπότε και όπου θες έρχομαι να βρεθούμε να έχω και την τράπεζα μαζί της παθολογίας να δούμε πόσα ξέρεις τώρα για ότι άλλο γράφεις εδώ μέσα νομίζω ότι δεν σε κάνει καλύτερο γιατρό από εμένα απλά έτσι νομίζεις ότι θα καλύψεις την αμάθεια σου.

Λάκη κοίτα να δεις δε θα τρώω το χρόνο μου μαζι σας και με τις ξεφτιλοερωτήσεις σας

Αν εισαι καλός γιατρος απεδειξε το αυριο-μεθαυριο.Μονο με προσπάθεια πάντως θα απεμπολίσεις τη ρετσινια της Ρουμανίας που κουβαλάς

Α και μη ξεχασεις οταν ασκεις την ιατρική να εχεις παντα μαζι σου την αγία τράπεζα γιατι θα σου χρειαστεί πολύ-καλύπτει ολο το φασμα της επιστημης σου(χαχαχαχα....)

και αν τύχει και πας εξωτερικό δειξτους και την τραπεζα με τα θεματα και μιλησε τους για τις δυσκολες εξετάσεις που περασες---->θα τουςφανει πολύ διασκεδαστικό πιστεψεμε,θα γουσταρουν πολύ!!!

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ:ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΑΚΟΜΗ,ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΦΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΩΣ ΤΟ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΜΑΘΗΜΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΙ σου ειπα και προηγουμενως οτι εχω εξεταστεί σε μαθήματα στα οποια ποτέ δεν εξεταστηκες και αν υπήρχαν στο δικατσα οχι απλώς θα φωνάζατε αλλα θα μαζευοσασταν στο Ζαλογγο για μαζικό εκβιασμο του κρατους(μη χασει τους γιατράρες του) :antegeia:

Για πες μας βρε φίλε, γιατί το έχεις ξαναπεί και άλλες φορές... Ποιά είναι αυτά τα μαθήματα που εσύ εξετάστηκες, ενώ εμείς στο εξωτερικό δεν εξεταστήκαμε;!! Eκτός και αν εσύ σπουδάζεις σε άλλη σχολή και όχι την ιατρική! Δεν εξηγείται αλλιώς... emeleos

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ:ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΑΚΟΜΗ,ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΦΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΩΣ ΤΟ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΜΑΘΗΜΑ

Ρε συ! Ακόμα φοιτητής είσαι;! Πάνω που είχα πιστέψει οτι ήσουν ένας απο τους μεγαλύτερους ιατρούς που έχουν βγάλει τα ελληνικά πανεπιστήμια... :P

Έχεις αφήσει και άλλα εύκολα μαθήματα για το τέλος; Άντε με το καλό να γίνεις σύντομα συνάδελφός μας! :P Καλό πτυχίο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για πες μας βρε φίλε, γιατί το έχεις ξαναπεί και άλλες φορές... Ποιά είναι αυτά τα μαθήματα που εσύ εξετάστηκες, ενώ εμείς στο εξωτερικό δεν εξεταστήκαμε;!! Eκτός και αν εσύ σπουδάζεις σε άλλη σχολή και όχι την ιατρική! Δεν εξηγείται αλλιώς... emeleos

Ρε συ! Ακόμα φοιτητής είσαι;! Πάνω που είχα πιστέψει οτι ήσουν ένας απο τους μεγαλύτερους ιατρούς που έχουν βγάλει τα ελληνικά πανεπιστήμια... :P

Έχεις αφήσει και άλλα εύκολα μαθήματα για το τέλος; Άντε με το καλό να γίνεις σύντομα συνάδελφός μας! :P Καλό πτυχίο!

κοιτα δε θα το κάνουμε εδω σιριαλ του φωσκολου.Εξάλλου δεν περιμένω να σου αλλαξω τα μυαλα.Αυτά τα μυαλα θα εχεις και απο αυτά θα κριθείς αυριο-μεθαύριο...

οσο για τα μαθήματα που εξεταστηκες αστα.ναναι καλα τα λεφτάκια του μπαμπακούλη σου....ακομη και οι γεροι το ξέρουν οτι πληρωνετε για τα μαθήματα (μαλιστα απο την εποχή που φερνατε τυρια και τενεκεδες με λαδι)

προσφατα μιλούσα στο mirc με μια κοπέλα ρουμανα φοιτήτρια ιατρικής και μου τα ειπε πολύ ωραία για τους εξαιρετικούς ελληνες φοιτητες

σε ευχάριστω για τις ευχες σου..βλέπεις εμεις εχουμε 61 μαθηματα τα οποία μάλιστα δε μας χαριζονται απο κυβερνησεις γαλαζιο μου παιδί...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κοιτα δε θα το κάνουμε εδω σιριαλ του φωσκολου.Εξάλλου δεν περιμένω να σου αλλαξω τα μυαλα.Αυτά τα μυαλα θα εχεις και απο αυτά θα κριθείς αυριο-μεθαύριο...

οσο για τα μαθήματα που εξεταστηκες αστα.ναναι καλα τα λεφτάκια του μπαμπακούλη σου....ακομη και οι γεροι το ξέρουν οτι πληρωνετε για τα μαθήματα (μαλιστα απο την εποχή που φερνατε τυρια και τενεκεδες με λαδι)

προσφατα μιλούσα στο mirc με μια κοπέλα ρουμανα φοιτήτρια ιατρικής και μου τα ειπε πολύ ωραία για τους εξαιρετικούς ελληνες φοιτητες

σε ευχάριστω για τις ευχες σου..βλέπεις εμεις εχουμε 61 μαθηματα τα οποία μάλιστα δε μας χαριζονται απο κυβερνησεις γαλαζιο μου παιδί...

Μου κάνει εντύπωση! Εσύ στο mirc μιλάς για τυριά και τενεκέδες με λάδι;! :P

Μάλλον πρέπει να ασχοληθείς περισσότερο με τα 61 μαθήματα της σχολής σου, να μη σου μείνουν και άλλα εύκολα, όπως η παθολογία για το τέλος...

Υ.Γ.1 Τουλάχιστον είσαι εκλεκτικός και μιλάς με φοιτήτριες ιατρικής αν και απο σχολές κατωτέρου επιπέδου απο τη δική σου... :P

Υ.Γ.2 Ποιοι είναι οι γέροι/γεροί δε γνωρίζω, που τα ξέρουν αυτά..; Και αυτούς στο mirc τους γνώρισες..; :P

:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λάκη κοίτα να δεις

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ:ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΑΚΟΜΗ,ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΦΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΩΣ ΤΟ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΜΑΘΗΜΑ

Φώτη με λένε βλάχε εγώ ξέρεις έχω όνομα όχι ψευδώνυμα .

Τώρα κατάλαβα γιατί σκούζεις εσύ εδώ μέσα είσαι μικρό έτος οκ φιλέ καταλαβαίνω τα ζόρια σου αλλά θα σου πω ένα πράγμα εγώ έκανα ξενιτιά για να σπουδάσω εσύ θα κάνεις για την ειδικότητα δεν πειράζει άντε καλό πτυχίο βλάχε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υ.Γ.1 Τουλάχιστον είσαι εκλεκτικός και μιλάς με φοιτήτριες ιατρικής αν και απο σχολές κατωτέρου επιπέδου απο τη δική σου... :P

Υ.Γ.2 Ποιοι είναι οι γέροι/γεροί δε γνωρίζω, που τα ξέρουν αυτά..; Και αυτούς στο mirc τους γνώρισες..; :P

:antegeia:

-----ναι μιλάω με φοιτήτριες ιατρικής ρουμάνες γιατί 1)δεν είπα πουθενά οτι οι ιατρικές της Ρουμανίας ειναι αχρηστες 2)ειμαι ενας zen premie τι να κάνω δλδ?

---γέροι ειναι και τους γνωρισα στα ελληνικά νοσοκομεία ως ασθενείς.Οι κακομοίρηδες.......

Φώτη με λένε βλάχε εγώ ξέρεις έχω όνομα όχι ψευδώνυμα .

Τώρα κατάλαβα γιατί σκούζεις εσύ εδώ μέσα είσαι μικρό έτος οκ φιλέ καταλαβαίνω τα ζόρια σου αλλά θα σου πω ένα πράγμα εγώ έκανα ξενιτιά για να σπουδάσω εσύ θα κάνεις για την ειδικότητα δεν πειράζει άντε καλό πτυχίο βλάχε.

ενταξει ρε φωταρα γεννηθείτω το θελημα σου...

sorry που σας κατηγορώ ενω μολις τώρα αρχισα την ανατομια μου.Με συγχωρείς πολύ οκ?

οσο για το που θα κάνω ειδικότητα....ε,ναι ισως εχω τα κοτσια να πάω και Αμερική και να αφήσω ολη τη μιζερια και τους μίζερους πισω :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν εχει νοημα πια αυτη η αντιπαραθεση

η κοινωνια εχει αποφασισει σε ποια κατευθυνση θελει να κινηθουν τα πραγματα

και οσοι θελαμε κατι καλυτερο και δυνατοτερο ειμασταν λιγοτεροι, φανηκαμε κατωτεροι των περιστασεων, και χασαμε την αποφασιστικη στιγμη ενωπιον υπερτερων δυναμεων

τελος

ο σωζων εαυτον σωθητω πλεον

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.