Jump to content

ΔΙΚΑΤΣΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ


vlachos doc

Recommended Posts

Cat woman don’t try this at home it is veeeeeeeeeery dangerous.

catwoman θα ήθελα σε παρακαλώ να μου απάντησης στο εξής οκ όλοι είναι άσχετοι οι δοαταπαδες άλλωστε τους έζησες και εσύ στο αγροτικό ασκούν μια ιατρική δίκια τους (ίωση-ερυθρομυκινη και ότι άλλο τους κατέβει) ,πως την γλιτώνουν και δεν τρώνε κάθε μέρα μηνύσεις?

notbad δραματικό μεν πραγματικό δε .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 220
  • Created
  • Last Reply
ρωτα λοιπον καποιον απο όλους αυτους που χωρις να εχουν σχεση με την ιατρική Αθήνας την κρίνουν και πες μου ποιο ή ποια απο τα 49 υποχρεωτικά μαθήματα θεωρούν πια τόσο ευκολο.

περιμένω...

Εε εντάξει είπαμε, υπάρχουν και εύκολα μαθήματα... Μιλάω για τα προκλινικά έτη πάντα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η μεγαλη διαφορα για τα παιδια που εχουν περασει με πανελληνιες ειναι πως εχουν μαθει να προσπαθουν, να διαβαζουν και να κοπιαζουν. Ειναι λιγες οι περιπτωσεις παιδιων που περασαν με πανελληνιες και βγηκαν απο το Πανεπιστημιο με ελαχιστες γνωσεις ακομη και αν υπαρχει μια σχετικη χαλαροτητα κατα τη διαρκεια των σπουδων που εγω τη θεωρω κατακριτεα.

Το θεμα ειναι ομως οτι η πλειοψηφια οσων ερχονται απο τα Βαλκανια ειναι οχι μονο ασχετοι αλλα οι περισσοτεροι που εχω δει στο αγροτικο ειναι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ!!! Γιατι οχι απλα εξασκουν μια ιατρικη που δεν υπαρχει σε βιβλια (ιωση-ερυθρομυκινη και οτι αλλο τους κατεβει) αλλα δεν καταλαβαινουν ποτε δεν ξερουν και ποτε πρπει να σταματησουν.

Catwoman:

Άστους να ειρωνεύoνται ! Όταν δεν υπάρχουν επιχειρήματα ! Εμένα θα ήταν προς τιμήν μου να με ειρωνεύεται άτομο που τελειώσε στην Σερβία του Μιλόσεβιτς ! Ειδικά αν είναι και απο τους περίφημους Αγγλόφωνους του Βελιγραδίου που πλήρωναν και τις απουσίες !

Τα άτομα ήταν φαινόμενα ! Σπούδαζαν απ την Αθήνα Ιατρική στην Σερβία όντας γιοί μεγαλογιατρών πολλοί.

Όταν πληρώνεις 7000$ αν θυμάμαι καλά το έτος, όχι μικροσκόπιο, αλλά και τον ίδιο τον Πρύτανη σου φέρνουν να γα@@@σεις...

Τα Γερμανικά Μάρκα έδιναν και έπαιρναν ! Το πιο αθώο ήταν να κάνεις μαθήματα στον καθήγητη που θα σε εξέταζε ! Οι πιο επαγγελματίες τα έπαιρναν άμεσα...

Απ ότι είχα ακούσει πολλοί εξ αυτών έκαναν χρήση καθότι η σκόνη ήταν φτηνή. Έχουν γίνει και συλλήψεις απ ότι ξέρω αλλά αυτά φυσικά τα καλύπτουν...

Νοτιότερα του Βελιγραδίου ήταν άλλο μεγάλο πάρτυ ! Νις , κάποτε Πρίστινα μιλάμε αυτές τις πόλεις τις έκτισαν οι Έλληνες φοιτητές...

Το αντίστοιχο της Φιλιπούππολης ήταν το Κραγκούγεβατς (έδρα της περίφημης Zastava) στην κεντρική Σερβία ! Όποιος κόλλαγε( είτε από Νις είτε από Βελιγράδι) σε ένα μάθημα πήγαινε Κραγκούγεβατς του οποίου η Ιστορία ειναι αξιοπρόσεκτη:

Μέχρι πρόσφατα δεν αναγνωρίζοταν απ το ΔΟΑΤΑΠ και τα είχαν δεί όλα όσοι εκ Σερβίας πήραν μαθήματα εκεί ...

Δεν ξερω τι γινέται τώρα Σερβία αλλά στην “χρυσή εποχη” των Ελλήνων φοιτητών έβγαιναν όλα τα μπουμπούκια.

Ο ξάδερφος μου το λέει “εμείς οι Ελληνες φοιτητές κάναμε μπουρ@@@λο το Πανεπιστήμιο “.

Απ’ οτι λέει και ο Usmeds που έχει Βούλγαρο και Σέρβο συνάδελφο το πρόβλημα είναι οι Έλληνες φοιτητές που πήγαν εκεί.

Έχουν μάθει στην λογική της ΗΣΣΟΝΟΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

.

catwoman θα ήθελα σε παρακαλώ να μου απάντησης στο εξής οκ όλοι είναι άσχετοι οι δοαταπαδες άλλωστε τους έζησες και εσύ στο αγροτικό ασκούν μια ιατρική δίκια τους (ίωση-ερυθρομυκινη και ότι άλλο τους κατέβει) ,πως την γλιτώνουν και δεν τρώνε κάθε μέρα μηνύσεις?

Καταρχην ποτε δε μιλησα με αφορισμους και δεν ειπα ΟΛΟΙ οι Δικατσαδες!! Αλλα πραγματικα αυτο ειναι το θεμα γιατι δεν τρωνε καθε μερα μηνυσεις???? Ξερεις εσυ ποιοι τρωνε μηνυσεις? Ξερεις ποιοι ειναι αυτοι που τις τρωνε?? Εχεις ιδεα ποσα λαθη γινονται στην καθημερινη πραξη στα νοσοκομεια?? Κραταει κανεις τετοιου χαρακτηρα στατιστικα??? Τι ανοητες ερωτησεις ειναι αυτες πια??? ΕΛΕΟΣ :splats:

Αν καποιος δηλαδη ειναι ασχετος και επιλεξει να ανοιξει ιατρειο σαν δερματολογος η οφθαλμιατρος η μικροβιολογος η...η ποσες μηνυσεις θα φαει ακομη και αν δεν ξερει την τυφλα του? Ακομη και αν κανει συνεχεια λαθη? αν παει κανεις αγροτικο και δει παντως πως ασκει την ιατρικη η πλειοψηφια των παιδιων απο τα Βαλκανια θα τραβαει τα μαλλια του....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τότε να στηρίξετε τις καταλήψεις για να μην γίνουν ιδιωτικά πανεπιστήμια. Γιατί κάποιοι , ( σε παρατάξεις ή μη), αφενός κατηγορούν τους εισαχθέντες από ανατολικές χώρες, αλλά απτην άλλη υποστηρίζουν την ίδρυση μη κρατικών πανεπιστημίων όπου απότι φάινεται θα γίνεται της τρελής από λάδωμα.

Σε όλες τις επαρχιακές ιατρικές διαδίδεται η αντίληψη ότι στην Αθήνα περνάνε πιο εύκολα τα μαθήματα, είναι μία φήμη που κυκλοφορεί ευρέως, και για τους έλληνες όπως ξέρετε όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά. Δεν θα μπω στη διαδικασία πλέον να πω ''το τάδε μάθημα σε σας περνιέται πιο εύκολα'' (όπως λέει η παροιμία έλα παππού να σου δείξω ταμπελοχώραφά σου), αλλά η φήμη αυτή για την Αθήνα ακούγεται απτον πρώτο μέχρι τον τελευτάιο φοιτητή ιατρικών της επαρχίας οπότε ό,τι και να πούμε σαν φήμη υφίσταται.

Όπως υπάρχει η φήμη ότι οι Δικατσάδες δεν είναι καλοί, έτσι υπάρχει και η φήμη για... ΤΕΙ ιατρικής στην αθήνα.

Όσο για τα λάθη για τα οποία κατηγορούν γιατρούς και νοσοκομεία, η μπάλα παίρνει και τους ντόπιους γιατρούς και τους ξένους, από αγροτικούς γιατρούς μέχρι υψηλόβαθμους. ''Συναδελφικά μαχαιρώματα'' ακούγονται συχνά.

Προσωπική μου άποψη τελικά είναι να μη φορτώνουμε τόσο πολύ, ούτε σε Αθηναίους ούτε σε Δικατσάδες τις ''αμαρτίες'' του συστήματος ιατρικής εκπαίδευσης, που είναι ουκ ολίγες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν αντέχω όταν βλέπω απόψεις όπως η από πάνω:

Δηλαδή είναι αναξιόπιστοι όλοι οι συνάδελφοι από Ρουμανία-Βουλγαρία που τα έχω συζητήσει; Πόσο καλή μπορεί να είναι τόση αναξιοπιστία από τόσο καλά καταρτισμένους ιατρούς;

Έλα ρε Minus, όπως λέει και η Βίκη, είναι απλά γελοίο να αμφισβητούμε αυτά που ξέρει μέχρι και η τελευταία γιαγιά στο τελευταίο κατσάβραχο της Ελλάδας.

Εγώ αντίθετα χαίρομαι με απόψεις όπως του μέλους Nautilus. Πώς θα ξεχωρίσει ο καλός όταν περιτριγυρίζεται από ασχετοσύνη; Αν την καλύψει; Αν την αρνηθεί; Ή αν την ξεμπροστιάσει; Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι πρέπει να έχεις λερωμένη τη φωλίτσα σου (όχι εσύ, γενικώς) για να καλύπτεις πασίγνωστα πράγματα, ενώ αντίθετα τίποτα να φοβηθείς αν λες "ε ναι λοιπόν, οι Έλληνες πληρώνανε μέχρι και το φύλακα για να μπουν στο ανατομείο στο Βουκουρέστι για να μελετήσουν πάνω στο πτώμα". Και ερωτώ εγώ με τις αναξιόπιστες πηγές: Λαδώνανε ή όχι μέχρι και φύλακα του Ανατομείου για να μελετήσουν; Σπουδάσατε ή όχι σε πάμφτωχες χώρες, με ανθρώπους που έβλεπαν κόσμημα και το λιγουρεύονταν; Έπεφτε ή όχι από τους περισσότερους από σας πού και πού το παραδάκι; Σαφώς και υπήρχαν καλοί, σαφώς και υπήρχαν φωτεινές εξαιρέσεις και καλά μυαλά. Αλλά συνηθιζόταν από τους Έλληνες φοιτητές (γιατί οι Ρουμάνοι είναι αστέρια στις ιατρικές τους σχολές- λάθος;) να τα σκάνε, ναι ή ου;

Καταρχην, δεν αμφισβητω οτι πολλοι απο τους δικατσαδες δεν ειναι αξιοι, οπως και πολλοι απο τους αποφοιτους ιατρικων σχολων της ημεδαπης. Ο λογος της ασχετοσυνης ειναι παντα ενας, η αδιαφορια. Εχω δει αποφοιτους ελληνικων σχολων στο αγροτικο να παραπεμπουν τους παντες σε ειδικευμενους γιατρους μονο και μονο για να μην ασχοληθουν και οταν ασχολουνται να κανουν λαθη το ενα μετα το αλλο. Γιατι δεν ξερουν η δεν θελουν να ακουσουν τον ασθενη.Οι δικατασαδες θα μου πεις ειναι καλυτεροι? Ορισμενοι χειροτεροι. Παντως, συναδελφοι, οποιος θελει να μαθει ,θα μαθει και θα καλυψει τα οποια κενα που εχει. Σε καμια ιατρικη δεν σου μαθαινουν να αντιμετωπιζεις δυσκολους, δυστροπους ασθενεις ,παραλογους ,πολλες φορες, οπως στην ελληνικη επαρχεια . Δεν εχω ομως ακουσει ποτε ,ο λογος του quote, να παραδεχεστε τις ελειψεις των αποφοιτων της ημεδαπης. Πολλοι συναδελφοι παραδεχονται οτι τελειωνοντας την σχολη δεν ηξεραν τιποτα .Δεν καταλαβα δηλαδη, στους αποφοιτους ημεδαπης η αγνοια επιτρεπεται και στους αλλους οχι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε όλες τις επαρχιακές ιατρικές διαδίδεται η αντίληψη ότι στην Αθήνα περνάνε πιο εύκολα τα μαθήματα, είναι μία φήμη που κυκλοφορεί ευρέως, και για τους έλληνες όπως ξέρετε όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά. Δεν θα μπω στη διαδικασία πλέον να πω ''το τάδε μάθημα σε σας περνιέται πιο εύκολα'' (όπως λέει η παροιμία έλα παππού να σου δείξω ταμπελοχώραφά σου), αλλά η φήμη αυτή για την Αθήνα ακούγεται απτον πρώτο μέχρι τον τελευτάιο φοιτητή ιατρικών της επαρχίας οπότε ό,τι και να πούμε σαν φήμη υφίσταται.

καλο θα ηταν εσεις στη επαρχία να μαζεψετε τον κομπλεξισμό σας

περιμενα να μου πεις ενα ευκολο μαθημα και δε μου το πες

ειτε το θέλετε ειτε οχι η ιατρικη αθηνας ειναι η μητερα των ιατρικών

ΚΑΙ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑΔΙΑΒΑΣΑ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑ

ΣΧΕΔΟΝ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΜΑΘΗΜΑ ΕΠΕΡΕΠΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΕΝΑ ΤΟΜΟ,ΟΙ ΩΜΟΙ ΜΟΥ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΙΝΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΗ ΜΙΣΗ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΣΤΟ ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΡΙΟ

ΑΝ ΛΟΠΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΝΕΤΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΤΑΤΕ ΠΥΡΟΤΕΧΝΗΜΑΤΑ ΚΟΜΠΛΕΞΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ''ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΟΤΙ..''

και στη ελλαδα ο σοφός λαός λεει και το άλλο:όσα δε φτανει η αλεπου τα κανει κρεμαστάρια...

Την ημέρα που θα συμφωνήσει η πλειοψηφία εδώ μέσα με απόψεις συναδέλφων όπως οι Mixalopoulos & justice και θα απομονώσει τα μυαλά - τυρόπιτες στυλ doc και βλάχου, όλα θα αρχίσουν να πηγαίνουν προς το καλύτερο.

εσυ δεν είπες παραπάνω οτι σταματας? :antegeia:

Εε εντάξει είπαμε, υπάρχουν και εύκολα μαθήματα... Μιλάω για τα προκλινικά έτη πάντα.

ποιο ρε μιχ?

αντε να σουβγάλω ψυχολογία και ιστορία της ιατρικής που και αυτα το θέλουν το διαβασμα τους όμως

ελα να μου πεις στο 5ο και 6ο ετος όπου ειναι όλη η χρονια εξεταστική περιοδος(μεχρι 4ο ειναι η μιση χρονια εξεταστική-αυτο το ξέρουν τα επαρχιωτάκια?)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καταρχην, δεν αμφισβητω οτι πολλοι απο τους δικατσαδες δεν ειναι αξιοι, οπως και πολλοι απο τους αποφοιτους ιατρικων σχολων της ημεδαπης. Ο λογος της ασχετοσυνης ειναι παντα ενας, η αδιαφορια. Εχω δει αποφοιτους ελληνικων σχολων στο αγροτικο να παραπεμπουν τους παντες σε ειδικευμενους γιατρους μονο και μονο για να μην ασχοληθουν και οταν ασχολουνται να κανουν λαθη το ενα μετα το αλλο. Γιατι δεν ξερουν η δεν θελουν να ακουσουν τον ασθενη.Οι δικατασαδες θα μου πεις ειναι καλυτεροι? Ορισμενοι χειροτεροι. Παντως, συναδελφοι, οποιος θελει να μαθει ,θα μαθει και θα καλυψει τα οποια κενα που εχει. Σε καμια ιατρικη δεν σου μαθαινουν να αντιμετωπιζεις δυσκολους, δυστροπους ασθενεις ,παραλογους ,πολλες φορες, οπως στην ελληνικη επαρχεια . Δεν εχω ομως ακουσει ποτε ,ο λογος του quote, να παραδεχεστε τις ελειψεις των αποφοιτων της ημεδαπης. Πολλοι συναδελφοι παραδεχονται οτι τελειωνοντας την σχολη δεν ηξεραν τιποτα .Δεν καταλαβα δηλαδη, στους αποφοιτους ημεδαπης η αγνοια επιτρεπεται και στους αλλους οχι?

όταν λεει καποιος αποφοιτώ και δεν ξέρω τίποτε εξαρτάται πως το εννοει:

μπορεί να εννοει οτι αισθάνεται οτι δεν εχει την απαραίτητη πειρα.αυτο εννοούν οι περισσότεροι και οχι οτι δεν ξερουν οτι η χλωραμφεινκόλη ειναι αντιβιοτικό και η φαινυτοινη αντιεπιληπτικό

Αλλο δεν εχω πειρα και άλλο ειμαι παντελώς ασχετος γιατι τη βρήκα καλα και πληρωνα τα μαθήματα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομίζω το πρόβλημα θα λυθεί όταν ανοίξουν περισσότερες θέσεις εργασίας στα νοσοκομεία, ελλείψεις υπάρχουν. Στις κλινικές ακούω τους γιατρούς να παραπονιούνται για τα τραγικά ωράρια που κάνουν.

Οι κυβερνώντες θέλουν αντί να δώσουν νέες θέσεις, να βάλουν εμάς να αλληλοσφαζόμαστε για το ποιος είναι ο χειρότερος, και μάλιστα με τρόπο παιδαριώδη.

Τώρα επιχείρήματα του στυλ "'εμείς εδώ είχαμε τέλειο επίπεδο αλλά ήρθαν οι δικατσάδες και μας το χάλασαν'', δεν τα πιστεύει ούτε η θειά μου. Μου θυμίζει την παροιμία που λέει " της στραβής ψ**ής της φταίνε οι τρίχες.

Σε συζητήσεις με συμφοιτητές της ημεδαπής, ακούω συχνά ότι μετά από μερικούς μήνες έχουν ξεχάσει πάρα πολλά και από δύσκολα μαθήματα που έχουν περάσει. Επομένως το αν θα γίνεις καλός γιατρός δεν εξαρτάται μόνο απτο αν θα περάσεις τα μαθήματα αλλά και απτο πόσο θα προσπαθήσεις μετά εσύ ο ίδιος.

Αφήνω το επίπεδο των μαθημάτων-

λίγοι καθηγητές έχουν μεταδοτικότητα.

πολλοί καθηγητές λένε το μάθημα σαν να διαβάζουν το βιβλίο.

Σε κάποιες περιπτώσεις, πιο καλά μαθαίνει κάποιος για ιατρικά θέματα από ντοκιμαντέρ παρά από τις στείρες διαλέξεις και τον ηλίθιο μονόλογο των διαλέξεων.

Λοιπόν ξεχνάμε τα τόσα δικά μας προβλήματα και μας φταίνει για όλα οι μεταγραφές;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Mixalopoulosdoc

Με ολον τον σεβασμο μου φαινεται οτι εχεις χασει την μπαλλα ! Το θεμα δεν ειναι αν ειναι τελειο το επιπεδο της Ιατρικης Αθηνων αλλα στο οτι το 90% των Δικατσαδων ειναι στουρναρια που ουτε χουν διαβασει για να ξεχασουν μετα τα μαθηματα. Ασε την νοοτροπια του ΒΥΣΜΑΤΟΣ που κουβαλουν.

Εχει ξανατονιστει και απο αλλους (Sovereign) οτι εκει ειναι το προβλημα ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε απάντηση σε κάποιον πιο πάνω που δεν έχω το χρόνο να κάνω quote, ΦΥΣΙΚΑ και τελειώνουν την Ιατρική στην Ελλάδα και άνθρωποι αδιάφοροι. ΦΥΣΙΚΑ. Και είναι υποκριτής όποιος πει το αντίθετο. Και συμφωνώ απόλυτα ότι αν θέλεις να μάθεις, θα μάθεις από όπου κι αν προέρχεσαι. Άλλωστε, είδα παιδιά χωρίς γνώσεις στο αγροτικό να γίνονται αστέρια (στο πρακτικό κομμάτι, γιατί οι τεράστιες ελλείψεις στη θεωρία δεν καλύπτονται τόσο εύκολα) και είδα όντως και αδιάφορους αποφοίτους Αθήνας να παραπέμπουν εύκολα, λόγω βαριεστημάρας, αποποίησης ευθύνης ή οτιδήποτε άλλο.

Αλλά θα μου επιτρέψεις να συμπληρώσω ότι τα ΤΡΑΓΙΚΑ που άκουσα από αποφοίτους Ρουμανίας (πχ) απλά δεν παίζουν στην Ελλάδα. Δεν υπάρχει περίπτωση να τελειώσεις Ιατρική στην Ελλάδα σε ένα διάστημα 6-7 ετών και το μόνο που να έχεις κάνει είναι να πηγαίνεις με άλλη κάθε βράδυ και να λαδώνεις για τα μαθήματα. Ξέρω λάθος για τέτοιες περιπτωσάρες στις Ρουμανίες και τις Βουλγαρίες; Αν είναι υπερβολή και ψέμα αυτό που είπα, πες μου "είσαι μαλάκας και εγκάθετος".

Φιλικά:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι εγκάθετος ρε φίλε ?

Να σου πω ενα "αθώο" τεστ ? Ρωτήστε τους πως περάσαν !

Ε, Ιατρική και "πέρασα καλα" δεν νομίζω να πηγαίνουν μαζί ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ε καλά, ας μην είμαστε κι απόλυτοι. Μπορείς να συνδυάσεις και τα δύο, λίγη καλή θέληση να υπάρχει και αίσθημα υπευθυνότητας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σβήστηκε και το ποστ στο οποίο πετάει ντομάτες ο Βασίλης και τα υπόλοιπα που απλά ανήκουν σε περιβάλλον καφενείου και σε συζήτηση για το γάβρο και το βάζελο, παρά για το ιατρικό επάγγελμα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λίγη αξιοπρέπεια δεν βλάπτει....

....όταν χρησιμοποιούμε τον -και καλά - ρυθμιστικό ρόλο μας ( γυναικες και άντρες mods) για να σβήσουμε

αναξιοπρεπεις λέξεις οπως η λεξη κουτσούρια ( τις οποίες εχει γράψει σε ποστ της μια αντιπαθητικη γυναικεια παρουσια) και την ίδια στιγμη αφήνουμε λέξεις οπως μαλάκες , στουρνάρια κλπ... να υπάρχουν παραδιπλα , απλά γινομαστε γελοιοι κυριοι.....

...δεν εχω κανενα προβλημα με τους φασιστες αλλά τουλαχιστον να εχουν τα κότσια να παραδεχτουν οτι βλεπουν ο, τι θελουν , οποτε θελουν με σκοπο το προσωπικο τους συμφερον.

καθε φορα που θα επιτρεπεται( ή -τε αν θελετε) σε καποιο ή καποια μελη του φορουμ ή και στους εαυτούς σας να βριζετε , θα υπαρχει μια αναλογη διαμαρτυρια..

αυτο , μεχρι τη στιγμη που καποιοι θα παραδεχτουν οτι η ευαισθησια τους ειναι εκλεκτικη και η συμπεριφορά τους σεξιστικη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ε καλά, ας μην είμαστε κι απόλυτοι. Μπορείς να συνδυάσεις και τα δύο, λίγη καλή θέληση να υπάρχει και αίσθημα υπευθυνότητας.

Αγαπητε

Ρωτησε καποιον που εχει σπουδασει σε σοβαρη χωρα και ή ηταν σοβαρος φοιτητς στα Βαλκανια!

Ξερεις τι θα σου πει ? Γ@@@@σε τα.

Μονο πικρες ειναι οι σπουδες εκει. Κανε μια δεκαετια στην Ιταλια η οπου αλλου, εχοντας χασει καμποσες φορες το ετος σου και ελα μετα να μας πεις για ζωη.

Σε πληροφορω αυτα τα ατομα ειναι προωρα γηρασμενα οι περισσοτεροι. Δες τι χρονο χρειαζεσαι να μαθεις τηνν γλωσσα μονο. Και μην κοιτας την Αγγλικη που την ηξερες απο πριν.

Ξερεις τι ειναι να εισαι σε μια ξενη χωρα να μην ξερεις καλα την γλωσσα και να μην σου συμπεριφερονται με τον καλυτερο τροπο?

Γνωριζω κοπελλα που σπουδασε Βιολογια στην Γκρενομπλ. Ξερει κανεις τι ΒΑΡΒΑΤΑ ειναι τα Γαλλικα Πανεπιστημια που η επαναληψη του ετους δεν ειναι η εξαιρεση αλλα ο κανονας ?

Ή σε Γερμανικου τυπου συστημα (Γερμανια, Αυστρια, Ελβετια) που αν κοπεις 2 φορες σε ενα μαθημα σε ΠΕΤΟΥΝ εξω απ' την Σχολη ?

Οποιος γνωριζει ας με διαψευσει ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λίγη αξιοπρέπεια δεν βλάπτει....

....όταν χρησιμοποιούμε τον -και καλά - ρυθμιστικό ρόλο μας ( γυναικες και άντρες mods) για να σβήσουμε

αναξιοπρεπεις λέξεις οπως η λεξη κουτσούρια ( τις οποίες εχει γράψει σε ποστ της μια αντιπαθητικη γυναικεια παρουσια) και την ίδια στιγμη αφήνουμε λέξεις οπως μαλάκες , στουρνάρια κλπ... να υπάρχουν παραδιπλα , απλά γινομαστε γελοιοι κυριοι.....

...δεν εχω κανενα προβλημα με τους φασιστες αλλά τουλαχιστον να εχουν τα κότσια να παραδεχτουν οτι βλεπουν ο, τι θελουν , οποτε θελουν με σκοπο το προσωπικο τους συμφερον.

καθε φορα που θα επιτρεπεται( ή -τε αν θελετε) σε καποιο ή καποια μελη του φορουμ ή και στους εαυτούς σας να βριζετε , θα υπαρχει μια αναλογη διαμαρτυρια..

αυτο , μεχρι τη στιγμη που καποιοι θα παραδεχτουν οτι η ευαισθησια τους ειναι εκλεκτικη και η συμπεριφορά τους σεξιστικη.

1) Διευκρίνισε ποιον χαρακτηρίζεις φασίστα και σεξιστή και μετά δικαιολόγησέ το

2) Υπάρχει ένα κουμπάκι κάτω από κάθε ποστ που λέγεται "report". Δεν μου έχει έρθει κανένα report από σένα

3) Διευκρίνισε τι σημαίνει "προσωπικό συμφέρον"

4) Διευκρίνισε ποιος moderator έβρισε και σε ποιο post. Διευκρίνισε ποια ήταν η βρισιά

5) Και επιτέλους, ΠΟΙΟ είναι το πρόβλημά σου; Έχεις 10-12 posts και σε όλα συγκρούεσαι και με κάποιον. Σε αυτές τις περιπτώσεις είτε ΟΛΟΙ γύρω σου έχουν κάποιο πρόβλημα μαζί σου ή εσύ έχεις πρόβλημα επικοινωνίας. Διευκρίνισε ΠΟΙΟ πρόβλημα μπορεί να έχουν ΟΛΟΙ μαζί σου.

Περιμένω απαντήσεις και θα διορθώσω οποιαδήποτε παράλειψη, αν και όπου αυτή υπάρχει. Τα ίδια χοντρικά σου είπα και ως απάντηση στο προσωπικό σου μήνυμα, μου απάντησες ότι όλοι σε ζηλεύουν και πρέπει να καταλάβεις ότι αυτό το πράγμα είναι στα όρια της ψυχωσικής νόσου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Την είχα περάσει Ρουμανία πριν πάρω μεταγραφή ;)

Σε ποια πόλη ήσουν; Μπορεί να ήμασταν colegi... :P

Υ.Γ Καλά σε είχα καταλάβει, είσαι κρυφοδικατσάς... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν την είχες περάσει ρουμανία,θα ήξερες και λίγη ψυχιατρική φτωχέ αποφοιτάκο ελληνικού πανεπιστημίου. :P ΄

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν την είχες περάσει ρουμανία,θα ήξερες και λίγη ψυχιατρική φτωχέ αποφοιτάκο ελληνικού πανεπιστημίου. :P ΄

Eσύ τώρα με ποιους είσαι; Με εμάς, ή με τους άλλους;! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.