Jump to content

ΔΙΚΑΤΣΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ


vlachos doc

Recommended Posts

Ειδα οτι απο σημερα αρχίζουν οι δηλωσεις των δικατσαδων για εξετάσεις το δεκεμβρη.

Και ερωτώ:θα επαναληφθεί παλι η παρωδία των εξετάσεων διπλώματος οδήγησης?θα δωθούν και άλλες ερωτήσεις ή θα πορευθούν με τις ιδιες (οπότε και οι αποτυχόντες θα έπρεπε να κυρηχθούν τροφιμοι του πικπα)?

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ ΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΙΖΟΝ ΘΕΜΑ?

Δεν ειναι αυτόι που μας καει το αν θα παρουμε δωρεαν βιβλια ή οχι..Υπαρχει μια αναξιοκρατία στο συστημα με τις ειδικότητες για την οποία δεν μιλαει κανεις!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 220
  • Created
  • Last Reply

Βλάχε οι ερωτήσεις σε πείραξαν;

Εδώ υπάρχει πιθανότητα ,έστω και μικρή, να αναγνωριστούν αυτόματα τον Ιανουάριο.Δηλαδή να γίνει ότι έγινε και με τους Τσεχοσλοβακοπολωνους!!

Αυτό το σενάριο είναι πιο εφιαλτικό γιατί θα αναγνωριστούν ακόμη και τα τούβλα που δε μπορούν να διαβάσουν τις 2500 ερωτήσεις!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειδα οτι απο σημερα αρχίζουν οι δηλωσεις των δικατσαδων για εξετάσεις το δεκεμβρη.

Και ερωτώ:θα επαναληφθεί παλι η παρωδία των εξετάσεων διπλώματος οδήγησης?θα δωθούν και άλλες ερωτήσεις ή θα πορευθούν με τις ιδιες (οπότε και οι αποτυχόντες θα έπρεπε να κυρηχθούν τροφιμοι του πικπα)?

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ ΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΙΖΟΝ ΘΕΜΑ?

Δεν ειναι αυτόι που μας καει το αν θα παρουμε δωρεαν βιβλια ή οχι..Υπαρχει μια αναξιοκρατία στο συστημα με τις ειδικότητες για την οποία δεν μιλαει κανεις!

Βλάχου, ιγώ του πίρα του δίπλουμα ουδήγησης του καλουκέρ....τούρα μαθαίνου να πιλουτάρου αιρουπλάνου. Αν του πάρου κι τούτο του Δικέμβρ' θα σι πάου βόλτα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειδα οτι απο σημερα αρχίζουν οι δηλωσεις των δικατσαδων για εξετάσεις το δεκεμβρη.

Και ερωτώ:θα επαναληφθεί παλι η παρωδία των εξετάσεων διπλώματος οδήγησης?θα δωθούν και άλλες ερωτήσεις ή θα πορευθούν με τις ιδιες (οπότε και οι αποτυχόντες θα έπρεπε να κυρηχθούν τροφιμοι του πικπα)?

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ ΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΙΖΟΝ ΘΕΜΑ?

Δεν ειναι αυτόι που μας καει το αν θα παρουμε δωρεαν βιβλια ή οχι..Υπαρχει μια αναξιοκρατία στο συστημα με τις ειδικότητες για την οποία δεν μιλαει κανεις!

τωρα σωθηκες....

η υποθεση ειναι τελειωμενη οπως τελειωμενη ειναι και η υποθεση του 2007

δυο επιλογες εχουμε:

1. εξετασεις για ειδικοτητα = ο μονος αξιοκρατικος και αδιαβλητος τροπος να βγουνε απο τη μεση τα τουβλα και οι αχρηστοι απ οπου κι αν προερχονται (και ο μονος που ευνοει οσους δεν εχουν βυσμα και μπικικινια)

2. να μεινουν ολα οπως ειναι δημοκρατικα κι ωραια με τον νεποτισμο και την διαφθορα να ριζωνουν κι αλλο = πχ. αμισθες θεσεις εκπαιδευσης οι οποιες θα δοθουν στους ημετερους ενω οι υμετεροι θα ξεροσταλιαζουν στις λιστες, εν αναμονη της δευτερας παρουσιας του κυριου ημων :lol:

διαλεγετε και παιρνετε

μην περιμενετε ομως απο τους αλλους να σας δωσουν ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βλάχου, ιγώ του πίρα του δίπλουμα ουδήγησης του καλουκέρ....τούρα μαθαίνου να πιλουτάρου αιρουπλάνου. Αν του πάρου κι τούτο του Δικέμβρ' θα σι πάου βόλτα.

Δεν καταλαβαίνω τη γλώσσα σου ΔΙΚΑΤΣΑΚΟ.....

ΑΛΛΑ επειδή εισαι προσβλητικός θα σου πω κατι στα βλαχικα:

στι ντουτς στι φουτς :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν καταλαβαίνω τη γλώσσα σου ΔΙΚΑΤΣΑΚΟ.....

Με συγχωρείς...δεν έχω κάνει μαθήματα άρα ίσως υστερώ λίγο στην προφορά

ΑΛΛΑ επειδή εισαι προσβλητικός θα σου πω κατι στα βλαχικα:

Βέεεεεεεεβαια, εγώ είμαι ο προσβλητικός. Άλλωστε το πρώτο σου ποστ εδώ δεν περιείχε το παραμικρό μειωτικό σχόλιο για μας.

στι ντουτς στι φουτς :antegeia:

Μη ξηγιέσαι έτσι....Ακόμα είμαι αρχάριος, μη με πας κατευθείαν στο proficiency

:antegeia: και σε σένα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με συγχωρείς...δεν έχω κάνει μαθήματα άρα ίσως υστερώ λίγο στην προφορά

Βέεεεεεεεβαια, εγώ είμαι ο προσβλητικός. Άλλωστε το πρώτο σου ποστ εδώ δεν περιείχε το παραμικρό μειωτικό σχόλιο για μας.

Μη ξηγιέσαι έτσι....Ακόμα είμαι αρχάριος, μη με πας κατευθείαν στο proficiency

:antegeia: και σε σένα

Μα δεν ειναι μειωτικό σχόλιο.. είναι η αλήθεια...

Δεν ειστε δα και οι φωστήρες της γνώσης(πλην καποιων εξαιρέσεων) ειστε ο Νο 1 δημόσιος κίνδυνος για το μέλλον της χώρας(γενικά μιλάω).

απο ότι καταλαβαίνω απο τα λεγόμενα σου δεν σπουδαζες Ρουμανία γιατι τότε δε θα χρειαζόσουν PROFICIENCYγια να καταλαβεις.

ΕΓΩ κάπου θα την βρώ την ακρη...απλά λυπάμαι τα γεροντάκια που θα πέσουν στα χέρια σας......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έλα ρε μεγάλε, έπρεπε να το σκεφτώ ότι αφού βγήκαν από ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ στόμα είναι η αλήθεια.

Αφού πιστεύεις ότι εμείς είμαστε ο Νο1 κίνδυνος αυτής της χώρας, ίσως και να είναι έτσι. Εγώ πάλι πιστεύω ότι κάτι γιατρουδάκια με χαρακτήρα σαν τον δικό σου, είναι η Νο1 πηγή δυσφήμησης αυτής της χώρας.

Κι εγώ κάπου θα βρω άκρη (αν και δικατσάκος), αλλά πιο πολύ λυπάμαι τα γεροντάκια που θα πέσουν στα χέρια των δαποπασπιτών.

Ό,τι είχα να πω το είπα, εσύ αν θέλεις συνέχισε.....Και να ξέρεις ότι προσβλητικός γίνομαι μόνο στους προσβλητικούς.

Φιλιά στην Γκόλφω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έλα ρε μεγάλε, έπρεπε να το σκεφτώ ότι αφού βγήκαν από ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ στόμα είναι η αλήθεια.

Αφού πιστεύεις ότι εμείς είμαστε ο Νο1 κίνδυνος αυτής της χώρας, ίσως και να είναι έτσι. Εγώ πάλι πιστεύω ότι κάτι γιατρουδάκια με χαρακτήρα σαν τον δικό σου, είναι η Νο1 πηγή δυσφήμησης αυτής της χώρας.

Κι εγώ κάπου θα βρω άκρη (αν και δικατσάκος), αλλά πιο πολύ λυπάμαι τα γεροντάκια που θα πέσουν στα χέρια των δαποπασπιτών.

Ό,τι είχα να πω το είπα, εσύ αν θέλεις συνέχισε.....Και να ξέρεις ότι προσβλητικός γίνομαι μόνο στους προσβλητικούς.

Φιλιά στην Γκόλφω

φιλαρακι αστο..εισαι εκτός θεματος

αφου με εβγαλες και δαποπασπίτη τι άλλο να πω... :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μάλλον εσύ είσαι εκτός τόπου και χρόνου. Δεν αποκάλεσα εσένα δαποπασπίτη, επειδή πολύ απλά δεν σε ξέρω. Επειδή λοιπόν δεν νιώθεις, σου εξηγώ ότι αντίθετα με σένα που γενίκευσες, εγώ διαχώρισα τους ημεδαπούς γιατρούς σε αυτούς που διάβαζαν και αυτούς που συνδικαλίζονταν.

Υπάρχει κάτι άλλο που δεν κατάλαβες;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μάλλον εσύ είσαι εκτός τόπου και χρόνου. Δεν αποκάλεσα εσένα δαποπασπίτη, επειδή πολύ απλά δεν σε ξέρω. Επειδή λοιπόν δεν νιώθεις, σου εξηγώ ότι αντίθετα με σένα που γενίκευσες, εγώ διαχώρισα τους ημεδαπούς γιατρούς σε αυτούς που διάβαζαν και αυτούς που συνδικαλίζονταν.

Υπάρχει κάτι άλλο που δεν κατάλαβες;

μα δεν εκανα γενίκευση,δε διαβασες καλα τα ποστς μου.ειπα οτι υπάρχουν και καταρτισμένοι δικατσαδες.η πλειοψηφία όμως.....αστα...

ναι εχω και μια απορία:

γιατι πιστευεις οτι οι δαποπασπίτες ειναι χειρότεροι γιατροί απο τους δικατσάδες?που έγκειται η μειονεξία τους?

και να ξεκαθαρίσω κατι:δεν σε ξέρω για αυτό δε μπορώ να πω οτι εισαι ανίδεος απο ιατρικη.Απλά οι περισότεροι δικατσάδες δεν ξερουν την τυφλα τους απο ιατρική.

και φυσικά δεν αποκλειεται να εισαι καλύτερος απο πολλούς εσωτερικους,αφου αρκετοι μπουκαρουν απο τα παραθυρα στις ιατρικές της αξιοκρατικής χώρας μας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ειστε δα και οι φωστήρες της γνώσης(πλην καποιων εξαιρέσεων) ειστε ο Νο 1 δημόσιος κίνδυνος για το μέλλον της χώρας(γενικά μιλάω).

ιδου η απόδειξη οτι δεν γενίκευσα.

και αυτές οι εξαιρέσεις σιγουρα δε θα ηθελαν τετοιες εξετάσεις.θα περνουσαν και κανονικες εξετασεις με ανεση και δε θα τρώγαν στην πλάτη τους στις αναμονες όλη τη σαρα+μαρα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γιατι πιστευεις οτι οι δαποπασπίτες ειναι χειρότεροι γιατροί απο τους δικατσάδες?που έγκειται η μειονεξία τους?

Ό,τι κάνουν οι μεν, κάνουν και οι δε. Απλά οι μεν χρησιμοποιούν λεφτά και οι δε κομματικές γνωριμίες.

αφου αρκετοι μπουκαρουν απο τα παραθυρα στις ιατρικές της αξιοκρατικής χώρας μας.

Σ' ευχαριστώ που αυτοαναιρέθηκες... Εκτός κι αν συνεχίζεις να πιστεύεις ότι τον Νο1 κίνδυνο αποτελούν μόνο οι easy way-απόφοιτοι εξωτερικού.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ό,τι κάνουν οι μεν, κάνουν και οι δε. Απλά οι μεν χρησιμοποιούν λεφτά και οι δε κομματικές γνωριμίες.

Σ' ευχαριστώ που αυτοαναιρέθηκες... Εκτός κι αν συνεχίζεις να πιστεύεις ότι τον Νο1 κίνδυνο αποτελούν μόνο οι easy way-απόφοιτοι εξωτερικού.

εγω γνωριζα δαποπασπίτες που δεν εχουν αναγκη κομματικές γνωριμίες.Μπηκαμε μαζί με πανελλήνιες,διαβαζαν τουλαχιστον όσο και εγω και πτυχιώθηκαν με το σπαθί τους

τώρα που ειδες τη αυτοαναίρεση δεν ξέρω...εγω δεν είπα ότι όσοι τελειώνουν εδω ειναι τζιμανια,απλά η μεγάλη πλειοψηφία εχει ενα υψηλότατο επίπεδο νοημοσυνης και γνώσεων

η κουβέντα όμως αυτή δεν τελέιωνει..

ας υπήρχαν εξετασεις για ειδικότητα τύπου usmle , θα βλεπαμε τοτε και τους δικατσαδες,και τους πανελλήνιους και τα λαμόγια που μπήκαν απο το παραθυρο.Και τότε πίστεψε με θα έκλειναν πολλά στόματα φίλε μου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ας υπήρχαν εξετασεις για ειδικότητα τύπου usmle ,

τετοιες εξετασεις δεν προκειται να μπουν για τον απλο λογο οτι θα δωσουν δυναμη διεκδικησεως και δικαιωματα σε οσους τις περασουν :P

σκεψου:

τι δικαιωματα μπορει να διεκδικησει ο σημερινος ειδικευομενος οταν τη θεση ειδικοτητας του τη χαρισανε? κανενα, γιαυτο και κατανταει λαντζερης στην κλινικη και τον εκμεταλλευοονται και οι συναδελφοι του και δεν μπορει να πει και κουβεντα

τι δικαιωματα μπορει να διεκδικησει ενας δικατσας οταν του χαρισανε το δικατσοχαρτο και μπορει να του το παρουνε και πισω? σκασε και κολυμπα λοιπον και σαυτον!

ειναι δυνατον να δεχτει κανεις (εντος και εκτος συστηματος) τη δημιουργια μιας ελιτ (μεσω εξετασεων τυπου usmle) γιατρων που αποδεικνυουν την ικανοτητα τους μεσω αντικειμενικων κριτηριων και οχι μεσω των θολων κριτηριων της αγορας και της οικογενειοκρατιας?

:splats:

να γιατι ειναι ελαχιστοι οσοι θελουν τις εξετασεις

το προβλημα ομως δεν ειναι ο μικρος αριθμος τους αλλα η ελλειψη αυτοπεποιθησης ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τετοιες εξετασεις δεν προκειται να μπουν για τον απλο λογο οτι θα δωσουν δυναμη διεκδικησεως και δικαιωματα σε οσους τις περασουν :P

σκεψου:

τι δικαιωματα μπορει να διεκδικησει ο σημερινος ειδικευομενος οταν τη θεση ειδικοτητας του τη χαρισανε? κανενα, γιαυτο και κατανταει λαντζερης στην κλινικη και τον εκμεταλλευοονται και οι συναδελφοι του και δεν μπορει να πει και κουβεντα

τι δικαιωματα μπορει να διεκδικησει ενας δικατσας οταν του χαρισανε το δικατσοχαρτο και μπορει να του το παρουνε και πισω? σκασε και κολυμπα λοιπον και σαυτον!

ειναι δυνατον να δεχτει κανεις (εντος και εκτος συστηματος) τη δημιουργια μιας ελιτ (μεσω εξετασεων τυπου usmle) γιατρων που αποδεικνυουν την ικανοτητα τους μεσω αντικειμενικων κριτηριων και οχι μεσω των θολων κριτηριων της αγορας και της οικογενειοκρατιας?

:splats:

να γιατι ειναι ελαχιστοι οσοι θελουν τις εξετασεις

το προβλημα ομως δεν ειναι ο μικρος αριθμος τους αλλα η ελλειψη αυτοπεποιθησης ;)

Δυστυχως οι παρατάξεις της σχολής και ιδίως τα αριστερά σχήματα,πολεμούν με πάθος το ενδεχόμενο εξετασεων για ειδικότητα παραθέτοντας άθλιες συλλογιστικές που υποτιμούν τη νοημοσύνη όλων

αργα ή γρήγορα θέλω να πιστεύω ότι οι νεότεροι της σχολής θα καταλάβουν τι σημαίνει να περιμένεις 10 χρόνια για ειδικότητα και δε θα παραμυθιάζονται με σαχλαμαρες

το σκεφτεσαι παντων αλήθεια να έχεις στο ενεργητικό σου ενα σκορ 90-95 σε τέτοιες εξετάσεις και να το τριβεις στη μούρη όλων(!)?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ειναι δυνατον να δεχτει κανεις (εντος και εκτος συστηματος) τη δημιουργια μιας ελιτ (μεσω εξετασεων τυπου usmle) γιατρων που αποδεικνυουν την ικανοτητα τους μεσω αντικειμενικων κριτηριων και οχι μεσω των θολων κριτηριων της αγορας και της οικογενειοκρατιας?

Εγώ πάντως δεν θα στοιχημάτιζα ούτε μισό ευρώ σ' αυτό :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εξαρτάται φίλε μου.....Σε ποιο γήπεδο παίζεται το ματς.

Αν παίζεται στα γήπεδα της Αμερικής, τότε όχι μόνο αξίζει να στοιχηματίσεις, αλλά και να το φορτώσεις κιόλας. Αν παίζεται όμως στα γήπεδα της Ελλάδας.....ό,τι κι αν στοιχηματίσεις θα πάει στην τσέπη του bookmaker :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εξαρτάται φίλε μου.....Σε ποιο γήπεδο παίζεται το ματς.

Αν παίζεται στα γήπεδα της Αμερικής, τότε όχι μόνο αξίζει να στοιχηματίσεις, αλλά και να το φορτώσεις κιόλας. Αν παίζεται όμως στα γήπεδα της Ελλάδας.....ό,τι κι αν στοιχηματίσεις θα πάει στην τσέπη του bookmaker :D

Τη μία και μοναδική αλήθεια όμως που ισχύει ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ την γράφουμε στα παλιά μας τα παπούτσια ε?

Ενημερώνω ξανά λοιπόν, πως παγκοσμίως οι χώρες ΔΙΝΟΥΝ προτεραιότητα ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΠΟΦΟΙΤΟΥΣ.

Αλλά αυτό δεν το σχολιάζει κανείς για το Ελλάντα γιατί έχετε βολευτεί όλοι σας με την υπάρχουσα κατάσταση.

Όπως είπα και σε άλλο ποστ, όταν υπάρχει μία παγκόσμια πρωτοτυπία καλό θα ήταν τουλάχιστον να μη μιλάμε γιατί γινόμαστε και προκλητικοί.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάντως είχα εμπειρία στο αγροτικό από δυο κυρίως παιδιά που έδωσαν Δικατσά. (τους υπόλοιπους,4 τον αριθμό δεν τους έζησα τόσο πολύ όσο τους δυο προαναφερόμενους).

Ο ένας δεν ήξερε πραγματικά σχεδόν τίποτα και είχε επίγνωση της άγνοιάς του,πράγμα που του δημιουργούσε ανασφάλεια και ενίοτε,στα δύσκολα,πανικό. Δεν έμαθε και πολλά στο αγροτικό.Με τις γνώσεις(?) που ήρθε με αυτές έφυγε.

Η άλλη περίπτωση επίσης δεν ήξερε τίποτα και είχε επίγνωση της άγνοιάς της.Είχε μια ανασφάλεια την οποία όμως ξεπέρασε και έμαθε αρκετά πράγματα. Στο τέλος φαινόταν στο πρόσωπό της η σιγουριά και είχε γίνει πολύ καλή.

Με ήδη καταρτισμένο άτομο που έδωσε Δικατσά δεν είχα εμπειρία.Αυτό δε σημαίνει πως δεν υπάρχουν.Όρεξη να μάθεις αν έχεις,όπου και να είσαι μαθαίνεις.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Σορρυ για το emofftopic

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οταν καποιος κανει χρονια καταληψεις με μοναδικο αιτημα: να μεινουν ολα οπως ειναι και να μην τα αγγιξει κανεις , ειναι αδυνατον να διεκδικησει το παραμικρο, ουτε το προφανες ουτε το εξωφρενικο.

Το μονο που θα παρει ειναι αυτο και πολυ του ειναι:

breadlinebd6.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ενημερώνω ξανά λοιπόν, πως παγκοσμίως οι χώρες ΔΙΝΟΥΝ προτεραιότητα ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΠΟΦΟΙΤΟΥΣ.

Υπηρετήσαμε στον ίδιο στρατό

Πληρώνουμε τους ίδιους φόρους

Ψηφίζουμε τους ίδιους υποψήφιους

Όταν αποφάσισα να φύγω η χώρα μου δεν μου έφερε ΚΑΝΕΝΑ ΕΜΠΟΔΙΟ.

Άρα Αντρέα παλικάρι μου, μερικές φορές είναι καλύτερο να μασάς παρά να μιλάς....

Υ.Γ Δεν ξέρω αν αυτή η μια και μοναδική αλήθεια ισχύει ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ (όπως το τονίζεις κιόλας), σίγουρα πάντως δεν ισχύει στην Σουηδία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.