Jump to content

ΔΙΚΑΤΣΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ


vlachos doc

Recommended Posts

Με τους αποφοίτους του παραρτήματος του Χάρβαρντ στη Σόφια.

Άντε γιατί πολύ αέρα πήραμε.....

:blink:

Θα αρχίσεις και εσύ τα σσσσσσσσσ τώρα; :P:P:P:P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 220
  • Created
  • Last Reply
Θα αρχίσεις και εσύ τα σσσσσσσσσ τώρα; :P:P:P:P:P

Eleeine :

Και να το πει θα υπαρχει θεμα ελευθεριας του λογου ?

Δεν δικαιουστε να ομιλειτε ρε παιδια ...

Σεμνα και ταπεινα ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όλοι δικαιούνται να ομιλούν σε αυτό το site.

Δεν το παίζω ούτε ψευτο-δίκαιος με αυτό, ούτε στη λέω.

Αλλά πραγματικά, εδώ μέσα δικαιούνται να μιλούν όλοι, να λένε την άποψή τους όλοι και όταν αυτή είναι κόσμια διατυπωμένη, τη μεγαλύτερη χοντράδα να λέει, θα μένει.

Δεν είναι όλοι οι απόφοιτοι εξωτερικού μιάσματα, πώς να το κάνουμε. Έστω και ένας στους δέκα να πιστεύουμε ότι αξίζει, δεν μπορούμε να ξέρουμε αν αυτός ο ένας είναι ο eleeinos, o Neoplantesis ή δεν θυμάμαι ποιος άλλος γράφει. Ο καθένας κρίνεται ως μέλος του site από τον τρόπο του και το επίπεδο που γράφει, ενώ ως ιατρός κρίνεται μόνο από την εν γένει σταδιοδρομία του.

Όταν πηγαίνουμε, ως απόφοιτοι Ελλάδας, στο άλλο άκρο δεν κερδίζουμε τίποτα απολύτως και δεν πείθουμε κανέναν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όλοι δικαιούνται να ομιλούν σε αυτό το site.

Δεν το παίζω ούτε ψευτο-δίκαιος με αυτό, ούτε στη λέω.

Αλλά πραγματικά, εδώ μέσα δικαιούνται να μιλούν όλοι, να λένε την άποψή τους όλοι και όταν αυτή είναι κόσμια διατυπωμένη, τη μεγαλύτερη χοντράδα να λέει, θα μένει.

Δεν είναι όλοι οι απόφοιτοι εξωτερικού μιάσματα, πώς να το κάνουμε. Έστω και ένας στους δέκα να πιστεύουμε ότι αξίζει, δεν μπορούμε να ξέρουμε αν αυτός ο ένας είναι ο eleeinos, o Neoplantesis ή δεν θυμάμαι ποιος άλλος γράφει. Ο καθένας κρίνεται ως μέλος του site από τον τρόπο του και το επίπεδο που γράφει, ενώ ως ιατρός κρίνεται μόνο από την εν γένει σταδιοδρομία του.

Όταν πηγαίνουμε, ως απόφοιτοι Ελλάδας, στο άλλο άκρο δεν κερδίζουμε τίποτα απολύτως και δεν πείθουμε κανέναν.

Μίλησα γενικά ότι δεν δικαιούνται να ομιλούν !

Τώρα φυσικά εδώ μέσα εσείς οι Moderators και έχετε το καρπούζι και το πεπόνι οπότε εσείς βάζετε τους όρους και εμείς τους σεβόμαστε φυσικά.

Για τον eleeino ήταν με μορφη αστείου γιατί δεν έχει προκαλέσει το παιδί.

Για τον Neopantesis και τον Sven δεν θα έλεγα ότι διατυπώνουν κόσμια τις απόψεις τους αλλά και πάλι δικό σας πρόβλημα που δεν τους διαγράφετε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για τον Neopantesis και τον Sven δεν θα έλεγα ότι διατυπώνουν κόσμια τις απόψεις τους αλλά και πάλι δικό σας πρόβλημα που δεν τους διαγράφετε.

Ε, βέβαια...είμαι απαράδεκτος που δεν διατυπώνω κόσμια τις απόψεις μου. Άλλωστε εσύ το μόνο που κάνεις είναι να με κατηγορείς ότι όταν οι άλλοι διάβαζαν εγώ με τα $$$ μου έβγαζα γούστα, και τώρα πρέπει να προσέχω για να μη σκοτώσω κανέναν ασθενή.

Κι όσο για το θέμα της διαγραφής ίσως είναι καλύτερα να κοιταχτείς στον καθρέφτη. 20+ ποστ σε 3 μέρες, κι όλα χολή στους απόφοιτους εξωτερικού. Είναι πασιφανές ότι έχεις προσφέρει πολλά σε αυτό το φόρουμ.

Κι επειδή κάποιος έσβησε το τραγουδάκι που σου αφιέρωσα, αν δεν πρόλαβες να το δεις μπορώ να στο στείλω και με pm

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προσωπικά πιστεύω ότι δεν πρέπει να σβήνεται κανένα post,ό,τι κ αν γράφει!

Ο διάλογος με μάσκες,ποτέ δεν προσέφερε τίποτα.

Άλλωστε όσοι θέλουμε να ασκήσουμε την ιατρική σήμερα,κουβαλάμε μια ιδιαίτερη ψυχασθένεια...!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Sven

Εσυ έλεγες ότι δεν θα ξαναασχοληθεις με το ατομο μου, τι έγινε και άλλαξες γνώμη ?

Καλά θα ήταν να μην στειλεις με pm υβρστικα τραγουδακια μεγαλε γιατι αυτο ουτε μαγκια ειναι(οι αληθινοι μαγκες τα λενε καταμουτρα) και θα ειναι ενδειξη του επιπεδου σου.

Οσο γαι τα $$$ γιατι το πηρες τοσο κατακαρδα αφου κανονικα δεν θα επρεπε να σε αγγιξει αφου εσυ δεν τα εκανες ?

Σε καμμια γιαγια στην Ελλαδα μπορεις να το παιξεις γιατρος, σε ολους εμας τους υπολοιπους ομως που ξερουμε θα περιμενουμε πολλα περισσοτερα για να σε πουμε συναδελφο ...

Υ.Γ Χαιρετισματα στις Σουηδεζες ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άλλωστε όσοι θέλουμε να ασκήσουμε την ιατρική σήμερα,κουβαλάμε μια ιδιαίτερη ψυχασθένεια...!!!

Γιατίιιιι??? :blink::mellow:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τελικά Doc-gr δεν έχω καταλάβει τι γραμμή πας να περάσεις με όσα λες εδω μέσα.

πιστεύεις ότι για τις αναμονές φταίμε εμείς από δοαταπ και θέλεις να πεθάνουμε αύριο αν είναι δυνατόν για να τελειώσεις εσύ την ειδικότητα σου αντί για 10 χρόνια σε 9?

πας να προστατεύεις τους έλληνες πολίτες από εμάς τους κακούς γιατρούς για να τους αγγίζεται εσείς οι καλύτεροι του κόσμου?

δεν έχεις τι να κάνεις στο real life και μας σπας εδω τα ουμπαλα?

είσαι ένα μυστήριο τελικά

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί όσοι τελειώσαμε ιατρική,οπουδήποτε,έχουμε περάσει τόσα πολλά,με προοπτική να περάσουμε ακόμα περισσότερα,στοχεύοντας σε ένα πραγματικά ελεεινό μισθό σε ένα απαίσιο εργασιακό περιβάλλον...!

Είναι τόση η προσφορά γιατρών πλέον και τόσο σκληροί οι νόμοι της αγοράς που ακόμα και τα μεγάλα βύσματα την έχουν άσχημα....

Ένας μαζοχισμός πιστεύω ότι υπάρχει!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είπα να είμαι ευγενικός!

Ας φανταστούμε τι έχει να γίνει σε 10 χρόνια που όλοι εμείς που είμαστε σε αναμονή θαβγούμε στο επάγγελμα.Συν όλους αυτούς που κάνουν ειδικότητα σε χώρες της ευρώπης ή την αμερική......

Οι πρώτοι ζητιάνοι γιατροί θα είναι πραγματικότητα! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

FotisD

Εν ταχει:

-Δεν περναω καμμια γραμμη, θα μου απαγορευσεις να ποσταρω την στιγμη που δεν βριζω κιολας οπως ορισμενοι "Ανατολικοι" εδω μεσα ?

-τωρα αν εγω δεν εχω να κανω τιποτα στην ζωη μου το ιδιο δεν εχεις να κανεις και εσυ που με διαβαζεις. Αλλιως θα με προσπερνουσες...

Αφηνοντας την ειρωνια στην ακρη ομως δεν θα επρεπε να πας να κανεις Ειδικοτητα σε καμμια σοβαρη χωρα γιατι

-δεν περασες τις Πανελληνιες

-πηγες και σπουδασες γιατρος στην Ρουμανια που θα σπουδαζε και η γιαγια μου

Θα απεδεικνυες και στους δικους αλλα προπαντων στον εαυτο σου οτι αξιζες να γινεις γιατρος.

Σκεψου το

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

FotisD

Εν ταχει:

-Δεν περναω καμμια γραμμη, θα μου απαγορευσεις να ποσταρω την στιγμη που δεν βριζω κιολας οπως ορισμενοι "Ανατολικοι" εδω μεσα ?

-τωρα αν εγω δεν εχω να κανω τιποτα στην ζωη μου το ιδιο δεν εχεις να κανεις και εσυ που με διαβαζεις. Αλλιως θα με προσπερνουσες...

Αφηνοντας την ειρωνια στην ακρη ομως δεν θα επρεπε να πας να κανεις Ειδικοτητα σε καμμια σοβαρη χωρα γιατι

-δεν περασες τις Πανελληνιες

-πηγες και σπουδασες γιατρος στην Ρουμανια που θα σπουδαζε και η γιαγια μου

Θα απεδεικνυες και στους δικους αλλα προπαντων στον εαυτο σου οτι αξιζες να γινεις γιατρος.

Σκεψου το

emarupemgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Doc-gr καταρχάς δεν έχω να χωρίσω τίποτα μαζί σου για να βάζουμε τα πράγματα στην σωστή σειρά αντίθετα έχουμε μαζί να διεκδικήσουμε πράγματα.

Δεύτερον είσαι ειρωνικός και μηδενιστικός όσον αφόρα όλα τα παιδία που σπουδάσαμε σε αυτές τις δυο χώρες να είσαι σίγουρος και θα εκπλαγείς ευχαρίστα όταν δουλέψεις σε νοσοκομείο μαζί με αρκετούς από εμάς πως θα συνεργαστείς άνετα.

Σίγουρα δεν είπα ότι όλα ήταν πλασμένα αγγελικά εκεί που σπούδασα αλλά δεν σκεφτεσε κάτι βασικό όταν θες να μάθεις κάτι και στην Ουγκάντα να πας να σπουδάσεις αν έχεις το μεράκι θα μάθεις , ενώ αν δεν το έχεις και στο Χάρβαρντ να πας θα γυρίσεις τούβλο.

Οι εξετάσεις που το δοαταπ μας επέβαλε τα τελευταία χρόνια ήταν δύσκολες τα θέματα δεν ήταν επιπέδου πτυχίου ,να το πω ποιο σωστά δεν ήταν εξετάσεις αλλά ένας τρόπος να ελέγχουν τα πόσα πτυχία θα περνάμε , και εκτός αυτού αν είναι δυνατόν 50 σωστές ερωτήσεις να σε κάνουν σωστό γιατρό και 49 όχι ,τι θέλω να πω με αυτό δεν συμφωνώ και δεν συμφωνούσα τόσα χρόνια με αυτό το σύστημα εγώ θα ήθελα να μου λένε μπες ξανά στο 6 έτος και κάνε όλα τα μαθήματα σ ένα ελληνικό πανεπιστήμιο και πάρε μετά ελληνικό δίπλωμα .

Για αυτό λοιπόν μην τα μηδενίζεις όλα κράτα και μια πισινή που λέμε .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι εξετάσεις που το δοαταπ μας επέβαλε τα τελευταία χρόνια ήταν δύσκολες τα θέματα δεν ήταν επιπέδου πτυχίου ,να το πω ποιο σωστά δεν ήταν εξετάσεις αλλά ένας τρόπος να ελέγχουν τα πόσα πτυχία θα περνάμε , και εκτός αυτού αν είναι δυνατόν 50 σωστές ερωτήσεις να σε κάνουν σωστό γιατρό και 49 όχι ,τι θέλω να πω με αυτό δεν συμφωνώ και δεν συμφωνούσα τόσα χρόνια με αυτό το σύστημα εγώ θα ήθελα να μου λένε μπες ξανά στο 6 έτος και κάνε όλα τα μαθήματα σ ένα ελληνικό πανεπιστήμιο και πάρε μετά ελληνικό δίπλωμα .

σιγα τα πολύ δυσκολα θεματα...

όλα υπαρχουν στο doatap.gr

οπως ειπα προηγούμενα πιο καρασος απο αυτα στα πολλαπλής του δικατσα τα τελευταια χρονια δεν μπορούσαν να μπουν

ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ και το αλλο μεγαλε μου..η ιατρικη δεν εχει μόνο χειρουργική και παθολογία αλλα και πολυ πιο δυσκολα μαθηματα στα οποία εγω εξεταστηκα επιτυχώς εδω ενω εσυ δεν θα εξεταστεις ποτε εστω και με ετοιμα θεματα...

αφηστε λοιπον τις κλαψουριες και ανάψτε κανα κερι για την αξιοκρατικη μας κυβερνηση και την Αγια(για εσας) Μαριεττα που κατάφερε να δωσει αναγνώριση σε ατομα που ειχαν αποφοιτησει απο το 97 98 2000 και δεν μπορούσαν να περάσουν 2 μαθήματα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ και το αλλο μεγαλε μου..η ιατρικη δεν εχει μόνο χειρουργική και παθολογία αλλα και πολυ πιο δυσκολα μαθηματα στα οποία εγω εξεταστηκα επιτυχώς εδω ενω εσυ δεν θα εξεταστεις ποτε εστω και με ετοιμα θεματα...

Να και μια σοφή κουβέντα που δεν έχει ειπωθεί τόσον καιρό...

αφηστε λοιπον τις κλαψουριες και ανάψτε κανα κερι για την αξιοκρατικη μας κυβερνηση και την Αγια(για εσας) Μαριεττα που κατάφερε να δωσει αναγνώριση σε ατομα που ειχαν αποφοιτησει απο το 97 98 2000 και δεν μπορούσαν να περάσουν 2 μαθήματα

Αν ήταν του 98 θα ήταν καλά...

Αν στην αναζήτηση των windows (ctrl+f δηλαδή) στη σελίδα με τους επιτυχόντες του δοαταπ παθολογίας 2006, πληκτρολογήσουμε 1994 8α μας βγάλει 3 πικραμένους που είχαν αποφοιτήσει το 1994 και τώρα "επέτυχαν" με την τράπεζα ερωτήσεων.

Το ακόμα πιο γελοίο είναι ότι με τον ίδιο τρόπο βρίσκουμε και 1 άτομο που αποφοίτησε το 1992... (χίλια ενιακόσια ενενήντα δύο ---> 14 χρόνια πριν)

Τα συμπεράσματα δικά σας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να και μια σοφή κουβέντα που δεν έχει ειπωθεί τόσον καιρό...

Αν ήταν του 98 θα ήταν καλά...

Αν στην αναζήτηση των windows (ctrl+f δηλαδή) στη σελίδα με τους επιτυχόντες του δοαταπ παθολογίας 2006, πληκτρολογήσουμε 1994 8α μας βγάλει 3 πικραμένους που είχαν αποφοιτήσει το 1994 και τώρα "επέτυχαν" με την τράπεζα ερωτήσεων.

Το ακόμα πιο γελοίο είναι ότι με τον ίδιο τρόπο βρίσκουμε και 1 άτομο που αποφοίτησε το 1992... (χίλια ενιακόσια ενενήντα δύο ---> 14 χρόνια πριν)

Τα συμπεράσματα δικά σας

Εδω ξερουμε συγκεκριμενα παραδειγματα Parakmh.

Ατομων που θα σου πουν οτι "ναι τα πληρωσα στην Σερβια-Ρουμανια-Βουλγαρια" και μετα θα σου αντιτεινουν οτι "αξιζω να γινω γιατρος γιατι διαβασα για το Δικατσα" !

Αυτο ειναι το βασικο τους επιχειρημα.

Τωρα ας απαντησουν και αλλοι χρηστες του Φορουμ κατα ποσο αξιζει να λεγεται Ιατρος καποιος που διαβασε 2 μαθηματα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά δεν έχει νόημα η αντιπαράθεσή σας ....Σε δύο μήνες ακόμα δύο χώρες θα μπουν στην Ευρωπαική ¨Ενωση....

Ας πιέσουμε ολοι οι νέοι γιατροί το υπουργειο να φροντίσει για τη σωστη αξιολόγηση ολων των γιατρών( εγχώριων και μη ).

Όλη αυτη η συζήτηση δεν εχει πια κανένα νόημα ...ποιος εκανε τι και πότε...Περσινα ξινα σταφύλια...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Aς πιέσουμε το υπουργείο να ανοίξει θέσεις, ελλείψεις υπάρχουν και όχι να μας βάζουν να αλληλοσφαζόμαστε.

Πάντως σε συζήτηση με 2-3 καταξιωμένους γιατρούς (ο ένας από αυτούς διευθυντής χειρουργικής κλινικής) τους έχω ακούσει να χαρακτηρίζουν γενικά πτωχό το επίπεδο των γιατρών στην ελλάδα , ανεξαρτήτως Δικατσά κλπ.

Ήταν που ήταν στραβό το κλίμα, το΄φαγε και ο γάιδαρος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σιγα τα πολύ δυσκολα θεματα...

όλα υπαρχουν στο doatap.gr

οπως ειπα προηγούμενα πιο καρασος απο αυτα στα πολλαπλής του δικατσα τα τελευταια χρονια δεν μπορούσαν να μπουν

ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ και το αλλο μεγαλε μου..η ιατρικη δεν εχει μόνο χειρουργική και παθολογία αλλα και πολυ πιο δυσκολα μαθηματα στα οποία εγω εξεταστηκα επιτυχώς εδω ενω εσυ δεν θα εξεταστεις ποτε εστω και με ετοιμα θεματα...

αφηστε λοιπον τις κλαψουριες και ανάψτε κανα κερι για την αξιοκρατικη μας κυβερνηση και την Αγια(για εσας) Μαριεττα που κατάφερε να δωσει αναγνώριση σε ατομα που ειχαν αποφοιτησει απο το 97 98 2000 και δεν μπορούσαν να περάσουν 2 μαθήματα

βλαχογιατρε οταν και οποτε θες ερχομε και με την τραπεζα και με μια κατοσταδα απο τις παλιες ερωτησεις να δουμε ποσα απιδια πιανει ο σακος μεγαλε μιας και τα κοβεις χοντρα.

για δες αυτην εδω την ερωτηση ψαξε οσα βιβλια θες και απαντησε .

Ποιό από τα ακόλουθα συμπεριλαμβάνεται στα κριτήρια ταξινόμησης για τη διάγνωση του συστηματικού ερυθηματώδους λύκου:

Α Εξελκώσεις στόματος

Β Αναιμία χρονίας νόσου

Γ Αλωπεκία

Δ Αρθρίτιδα

Ε Φαινόμενο Raynaud

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να και μια σοφή κουβέντα που δεν έχει ειπωθεί τόσον καιρό...

Ακριβως.Τα μαθηματα δεν ειναι 2..Ειναι πολλα και το καθενα με τις λεπτομερειες του...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

βλαχογιατρε οταν και οποτε θες ερχομε και με την τραπεζα και με μια κατοσταδα απο τις παλιες ερωτησεις να δουμε ποσα απιδια πιανει ο σακος μεγαλε μιας και τα κοβεις χοντρα.

για δες αυτην εδω την ερωτηση ψαξε οσα βιβλια θες και απαντησε .

Ποιό από τα ακόλουθα συμπεριλαμβάνεται στα κριτήρια ταξινόμησης για τη διάγνωση του συστηματικού ερυθηματώδους λύκου:

Α Εξελκώσεις στόματος

Β Αναιμία χρονίας νόσου

Γ Αλωπεκία

Δ Αρθρίτιδα

Ε Φαινόμενο Raynaud

1)που την βρήκες, μήπως στη τραπεζα του αίσχους?

2)δεν μπηκα στο κόπο να το ψάξω,ειχα αλλη ασχολία.Αν η ερωτηση ήταν ανάπτυξης(π.χ.ποια τα κριτηρια του ΣΕΛ αυτού του εξαιρετικά σπανιου νοσηματος?) και την απαντούσες δηλαδη θα επαιρνες νομπελ ιατρικής?

3)μηπως αρκούν 50 στα 100 για να περάσεις?

4)μην κουράζεσαι τοσο πολύ να βρεις ψυλλους στα αχυρα γιατι σου κατεβαζω εδω αραδα γελοία θεματα απο παλιοτερες εξετασεις οπου περνουσε το 5 και 10% και οχι το 80%

5)αυτο το ερχομε μου εβγαλε το ματι:στο δημοτικο το μαθαιναμε πως το 1ο ενικό παιρνει -αι καταληξη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.