Jump to content

τι θέλουν τελικά οι γιατροι?


ira_82

Recommended Posts

Πάντως κάτω από 19 βάση δεν πέφτεις.

ναι ενταξει,ειπαμε δε μας νοιαζει τι δουλεια κανει αλλα τον θελουμε εξυπνο και με μελλον :P απλα να μην ειναι ψωνιο. και να ξερει να μαγειρευει. και να βαζει πλυντηριο ,και να κανει καλο μασαζ. αυτα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 158
  • Created
  • Last Reply

Ενώ αυτός που δεν αυτοεξυπηρετείται όταν ζει μόνος του (τουλάχιστον), θα κυβερνήσει τον κόσμο... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αμα μαγειρευει και βαζει πλυντηριο ουτε εξυπνος ειναι ουτε μελλον εχει...

Ναι,φυσικά,ως γνωστόν είναι πολύ δύσκολο για να τα κάνει κάποιος.. emdevil

Εγώ συμφωνώ.Γτ να μαγειρεύει ο άντρας σου αγάπη μου??Για να σε δηλητηριάσει άμα βρει άλλη?? :P

Να σου πάρει ένα σεφ,να τη κάνει τη δουλειά!!Εμ,τι,γιατρό θα πάρεις-γτ θα τον πάρεις??Για τα μυαλά του??Όχι βέβαια!! :splats: Για τα λεφτά του!!(και χάρη του κάνεις δλδ!!)

Μη σου πω πως πρέπει να απαιτήσεις ολόληρο υπηρετικό προσωπικό αν είναι σα το λοράκι από πάνω ο κύριος και δεν κάνει τουλάχιστον το 60% της σπιτοδουλειάς.

Ως γνωστόν το αντρικό φύλο έχει πιο ανεπτυγμένο μυοσκελετικό,ας το εκμεταλλευτούμε και λιγάκι!! ;) Άσε που οι δουλειές του σπιτιού διώχνουν τις μπάκες και τα μπούτια!!και μετά τι άλλο!!ΓΥΜΝΑΣΜΕΝΟΣ,γιατρός και καλό παιδί!! :D;)

Ορίστε,σας βρήκα τη λύση πάλι.Πάμε παιδιά:Πιάαστε τα σφουγγαράκια..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προς το παρον θα μεινω με τον ηλεκτρολογο-μηχανικο μου και ας νομιζει η μανα μου πως οταν τελειωσει θα αλλαζει λαμπες.

χαχαχαχαχαχα...την ίδια μαμά έχουμε;;; Το πολυτεχνείο είναι εγγύηση...το έχω πει χρόνια τώρα... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι ενταξει,ειπαμε δε μας νοιαζει τι δουλεια κανει αλλα τον θελουμε εξυπνο και με μελλον :P απλα να μην ειναι ψωνιο. και να ξερει να μαγειρευει. και να βαζει πλυντηριο ,και να κανει καλο μασαζ. αυτα.

να στο τυλίξουμε ή θα το φάς εδώ? :-)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

ψτ, ιατρου παροντως πας ηλεκτρολογος/μηχανολογος παυσατω emcolgate

πάτε να βρείτε καμιά ωραία και με λεφτά που η φιλοδοξία της ζωής της είναι να καταξιωθεί ως 'συζυγος ιατρού' για να σκάνε οι ξαδέρφες της στο χωριό με την καλή της τύχη, και αφήστε τους μηχανολόγους-ηλεκτρολόγους-αρχιτέκτονες-πολιτικούς-ΗΥ (είναι και πολλοί πανάθεμά τους) :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

να στο τυλίξουμε ή θα το φάς εδώ? :-)

καλα συμβιβαζομαι,δεν πειραζει αν δεν ξερει να μαγειρευει.... το μασαζ ομως ειναι μη διαπραγματευσιμο! α και να του περισσευουν και λιγα λεφτα γιατι θα τρωμε απεξω. και αυτο το αρχαιο δεν το επιασα δεν πειραζει,κακία θα ηταν ετσι κ αλλιως...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειχε περασει και ο τομ κρουζ πανελληνιες; γιατι αμα εχει παει καμια ρουμανοβουλγαρια δεν εχει τοση αξια, τσαμπα μαγκας :P Και γιατι παρακαλω να κραταμε τα στερεοτυπα, για να νιωθουμε και καλα ανωτεροι απο τους αλλους; Ε βεβαια γιατι αμα δεν παρω γιατρο με τι μουτρα θα εμφανιστω αυριο στην κοινωνια; ενω αμα παρω,θα εχω να τον δειχνω σε φιλους και γνωστους για να σκανε ολοι απο τη ζηλια τους. Θα τον βαλω να κυκλοφορει με τη ρομπα και να δινει παντου επαγγελματικες καρτες,για να φαινεται πως ειναι γιατρος :P

Χωρις πλακα εγω δεν κανω τετοιες διακρισεις,αλλα με γιατρο σαν αυτους που κυκλοφορουν στη σχολη ψωναρες του κερατα και με κατι μυτογκες μεχρι το ταβανι δε θελω με τιποτα. Προς το παρον θα μεινω με τον ηλεκτρολογο-μηχανικο μου και ας νομιζει η μανα μου πως οταν τελειωσει θα αλλαζει λαμπες.

χα χα ετσι νομίζει η μάνα σου? νομίζω πως είναι από τις λίγες σχολές με άμεση επαγγελματική αποκατάσταση?σωστά?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Α εγώ μιά θέλω σε αυτόν τον κόσμο και καμία άλλη!!! Την Αφροδίτη Σημίτη... ααααααααααχχχχχχχχχχχχχχχχ θεάαααααααα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πάντως παιδιά για να πώ την αλήθεια πρίν γνωρίσω τον συγκεκριμένο γιατρό δεν θα ήθελα ούτε κατα διάνοια να κάνω σχέση με γιατρό και αυτό αν το καλοσκεφτεί κανείς για πολλούς λόγους!!Μια πονηρή γυναίκα θα σκεφτεί ως εξής:Γιατί να κάνω σχέση με έναν νέο πρωτόβγαλτο γιατρό που ξεκινάει από το πουθενά χωρίς καμμιά τρομερή οικονομική στήριξη ή γονείς γιατρούς, να κάνει κάτι χρόνια μέχρι να φτιαχτεί να τρώω τις χιλιάδες μετακινήσεις του και να χω και την ανησυχία μη με αφήσει για την πρώτη πλούσια που θα βρεθεί στο δρόμο του(πραγμα που μπορεί άνετα να κάνει για να ανέβει) άσε που μετά από τόσα χρόνια που θα έχω αφιερώσει μπορεί όταν τελικά κάτι αρχίσει να κάνει με την καριέρα του να πάρουν και τα μυαλά του αέρα και να σου δώσει μια ωραιότατη κλωτσιά....άσε που δεν έχω και κύκλους τέτοιους που λέει η Μελίνα ξαδέλφες θειάδες κτλ που να έχω όρεξη να παινευτώ και να έχουν και αυτή όρεξη να με βλέπουν να παινεύομαι.....οπότε πολλές που θα σκεφτόντουσαν σαν εμένα ίσως και να απέφευγαν τους γιατρούς...

Όταν όμως γνώρισα τον συγκεκριμένο δεν τα σκέφτηκα όλα αυτά και μάλιστα άρχισα να τον θαυμάζω και να τον εκτιμώ για όλον τον αγώνα που έχει κάνει και στο κάτω κάτω άσχετα με την διαφωνία που είχα με τον αριανό( για το στήθος...) πιστεύω πως σε όλα τα άλλα έχει δίκιο!δεν είναι πια οι καιροί που κάναν σαν τρελοί για τους γιατρούς και τους χρυσώνανε άλλωστε οι πραγματικά πλούσιες είναι πολύ λιγότερες από τους γιατρούς :P:P σωστά?????? emquestion θυμάμαι μια φίλη μου που μου έλεγε μην τα φτιάξεις μαζί του θα σε αφήσει στο τέλος για καμιά πλούσια γιατρός είναι και την έπαιρνα στα σοβαρά, και όχι μόνο αυτή πολλοί μου το έλεγαν και με επηρέαζαν μπορώ να πώ αλλά τα πράγματα εγώ τώρα που έχω μπεί στο χορό τα βλέπω εντελώς διαφορετικά...

Α εγώ μιά θέλω σε αυτόν τον κόσμο και καμία άλλη!!! Την Αφροδίτη Σημίτη... ααααααααααχχχχχχχχχχχχχχχχ θεάαααααααα

ήτανε καθηγήτρια στο πανεπιστήμιο μου αν θές σου κάνω κονέ..

Α εγώ μιά θέλω σε αυτόν τον κόσμο και καμία άλλη!!! Την Αφροδίτη Σημίτη... ααααααααααχχχχχχχχχχχχχχχχ θεάαααααααα

ήτανε καθηγήτρια στο πανεπιστήμιο μου αν θές σου κάνω κονέ..

κάτσε για την κόρη του Σημίτη μιλάμε ή για την ηθοποιό???δεν ξέρω το μικρό της!!!..... :blink::splats::splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ θέλω την Πέμη Ζούνη!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Γιατί, είναι η Σημίτη;
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γενικά το επάγγελαμα έχει περισσότερο αίγλη στους απέξω παρά στους εντός των τειχών.

Ο Τομ Κρουζ υποτίθεται στην ταινία οτι ήταν ειδικός και δούλευε σε ιδιωτικό Ιατρείο,συνεπώς είχε εισαχθεί και τελειώσει σε ανταγωνιστικό αμερικανικό πανεπιστήμιο και είχε περάσει τα USMLE και τις εξετάσεις τίτλου ειδικότητας.

Εάν παρουσιαζόταν σα μίζερος αποτυχημένος εκ Ρουμανίας που έδινε και ξανάδινε τα USMLE χωρίς πιθανότητες επιτυχίας,σίγουρα η υπόθεση της ταινίας θα ήταν διαφορετική και θα αναφερόταν στις αδικίες της φύσης.

Ας γυρίσουμε στο θέμα των γιατρών.Εχουν λάμψη όσο η κοινωνία τους αναγνωρίζει κάποια προσόντα.

Οταν πάψει να τους τα αναγνωρίζει a priori,η λάμψη χάνεται.Αυτό συμβαίνει σήμερα.

Μένουν οι φιλόδοξοι,ενεργητικοί,ακαταπόνητοι που σίγουρα δημιουργούν ελπίδες οτι θα είναι έτσι και σε άλλους τομείς.

Οι προσδοκίες επιβεβαιώνονται όταν οι κοπέλες που έχουν την ευτυχία να συγχρωτίζονται μαζί τους διαπιστώσουν την ισχύ τους μεγέθους αληθινών σκαπτομηχανών όπως αυτές που παρουσιάζονται στο βιντεοκλιπ του κομματιού Satisfaction.

Με ταχύτατες,ακριβείς κινήσεις,άψογη γνώση του χώρου δράσης και τεράστια ψηλαφητική εμπειρία παρέχουν άμεση,βαθιά ικανοποίηση σε ρυθμούς προπόνησης.

Σίγουρα η ira μπορεί να επιβεβαιώσει την αλήθεια των ανωτέρω όπως και τη δυστυχία των φίλων της,οι οποίες αναγκάζονται ελλείψει ιατρών να καταφεύγουν σε οργασμικές αντιρροπήσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup όχι, δε συμφωνώ. Αυτό το ταλέντο δεν έχει να κάνει ούτε με επάγγελμα, ούτε με σπουδές. Θα έλεγα ότι είναι περισσότερο έμφυτο χάρισμα, ανεξάρτητο νοημοσύνης. B)
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κατ'αρχην να εκφρασω τη διαφωνια μου περι της δημοφιλιας των Ηλεκτρολογων-Μηχανικων :P !!Πολλοι φιλοι μου εβγαλαν τη σχολη,μπηκαν με υψηλοτατες βαθμολογιες και γενικα οταν εδινα πανελληνιες μας ελεγαν ολοι τι προοπτικες εχουν...Η πραγματικοτητα ειναι οτι η ανεργια δεν εχει αφησει ανεγγιχτους και αυτους και ενας παλιος μου συμμαθητης αποφοιτος της σχολης εβαλε μεσον να παει φυλακας σε φυλακες :blink: (οπου πηρανε αλλον τελικα)!!Γι'αυτο κοριτσια αφηστε τους ηλεκτρολογους και βουρ στους γιατρους(πειτε το και στις φιλες σας :lol: )!

Κατα δευτερο λογο να εκφρασω τις αντιρρησεις μου για την Αφροδιτη Σημιτη και την Πεμη Ζουνη :D !!Και νταξει η Αφροδιτη,κατι λεει,δεν ειναι το παρτσακλο που ητανε παλια,αλλα η Ζουνη??Η Ζουνη :o ??Ποτε δεν τη θεωρουσα ωραια γυναικα,αλλα τωρα που γερασε εχει ψιλοπατσουριασει και ειναι γνωστο οτι εχει γινει μεγιστη τεκνατζου :lol: !!Κυκλοφορει πως οποιος φερελπις νεαρος ηθοποιος θελει να κανει καριερα στο θεατρο,πρεπει να περασει πρωτα απ'το κρεβατι της Ζουνη και του Λαζοπουλου :P ,κατα δευτερο λογο!!Κουτσομπολια ισως,αλλα ρε ΝΜ25,χαρη θα της κανεις της κακομοιρας,προσωπικες αποψεις(και γουστα) ολα αυτα,άλλα δε λεω :D !!

Οσον αφορα τη διαφωνια που εχει ο Σπεργκεμπιετ με τη γλυκια Ρανια,εχω την αποψη οτι το ταλεντο που υπονοουν για μενα δεν υφισταται ως εγγενες,αλλα ειναι μαλλον επικτητο :cool05: !!Και εχει περισσοτερο σχεση με την ταπεινοφροσυνη και εξυναδα του αντρα να αφησει τις μαγκιες τυπου "κανε στην μπαντα,θα αμολησω εξω το φιδι :lol: "και να εχει το θαρρος να ρωτησει τη συντροφο του "που θελεις να σ'αγγιξω" ή "μαθε μου το σωμα σου" emoopsemoopsemoops ωστε να παψει και αυτη να παιζει ολοκληρη θεατρικη παρασταση καθε βραδυ :D:D:D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Μη μου λες τέτοια! Μη μου λες τέτοια! Για νέους φερέλπιδες σεναριογράφους/ σκηνοθέτες;;

Όλα κι όλα! Η Πέμη είναι σταθερή αξία! Είναι σαν το Σων Κόνερυ ένα πράγμα: όσο γερνάει, τόσο πιο σέξυ γίνεται. Έχει έναν αέρα, μια φινέτσα, ένα "πίσω και σ'έφαγα"...τι να πούνε μπροστά της οι νεαρές "γατούλες" (ψωριάρες) τύπου Καλομοίρα ή οι φουσκωμένες όπως η Μπάρμπα...

Για να επιστρέψουμε στο θέμα μας: όλοι μπορούν να ταιριάξουν με όλους, ανεξαρτήτως επαγγέλματος, μη σας πω ανεξαρτήτως γενικότερα. Είναι θέμα έλξης, πιστεύω, και η έλξη είναι κάτι αρκετά πρωτόγονο για να υπακούσει σε τέτοιου είδους "λογικές" κατευθύνσεις. Τώρα, βέβαια, ο καθένας έχει τις απαιτήσεις του, αλλά νομίζω ότι αυτές θα πρεπε να αφορούν την προσωπικότητα ως σύνολο κι όχι να δίνεται βαρύτητα στις σπουδές ή στο επάγγελμα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οσον αφορα τη διαφωνια που εχει ο Σπεργκεμπιετ με τη γλυκια Ρανια,εχω την αποψη οτι το ταλεντο που υπονοουν για μενα δεν υφισταται ως εγγενες,αλλα ειναι μαλλον επικτητο :cool05: !!Και εχει περισσοτερο σχεση με την ταπεινοφροσυνη και εξυναδα του αντρα να αφησει τις μαγκιες τυπου "κανε στην μπαντα,θα αμολησω εξω το φιδι :lol: "και να εχει το θαρρος να ρωτησει τη συντροφο του "που θελεις να σ'αγγιξω" ή "μαθε μου το σωμα σου" emoopsemoopsemoops ωστε να παψει και αυτη να παιζει ολοκληρη θεατρικη παρασταση καθε βραδυ :D:D:D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χαχαχαχαχα

θα προσθέσω και ακόμα ποια άλλη θέλω...αααααααααααχ

θεοφανία παπαθωμά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Μη μου λες τέτοια! Μη μου λες τέτοια! Για νέους φερέλπιδες σεναριογράφους/ σκηνοθέτες;;

Όλα κι όλα! Η Πέμη είναι σταθερή αξία! Είναι σαν το Σων Κόνερυ ένα πράγμα: όσο γερνάει, τόσο πιο σέξυ γίνεται. Έχει έναν αέρα, μια φινέτσα, ένα "πίσω και σ'έφαγα"...τι να πούνε μπροστά της οι νεαρές "γατούλες" (ψωριάρες) τύπου Καλομοίρα ή οι φουσκωμένες όπως η Μπάρμπα...

Για να επιστρέψουμε στο θέμα μας: όλοι μπορούν να ταιριάξουν με όλους, ανεξαρτήτως επαγγέλματος, μη σας πω ανεξαρτήτως γενικότερα. Είναι θέμα έλξης, πιστεύω, και η έλξη είναι κάτι αρκετά πρωτόγονο για να υπακούσει σε τέτοιου είδους "λογικές" κατευθύνσεις. Τώρα, βέβαια, ο καθένας έχει τις απαιτήσεις του, αλλά νομίζω ότι αυτές θα πρεπε να αφορούν την προσωπικότητα ως σύνολο κι όχι να δίνεται βαρύτητα στις σπουδές ή στο επάγγελμα.

Καλά, έλα να στα πω εγώ που την είδα από κοντά σε ΔΣ του δήμου... μιλάμε για το απόλυτο σταφίδιασμα :splats: Και ο αέρας που αποπνέει ο Σων Κόννερυ παραπέμπει μάλλον σε χωματίλα emrip Μπουχαχαχαχαχα!

Επίσης δεν ταιριάζουν όλοι με όλους. Στάνταρ οι γιατροί δε θέλουν και τρελά έξυπνες ή δυναμικές γυναίκες, γιατί οι ίδιοι έχουν συνηθίσει την κορυφή (και καλά λόγω σχολής και διαβάσματος.... emeleos υπάρχουν και άλλοι που διαβάζουν) και μια γυναίκα με υψηλό δείκτη νοημοσύνης τους ταράζει τα νερά. Και αν επιλέξουν μια σύντροφο γιατρό, θα το κάνουν για την κατανόηση που δείχνει κρίνοντας εξ ιδίων τα αλλότρια (και επίσης για τις προοπτικές καριέρας) :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

όχι ρε παιδιά δεν έχουν οι ηλεκτρολόγοι μηχανικοί και γενικά όσοι τελειώσαν πληροφορικές κτλ την ίδια ανεργία με τους γιατρούς μη τρελαθούμε....εγώ το βλέπω και από γνωστούς ακόμα και γώ που τέλειωσα οικονομικά μια δουλειά κουτσά-στραβά τη βρήκα σχετικά γρήγορα, νομίζω ότι έχουν πιο πολύ μέλλον αυτά τα επαγγέλματα πάντως!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.