Jump to content

τι θέλουν τελικά οι γιατροι?


ira_82

Recommended Posts

Συνεπώς εάν κάποιος περιμένει στην αναμονή για ειδικότητα 10 χρόνια επειδή ένας αποτυχημένος που δεν κρίθηκε ποτέ εξασφάλισε τα δικαιώματά του (διά του βύσματος),πρέπει να είναι υπερήφανος για την αναγνώριση της αξίας του και να πεπεισμένος οτι κατά τη διάρκεια της αναμονής οι γνώσεις,η εμπειρία και οι ικανότητές του θα πολλαπλασιάζονται ώστε να καταστεί τελικά ιδανικός επαγγελματίας αποδεικνύοντας την αξία του ανά πάσα στιγμή.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 158
  • Created
  • Last Reply
Eγω παντως προτιμω να ειχα βυσμα και ας με ειχαν χεσμενο οι συναδελφοι :lol: !Θα τους εχεζα και γω :D !

Για να επανελθουμε ομως στο θεμα του τοπικ...Παιδια,θα πηγαινε κανεις σας εδω μεσα με την Ντολυ Γουλανδρη(μια παμπλουτη τσουρογρια ειναι και ελπιζω να μην ειναι κανας συγγενης της δω μεσα και μου την πεσει :lol: ),αν ειχε εξασφαλισμενη ειδικοτητα και ιδιοκτητη κλινικη?Και μια BUGATTI 16/4 VEYRON me 1001 ιππους και 405 χλμ/ωρα τελικη?Μονο 1.000.000 ευρωπουλα κανει!!

Σε προηγούμενο τόπικ αποφανθήκαμε οτι ο έρωτας χρόνια δε κοιτάει!!

Λοιπόν έως τώρα έχουμε καταφέρει να συνδέσουμε το θέμα με:

1. Πανελλήνιες

2. Αναμονές

Απομένουν:

1. Παράνομες μετεγραφές

2. Φοιτητές απο το εξωτερικό και ειδικότερα από το Ανατολικό μπλόκ

3. Ακαδημαϊκιλίκι

4. Δεξιά-Αριστέρα-Κέντρο

5. USMLE τι αυτό έξω θα το αφήσουμε

Έχουμε δουλειά ακόμη :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
Ακόμα κι αν δεν πάρεις στη ζωή ό,τι ακριβώς σου αξίζει , να ξέρεις οτι οι άλλοι θα αναγνωρίζουν την αξία σου και τον κόπο σου( ακόμα κι αν δεν το λένε).
Ό,τι παίρνει κανείς καλό είναι, λέει η λούγκρα-διευθυντής μου emcensored
Σε προηγούμενο τόπικ αποφανθήκαμε οτι ο έρωτας χρόνια δε κοιτάει!!

Λοιπόν έως τώρα έχουμε καταφέρει να συνδέσουμε το θέμα με:

1. Πανελλήνιες

2. Αναμονές

Απομένουν:

1. Παράνομες μετεγραφές

2. Φοιτητές απο το εξωτερικό και ειδικότερα από το Ανατολικό μπλόκ

3. Ακαδημαϊκιλίκι

4. Δεξιά-Αριστέρα-Κέντρο

5. USMLE τι αυτό έξω θα το αφήσουμε

Έχουμε δουλειά ακόμη :P

ΔΙΚΑΤΣΑ εν συντομία :splats::splats::splats:

(άντε, πλακωθείτε τώρα που επανήλθα και μπορώ να διαγράφω και να κλειδώνω) Ουχαχαχαχαχαχαχαχα :bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Eγω παντως προτιμω να ειχα βυσμα και ας με ειχαν χεσμενο οι συναδελφοι :lol: !Θα τους εχεζα και γω :D !

Για να επανελθουμε ομως στο θεμα του τοπικ...Παιδια,θα πηγαινε κανεις σας εδω μεσα με την Ντολυ Γουλανδρη(μια παμπλουτη τσουρογρια ειναι και ελπιζω να μην ειναι κανας συγγενης της δω μεσα και μου την πεσει :lol: ),αν ειχε εξασφαλισμενη ειδικοτητα και ιδιοκτητη κλινικη?Και μια BUGATTI 16/4 VEYRON me 1001 ιππους και 405 χλμ/ωρα τελικη?Μονο 1.000.000 ευρωπουλα κανει!!

Φίλε μου, είσαι όλα τα λεφτά!!! Κι εγώ το βύσμα θα πάρω. Δηλαδή δεν κατάλαβα, τους μισούς καθηγητές Ιατρικής που είναι παιδιά καθηγητών, τους απαξίωσε κανείς;;;;;;;;;;;;;;

Για να απαντήσω πάντως στο ερώτημα, νομίζω ότι οι γιατροί (άντρες και γυναίκες) πέρα από όλα τα άλλα, κοιτάνε να παντρευτούν επίσης γιατρούς, γιατί είναι οι μόνοι που ανέχονται και κατανοούν τα ωράρια τους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και να ήταν μόνο τα ωράρια που πρέπει κανείς να ανεχτεί.......

πάντως εγώ που έχω γνωρίσει και άλλους γιατρούς από την παρέα του είναι καλά παιδιά(οι άντρες μόνο!) και αυτό που μ αρέσει είναι κυρίως ότι είναι σοβαροί και συντηριτικοί αλλά γενικά από ότι έχω καταλάβει αν δεν έχεις βύσμα είναι λίγο δράμα σαν επάγγελμα....θέλει πολύ υπομονή

Το συμπερασμά μου πάντως απο όλα αυτά που είπαμε εκτός του ότι ξεφύγαμε απο το αρχικό θέμα το οποίο είναι λίγο γελοίο όπως ακούγεται αλλά αν το ψάξει κανείς καλύτερα δεν κατέληξα κάπου συγκεκρίμένα...δεν ξέρω για άλλους πάντως ο δικός μου γιατρός και ωραία θέλει και κυρίως πλούσια...

Αν το σκεφτείται καλύτερα όμως δεν μπορεί ένας γιατρός να κάνει σοβαρή σχέση με κάποια που δεν έχει καθόλου δικά της χρήματα γιατί αν το πάνε για γάμο ο γιατρός συνήθως αργεί να βγάλει καλά χρήματα για να κάνει οικογένεια οπότε ίσως να είναι αναγκαστικό και όχι απαραίτητα κακό....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν ,ήρα σου χω λύση για τον προβληματισμό σου. Αν επιμένεις για γιατρό, γιατί δε βρίσκεις κανα 45άρη ωραίο, με ιατρείο; Θα χεις και το πλεονέκτημα της ηλικίας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Oι 45αρηδες γιατροι σπανια ειναι ανυπαντροι...Και να ειναι κανενας,υπαρχει πολυ μεγαλος ανταγωνισμος για τα ματια του :D !!

Παντως ρε ira_82,σορυ κιολας δηλαδη,αλλα ολο μας λες οτι ο γιατρος σου και ο γιατρος σου τη θελει πλουσια και ωραια κτλ κτλ...

Για πες μας λοιπον εσυ μια και τον ξερεις τοσο καλα...

ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ?

Πως το κοβεις :splats: ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

συμφωνώ με τον προλαλήσαντα arianos. Κι εγώ μπορεί να θέλω τον Μπραντ Πιτ, αλλά αυτός θέλει την Αντζελίνα!!!!!! Είναι ωραίος ο φίλος σου Ήρα; Μήπως θέλει να γνωρίσει καμμιά όμορφη, έξυπνη γιατρό από το site μας;;;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ξεχασες και το πλουσια :D !!

Παντως δεν εχει πολλες ελπιδες αυτος ο γιατρος...αν ειναι φτωχομπινες,σιγα τον γαμπρο...επειδη ειναι γιατρος?Ο κρεοπωλης της γειτονιας μου εχει μπε εμ βε 520 και ο 20αρης γιος του μια κουπε 318...Χεστε τους γιατρους και βουρ στους χασαπηδες :lol: !!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

λοιπόν ράνια ναι είναι πολύ ωραίος αλλά έχει άλλα προβλήματα....δεν ξέρω γιατί αλλά δεν θέλει να τα φτιάξει με γιατρίνα για τιν συγκεκριμένο μιλάμε πάντα...

Το να βρώ πάλι 45 άρη δεν είναι λύση και ούτε πιστεύω ότι είναι περιζήτητοι όπως λέτε ήρεμα ρε παιδιά ο μπαμπάς μου είναι 50!και γιατί είναι περιζήτητοι από μικρές δεν νομίζω εκτός αν τους θέλουν μόνο για τα λεφτά ασε που άντρας 45 ανύπαντρος κάποιο κουσούρι θά χει

Τώρα αν ρωτάς αν ο δικός μου έχει ελπίδα να βρεί πλούσια και ωραία και γώ έχω χρήματα και όλοι μας λένε ότι ταιριάζουμε δεν είναι αυτό το προβλημά μου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Α παρεπιπτόντως ο φούρναρης σε εμένα έχει Χάρλεϋ emhehe

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

λοιπόν ράνια ναι είναι πολύ ωραίος αλλά έχει άλλα προβλήματα....δεν ξέρω γιατί αλλά δεν θέλει να τα φτιάξει με γιατρίνα για τιν συγκεκριμένο μιλάμε πάντα...

Το να βρώ πάλι 45 άρη δεν είναι λύση και ούτε πιστεύω ότι είναι περιζήτητοι όπως λέτε ήρεμα ρε παιδιά ο μπαμπάς μου είναι 50!και γιατί είναι περιζήτητοι από μικρές δεν νομίζω εκτός αν τους θέλουν μόνο για τα λεφτά ασε που άντρας 45 ανύπαντρος κάποιο κουσούρι θά χει

Τώρα αν ρωτάς αν ο δικός μου έχει ελπίδα να βρεί πλούσια και ωραία και γώ έχω χρήματα και όλοι μας λένε ότι ταιριάζουμε δεν είναι αυτό το προβλημά μου...

Ήρα, άκου μια συμβουλή: αν είναι πολύ ωραίος κι είναι και φίλος σου, φτιάξ τα εσύ μαζί του! :wub: Φυσικά, αν δεν είναι μα....Αλλά για να είναι φίλος σου, μάλλον δε θα είναι :P Άκου με, υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός εκεί έξω.... :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παντως να πω τη μαυρη μου αληθεια,δεν εχω αντιληφθει πληρως το προβλημα της ιρα 82...Τα εχει μαζι του,δεν τα εχει?Λεφτα να του δωσει εχει...ωραια δεν εχει σημασια αν ειναι,αφου οπως εγραφε ενας συμφορουμιτης στην υπογραφη του "δεν υπαρχουν γυναικες ασχημες παρα μοναχα αντρες που δεν πινουν" :D !

Οποτε τι ζορι τραβαει?Τι αλλα προβληματα εχει αυτος?Μπας και την εχει μικρη :splaaaats: ?Ειναι κουτσος?Φοβαται η ιρα 82 οτι θα την αφησει για καποια αλλη πιο πλουσια και ωραια?Επαναλαμβανω οτι οι πλουσιες και ωραιες δεν ειναι απαραιτητα για τα δοντια των γιατρων!Και η ομορφια τους δεν αρκει για να τις ριξουν!!Και εμεις ακουγαμε οτι μολις παμε ιατρικη ολες οι γκομενες θα ειναι στα ποδια μας κτλ,αλλα φυσικα κατι τετοιο ποτε δεν ισχυσε...τουλαχιστον οσον αφορα την περαση που ειχαμε εντος της σχολης,αφου και κατι γιατρινες μετριως μετριες σε εμφανιση μας κοιταζαν οπως κοιταζαν οι Χουτου τους Τουτσι και αντιστροφως :lol: !!Και ζαχαρωναν κατι χλειμιτζουρες ειδικευομενους...Βεβαια εκτος σχολης τα πραγματα ηταν σαφως καλυτερα για εμας :rolleyes: ...

ΥΓ.Ρε συ Μ@Ν1Ι< εμενα ο δικος μου φουρναρης,ο οποιος νταξει δεν ειναι ακριβως φουρναρης,αλυσιδα φουρνων εχει και σε αλλες πολεις,κυκλοφορει με μια Φεραρι 612 Σκαλιετι :blink: !!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Να σε ρωτήσω κάτι? Γιατί το χλειμίτζουρας το γράφεις με ει? Έτσι γράφεται???? :lol:emofftopic

emarright Στα σοβαρά, δεν έχουν μόνο οι γιατροί περίεργα ωράρια...ούτε ψάχνουν μόνο αυτοί ανθρώπους της ίδιας επαγγελματικής κατεύθυνσης για να βρουν κατανόηση... Για ρίξτε μια ματιά στους μουσικούς που πρέπει να'ναι απίκο κυρίως αργίες... όταν όλοι οι υπόλοιποι φυσιολογικοί ανθρωποι ξεκουράζονται....

(σσ: το σόι μου είναι γιατροί, πριν μου πει κανείς ότι μιλάω έξω απ'το χορό...ο σύντροφός μου είναι γιατρός, έχω δεκάδες φίλους γιατρούς...αλλά το ωράριό τους δεν πιάνει μία μπροστά στο δικό μου) emdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Και που θες να ξερω πώς γραφεται το χλειμιτζουρας βρε Τζουλ :P ?Με η ?Θα το εβαζα στο τοπικ με την ετυμολογια των λεξεων,αλλα πολυ αμφιβαλλω αν θα βγαλουμε ακρη :D !!

Χαχαχαχα...ας καγχασω με τα ωραρια των μουσικων emlmfao ...Λοιπον εχω αποψη και μαλιστα τεκμηριωμενη :D !

Οι μουσικοι,οπως και οι τραγουδιστες,οι ηθοποιοι,οι ποδοσφαιριστες,οι μπασκετμπολιστες κτλ ειναι ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΕΣ και ως εκ τουτου ειναι υποχρεωμενοι να δουλευουν τις ωρες που ο υπολοιπος κοσμος ξεκουραζεται,ωστε να τον ψυχαγωγησουν!Στην Αγγλια παιζουν μπαλα την Πρωτοχρονια,το ιδιο και στο ΝΒΑ στις ΗΠΑ και μαλιστα τα κρισιμοτερα παιχνιδια!Προφανως και για τους μουσικους σε τετοιες περιοδους πεφτει η πολλη δουλεια...τις υπολοιπες μερες ομως μπορουν να ειναι πιο χαλαροι,οταν ο υπολοιπος κοσμος δουλευει...Αντε ρωτα ομως τους γιατρους αν εχουν καμια μερα χαλαρη...

ΥΓ.Ειμαι περιεργος τωρα να δω πως θα αντιδρασει emhehe !Να μουν καπου να βλεπα τις γκριματσες της οταν το δει :D ...χιχιχιχιχιχι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ν απαντήσω αριανέ?δεν νομίζω πως όλοι αυτοί που προανέφερες δουλεύουν αυτές τις ώρες μόνο, πιο πολύ δουλεύουν τις υπόλοιπες κάνοντας πρόβες για να βγεί το αποτελέσμα που βλέπουμε όταν μας ψυχαγωγούν σωστά?

όσο για τους μπακάληδες και τους φουρνάρηδες δεν πα να χουν όλα τα λεφτά του κόσμου ποιο επάγγελμα μπορεί να συγκριθεί με του γιατρού???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ήρα, άκου μια συμβουλή: αν είναι πολύ ωραίος κι είναι και φίλος σου, φτιάξ τα εσύ μαζί του! :wub: Φυσικά, αν δεν είναι μα....Αλλά για να είναι φίλος σου, μάλλον δε θα είναι :P Άκου με, υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός εκεί έξω.... :blink:

δεν είναι φίλος μου τα έχουμε εδώ και πολύ καιρό τώρα για το μ... ε όλοι οι άντρες τα έχουν τα ελλατωματά τους... :P τι εννοείς υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός??έχεις παρατηρήσει και το άλλο πολλοί άντρες καλά και ωραία παιδιά είναι μόνοι ή με κάτι χάλια... emno αλλά και κοπέλες που γίνεται το αντίστοιχο??τι συμβαίνει άραγε?? :P

έχω και μια άλλη απορία από άλλα θέματα που διαβάζω κυρίως! γιατί ρε παιδιά σφάζεστε έτσι??? emsos

ντροπή συνάδελφοι είστε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ν απαντήσω αριανέ?δεν νομίζω πως όλοι αυτοί που προανέφερες δουλεύουν αυτές τις ώρες μόνο, πιο πολύ δουλεύουν τις υπόλοιπες κάνοντας πρόβες για να βγεί το αποτελέσμα που βλέπουμε όταν μας ψυχαγωγούν σωστά?

όσο για τους μπακάληδες και τους φουρνάρηδες δεν πα να χουν όλα τα λεφτά του κόσμου ποιο επάγγελμα μπορεί να συγκριθεί με του γιατρού???

όσο για την απορία σου ναι βρε τα έχουμε δεν έχω κάποιο προβλημα απλά είναι ωραίος και τον θέλω πολύ και γι αυτό έχω ανασφάλειες γιατί ακούω διάφορα.....τεσπα πάντως, έχεις πολλές ομοιότητες μαζί του από τον τρόπο που μιλάς και σε άλλα post αν δεν ήξερε και πολλά απο υπολογιστές ο δικός μου και είχε και ιντερνετ θα φοβόμουν μην είσαι εσύ... :P:P Αντρέα?? :P:P μπα ε...καλά που δεν έχει ιδέα απο κομπιούτερςς χαχα :P

φιλάκια ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarright Αρειανέ, η ira_82 με πρόλαβε: εύγε κοπέλα μου!!!

Ξανά Αρειανέ, θα σε καλούσα μια μέρα σε πρόβα να δεις τι σημαίνει κούραση και ανυπαρξία ωραρίου. Δεν είναι τυχαίο που παίρνουμε βαρέα ένσημα <_<

(πάω να δω τώρα πού αλλού έχεις γράψει ΜΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑ :bloodomen: )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν είναι φίλος μου τα έχουμε εδώ και πολύ καιρό τώρα για το μ... ε όλοι οι άντρες τα έχουν τα ελλατωματά τους... :P τι εννοείς υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός??έχεις παρατηρήσει και το άλλο πολλοί άντρες καλά και ωραία παιδιά είναι μόνοι ή με κάτι χάλια... emno αλλά και κοπέλες που γίνεται το αντίστοιχο??τι συμβαίνει άραγε?? :P

έχω και μια άλλη απορία από άλλα θέματα που διαβάζω κυρίως! γιατί ρε παιδιά σφάζεστε έτσι??? emsos

ντροπή συνάδελφοι είστε...

Μπράβο σου!!!! Εύχομαι να είσαι πάντα :wub: μαζί του κι αυτός μαζί σου. Υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός. Όταν είναι κάποιος ωραίος, νέος μορφωμένος και ανύπαντρος, πέφτουν βροχή οι προτάσεις. Άκου που σου λέω.. Έχεις δει τι γίνεται με τους ειδικευόμενους; Οι φοιτήτριες τους φλερτάρουν ασύστολα. Για να μη μιλήσω για νοσοκόμες και φαρμακευτικές αντιπροσώπους...... <_<

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπράβο σου!!!! Εύχομαι να είσαι πάντα :wub: μαζί του κι αυτός μαζί σου. Υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός. Όταν είναι κάποιος ωραίος, νέος μορφωμένος και ανύπαντρος, πέφτουν βροχή οι προτάσεις. Άκου που σου λέω.. Έχεις δει τι γίνεται με τους ειδικευόμενους; Οι φοιτήτριες τους φλερτάρουν ασύστολα. Για να μη μιλήσω για νοσοκόμες και φαρμακευτικές αντιπροσώπους...... <_<

Αχ τι τραβαμε κι εμεις...Δραμα...και αυτες οι αντιπροσωποι ειναι κατι ασχημες....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γι'αυτο εγω βρισκω την υγεια μου αλλου

Τι θελουν οι γιατροι <_< ;Ενα χερι ξυλο emtrout

Ωραιοι,μορφωμενοι και ανυπαντροι;Ψηλοι ειναι ή πρεπει να τους φερνω το σκαμνακι emdevil

emdoc

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ουτε πλουσιο ουτε ωραιο....

να ξερει να μαγειρευει κ να πλενει θελω :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε θα δωσω συνεχεια για τα ωραρια κτλ.,γιατι περα απο το emofftopic ,δε θα ανοιξω συζητηση για το ποσο κουραστικο ειναι να παιζεις κλαρινο ολη μερα emoops σε σχεση με το να χειριζεσαι θεματα υγειας emsexwars ...

Απο την αλλη,δεν εχω παρα να συγχαρω με ολη μου την καρδια τις Juliette,ira 82 και,φυσικα,τη Ρανια emthumbsup ειτε για το γεγονος οτι τα εχουν με γιατρους ειτε για τις αποψεις τους γενικοτερα για τη σαφη υπεροχη τους σε σχεση με τους αλλους αντρες...Και ναι,και ανταγωνισμος υπαρχει για τα ματια μας :rolleyes: και καμια σχεση οι φουρναρηδες μαζι μας και απ'ολα :D ...

ira 82,οχι δεν ειμαι ο Αντρεας,αλλα οπως τον περιεγραψες μου φαινεται για πολυ γαματος τυπος :lol: !!Κοιτα να τον κουκουλωσεις οσο πιο γρηγορα γινεται,μην τη πατησεις σα μια συγγενη μου καθηγητρια σε σχολειο,που τα ειχε με εναν γιατρο 5 χρονια,ηρθε και τη ζητησε και απο τους γονεις της κτλ...Και μολις αρχισε ειδικοτητα σε αλλη πολη,τη χωρισε,μαλλον γιατι του την επεσαν ολες αυτες που περιγραφει η Ρανια :D ...

Αναφορικα με την παρατηρηση σου,πως ωραια παιδια τα εχουνε με μπαζα και αντιστροφως,εχω(παλι :rolleyes: !!!)αποψη!σκεφτομουν απο παλια να ανοιξω ενα τοπικ για αυτο το θεμα,αλλα φοβαμαι για τις αντιδρασεις που μπορει να προκαλεσει,μηπως με πουν ρατσιστη κτλ. :lol: !

Για αυτο κοριτσια emrockon !!!Σαν τους γιατρους δε θα βρειτε πουθενα αλλου και πειτε το και στις φιλες σας,παντου...Γιατι ο ανταγωνισμος καραδοκει εκει που δεν το περιμενετε και μετρανε ακομα και τα δευτερολεπτα B) !!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.