Jump to content

Ευτυχία..!


sunshine

Recommended Posts

Ευτυχία είναι να παίρνεισ δώρα από ανθρώπους που αγαπάς και σ'αγαπούν επίσης.

Ευτυχία είναι να διαβάζεις αληθινά λόγια, με νόημα και ουσία, μικρές αποκαλύψεις "σοφίας", κι έπειτα να τα μοιράζεσαι με όσους εκτιμάς.

Ευτυχία είναι να διαπιστώνεις με έκπληξη (αρχικά) πως κατάφερες άλλη μια φορά να ξεπεράσεις τον εαυτό σου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 279
  • Created
  • Last Reply

μου έκαναν δώρο ένα βάζο nutela 5 κιλά....

need I say more!!!!

Επίσης Ευτυχία είναι η γειτόνισσά μου που μένει στον πρώτο αλλά περιμένω να βγούμε καμιά μέρα για ποτό για να μου δείξει πράγματι τι είναι ευτυχία.

Εντωμεταξύ θα βολευτώ με τη nutela

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Την ευτυχία μας δεν μπορούμε να την ορίσουμε. Και αυτό γιατί είναι πλήρως υποκειμενική καθώς βιώνεται από ανθρώπους. Μπορούμε να φανταστούμε ένα μέλλον μέσα στο οποίο θα νιώθαμε ολοκληρωμένοι και πάλι αυτό δεν θα είχε όρια.

"Τι είναι ευτυχία", κι εμείς θα πούμε ότι την ευτυχία συνιστούν απλά και μικρά πράγματα που ομορφαίνουν τη ζωή μας, γιατί απλά δεν χρησιμοποιούν φτηνές μεθόδους. Σαν παραμύθια που κινηματογραφούνται με πολλές σουρεαλιστικές εικόνες. Σαν τις αλήθειες που μας αγγίζουν αλλιώτικα όταν εκστομίζονται με τέτοιες ευαισθησίες, αλλά και αισιόδοξη αντιμετώπιση παράλληλα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευτυχία είναι να σταματήσεις να θέλεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Αυτό δεν ήταν από παγωτό;
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Η ευτυχία είναι η πιο μεγάλη Ιθάκη!

η πιο μακρινή

με το πιο δύσκολο ταξίδι

η πιο αξιοζήλευτη.

Μου είχε πει ένας φίλος για ένα ποιήμα του Σκαρίμπα.

Πάντα το όνειρό του ήταν να ταξιδέψει και να δει από κοντά το Παρίσι!

Μετά απο πολλά χρόνια εργασίας, μάζεψε το απαραίτητο χρηματικό ποσό, μπήκε στο τρένο και ξεκίνησε!

Στον τελευταίο σταθμό, πανικοβλήθηκε, κατέβηκε και μπήκε στο τρένο που κατευθυνόταν προς την αντίθετη πορεία!

Όταν επέστρεψε και τον ρώτησαν οι φίλοι του για ποιο λόγο τελι΄κα δεν εκπλήρωσε το όνειρό του η απάντησή τουτ ήταν ότι δε θα είχε πλεόν κατι να ονειρευτεί και να ελπίζει!

Άρα ευτυχία είναι η ελπίδα, το άπιαστο όνειρό μας!

Κι επειδή αυτά δε μπορεί να μας τα στερήσει κανείς...ευτυχία είναι να είσαι ζωντανός!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.