Jump to content

Γυναίκα και Ιατρική


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 256
  • Created
  • Last Reply

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ,δηλαδη ο σκοπος της γυναικας ειναι να την πηδ@ ενας τυπος και αυτη να γενναει κουνελακια,και ο τυπος μετα να κυνηγαει αντιλοπες με το ακοντιο του,φορωντας φουστανακι απο δερμα,για φερει τροφη στην αγελη??? :huh::lol:

'Και οι επτα ειχαν αρχ..ια' -> ΚΑΡΑ :lol:

Ναι,νταξ,και θα σωσω και θα παυσω και ζωες(ελπιζω ελαχιστες) οπως ολοι οι γιατροι,αλλα εν τελει ολοι πεθαινουμε,ε,το γοργον και γαριν εχει!!! :P (πωπω,μακαβρα!!!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:lol::lol::lol:

απ΄ ό,τι φαίνεται οι σημερινές γυναίκες απέκτησαν @@ και έχασαν το μυαλό τους :lol:

βρε κορίτσια αυτά τα πράματα δεν τα λένε έτσι, φόρα-φάτσα

πρώτα η κουλούρα και μετά η παντόφλα :lol:

αν και οι σημερινοί αντρες είναι ψυλιασμένοι :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά ρε παιδί μου δηλαδή εγώ βγήκα ζαβό που έχω μάνα γιατρό; τόσα παιδιά εδώ μέσα, πες μου μας έχει μείνει κανα κουσούρι; (ξέρω για μένα θα πεις πως ναι...)

Και εφημερίες έκανε και σαν τρελλή δούλευε, και στο σχολέιο μου ερχόταν να δεί καθηγητές, και στα ωδεία μου με έτρεχε, κοντά μου ήταν πάντα όποτε τη χρειαζόμουνα, και δεν ήταν και καμία υπεράνθρωπη. Μια απλή καθημερινή μαμά.

Εσύ απ'ότι βλέπω έχεις το σεξιστικό στερεότυπο, του μητέρα μαμά και σπίτι άντε καμιά δουλίτσα της πλάκας.

Επέτρεψε μου να διαφωνήσω. Θεωρώ τις γυναίκες ισάξιες σε κάθε τομέα με τους άντρες. Και πολλές είναι και καλύτερες από εμάς. Τώρα το φυσικό ένστικτο της μητρότητας κτλ κτλ είναι θέμα επιλογής. Τί θέλει η κάθε γυναίκα από τη ζωή της; Πώς αντιλαμβάνεται τον κόσμο γύρω της; Θέλει να γίνει μητέρα ή όχι; ε αυτό θα κάνει. Το calling της μητρότητας, είναι σχεδόν τι ίδιο ισχυρό με το αντίστοιχο του άντρα για την πατρότητα.

Είναι απλά υποτιμιτική η λογική σου για τις γυναίκες. Βγάζεις έξω ένα φαλλοκρατικό στυλάκι, έ η γυναίκα πρέπει να είναι μάνα να μένει σπιτι. ΟΥΓΚΑ ΜΠΟΥΓΚΑ. Εγώ ο άντρακλας θα φέρνει το φαί σπίτι. Τα πράγματα ευτυχώς δεν είναι ποιά έτσι.

Είναι θέμα ελεύθερης επιλογής, η οποία επηρεάζεται από χιλιάδες παράγοντες. Και είναι χυδαίο να καταδικάζεις ανθρώπους μόνο και μόνο από το πως έχουν διαμορφωθεί οι κοινωνικές σχέσεις εδώ και χιλιάδες χρόνια βάση των "φυσικών" διαχωρισμών αλλά κυρίως λόγω της επικράτησης του άντρα εδώ και χιλιάδες χρόνια...

ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΝΤΡΑΣ!!!ΜΠΡΑΒΟ ΙΝΛΑΙΝΕΡ,ΔΕ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΠΟ ΣΕΝΑ,ΑΝΕΒΗΚΕΣ ΚΑΤΑΚΟΡΥΦΑ ΣΤΗΝ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟ!!! B)

ΟΣΟ Ν'ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΥΠΑΝΑΠΤΥΚΤΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΕΞΙΣΤΙΚΕΣ ΠΙΠΕΣ ΠΕΡΙ ΑΣΥΜΒΙΒΑΣΤΟΥ,ΚΤΛ,ΚΤΛ,ΚΤΛ.Μ@Λ@ΚΙΕΣ,ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!!!!ΘΑ ΠΑΝΤΡΕΥΕΤΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΠ'ΤΗ ΣΟΜΑΛΙΑ Η ΤΟ ΑΦΓΑΝΙΣΤΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ ΖΕΥΓΑΡΙ!!! :lol: ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ!!!!!!! :P:splaaaats:emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εχω πει σε πολλους κυκλους οτι η μεγαλη πλειοψηφια οσων πανε ιατρικη είναι ατομα περιθωριακα,κομπλεξικά.κατα κανονα οι σπασίκλες της ταξης που χαίρονταν να βαζουν απουσίες.ΑΥΤΟ το τελευταίο ισχυει κατεξοχην για τις συμφοιτητριες μας οι οποίες συνηθως νομίζουν οτι κατι είναι φορωντας μια λευκη μπλούζα και καταλήγουν συχνα καπου στα 30 νευροσπαστα αντρογύναια βαρος για τους αντρες τους, τα παιδιά τους και την κοινωνία ισως!!δεν μπορω να δεχτω οτι ενας φυσιολογικός αντρας μπορεί σημερα να παντρευτεί μια γιατρίνα.για ποιον λόγο?για τα νευρα που θα μαζεύει καθημερινά απο την εργασία της?για τον πολυ χρονο που θα διαθετει σε αυτον και τα παιδία?ή για τις...καταπληκτικές επιδόσεις που θα εχει στο σεξ?ξενέρωτες είναι τώρα οι περισσότερές-φαντασου στα 30!!!μαζεψτε λοιπόν τα μυαλά σας και πηγαίντε καμια εργαστηριακή ειδικότητα μπας κα δείτε ασπρη μέρα.ΕΙΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΓΕΛΙΟ ΚΑΤΙ ΜΥΣΤΗΡΙΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ emeleosemeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλα,μ'αυτα και μ'αυτα η τελευταια ερευνα εδειξε πως το 62% των Ελληνιδων εχει υποστει σωματικη βια.Ντροπη για την κοινωνια τετοια ποσοστα,ντροπη για την κοινωνια αντρες που νομιζουν οτι κατι ειναι και χτυπουν τις γυναικες τους.Ανεξαρτητως μορφωσης.Μιλαμε για ποσοστα μια στις δυο γυναικες και παραπανω.Πραγμα καθολου αστειο για οποιον εχει μοριο μυαλου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τοτε γιατι αν ρωτήσεις τις γιαγιαδες στα χωρια που υποτιθεται οτι αυτες κυριως ετρωγαν το ξύλο σου λένε οτι οι κοπελιτσες εχουν εκτραχυνθει και πρεπει να μαζευτούν στα σπιτια και τους αντρες τους?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εχω πει σε πολλους κυκλους οτι η μεγαλη πλειοψηφια οσων πανε ιατρικη είναι ατομα περιθωριακα,κομπλεξικά.κατα κανονα οι σπασίκλες της ταξης που χαίρονταν να βαζουν απουσίες.ΑΥΤΟ το τελευταίο ισχυει κατεξοχην για τις συμφοιτητριες μας οι οποίες συνηθως νομίζουν οτι κατι είναι φορωντας μια λευκη μπλούζα και καταλήγουν συχνα καπου στα 30 νευροσπαστα αντρογύναια βαρος για τους αντρες τους, τα παιδιά τους και την κοινωνία ισως!!δεν μπορω να δεχτω οτι ενας φυσιολογικός αντρας μπορεί σημερα να παντρευτεί μια γιατρίνα.για ποιον λόγο?για τα νευρα που θα μαζεύει καθημερινά απο την εργασία της?για τον πολυ χρονο που θα διαθετει σε αυτον και τα παιδία?ή για τις...καταπληκτικές επιδόσεις που θα εχει στο σεξ?ξενέρωτες είναι τώρα οι περισσότερές-φαντασου στα 30!!!μαζεψτε λοιπόν τα μυαλά σας και πηγαίντε καμια εργαστηριακή ειδικότητα μπας κα δείτε ασπρη μέρα.ΕΙΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΓΕΛΙΟ ΚΑΤΙ ΜΥΣΤΗΡΙΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ

Καλα,και ποια γιατρινα σου ειπε οτι θα ηθελε να παντρευτει ΕΣΕΝΑ??? :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλα,μ'αυτα και μ'αυτα η τελευταια ερευνα εδειξε πως το 62% των Ελληνιδων εχει υποστει σωματικη βια.Ντροπη για την κοινωνια τετοια ποσοστα,ντροπη για την κοινωνια αντρες που νομιζουν οτι κατι ειναι και χτυπουν τις γυναικες τους.Ανεξαρτητως μορφωσης.Μιλαμε για ποσοστα μια στις δυο γυναικες και παραπανω.Πραγμα καθολου αστειο για οποιον εχει μοριο μυαλου.

βρε να βλεπες ποσοστα αντρων που έχουν υποστει σωματικη ΚΑΙ (κυριως) ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ βια... αλλα....

ποιος τ' ομολογαει;;;... ποιος τ' ομολογαει...;;; :lol::lol::lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοιτα,αν ακους τη γιαγια σου,χεστηκα τι θα κανεις στη γυναικα σου,αν τη βιαζεις,τη γ@μας και τη σπας στο ξυλο καθε μερα.Αν ειναι τοσο ηλιθια να καθεται καλα να παθει.Η γιαγια σου ειναι μαζοχα.Χρειαζεται ψυχαναλυση

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλα,και ποια γιατρινα σου ειπε οτι θα ηθελε να παντρευτει ΕΣΕΝΑ??? :splaaaats:

Πολλες..να είσαι σιγουρη για αυτό!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

βρε να βλεπες ποσοστα αντρων που έχουν υποστει σωματικη ΚΑΙ (κυριως) ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ βια... αλλα....

ποιος τ' ομολογαει;;;... ποιος τ' ομολογαει...;;; :lol:  :lol:  :lol:

και πηγαν και προς Δρομοκαιτειο μερια μη σου πω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αδερφια ατιμη φαρα οι γυναικες!!!!!!!!!!Ατιμη !!!!!!! Σε στελνουν αδιαβαστο με ασπρο πουκαμισακι δεμενο πισθαγκωνα εαν παρουν μυρουδια οτι εισαι καψουρακος!!!!!!! Πρεπει ολοι να διαβασουμε την βιβλο του Χοντζα!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοιτα,αν ακους τη γιαγια σου,χεστηκα τι θα κανεις στη γυναικα σου,αν τη βιαζεις,τη γ@μας και τη σπας στο ξυλο καθε μερα.Αν ειναι τοσο ηλιθια να καθεται καλα να παθει.Η γιαγια σου ειναι μαζοχα.Χρειαζεται ψυχαναλυση

μα δεν το λεει μονο η γιαγια μου, μα πολλες!!!!μαλλον φαινεται εισαι απο Αθηνα.Οσο για ξυλο κτλ μακρια απο μενα αλλα καποια πραγματα πρεπει να μπουν στη θεση τους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ε,αμα δεν μπορεις να επικοινωνησεις με μια γυναικα και να θεσεις καποια ορια,να κανεις καποιες υποχωρησεις,να αποκτησεις καποια δικαιωματα,δηλαδη να δημιουργησεις μια σχεση,δε σου φταιει η γυναικα... :rolleyes:

Μονο εσυ και αλλοι 2-3(ελεος ;) ) βλεπω να διαμαρτυρεστε...Ο υπολοιπος αντρικος κοσμος,μαλλον ξερει να μιλαει.. :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΓΡΑΨΕΣ!!!!!!!!!!!

ΖΩΓΡΑΦΙΣΕΣ!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εισαι πολυ αστειος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι απίστευτο το πόσα κλισέ καταφέρατε να αραδιάσετε, feticus, 23 και vlachos σε ένα τόπικ. Από τη μια έχουμε τη "γυναίκα που προσπαθεί να γίνει άντρας και να επιτύχει επαγγελματικά, αλλά δε θα τα καταφέρει γιατί δεν έχει τα προσόντα, κι αν τα αποκτήσει θα γίνει νευρωτική μαλάκω και θα αποτύχει σε όλα τα άλλα" και από την άλλη "την κλασσική Ελληνίδα μάνα που πρέπει να ταϊζει και να ξεσκατίζει τους πάντες μέχρι να πεθάνει". Θα περίμενε κανείς ότι κάποιος που μελετά τόσο επισταμένα τον άνθρωπο, θα ήταν σε θέση να γνωρίζει ότι είναι αδύνατο να καλουπώνουμε τόσο αβασάνιστα (και κακόγουστα) την ανθρώπινη φύση. Πόσο μάλλον κάποιος με πτυχίο ιατρικής και έχει -υποτίθεται- μια "α" καλλιέργεια και μόρφωση να ξεστομίζει ατακες όπως "κάποια πράγματα πρέπει να μπουν στη θέση τους" και "οι κοπελίτσες να μαζευτούν" ή να πιστεύει πως τίθεται κακοποίηση έγγαμου άντρα επειδή η γυναίκα του δεν τον αφήνει να δει ποδόσφαιρο ή δεν του κάθεται συχνά. Λες κι έχει ακούσει ποτέ κανείς βιασμό ή ξυλοδαρμό άντρα (και δεν εννοοώ τυχόν δημοσιεύματα του FHM)...

Σκοπός του ανθρώπου δεν είναι μόνο να πολλαπλασιάζεται. Σκοπός του ανθρώπου είναι να γίνει ευτυχισμένος και να προσφέρει στον εαυτό του και τους άλλους, να είναι χρήσιμος, να δημιουργεί. Δεν μπορείς εσύ να ρχεσαι και να λες, ότι η άλλη είναι υποχρεωμένη να διαιωνίσει το είδος σου και άρα πρέπει να θέσει τις δικές τις επιθυμίες σε δεύτερη μοίρα. Είναι απλώς απάνθρωπο.... :antegeia:

Υ.Γ. Και όσον αφορά τις πίπες τύπου "μάνα είναι πιο απαραίτητη και ο πατέρας όχι" και "τράβα να μαγειρέψεις" μάθε ότι είναι θέμα ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑΣ και (ΑΥΤΟ)ΣΕΒΑΣΜΟΥ να μην περιμένεις από οποιονδήποτε, είτε μάνα, είτε γυναίκα, να σε υπηρετεί, όταν μπορείς κάλλιστα να ελαφρύνεις τη δουλειά, αν όχι να αναλάβεις τη μισή. Ναι, εγώ μαθαίνω να σιδερώνω, και ξερω να βάζω πλυντήριο και να μαγειρεύω τα βασικά. Κάποια στιγμή θα χρειαστεί να ζήσω μόνος και τότε δε θα καταδεχτώ΄ούτε να μου στέλνουν "ταπεράκια", ούτε να βρω γκόμενα για να μου κάνει τη δουλάρα. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν έχω αρχίδια :withstupid:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Υπεροχο.Δεν υπαρχουν συνταγες ευτυχιας ή επιτυχιας.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εισαι πολυ αστειος.

Ελπίζω να μήν είναι προσβλητική ειρωνία γιτί εγω δεν ειρωνεύτικα κανέναν..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε αδερφια γιατι δεν κανετε ενα topic να βγαλουμε εκει ολοι τα απωθημενα μας με το αντιθετο φυλο(οι μεν για τους δε και οι δε για τις μεν)???? Θα ακουστουν υπεροχες ιστοριες!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.