Jump to content

[προκηρύξεις αγροτικών] Μαρτιος- Οκτωβριος 2005


atsipo

Recommended Posts

Pavlos, συγγνώμη αλλά ο ΣΑΙΕΠ και οι λοιποί ενδιαφερόμενοι μαζευόμαστε στο Υπουργείο σχεδόν κάθε εβδομάδα. Εσείς πώς και δεν το έχετε πάρει χαμπάρι; emno

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Last Reply

Ρε παιδιά με αντιμετωπίζετε λες και είμαι ο super αντιδικατσάς!Αυτά που λέω δεν έιναι κοινή λογική?

Η βλακεία ήταν που τους αφήσαμε και έβγαλαν αυτή την απόφαση οι νομικάριοι που ιδέα από ιατρική δεν έχουν.Τότε κοιμόμασταν.

Οι δικηγόροι τα κενά του νόμου προσπαθούν να βρούν πατώντας στην ολιγωρία του κράτους emcensored -απατεωνιά....

Και να μαζευτούμε και πορεία να κάνουμε σε αυτή τη χώρα πρέπει όλοι να γίνουν κουστοί στραβοί γιατροί.

ότι και να λέμε εμείς...

Φίλε προφέσσορα σκέψου το πολύ πάντως να έρθεις εδώ να ασκήσεις ιατρική.όλα αυτά που τα βλέπεις στην ψιλοπλάκα τώρα,όταν έρθεις και δείς τι κυκλοφορεί θα φρικάρεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φίλε προφέσσορα σκέψου το πολύ πάντως να έρθεις εδώ να ασκήσεις ιατρική.όλα αυτά που τα βλέπεις στην ψιλοπλάκα τώρα,όταν έρθεις και δείς τι κυκλοφορεί θα φρικάρεις.

Χεχ, να είσαι σίγουρος πως μ'όλα αυτά που συμβαίνουν καθημερινά μειώνονται οι πιθανότητες να έρθω στο άμεσο μέλλον. Όταν πρωτοήρθα στο forum έλεγα πως θα έκανα το αγροτικό και το γενικό τμήμα της ειδίκευσης, μετά τα πρώτα σοκ περί αναμονών είπα μόνο για αγροτικό και τώρα... :o

Έστω κι αν θα έχω 3 μόνο μήνες προϋπηρεσίας (αλλά κι ένα καλό χαρτί/βαθμό, thanx 2 memento που μου το υπενθυμίζει) θα συνεχίσω την ειδικότητα έξω χωρίς να περάσω απ'την Ελλάδα καθόλου. Θα έρθω μετά, αφότου τελειώσουν τα νταβατζιλίκια των δικηγόρων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποτέ δε θα έμπαινα σε κόντρα κύριε καθηγητά,με φοιτητή ενός πανεπιστημίου που του επιτρέπει να είναι 6 ώρες στο δίκτυο....αναλογίζομαι τη δυσκολία του και το σταματώ εδώ!!!!

Σου εύχομαι ειλικρίνα ό,τι καλύτερο.

Απλά μην γυρνάμε στην πλάκα την αγωνία παιδιών που είχαν την ''τύχη''να περάσουν στα ελληνικά ''χαμηλού επιπέδου'' πανεπιστήμια.......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είμαι «επί πτυχίω». Έχω αρκετές ώρες ελεύθερες σε σχέση με παλιότερα.

Για δυσκολία μη μιλάς καλύτερα. Εκτός κι αν έχεις εφεύρει σκονάκι για τα προφορικά! :D

BTW, εγώ δεν είπα ότι τα ελληνικά πανεπιστήμια είναι χαμηλού επιπέδου. Τα πάντα είναι σε σχέση με τί τα συγκρίνεις. Αν σ'ενδιέφερε η «αγωνία των παιδιών» δεν θα έγραφες τέτοιες χαζομάρες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1)Με το καλό και πτυχιούχος βρε......

2)χαζομάρες λίγοι μπορούν και γράφουν ΣΥΝΕΧΩΣ....

3)ξέρεις προφορικά έχουμε και στα ελληνικά πανεπιστήμια

4) και ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ τώρα κύριε καθηγητά γιατί άρχισε ο θέμος

ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΛΟ ΠΤΥΧΙΟ................

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1)Με το καλό και πτυχιούχος βρε......

Thank you, σύντομα. :)

2)χαζομάρες λίγοι μπορούν και γράφουν ΣΥΝΕΧΩΣ....

Λίγοι είναι σαν κι εσένα, όντως. :)

3)ξέρεις προφορικά έχουμε και στα ελληνικά πανεπιστήμια

Σε κάποια, λίγα, ναι. Ιταλία είναι όλα απ'το νόμο και προφορικά. :)

4) και ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ τώρα κύριε καθηγητά γιατί άρχισε ο θέμος

Φαντάζομαι θα δείχνει κι εσένα. :)

ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΛΟ ΠΤΥΧΙΟ................

Να'σαι καλά για τις ευχές σου. Για ακόμα μια φορά. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΛΑ....ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΑΣΤΕΙΕΥΕΣΤΕ....ΧΑΙΡΩ ΠΟΛΥ :angry::angry: Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΠΑΕΙ ΚΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ!!ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΚΙ ΟΧΙ 2-3 ΝΟΜΑΤΑΙΟΙ :angry::angry: ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΗΜΕΡΑ :angry: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΝΩΘΡΟΤΗΤΑ! ΑΜΑ ΠΑΕΙ ΜΕΧΡΙ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ Η ΥΠΟΘΕΣΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!!!ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΩ! ΑΝ ΔΕΝ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΘΟΥΜΕ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΧΑΡΗ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΑΚΡΗ :angry:

ΩΡΑ ΚΑΙ ΗΜΕΡΑ!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κύριε καθηγητα με βάλατε στη θέση μου.....

Για το μποικοταζ που είπε κάποιος είναι μια σωστή ιδέα αλλά δυστυχώς ΣΙΓΟΥΡΑ θα υπάρξουν κάποιοι που θα το σπάσουν.Υπάρχουν ορισμένοι που περιμένουν απο το φεβρουάριο,και έχουν περάσει όλο το μαρτύριο της αναμονής,αλλά υπάρχουν και παιδιά που μόλις ορκιστήκανε ή που αυτές τις μέρες απολύονται απο το στράτο και δεν έχουν νιώσει το πρόβλημα......Πάντως θα ήταν μια πόλυ καλή ιδέα.

Αν όμως ισχύουν αυτά που λένε οι απέναντι πιστεύω οτι η ταλαιπωρία μας τελειώνει όπου να ναι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ένα πουλάκι από το υπουργείο μου είπε, ότι αν όχι την παρασκευή σίγουρα την ερχόμενη εβδομάδα θα βγουν τα αποτελέσματα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Tsili και εγώ αυτό άκουσα και μακάρι να είναι αλήθεια.Τα μόρια οι απέναντι λένε οτι τα παίρνουν αναδρομικά.......δεν έχω ιδέα αν είναι αλήθεια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

με τα μορια τι εγινε?? τα πηρανε τα αναδρομικα??

http://www.dikatsa.info/forum/showthread.php?t=1508

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

με τα μορια τι εγινε?? τα πηρανε τα αναδρομικα??

Κατά πάσα πιθανότητα τα παίρνουν... Αφού το υπουργείο αλά Πόντιος Πιλάτος πέταξε εντέχνως το μπαλάκι στο ΔΙΚΑΤΣΑ! Αυτό συμπεριέλαβε όλους τους συναδέλφους μέσω ΣτΕ, ανεξαρτήτως προσφυγής, στην ίδια μοίρα! Ουσιαστικά λοιπόν το ΥΥΚΑ πέτυχε αυτό που ζητούσε... Να καλύψει τα νώτα του...

Δεν άλλαξε τίποτα... Απλά εισπράξαμε τσάμπα αναμονή, κάτι σαν προπόνηση σκληραγώγησης στη χαώδη κατάσταση της υγείας!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάντως έχω μία απορία, που σίγουρα ενδιαφέρει όλους, ΣτΕ ή μη ΣτΕ, τα δύο μηνιάτικα που έχουμε χάσει και θα είχαμε πάρει εάν δουλεύαμε κανονικά όλο αυτό τον καιρό, εάν δεν είχε στείλει το "υπόμνημα" ο ΣΑΙΕΠ στο ΥΥΚΑ, από που θα τα πάρουμε?Γιατί τελικώς, μάλλον φαίνεται ότι η όλη ιστορία έγινε για το τίποτα.Και λέω μάλλον, μέχρι την τελική ανακοίνωση.Πάντως όπως έχω πει και παλιότερα, εμένα τα μόρια δεν με ενδιαφέρουν για το αγροτικό μου, οπότε "έφαγα" αυτή την καθυστέρηση αδίκως και κάποιος πρέπει να μου την πληρώσει!Σίγουρα το ίδιο θα σκέφτονται και όσα άτομα είναι χωρίς το ΣτΕ, αλλά και του ΣτΕ, εφόσον τελικά αποδειχθεί αυτό το νέο αληθινό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ουσιαστικά λοιπόν το ΥΥΚΑ πέτυχε αυτό που ζητούσε... Να καλύψει τα νώτα του...

Μια απο τα ιδια κι ο τωρινος υπουργος. Ταχυδακτυλουργιες για το συμφερον της καρεκλας και στα δυσκολα μαλλον θα αλλαξει βαρκα.

Παντως κι ο ΣΑΙΕΠ δεν πρεπει να αρκειται στα νομικα επιχειρηματα οσο σωστα κι αν ειναι. Χρειαζεται κατι δυναμικοτερο (δε ξερω τι)

(για τις εξετασεις για ειδικοτητα αν δεν βολευτει πρωτα το Ναταshακι δε βλεπω φως)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οπότε "έφαγα" αυτή την καθυστέρηση αδίκως και κάποιος πρέπει να μου την πληρώσει!

τα λεφτα, τα λεφτα, μωρε, τα 'κατομυρια :lol::lol:

ειπαμε: Balkanian rules :bloodomen:

κανε ξανα προσφυγη στο ΣΤΕ:lol::lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εξετασεις για ειδικοτητα αν δεν βολευτει πρωτα το Ναταshακι δε βλεπω φως

To Ναταshακι με ή χωρίς εξετάσεις έχει μια θέση στον ήλιο... της υγείας!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τα λεφτα, τα λεφτα, μωρε, τα 'κατομυρια :lol:  :lol:

ειπαμε: Balkanian rules :bloodomen:

κανε ξανα προσφυγη στο ΣΤΕ:lol:  :lol:

Να δω πόσο θα γελάς εάν γίνουν προσφυγές κατά του ΣΑΙΕΠ και των μελών του, ζητώντας χρηματικές αποζημειώσεις για την καθυστέρηση που υπάρχει αυτή την στιγμή, αφού αιτία είναι το "υπόμνημα" που έστειλε ο ΣΑΙΕΠ. ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.