Jump to content

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Συνδεσμος Φιλάθλων Πειραιώς


Spider

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 744
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ΣΤΗ ΜΠΑΛΑ Ο-2 ΚΑΙ ΚΑΒΑΛΑ

ΣΤΟ ΒΟΛΕΥ 0-3 ΚΑΙ ΚΑΒΑΛΑ

ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ 84-77...ΤΟ ΕΜΑΘΕ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 77

ΘΡΥΛΕ ΓΕΡΑ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΞΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΕΙΡΑΙΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ποδόσφαιρο:

λαγουδαϊκός-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-2

βόλευ

λαγουδαϊκός-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-3

μπάσκετ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-λαγουδαϊκός 84-77

Το πρώτο βραβείο εξυπηρέτησης πελατών, απονέμεται για άλλη μια χρονιά στον Ολυμπιακό...

Άλλες ειδήσεις:

Πάλι χρυσό οι φίλαθλοι του λαγουδαϊκού..

Στο σπριντ πριν από δύο εβδομάδες στην Ηλιούπολη..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πάλι πελάτες γίνατε!!!

χαχαχα

πάλι πελάτες γίνατε!!!

χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι σημαίνει πάλι; Είναι οι μόνιμοι, οι καλύτεροι πελάτες μας. Γι'αυτό και πάντα φροντίζουμε για άμεση εξυπηρέτηση. Δεν είδες στο ποδόσφαιρο; Δε βλέπανε την ώρα για το φυστίκι και μας ήρθαν την 1η αγωνιστική.. Πως να μην τους έχουμε στα ωπα-ωπα;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Δε μπορώ να το δώ...

Θα το βάλουν απο όσω ξέρω στο φιλμνετ στις 12 το βράδυ κ γω δεν θα έχω γυρισει απ το γήπεδο ακόμη..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλή χρονιά στη Θρυλάρα μας!

Εύχομαι να σκίσει σε όλα τα αθλήματα!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με τα καλύτερα λόγια μιλούν για τον Μάρκο Νε άνθρωποι που γνωρίζουν πολύ καλά τις δυνατότητές του. Παράλληλα ο Έντι Ντε Μπόλε, βοηθός προπονητή της Μπέβερεν, ποκάλυψε πως ο Ολυμπιακός ενδιαφέρεται και για έναν ακόμη παίκτη της βελγικής ομάδας από την Ακτή Ελεφαντοστού, τον Τζούνιορ.

Τροντ Σόλιντ (προπονητής του Ολυμπιακού στη Sportday): «Το καλοκαίρι μένει ελεύθερος από τη Μπέβερεν και ήταν ευκαιρία για μας. Μια ευκαιρία που δεν έπρεπε να χαθεί. Ήταν συμπαίκτης του Τουρέ στη Μπέβερεν και ο ένας ξέρει πολύ καλά το παιχνίδι του άλλου. Πρόκειται για ποδοσφαιριστή που έχει πολύ καλή τεχνική και είναι πολύ καλό που τον αποκτήσαμε σε νεαρή ηλικία, καθώς θα μπορέσουμε να βελτιώσουμε κάποια πράγματα στο παιχνίδι του. Είναι πολύ καλός παίκτης. Αγωνίζεται στη μεσαία γραμμή, είναι δυνατός με τη μπάλα στα πόδια και παράλληλα αρκετά γρήγορος. Μπορεί να παίξει σε πολλές θέσεις στη μεσαία γραμμή, αφού χρησιμοποιεί και τα δύο πόδια».

Έντι Ντε Μπόλε (βοηθός προπονητή της Μπέβερεν στη Sportday): «Δεν είμαι μάντης για να προβλέπω το μέλλον, σας διαβεβαιώ όμως ότι ο Ολυμπιακός είναι πολύ τυχερός που απέκτησε αυτόν τον ποδοσφαιριστή. Η μεταγραφή αυτή ήταν αναμενόμενη, αφού υπήρχε ενδιαφέρον και από άλλους συλλόγους, ενώ είχε δοκιμαστεί από την Άρσεναλ. Συνεπώς ξέραμε ότι αργά ή γρήγορα θα τον χάναμε. Είναι πολυσύνθετος μέσος με εξαιρετική τεχνική. Παίζει συνήθως στον άξονα και είναι ικανότατος στη δημιουργία φάσεων. Έχει πολλά περιθώρια βελτίωσης. Παίζοντας σε μια καλύτερη ομάδα, αλλά και σε μια διοργάνωση όπως το Champions League, θα ωφεληθεί αφάνταστα. Τόσα χρόνιθα που τον ζούμε από κοντά δεν δημιούργησε ποτέ πρόβλημα. Είναι ήρεμος Τύπος και θα χαρεί που θα ξαναβρεί τον Γιάγια Τουρέ. Δεν νομίζω πως θα αντιμετωπίσει πρόβλημα προσαρμογής. Είναι αλήθεια ότι ταλαιπωρήθηκε με τους προσαγωγούς του, τώρα όμως είναι εντάξει».

*Ο Έντι Ντε Πολέ αποκάλυψε πως ο Ολυμπιακός ενδιαφέρεται και για έναν ακόμη παίκτη της Μπέβερεν από την Ακτή Ελεφαντοστού, τον Τζούνιορ. «Υπάρχει ενδιαφέρον και για τον Τζούνιορ. Το πραγματικό του ονοματεπώνυμο είναι Αμπντουλαγέ Τζιρέ. Είναι βασικός μας αμυντικό χαφ και είναι 24 ετών. Ξέρουμε ότι ο Ολυμπιακός τον έχει παρακολουθήσει κιαι αν υπάρξει ικανοποιητική προσφορά, παραχωρείται. Είναι τρομερός στα ανασταλτικά του καθήκοντα. Βραχύσωμος (1,69μ.), γρήγορος, αυτό που λέμε ‘μηχανάκι’. Είναι κι αυτός μέλος της Ακτής Ελεφαντοστού, όπως ο Μάρκο και ο Γιάγια».

Καλέντ Καραμά (προπονητής του Εθνικού Αστέρα και πρώην μέλος του τεχνικού τιμ της Σαρλερουά στον «Πρωταθλητή»): «Είναι φανταστικός ποδοσφαιριστής και είχα την ευκαιρία να το διαπιστώσω τόσο ως θεατής όσο και ως αντίπαλός του. Μπορεί να παίξει σε πολλές θέσεις, όπως και ο Τουρέ, αλλά είναι πιο γρήγορος και ίσως πιο επιθετικός. Κι αυτός έχει εξαιρετική τεχνική, πολύ δυνατό πόδι, αλλά και καλή κεφαλιά. Μπορεί να κάνει τα πάντα με τη μπάλα. Ο Νε είναι ο νέος Βερόν».

sport- fm

Παίκτης του Ολυμπιακού θα είναι για τα επόμενα 2,5 χρόνια ο Ιεροκλής Στολτίδης. Ο 31χρονος μέσος πέρασε από τα γραφεία της ΠΑΕ το μεσημέρι της Πέμπτης και υπέγραψε το νέο του συμβόλαιο, αφού η μικρή διαφορά στο οικονομικό (ο Ολυμοιακός προσέφερε 400 χιλ. ευρώ ετησίως και ο παίκτης ζητούσε 500 χιλ.) δεν στάθηκε αρκετή για να σταματήσει την πετυχημένη τους συνεργασία.

Λίγα λεπτά μετά τις υπογραφές, η ΠΑΕ Ολυμπιακός ανακοίνωσε την ανανέωση του συμβολαίου του «Ιέρο». «Συνάντηση είχαν σήμερα στα γραφεία της πλατείας Αλεξάνδρας ο Αντιπρόεδρος της ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ κ. Γιώργος Λούβαρης και ο Ιεροκλής Στολτίδης. Ο ποδοσφαιριστής υπέγραψε νέο συμβόλαιο συνεργασίας διάρκειας 2,5 χρόνων», αναφέρεται σχετικά.

Μετά το αίσιο τέλος στην υπόθεση Στολτίδη, αλλά και αυτό στις αντίστοιχες υποθέσεις των Πάντου, Μάριτς και Χοφνανισιάν, σειρά θα πάρει ο Παντελής Καφές. Ο έμπειρος μέσος θα κληθεί από την ΠΑΕ για συζητήσεις την επόμενη εβδομάδα ή μετά το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό.

Η καριέρα του Στολτίδη στον Ολυμπιακό

2003/04: 25 συμμετοχές, 5 γκολ

2004/05: 26 συμμετοχές, 2 γκολ

2005/06: 12 συμμετοχές, 3 γκολ

sport-fm

Τροποποιήθηκε από kostask19
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια,μηπως θα μπορουσε καποιος να μου πει που θα βρουμε,εκτος απο τα dvd με τα πρωταθληματα του Θρυλου,και τα αντιστοιχα με τις ευρωπαικες πορειες του Ολυμπιακου emplease ?Δε τα βρισκω πουθενα emcrybaby ...Ειναι τοσα πολλα,οσα τα dvd των πρωταθληματων?Φτανει μιση βιβλιοθηκη που εχω αφησει αδεια στο δωματιο μου για να χωρεσουν ολα :o ?Εχουν μεσα και τα ματς με Μολντε,Χερενφειν,Μακαμπι και ολες τις σπουδαιες εκτος εδρας νικες :D ?Και αλλη μια απορια:Που θα βρουμε το περιφημο βιβλιο του Σολιντ,οπου διδασκει τη ζωνη emeksypnakias ?Με ενδιαφερει για να τη μελετησω κυριως στο εντος εδρας με τη Λυων...Thanks guys emthanx !!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup καλά,ε η Πανάχα το πήρε άνετα το Χηναράκι στο (πρώην) Χαριλάου..

Πλακίτσα κάναμε στη Σαλόνικα :D:lol:B):rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε συ...Βαζελος ειμαι :D !!!

Αρειαναρα ειμαι αποκλειστικα στο μπασκετ,απο την εποχη του Γκαλη :rolleyes: ...

By the way,καλως να μας ερθετε την Κυριακη στο Αλεξανδρειο!!Σας την ετοιμαζουμε χοντρη και μεγαλη :lol::lol::lol: !!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια,μηπως θα μπορουσε καποιος να μου πει που θα βρουμε,εκτος απο τα dvd με τα πρωταθληματα του Θρυλου,και τα αντιστοιχα με τις ευρωπαικες πορειες του Ολυμπιακου emplease ?Δε τα βρισκω πουθενα emcrybaby ...Ειναι τοσα πολλα,οσα τα dvd των πρωταθληματων?Φτανει μιση βιβλιοθηκη που εχω αφησει αδεια στο δωματιο μου για να χωρεσουν ολα :o ?Εχουν μεσα και τα ματς με Μολντε,Χερενφειν,Μακαμπι και ολες τις σπουδαιες εκτος εδρας νικες :D ?Και αλλη μια απορια:Που θα βρουμε το περιφημο βιβλιο του Σολιντ,οπου διδασκει τη ζωνη emeksypnakias ?Με ενδιαφερει για να τη μελετησω κυριως στο εντος εδρας με τη Λυων...Thanks guys emthanx !!!

Εχω δυστυχώς σε κασσέτα το 1-4 της λεωφόρου..

το 0-2 με Γεωργάτο Καραπιάλη

το 0-2 με Γιαννακόπουλο- Μαιρογενίδη

το 0-2 στον τελικό του κυπέλλου με Μαυρογενίδη Οφορίκουε

το 2-4 με τον Καραπιάλη σε ρυθμούς τραμ τραμ

το 3-0 της ριζούπολης

το 1-0 με Ριβάλντο

ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΤΑ ΕΧΩ ΕΝΝΟΩ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΣΟΥ ΤΑ ΣΤΕΛΝΩ ΟΠΟΤΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια,μηπως θα μπορουσε καποιος να μου πει που θα βρουμε,εκτος απο τα dvd με τα πρωταθληματα του Θρυλου,και τα αντιστοιχα με τις ευρωπαικες πορειες του Ολυμπιακου emplease ?Δε τα βρισκω πουθενα emcrybaby ...Ειναι τοσα πολλα,οσα τα dvd των πρωταθληματων?Φτανει μιση βιβλιοθηκη που εχω αφησει αδεια στο δωματιο μου για να χωρεσουν ολα :o ?Εχουν μεσα και τα ματς με Μολντε,Χερενφειν,Μακαμπι και ολες τις σπουδαιες εκτος εδρας νικες :D ?Και αλλη μια απορια:Που θα βρουμε το περιφημο βιβλιο του Σολιντ,οπου διδασκει τη ζωνη emeksypnakias ?Με ενδιαφερει για να τη μελετησω κυριως στο εντος εδρας με τη Λυων...Thanks guys emthanx !!!

Εχω δυστυχώς σε κασσέτα το 1-4 της λεωφόρου..

το 0-2 με Γεωργάτο Καραπιάλη

το 0-2 με Γιαννακόπουλο- Μαιρογενίδη

το 0-2 στον τελικό του κυπέλλου με Μαυρογενίδη Οφορίκουε

το 2-4 με τον Καραπιάλη σε ρυθμούς τραμ τραμ

το 3-0 της ριζούπολης

το 1-0 με Ριβάλντο

ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΤΑ ΕΧΩ ΕΝΝΟΩ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΣΟΥ ΤΑ ΣΤΕΛΝΩ ΟΠΟΤΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

O βάζελος ζήτησε εξηγήσεις από τον Παπ, που πήγε στη μπουζούκια με Νικοπολίδη. Έχω γνωστό που μου έδωσε την απολογία του.. Την έστειλε σε CD, με μουσική υπόκρουση Μητσάκη... Θα αναφέρω απλώς το απόσπασμα του τι είπε στο Νικοπολίδη για να τον ψήσει να βγούνε...

«Θέλω στα μπουζούκια απόψε να με πας, γιατί ποτέ δεν πάμε στο τέλος της χρονιάς».

Δίκιο έχει το παιδί. Όλο μπουζούκια τους τάζουν και κάθε Μάη μόνο οι γαύροι πάνε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε συ...Βαζελος ειμαι :D !!!

Αρειαναρα ειμαι αποκλειστικα στο μπασκετ,απο την εποχη του Γκαλη :rolleyes: ...

By the way,καλως να μας ερθετε την Κυριακη στο Αλεξανδρειο!!Σας την ετοιμαζουμε χοντρη και μεγαλη :lol::lol::lol: !!!

να το κοιτάξεις αυτό πάντως...Πως ειναι δυνατόν να υποστηρίζεις δυο διαφορετικές ομάδες??? :splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats:

τεσπά.

Εδώ πέρυσι περάσαμε από το Αλεξάνδρειο δεν θα περάσουμε φέτος??? B)

Τροποποιήθηκε από Spider
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Γιατι ρε Spider,εσυ τοτε που ο Αρης ελαμπε ησουν Ολυμπιακος <_< ?Απλα,οταν αρχισε να παρακμαζει,μαζευτηκατε ολοι στα μαγαζακια του Κοκκαλη και του Γιαννακοπουλου...Και βεβαια καμια σχεση οι αντιπαλοι τοτε στο ευρωπαικο...Εμεις παιζαμε με αντιπαλους τη Γιουγκοπλαστικα του Πετροβιτς,οχι τη Μπανταλονα του Κορν Τομπσον(τον θυμασαι η να στον θυμισω? emdevil2 )...Και την κουπα θα τη σηκωναμε μια τουλαχιστον φορα,αν δεν ειχαμε τον καραγκιοζη τον Ιωαννιδη,που ειχε τη Χριστοπαναγια για καλημερα και εκνευριζε τους παντες :splats: ...Οχι τιποτα αλλο,γιατι υπαρχουν μερικοι μερικοι σαν τον ΠΑΟ,που μετα απο 3 ευρωπαικα βαλανε 3 αστερια στη φανελα,ενω εμεις βαλαμε το δευτερο το 2003,μετα το Σαπορτα που πηραμε συμπληρωνοντας 2 ΔΕΚΑΔΕΣ τιτλων...Και μονο το γεγονος οτι πηραμε 3 ευρωπαικα κυπελλα στα πετρινα χρονια αρκει...

Οσο για την περσινη σας νικη,δυστυχως δε σας εμποδισε να ερθετε 8οι και μεις 3οι :lol: !!!Επι τη ευκαιρια,να κοιταχτει και ο φιλος σου στην Πατρα,που ειναι γαβρος στη μπαλα,αλλα Αρειαναρα στο μπασκετ,οπως παραπονεθηκες σε αλλο τοπικ...Αλλα δε χρειαζεται,ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΡΕΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΡΕΙΑΝΟΙ!!!

ΕΛΑ ΔΥΝΑΤΑ ΑΡΕΙΑΝΑΡΑ ΜΟΥ ΓΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΗΣ ΕΥΡΩΛΙΓΚΑΣ!!!

ΥΓ.Νikos,σε ολα αυτα τα ματς που λες υπαρχει και ο διαιτητης η κοπηκε στο μονταζ?Γιατι βλεπεις για μιση αγωνιστικη περιοδο ο ΠΑΟ εβγαλε ολοκληρο DVD για τα χειρουργεια των διατητων...Για ολα τα υπολοιπα χρονια δυστυχως δεν εχει ανακαλυφθει ακομη το αποθηκευτικο μεσο που θα τα χωρεσει ολα...Δεν πειραζει...Συνεχιστε ετσι...Με μ.ο. ηλικιας 35 χρονια,το επιθετικο διδυμο της εθνικης Κυπρου και το αμυντικο διδυμο με τις τοοοοσες διεθνεις συμμετοχες...Ολο και καποια ερασιτεχνικη ομαδα σε ομιλο του C.L. θα βρειτε να σας κανει πλακα!CU!

Τροποποιήθηκε από arianos
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό το dvd είναι απίστευτα εμπνευσμένο. Το είχε κάνει κάποτε και ο γαύρος με vhs. Άλλες εποχές τότε..

Τι ακριβώς θα αποδεικνύει;; Το ότι σέρνεστε και τρώτε φάπες ακόμα και από τον Εργοτέλη (3 σουτ κάνατε σε κείνο το παιχνίδι, ΤΡΙΑ) φταίει η διαιτησία ;;; Τα βαζελάκια γιουχάρανε τους ευρωπαίους... παιχταράδες στο ματς με τον Ηρακλή επειδή σας χαντάκωσε η διατησία;; Ακόμα και να στήσει μια ομάδα ένα ματς, όλο και κάποιο ανάποδο σφύριγμα θα πάρει.. Τι σημαίνει δηλαδή αυτό;;

Χαίρομαι πάντως με τη νοοτροπία σας. Στο τέλος της χρονιάς πάλι για διαιτησία θα κλαίγεστε και πάλι δε θα φτιάξετε ομάδα..

Στο dvd είναι και οι φάσεις από τα παιχνίδια με μας πρόπερσι με διαιτητή τον... αδέκαστο Δούρο;; Ή μήπως οι διαιτησίες του Βασσάρα (θυμάσαι το περσινό παιχνίδι με την αεκ;; άσε τα μεταξύ μας) .

Το ότι βγήκε 10 μέρες πριν το ντέρμπι μήπως έχει σκοπό να επιρεάσει τους διαιτητές και να φοβούνται να σφυρίξουν;; Λέω μήπως...

Τροποποιήθηκε από kostask19
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αααααααααααα μου έκλεψε ο Δούρος το πρωτάθλημα emsplatsemcry

Έτσι να βλέπουν όλοι οι γνήσιοι οπαδοί του ποδοσφάιρου όλοι τα ανουσιοργήματα των έμισθων κοκκαλοδιαιτητών:

ΜΠΟΡΟΒΙΛΟΣ

ΚΑΖΝΑΦΕΡΗΣ

ΜΠΡΙΑΚΟΣ

ΤΕΡΟΒΙΤΣΑΣ

και σια

Πώς κανόνιζαν πρωταθλήματα!!! :bloodomen::bloodomen:

Τροποποιήθηκε από M@N1I<
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με τα χειρουργεια που περασε ο ΠΑΟ φετος ανετα τωρα ηταν πρωτος,αλλα αυτο δεν εχει σημασια...Οση φυματικη μπαλα παιζουμε φετος,αλλη τοση παιζετε και σεις!!!Και δω ερχεται η διαφορα νοοτροπιας των οπαδων των 2 ομαδων...Οι οπαδοι του ΠΑΟ τον γιουχαρουν επειδη χανει στην εδρα του απο την ουντινεζε και του Θρηνου τους αποθεωνουν επειδη κερδισαν 4-0 τη Λαρισα...Η αντιδραση των οπαδων του ΠΑΟ στο παιχνιδι με τον Ηρακλη σφυζει απο υγεια,ενω των γαβρων στο παιχνιδι με τη Λαρισα ειναι αρρωστημενη,που χαιρονται μια ομαδα που φευγει για ακομη μια χρονια με σκυμμενο το κεφαλι απο την Ευρωπη...

Δηλαδη ειστε ευχαριστημενοι απο την μπαλα που παιζει η ομαδα σας?Εκει ειναι το ταβανι των φιλοδοξιων σας?Να βυθισετε τον ΠΑΟ και να βυθιστειτε μαζι του?Ο μεγαλυτερος οπαδος του ΠΑΟ ειναι ο ιδιος ο Κοκκαλης,που και τον Κωνσταντινου ηθελε και τον Νικοπολιδη και τον Μπασινα,ακομα και τον Κονσεισαο,για να δεις τι οργανωση εχει στα μεταγραφικα του,που κοιτα ποιους παικτες θα αφησει ελευθερους ο ΠΑΟ και ποιοι τον ενδιαφερουν...Ο ορισμος της εμπαθειας,του φθονου και της απουσιας προοπτικης!Ολος ο Θρηνος καταντησε να ειναι ο Τουρε και τωρα γλυκαθηκε ο Σωκρατης και νομιζει οτι θα βρισκει 3 τετοιους καθε χρονο,τρομαρα του!!!

Οσο για το Δουρο,οντως ηταν αισχρες οι διαιτησιες του...Αφου δεν ειχε βγαλει με κοκκινες νωρις νωρις τοτε τα δρεπανηφορα Γεωργατο-Καστιγιο...Αλλα τον υποταξατε και αυτον...3 φορες του εκαψαν οι γαβροι το καθαριστηριο ρουχων στην Κορινθο,μεχρι που πηρε τηλεφωνο τον Τσουκαλα να ζητησει ελεος...Ετσι παιδια συνεχιστε...Αλλωστε το μονο που μετρα ειναι "το ξεσκισμα του Βαζελου" και αν πεφτει και κανα φιστικι απο τους ψαραδες της Νορβηγιας δεν τρεχει μια...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κι όλο κλαίνε τα βαζελάκια, στου οα, στου οακα τα σκαλάκια..

Χαίρομαι που μπορείς και αναφέρεις για "το ξέσκισμα του βάζελου". Είναι προς τιμή σου που το παραδέχεσαι. Είναι όμως κρίμα νοήμων άνθρωπος, να υποστηρίζεις ότι δεν είσαστε στην πρώτη θέση εξαιτίας της διαιτησίας. Στο dvd θα είναι το πέναλτυ και κόκκινη που δε δώθηκε στο ματς με την Καλλιθέα όταν ήταν 2-2; Αφαίρεσε τρεις. Το οφσάιτ που σφυρίχτηκε στο Λεβαδειακό 10' πριν το τέλος ενώ ο επιθετικός ήταν 2 μέτρα πίσω;; Βγάλε ένα. Αυτά μου έρχονται πρόχειρα. Δηλαδή πάλι τρίτοι θα ήσασταν. Σχόλιο;; Άσε που είναι γελοίο να υποστηρίζεις ότι ενώ είσαι 9 πόντους πίσω, συν τους 4 που σου είπα 13, θα ήσουν πρώτος αν δε σε αδικούσε η διαιτησία. Έλεος πια...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Το παραπανω σχολιο ειναι ενδεικτικο,για να καταλαβουν ολοι οι φιλοι την παθογενεια που επικρατει αυτη τη στιγμη στον Θρηνο...Δεν αναφερομαι προσωπικα στον kostask19,αλλα στη γενικοτερη νοτροπια τους...Καθονται και απομονωνουν μια δυο φασεις και για τις υπολοιπες 52 που αδικηθηκε ο ΠΑΟ δεν τρεχει μια...Πηραν τα περισσοτερα απο τα 8 πρωταθληματα με τη διαιτησια και κατι αστειους προπονητες(μεχρι και ο Κολιας ειχε συνεισφορα) και δεν παραδεχονται το ενα πρωταθλημα που ο ΠΑΟ πηρε,σε μια περιοδο που ο Θρηνος δε βλεποταν και του καναμε πλακα στο Κυπελλο...Ακομη μεγαλυτερη απορια μου προκαλει το γεγονος οτι θυμουνται με τοση λεπτομερεια καθε φαση του πιο υποβαθμισμενου πρωταθληματος της Ευρωπης,ενω δεν ξερουν πχ ποια χρονια η ομαδα τους περασε ομιλο του C.L.!Αυτη η νοοτροπια λοιπον του να παιρνουμε το πρωταθλημα με καθε τροπο ειναι που εχει φερει τον Θρηνο στη σημερινη κατασταση...Με γερασμενα τα παλαι ποτε αστερια του,με μια αμυνα στελεχομενη απο ατομα που δεν αξιζουν να παιζουν στον Ολυμπιακο(και ο Καψης στα αζητητα!!!) με τους επιθετικους της εθνικης Κυπρου...Η δημοσιουπαλληλικη νοοτροπια περναει δυστυχως και στους νεους παικτες του Θρηνου οι οποιοι καμια σχεση δεν εχουν με αυτο που ηταν στην αρχη της καριερας τους(που ειναι ο περσινος Στολτιδης?Ξερω ξερω,αφου βαζει γκολ στα ντερμπι,ολα καλα)ειτε απλα δεν παιζουν(ποσα χρονια εχει να προωθηθει νεος στην ανδρικη ομαδα?Οι νεοι του Θρηνου πανε αερα στο Πρωταθλημα νεων!Οι Κυργιακος και Παπας φυγαν οπως ηρθαν...)Εκατσε απο τυχη ενας Τουρε,που το επιπεδο του ειναι σαφως εξω απο τα ορια της Ελλαδας και νομιζουν οτι θα βρουν αλλους 10,σα να μη ξερουν το τεραστιο ρισκο που περιεχει η επιλογη αφρικανων παικτων και ακομη και στις καλυτερες ακαδημιες λιγοι ξεχωριζουν και ακομη λιγοτεροι πετυχαινουν για λογους που δε θα αναλυσουμε εδω...

Ολα τα ανωτερω αποτελουν διαπιστωσεις και οχι δικαιολογιες για το χαλι που επικρατει τα 2 τελευταια χρονια στον ΠΑΟ...Ομως λεω το εξης:Αν δεν πηρε το πρωταθλημα η ΟΜΑΔΑΡΑ του Κυραστα για λογους εξωαγωνιστικους,τοτε να το βρασω και το προπερσινο πρωταθλημα και γενικοτερα το ελληνικο πρωταθλημα!!!Και θλιβομαι που μπηκαμε στο τριπακι της νοοτροπιας του γαβρου και αποψιλωσαμε τον κορμο των ευρωπαικων επιτυχιων χαριν της διεκδικησης ενος πρωταθληματος που ποτε δε θα ερθει,αφου ειναι πιο στημενο και απο αγωνα Κατς.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Γιατι ρε Spider,εσυ τοτε που ο Αρης ελαμπε ησουν Ολυμπιακος <_< ?Απλα,οταν αρχισε να παρακμαζει,μαζευτηκατε ολοι στα μαγαζακια του Κοκκαλη και του Γιαννακοπουλου...Και βεβαια καμια σχεση οι αντιπαλοι τοτε στο ευρωπαικο...Εμεις παιζαμε με αντιπαλους τη Γιουγκοπλαστικα του Πετροβιτς,οχι τη Μπανταλονα του Κορν Τομπσον(τον θυμασαι η να στον θυμισω? emdevil2 )...Και την κουπα θα τη σηκωναμε μια τουλαχιστον φορα,αν δεν ειχαμε τον καραγκιοζη τον Ιωαννιδη,που ειχε τη Χριστοπαναγια για καλημερα και εκνευριζε τους παντες :splats: ...Οχι τιποτα αλλο,γιατι υπαρχουν μερικοι μερικοι σαν τον ΠΑΟ,που μετα απο 3 ευρωπαικα βαλανε 3 αστερια στη φανελα,ενω εμεις βαλαμε το δευτερο το 2003,μετα το Σαπορτα που πηραμε συμπληρωνοντας 2 ΔΕΚΑΔΕΣ τιτλων...Και μονο το γεγονος οτι πηραμε 3 ευρωπαικα κυπελλα στα πετρινα χρονια αρκει...

Οσο για την περσινη σας νικη,δυστυχως δε σας εμποδισε να ερθετε 8οι και μεις 3οι :lol: !!!Επι τη ευκαιρια,να κοιταχτει και ο φιλος σου στην Πατρα,που ειναι γαβρος στη μπαλα,αλλα Αρειαναρα στο μπασκετ,οπως παραπονεθηκες σε αλλο τοπικ...Αλλα δε χρειαζεται,ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΡΕΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΡΕΙΑΝΟΙ!!!

ΕΛΑ ΔΥΝΑΤΑ ΑΡΕΙΑΝΑΡΑ ΜΟΥ ΓΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΗΣ ΕΥΡΩΛΙΓΚΑΣ!!!

ΥΓ.Νikos,σε ολα αυτα τα ματς που λες υπαρχει και ο διαιτητης η κοπηκε στο μονταζ?Γιατι βλεπεις για μιση αγωνιστικη περιοδο ο ΠΑΟ εβγαλε ολοκληρο DVD για τα χειρουργεια των διατητων...Για ολα τα υπολοιπα χρονια δυστυχως δεν εχει ανακαλυφθει ακομη το αποθηκευτικο μεσο που θα τα χωρεσει ολα...Δεν πειραζει...Συνεχιστε ετσι...Με μ.ο. ηλικιας 35 χρονια,το επιθετικο διδυμο της εθνικης Κυπρου και το αμυντικο διδυμο με τις τοοοοσες διεθνεις συμμετοχες...Ολο και καποια ερασιτεχνικη ομαδα σε ομιλο του C.L. θα βρειτε να σας κανει πλακα!CU!

ΧΑΧΑΧΑ!Για το φίλο μου τον Πατρινό του τα εχω πει από κοντά ο ίδιος ότι δεν πάει καλά! :P:anavwfwties:

Για τα υπόλοιπα που λες δεν θα διαφωνήσω ότι όλοι υποστηριξαν για ένα διάστημα τον Αρη λόγω των 2 τεράστιων μπασκετικών φυσιογνωμιών που είχε,αλλά δυστυχως για σας ούτε Ευρωπαϊκό είδατε, ούτε βέβαια Triple crown... :wub:emnoemoops

Οσο για τα κατορθώματα σας φέτος στη μπάλα...δεν θα έπρεπε καν να μιλάτε με το θέαμα που παρουσιάζετε...πόσο μάλλον να προκαλείτε με ενα ντιβιντι για διαιτησια που κατα τα λοιπά σας έχει ευνοήσει ήδη με Ηρακλή (πέτσινο πέναλτυ σε Παπαδόπουλο) και Αιγάλεω.

Απλά φέτος είστε τόσο οικτροί σαν ομάδα που ούτε καν μιλήσαμε...

Και μια ερώτηση:

ΤΟ ΝΤΙΒΙΝΤΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΩΣΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟ-ΕΠΑΕ Ο "ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ" ΑΥΤΟΠΡΟΣΩΠΩΣ??? emeleosemgoalemnysta

Τροποποιήθηκε από Spider
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια σας ρε γαβρακια,που οταν ο αλλος σας δειχνει το φεγγαρι,εσεις κοιταζετε το δαχτυλο...Παω να ανοιξω συζητηση με επιχειρηματα,μπας και αρθρωσετε μια κουβεντα της προκοπης,εσεις βαζετε το μαγνητοφωνακι αυτων που ο "πρωταθλητης" σας φυτεψε στα μυαλα...Παω να μιλησω για υπερ και κατα του υλικου και εσεις ολοι,μα ολοι μιλατε για δυο παιχνιδια και ξεχνατε ολα τα εκατονταδες αλλα παιχνιδια που πεφτουν τα πιστολιδια στον ΠΑΟ,οπως γραφει και ο γαβρος Καρπετοπουλος...Αλλα που να τα μαθετε εσεις αυτα,που αγοραζετε σαν προβατα τον "πρωταθλητη" που σας χαιδευει τα αυτια,αγοραζετε διαρκειας για 3 χρονια για να βλεπετε το Θρηνος-Κωλοπετεινιτσα και αποθεωνετε τους αληταμπουρες και τους περιπατητες...Ειναι εκπληκτικο το πως υποτιθεται μορφωμενοι ανθρωποι ειναι τοσο τυφλοι να βρισκουν αλλοθι στα χαλια του ΠΑΟ για να μη βλεπουν το χαλι της δικης τους ομαδας...Που χαιρονται για ενα πρωταθλημα,που αν μπει στο ΣΤΟΙΧΗΜΑ,θα γινεται μονο αν το συνδυασεις με ξενα ματς(γιατι αραγε?)...Ο ΠΑΟ θα βρει το δρομο του γιατι ψαχνεται,γιατι εχει επιγνωση της αγωνιστικης πτωσης του,γιατι ξερει οτι θελει διπλο κοπο να κερδισει με πουλημενους διαιτητες...Εσεις ομως εχετε εφησυχασει,νομιζετε οτι ειστε ομαδαρα και χαιρεστε που νικησατε τα τριτα της Ρεαλ,μιας Ρεαλ που τα πρωτα της τα κοροιδευουν για την πλακα τους ολες οι ομαδες της Ισπανιας...Αλλα τι τα γραφω αυτα...Το να μιλας σε ατομα που παιρνουν την αθλητικη τους ενημερωση απο τον "πρωταθλητη"ειναι σαν να μιλας σε τοιχο...

ΥΓ.Μπορει ο Αρης να μην πηρε ευρωπαικο,αλλα τουλαχιστον το εχανε απο ΟΜΑΔΕΣ,οχι απο κατι Μπανταλονες,που η αναφορα τους και μονο στο πανθεον των ευρωπαικων πρωταθληματων αποτελει ανεκδοτο...Ευρωπαικο δεν πηρε,πηρε ομως Κυπελλουχων,Κορατς και Σαπορτα και ας μην ειχε δυνατες ομαδες τοτε,ειχε ομως ψυχη...Οχι σαν κατι αλλους που ετρεμαν στις βολες και τους εμεινε και ψυχικο τραυμα και δεν ξαναεβαλαν βολη στη ζωη τους...Για τον Πασπαλιε μιλαω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.