Jump to content

Ειδικότητα στην Μεγάλη Βρετανία


Recommended Posts

1)Κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να κάνει αγροτικό...

2)sign0065.gif Τι δουλειά έχει αυτή η ερώτηση εδώ;Είσαι τελείως sign0018.gif

3)

αυτό πάλι τι είναι αστείο? Σκέψου ότι για μία στιγμή μπήκα στον πειρασμό να απαντήσω σοβαρά

Γιατρέ,εγώ απάντησα σοβαρά.Πόσο άσχημη είναι η καταστασή μου;

Τροποποιήθηκε από k0st
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παίδες εσείς που ξέρετε πολλά και ο νους σας κατεβάζει, ξέρετε μήπως πώς λέμε το αγροτικό-υπηρεσία υπαίθρου στα αγγλικά; emquestion

Cholohanio... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατρέ,εγώ απάντησα σοβαρά.Πόσο άσχημη είναι η καταστασή μου;

Αφού απάντησες................. ΘΑ ΥΠΟΧΡΕΩΘΕΙΣ να κάνεις αγροτικό ΘΕΣ ΔΕ ΘΕΣ.

Μη σου πω ότι για παραδειγματισμό θα μπεις τελευτάιος στη λίστα αναμονής σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Cholohanio
2erOBh1.gif
ΘΑ ΥΠΟΧΡΕΩΘΕΙΣ να κάνεις αγροτικό ΘΕΣ ΔΕ ΘΕΣ.

Με τον πόνο μου παίζεις;Τον Μάϊο πρέπει να πάω στο χωριό...ogUvYi41.gif

Τροποποιήθηκε από k0st
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παίδες εσείς που ξέρετε πολλά και ο νους σας κατεβάζει, ξέρετε μήπως πώς λέμε το αγροτικό-υπηρεσία υπαίθρου στα αγγλικά; emquestion

Cholohanio... :rolleyes:

Η μαλλον koloxanio συμφωνα με το προτυπο nomarxia.gr !!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παίδες εσείς που ξέρετε πολλά και ο νους σας κατεβάζει, ξέρετε μήπως πώς λέμε το αγροτικό-υπηρεσία υπαίθρου στα αγγλικά; emquestion

Cholohanio... :rolleyes:

emrockon emrockon emrockon

emiloveyou

:lol::lol: :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τελειωμενοσ στην ιταλια ( και πανεπιστημιο και ειδικοτητα Γενικησ Χειρουργικησ), υποχρεουμε να κανω αγροτικο?

οποιοσ ξερει ασ απαντησει .......

ευχαριστω

:blink: Αν είναι να μάθεις που βρίσκεται το τελικό σίγμα στο αγροτικό καλά θα είναι να το κάνεις το αγροτικό. emnysta

Προσωπικά θα σου πρότεινα να το κάνεις στην Ιταλία, για να το αποτελειώσεις εντελώς το έγκλημα. emofftopic

Υ.Γ. Αν θέλεις να ρωτήσεις κάτι για ειδικότητες ορίστε η σωστή ενότητα ΕΔΩγια να μην είσαι πάλι εκτός θέματος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η συμπεριφορά ορισμένων στο φόρουμ έχει ξεφύγει τελείως.. Με εξυπνακίστικη διάθεση κ κακοπροαίρετα σχόλια δε βοηθάτε τους συναδέλφους.

Τι έκανε ο συνάδελφος λάθος κ τον αποπήρατε?

Ευγενέστατος, συστήθηκε και εξέφρασε την απορία του

τελειωμενοσ , στην ιταλια ( και πανεπιστημιο και ειδικοτητα Γενικησ Χειρουργικησ) υποχρεουμε να κανω αγροτικο?

οποιοσ ξερει ασ απαντησει .......

ευχαριστω

:bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τελειωμενοσ στην ιταλια ( και πανεπιστημιο και ειδικοτητα Γενικησ Χειρουργικησ), υποχρεουμε να κανω αγροτικο?

οποιοσ ξερει ασ απαντησει .......

ευχαριστω

:blink: Αν είναι να μάθεις που βρίσκεται το τελικό σίγμα στο αγροτικό καλά θα είναι να το κάνεις το αγροτικό. emnysta

Προσωπικά θα σου πρότεινα να το κάνεις στην Ιταλία, για να το αποτελειώσεις εντελώς το έγκλημα. emofftopic

Υ.Γ. Αν θέλεις να ρωτήσεις κάτι για ειδικότητες ορίστε η σωστή ενότητα ΕΔΩγια να μην είσαι πάλι εκτός θέματος.

κακής ποιότητας ειρωνεία.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Has any of you flown to/from Greece-UK using your ID card, without a passport?

Κ εγώ.. Την κοιτούσαν λίγο περίεργα αλλά οκ..

Ειναι οκ,αλλα με την προϋπόθεση η ταυτοτητα σου να ειναι ''τελευταιας γενιας'',δηλ με λατινικους χαρακτηρες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχει τύχει να ταξιδέψω με δικά μου πρόσωπα που είχαν παλαιού τύπου ταυτότητα και δεν είχαν κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μηπως γνωριζει καποιος απ' τους συναδελφους τι ακριβως χρειαζεται για να κανει καποιος εγγραφη στο GMC? Ποσο χρονο διαρκει η διαδικασια?

ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Hello! Παρακολουθεί κανείς τι γίνεται αυτό τον καιρό με τις αιτήσεις για foundation; Δεν έχω δει και πολλές και έχω αρχίσει να ανησυχώ. Μήπως έχουν κάνει τις περισσότερες θέσεις trust doctor και τσάμπα ψάχνω για training posts? Ή απλά δεν ψάχνω στα σωστά μέρη; Thanks in advance!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχω σταματήσει να γράφω σε αυτό το φόρουμ γιατί πλέον έχει γίνει κώλος (με το συμπάθειο).

Βεβαίως ΚΑΙ ΔΕΝ κοίταξε εκεί. Συνάδελφε εσύ φταις που μπαίνεις στο τρυπάκι να απαντήσεις.

Τα έχουμε γράψει πια σα να απευθυνόμαστε σε δημοτικό και πάλι ο ένας θα ρωτήσει πως γράφεται στο GMC, η άλλη που θα βρει FY2.....

ΑΕΡΑ ΠΑΤΕΡΑ ΓΕΝΙΚΩΣ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όλοι κερνάμε!!!!!!!!!!!!!

Όποιος ξαναρωτήσει τέτοιες ερωτήσεις θα με οδηγήσει στο ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΗΜΟΣΙΑ ΧΑΡΑΚΙΡΙ!!!!

Παρακαλώ οι μοντερατορς να σβήσουν όλα τα άχρηστα - γελοία ποστ.

Μα να προσπαθούμε να βοηθήσουμε και να χουμε και τους ακατανόμαστους με τις @#$@#?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν σε αδικώ ανδρεα emeleos

Πάντως για να απαντήσω στην ουσία της ερώτησης, 8έσεις υπάρχουν αρκετές και προκυρήσσονται στα πιο πάνω site. Αυτό που είναι ανησυχητικό φέτος είναι ότι βλέπω πολλά deaneries να τις έχουν μετατρέψει σε LAS (Locum appointment for Service = δηλαδή ΜΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ)!!! Ο λόγος μάλλον εμφανής: ακόμα μια ασφαλιστική δικλείδα των άγγλων για να εμποδίσουν ίσως την ανέλιξη και συνεπώς τον ανταγωνισμό στις θέσεις ST.

Καλήτύχη σε όλους!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά, πάτε καλά όλοι σας; Πως αντιμετωπίζετε έτσι ρε εξυπνάκηδες τους συναδέλφους σας; Εννοείται ότι κοίταξα στα site που αναφέρατε και μάλιστα κοιτάω από το Γενάρη. Απλά, βλέπω ότι τουλάχιστον σε σχέση με πέρυσι, οι ανακοινώσεις είναι λιγότερες. Επιπλέον, πολλές θέσεις τις έχουν μετατρέψει σε LAS. Απλά ρώτησα, γιατί αν κάποιος από σας ασχολείται και βρίσκεται ήδη εδώ πάνω, μπορεί να ξέρει ας πούμε ότι σε κάποιο deanery υπάρχουν κενά, τα οποία θα ανακοινωθούν αργότερα ή όπως εγώ γνωρίζω για το νοσοκομείο που βρίσκομαι, ακριβώς τι θέσεις έχουν μείνει και μάλιστα ότι δεν θα ανακοινωθούν στα site, αλλά θα καλυφθούν τοπικά με ανθρώπους που ήδη δουλεύουν ως foundation γιατροί. Έλεος πια, θα ήθελα να ξέρω πόσοι από εσάς που απαντήσατε έτσι, βρίσκεστε στην Αγγλία αυτή τη στιγμή και κάνετε τον έξυπνο σε συνάδελφο σας που αυτή τη στιγμή βρίσκεται και εργάζεται στο NHS. Το forum είναι για ενημέρωση και όχι για να βγάζει τα κόμπλεξ του ο καθένας...Μπράβο σας!!!!

Επίσης, αν κάποιος ξέρει ότι στο νοσοκομείο που εργάζεται υπάρχουν κενά τα οποία θα καλυφθούν τοπικά και οι θέσεις δεν θα ανακοινωθούν και ο ίδιος δεν ενδιαφέρεται, ας το πει γιατί έτσι μπορεί να βοηθήσει τους συναδέλφους του. Αλλά εσείς το μόνο που ξέρετε να κάνετε είναι να ειρωνεύεστε χωρίς ντροπή και δισταγμό...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.