Jump to content

ΚΟΛΠΟ ΜΕ ΑΔΕΙΑ ΑΣΚΗΣΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΔΙΚΑΤΣΑΔΕΣ


palaiologos

Recommended Posts

emarup Λάθος! Κανείς ανώτερος δε φοβάται κάποιον κατώτερο. Αλλά εμείς οι χάι δεν μπορούμε να συναγελαζόμαστε με την πλέμπα, έχουμε και κάποιο κλας.

.........

εμκαλαμι!!!! emfly emfly emfly emfly emfly emfly

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 193
  • Created
  • Last Reply
Συμφωνώ με doctor.Δεν είναι παράλογο το υπουργείο να δώσει προβάδισμα σε αυτούς για τους οποίους έχει ξοδέψει κάτι μύρια και να δώσει ποσοστό στους δικατσάδες(με σωστές εξετάσεις όχι μόνο 2 μαθήματα) για να μην έχει και νομικό πρόβλημα.Όταν οι άλλες ευρωπαικές χώρες το πράτουν είναι χαζοί;

dimlin είναι παράλογο, πώς να το κάνουμε... επαναλαμβάνω, από τη στιγμή που κάποιος έχει άδεια εξάσκησης είναι ίσος, με ίδια δικαιώματα και υποχρεώσεις... σε καμία χώρα δε συμβα'ινει αυτό το πράγμα...

τώρα αν μιλάμε για τις εξετάσεις αναγνώρισης συμφωνώ.... δύσκολες, πιο δύσκολες, ακόμα δυσκολότερες... αυτό ναι, το κάνουν σχεδόν όλες οι χώρες του δυτικού κόσμου... και παιδιά εσείς που δίνετε δικατσά, καταλάβετε το, δεν αδικία... ίσως είμαι από τους λίγους που υποστηρίζουν τα δικαιώματά σας αλλά εσείς τελικά θέλετε περισσότερα από όσα δικαιούστε... τα ξανάπα πιο πάνω, το ξέρατε πριν φύγετε ότι θα έπρεπε να περάσετε από διαδικασία αναγνώρισης του πτυχίου σας... και στην αγγλία το ίδιο δεν πρέπει να κάνετε αν θέλετε να εργαστείτε εκεί? στην αμερική? στη γαλλία? στην ιταλία? στη γερμανία? στην αυστραλία? ένας απόφοιτος ευρωπαικής ένωσης το ίδιο δεν πρέπει να κάνει για να πάει αμερική, καναδά, ααυστραλία??? αν εγώ θέλω δηλαδή να πάω αμερική για ειδικότητα? δεν πρέπει να δώσω USMLE's??? πρέπει βέβαια και δε μπορώ να πω και κουβέντα... τι να πώ δηλαδή? θα μου πούνε ας ερχόσουνα εδώ να βγάλεις πανεπιστήμιο... (άσε που στην αμερική USMLE's δίνουν και οι απόφοιτοι των εκεί πανεπιστημίων, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα)

και μη μου πείτε ότι εσείς είστε έλληνες... οκ, το ξέρουμε.. και λοιπόν? εγώ έχω 3 συμφοιτητές αμερικάνους που όταν γυρίσουν στη χώρα τους θα πρέπει να δώσουν εξετάσεις για αναγνώριση...

είπαμε δικαίωμα σας να ακολουθήσετε όποιο δρόμο θέλετε για τη σταδιοδρομία σας, από εκεί και πέρα δικαίωμα και του κράτους να διασφαλίσει το επιστημινικό επίπεδο της χώρας...

ΕΠΙΣΗΣ το ξαναλέω εξετάσεις και για την ειδικότητα... μια εξετάσεις, δυο εξετάσεις, τρεις.... ε, κάπου θα γίνει ξεσκαρτάρισμα....

Υ.Γ Δε μου λες ρε sinqidunum νομίζεις ότι είσαι μαγκάκι ε;Πάω έξω ψευτοσπουδάζω και όλα θα γίνουν φράγκα να έχουμε καλά να είμαστε!Γιατί ρε ψευτόμαγκα δεν τράβαγες σε καμιά δυτική χώρα;Δύσκολα ε;

embaaa όχι καλέέεεε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υ.Γ Δε μου λες ρε sinqidunum νομίζεις ότι είσαι μαγκάκι ε;Πάω έξω ψευτοσπουδάζω και όλα θα γίνουν φράγκα να έχουμε καλά να είμαστε!Γιατί ρε ψευτόμαγκα δεν τράβαγες σε καμιά δυτική χώρα;Δύσκολα ε;

Οχι ρε φίλε σκίζομαι ένα χρόνο και περνάω ιατρική εδώ και μετά μια από τα ίδια΄....γιατί για το μόνο που μπορώ να σας βγάλω το καπέλο είναι το ότι περάσατε στα 18 σας τις πανελλαδικές ...αυτό και μόνο...γιατί με την ίδια ευκολία που κατηγορείτε τα πανεπιστήμια τα δικά μας με την ίδια ευκολία σας βλέπουν κι εσάς κάπως αυτοί που τελειώσαν σε ''Δυτικές χώρες''....εκτός βέβαια και αν πιστεύετε ότι η Ελλάδα είναι δυτική χώρα........και αν είναι έτσι.....το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;χαχαχα

Και ναι ρε ΕΙΜΑΙ μάγκας και όχι ψεύτικος σαν τους περισσότερους του στυλ σου γιατί εγώ είχα κι έχω @@ που εσύ δεν 8α τα αποκτήσεις όσο κι αν τα ονειρεύεσαι

Στους υπόλοιπους που έχουν λίγο πιο ανοιχτό μυαλό και που είναι συζητήσιμοι έχω να πω πως κι εμείς να μην υπήρχαμε κάποια στιγμή θα γινόταν το αδιαχώρητο στις ειδικότητες.Απλά έχετε ένα λόγο παραπάνω να μην μας θέλετε....γιατί κι από Αμερική να ερχόμασταν πάλι την ίδια αντιμετώπιση θα βρίσκαμε αλλά στο κάτω-κάτω αυτό είναι χαρακτηριστικό της φυλής μας....το να θάβουμε τον γείτονα για να νιώσει καλύτερα το εγώ μας....οπότε πάω πάσο.Εκτός αυτού ποιος σας είπε ότι εμείς δεν θέλουμε εξετάσεις και για την ειδικότητα;Ως προς το ΔΙΚΑΤΣΑ....ναι το ξέραμε ότι υπήρχαν εξετάσεις και αυτές δίνουμε εξάλλου.Κι αν το τραβήξω κι εγώ....εμείς τουλάχιστον δίνουμε εξετάσεις...ναι αυτές του ΔΙΚΑΤΣΑ....εσείς μετά τις Πανελλαδικές αλήθεια πότε εξεταστήκατε τελευταία;Πέραν φυσικά των πανεπιστημίων που κι εμείς έχουμε λόγους να αμφισβητούμε την διαφάνειά τους

ΥΓ:Παραασχολήθηκα μάλλον και να με συμπαθάτε....εξάλλου θα σας αντιμετωπίζω μια ζωή...εδώ σ'αυτό το forum θα κολλήσω;

ΥΓ:Με συγχωρείτε για την ορθογραφία μου....αλλά τόσα χρόνια ''τουρίστας'' τί να σου κάνω...τα ξέχασα.Αλλά εμένα τουλάχιστον δεν με σπούδασε η μαμά πατρίδα...εσάς που σας σπούδασε να την τιμάτε με σωστότερη ορθογραφία και στο προσκέφαλο με το λεξικό Τεγόπουλου-Φυτράκη.....αχ αυτή η ανασφάλειά σας :P

:antegeia:emthanx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Έχει δίκιο ρε το παιδί! Τον καιρό που έφυγε να πάει στη Βουλγαρία του είχαν πει και το ήξερε ότι θα δώσει 2 μαθήματα για να εξομοιώσει το πτυχίο του (προσοχή, όχι το επίπεδο σπουδών) με το αντίστοιχο Ελληνικό, κατά τον τρόπο που εξομοιώνου τα πτυχία τους οι δάσκαλοι από ακαδημίες (διετούς φοίτησης) με αυτά από τα Παιδαγωγικά τμήματα των Πανεπιστημίων (4 χρόνια). Μετά βέβαια που είδανε το επίπεδο της Βουλγαρίας και είπαν ότι για να εξομοιωθεί με το αντίστοιχο Ελληνικό θέλει τουλάχιστον 6 μαθήματα, έκαναν σύλλογο και άρχισαν τις γραφικότητες...

Επίσης, δεν μπορούσαν να πάνε στη Γερμανία ή σε αντίσοιχη χώρα, γιατί εκεί κάνουν και IQ test και καταλαβαίνετε τι ήττα θα τρώγαμε σαν έθνος... Παρεπιπτόντως, τα πτυχία της Γερμανίας και της Ιταλίας δεν χρειάζονται εξετάσεις, και δεν είδα κανέναν που σπουδάζει σε τέτοια χώρα να έχει πρόβλημα ουτε με εμάς ούτε με κανένα (και όποιος μου δώσει απάντηση στο ερώτημα ΓΙΑΤΙ δεν πήγε κανείς σε Πανεπιστήμιο του προκόπη, θα τον κεράσω αγλυφούτζα).

Ο μάγκας σχετίζεται με το ήθος, και δυστυχώς το ήθος δεν ενδημεί στους Δικατσάδες (γιατί είναι ανήθικο να αγοράζεις ένα πτυχίο, όπως επίσης είναι ανήθικο να αγοράσεις την εκομοίωσή του).

Όσον αφορά την κριτική για τα Ελληνικά Πανεπιστήμια.... "όμφακες εισίν"

Για να λήξω ευδοκίμως ΚΑΙ την καριέρα μου ως δικατσοτσοκατσαδιστής, ομολογώ ότι όποιος αισθάνεται άξιος και έτοιμος να ασκήσει την Ιατρική, και έχει και τα τυπικά προσόντα (πτυχίο, άδεια ασκήσεως, ειδικότητα), παρακαλώ, περάστε στον οντά μας. Αυτά να τα βλέπουν όλοι όσοι ψηφίζουν κατά 85% ΝΔ και ΠΑΣΟΚ, που κανείς δεν πρόκειται να ασχοληθεί σοβαρά με κάτι τέτοιο, καθώς επίσης και οι κύριοι που στη σχολή βάζουν τα χέρια τους και βγάζουν τα μάτια τους (αποφασίζει ο ΣΦΙΑ πότε θα κάνουμε μάθημα...)

Σας ασπάζομαι, Φαίδων

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@ Singidunum

Και ναι ρε ΕΙΜΑΙ μάγκας και όχι ψεύτικος σαν τους περισσότερους του στυλ σου γιατί εγώ είχα κι έχω @@ που εσύ δεν 8α τα αποκτήσεις όσο κι αν τα ονειρεύεσαι

Φίλε υπάρχει πρόβλημα,επειδή και εγώ είμαι ΜΑΓΚΑΣ και έχω μεγάλα @@,πρέπει να βρούμε ένα τρόπο να δούμε ποιος την έχει μεγαλύτερη.

Σκέφτηκα το εξής:

Να τοποθετήσουμε το πουλί μας στην οθόνη και να μετρήσουμε με γραμμούλες το πουλί μας ώστε μετά να γίνει η σύγκριση.

Ξεκινάω εγώ γιατί δεν φοβάμαι.

---------

---------

---------

---------

---------

----------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------------------

---------

---------

---------

---------

---------

η κλίμακα είναι 1:20000000

(ΥΓ. μην κλέψεις)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΠΟΡΙΑ:Δηλαδή για να καταλάβω...όλοι οι γιατροί...ρώσοι,σέρβοι,βούλγαροι...δεν είναι άξιοι επιστήμονες για να δουλεύουν δίπλα σας ή μόνο εμείς οι Έλληνες που σπούδασαν σ'αυτές τις χώρες;

ΜΟΝΟ ΕΣΕΙΣ! Αυτοί σπουδάζουν κάτω από δυσχερέστατες συνθήκες και είναι αξιέπαινοι. Εσείς κάνετε "φοιτητικό" τουρισμό με τα λεφτά της δύσμοιρης της οικογένειας και όταν γυρνάτε θέλετε 3 χρόνια για να περάσετε 2 μαθήματα που είναι ο πυρήνας της ιατρικής και που υποτίθεται ότι πρέπει ήδη να γνωρίζετε καλά και απλώς να κάνετε επανάληψη και εμβάθυνση... Επειδή όμως ποτέ ως τα τώρα δε ζοριστήκατε-άρα δε γίνεται ούτε και τώρα-, καταφεύγετε σε διάφορα ιδεολογήματα του στυλ: "Θέλουν επίτηδες να μας κόβουν", "δεν περνάμε επειδή δε λαδώσαμε" κτλ Δηλαδή σαν αυτά που λέει ο κακός μαθητής στο σχολείο: "μ'έχει βάλει στο μάτι ο δάσκαλος"._

emangry2

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ψιτ μαγκάκι να σε ρωτήσω κατιτίς:Όταν (ξέρεις εσύ με τους τρόπους σου) πάρεις άδεια ασκήσεως και ανοίξεις ιατρείο το πτυχίο σου θα το κρεμάσεις στον τοίχο ή θα ντρέπεσαι ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΡΟΥΜΑΝΟΒΟΥΛΓΑΡΙΚΟ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :antegeia::antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν θα ξανασχοληθώ με τη πάρτη σας...κάντε και πείτε ότι σας φωτίσει ο Θεός.Εγώ μια χαρά τα έχω με τη συνείδησή μου...κανένα δεν έχω ανάγκη και κανένα δεν παρακαλάω για τίποτα.Το πως και τι έκανα για να φτάσω ως εδώ που έχω φτάσει το ξέρω εγώ καλύτερα από σας...εκτός αυτού τον κολυμβητή να τον χαίρεστε όταν βγει από την πισίνα και όχι όταν πέφτει...με λίγα λόγια παίδες ο χρόνος και μόνο αυτός θα δείξει αν και πόσο κάποιος αξίζει ή όχι....μόνο που τότε δεν θα κριθούν μόνο οι Δικατσάδες αλλά και τα εγχώρια φρούτα.Καλό βράδυ,καλή ζωή και καλά μυαλά...αν και λίγο αργά πια...No hard feelings

PS:Singidunum είναι το Βελιγράδι στα Λατινικά και άρα μάλλον Σερβία είναι παρά Βουλγαρία...γηράσκουν αεί διδασκόμενος

ΥΓ:Να'σαι σίγουρος ότι το Σέρβικο πτυχείο το έχω ήδη κορνιζάρει και όμοιό του κανένα.-

The End КРАЈ ПРИЧЕ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γηράσκουν αεί διδασκόμενος

;;;;; :blink:

πτυχείο

;;;;;; :huh:

Δεν θα ξανασχοληθώ με τη πάρτη σας...

Μη μας το κάνεις αυτό... empleaseempleaseemplease

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπααα. Συντροφικο χουμορ ειναι. Στο βαθος τον συμπαθουν και τον πονανε. Δεν εξηγουνται αλλιως οι αντιδρασεις στις εξετασεις ειδικοτητας.

Φσσσστ μποοοοοιιινγκ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

φυσικα και τα αγαπαμε τα συναδελφακια απο το Veligradium, ακου λεει...

ειδικα τον Singidunum ο οποιος εφτασε ως εδω κολυμπωντας

Το πως και τι έκανα για να φτάσω ως εδώ που έχω φτάσει το ξέρω εγώ καλύτερα από σας...εκτός αυτού τον κολυμβητή να τον χαίρεστε όταν βγει από την πισίνα και όχι όταν πέφτει..

emclap

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ένα COGITO εγώ, ότι SUM εν δυνάμει άνεργη, ERGO χέσ'τα... emoops

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.