Jump to content

Είσαι νέος/α στην παρέα μας;


Winmx

Recommended Posts

Μωρέ τι γίνετ'εδώ; τρία λέει, κουαρτέτα λέει, παπα Ρούφες λέει...μωρέ που μπήκα ο δύστυχος! Φωτιά θα πέσει εξ'ουρανού...

να μας κάψει!!! emno:o

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 728
  • Created
  • Last Reply

Ααααα πειρατή!!! Όλα κι όλα! γιατρός είσαι? Έπρεπε να ξέρεις ότι οι γιατροί είναι αναίσχυντοι!!!

Δε διάβασες για το sov και για τη βίλλα των οργίων???? Ή γκαρσονιέρα ήταν? Δε θυμάμαι!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοίταξε Mitsara παιδί μου, αν κι ήδη έχω κάνει πρόταση στο Sarando (βλέπεις ο άνθρωπος είναι και γιατρός και δικηγόρος, φαντάζεσαι χαρά που θα κάνει η μάνα μου!!!!!!) και που δε μου έχει απαντήσει ακόμα, άλλη μια μέρα θα περιμένω και θα το εκλάβω σαν όχι, έχω να σου πω ότι με τιμά η πρότασή σου, αλλά χρειάζομαι 2-3 μέρες να το σκεφτώ. Είναι δύσκολη απόφαση και δεν πρέπει να παρθεί ελαφρά τη καρδία. Θέλω να σου τονίσω σε αυτό το σημείο ότι εγώ θέλω πλούσιο γάμο, να ψήσουμε αρνιά, να φέρουμε νταούλια, να με χρυσώσουν τα πεθερικά και μετά να κρεμάσουμε το σεντόνι!

Αυτό που με προβληματίζει κυρίως, είναι η σχέση σου με την Πιπίτσα. Φοβάμαι ότι θες να με παντρευτείς για να την εκδικηθείς που σε έχει κάνει ξεφτίλα και κερατά.

Πρέπει να με πείσεις για τα αλήθινά σου αισθήματα πρίγκηπα Mitsara,τότε μόνο θα με κάνεις δική σου!! emhehe

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όχι, όχι, η Πιπίτσα είναι μόνο μια μακρυνή ξαδέρφη (διότι ώς γνωστόν, στην ξαδέρφη και στη θεια...) αλλά ούτως η άλλως δεν είναι τίποτε παραπάνω από μια ξεπέτα στο τόσο.

Κατανοώ ότι αυτός ο πως τον λένε τριάντος ότι έχει προτεραιότητα (εγώ τι είμαι άλλωστε, ένας απλός σπουδαστής στα ΙΙΕΚ, και μάλιστα παρτ-τάιμ -Πιπίτσα σπήκινγκ), αλλά όντως, παρότι φτωχός (και καταφρονεμένος) μαζί μου θα περάσεις σα βασίλισσα. ΑΚόμη κι αν χρειαστεί να πέσω στον υπόνομο (η μυρωδιά που με περιβάλλει, παρότι μοιάζει, δεν είναι επειδή έχω ήδη πέσει...), να κάνω μπάνιο, να βάλω καθαρό σώβρακο, ακόμη κι αν χρειαστεί να βάλω καικούριο πουκάμισο, θα το κάνω! Πες μου τι πρέπει να κάνω για να φανώ αντάξιος της προσοχής σου και θα το κάνω...

Επιτέλους, μια γιατρίνα με κοίταξε στα μάτια (το μόνο ίσως καθαρό μέρος του Mitsara). Τρέμε Palaiologe, μπουαχαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Mitsara dear, το γράφω ξεκάθαρα στο signatute. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ! ΕΙΜΑΙ Ο ΘΕΟΣ!!

Είμαι μια ταπεινή ψυχοθεραπέυτρια, κι αν καλό μου παιδί η ψυχή σου χρειάζεται γιατρειά, τότε απευθύνεσαι στο σωστό άτομο.

Ποιός άλλος γιατρεύει τις ψυχές εκτός απο το Θεό?? ;)

Δεν πειράζει που είσαι ένα τιποτένιος, ταπεινός, καταφρονεμένος σπουδαστής ΙΙΕΚ, έχεις κι εσύ δικαίωμα στο όνειρο!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ψυχοθεραπεύτρια; Πα μαλ, από κάπου πρέπει να βάλω μια αρχή στη ζωή μου... Να έχω κάποιον να με ζεσταίνει τις κρύες νύχτες του χειμώνα (που έρχεται...), καθώς επίσης να μου κρατάει το βιβλίο όταν με το καλό θα διαβάζω για την ιατρική (έχω και μερικά μάτια να βγάλω, ας μην ξεχνιόμαστε...)

ΕΠίσης, αν είναι να έχω και σεσσιονς τσαμπέ... Τι να προτωπληρώσω με ένα μεροκάματο από την οικοδομή (γιατί ως γνωστόν, η δουλειά κάνει τους άντρες, το γιαπί, το πηλοφόρι το μυστρί...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αχ Mitsara, μελλοντικό μου στεφάνι, μη βροντοχτυπας τις χάντρες. Είμαι τόσο περήφανη για σένα, είσαι ένας μικρός ήρωας της καθημερινότητάς μας!

Σπουδαστής ΙΙΕΚ, εργαζόμενο παληκάρι στην οικοδομή μέσα στα κρύα και στα χιόνια και τώρα και σπουδαστής Ιατρικής?

Είσαι ένα σπάνιο διαμαντάκι Mitsara, δε σου αξίζω....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην ιατρική δεν μπήκα ακόμη (δε ξέρω αν θα μπω κιόλα, εδώ μου μπήκε η ιδέα, αφού είναι όλοι- ε νταξ, όχι όλοι, οι περισσότεροι) κωλοβαρετζήδες του κερατά. Πρέπει να πάω να κλαφτώ στον πατριό μου, να σκάσει κανένα πακέτο, να πάω σε καμιά Βουλγορορουμανοαυστροουγγαρία, να κάτσω κάνα δυο χρόνια και μετά να έρθω στα εν Ελλάδι κωλοχανεία να πάρω κι εγώ το φτυχίο μου με ψέμματα... Ή, μπορεί να του πω να γλιτώσουμε χρόνο, να πλερώσουμε κανένα ψωραλεό καθηγητή στις Βουλγαροουγγαρίες και να έρθουμε κατευθείαν με την άδεια, ελέω ΕΟΚ!

Εγώ δε σε λιμπίστηκα για την ομορφάδα ή την τσάμπα ψυχοθεραπεία. Το κίνκυ διεστραμμένα μυαλό και το ντεκόρ του μοναστηριού μου γυάλισε...

Να το ξαναπω ή καταντάω βαρετός; Αμα δε με θέλεις πες: δε θέλω! Τα "σου είμαι λίγη" και άλλες εξαρτήματα του Ποπάυ είναι σκέτες... Ναι ή ου. Θα σε πάρω, θα σε πα΄ρω με παπά και με κουμπάρο emoops

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε ξέρω αν το προφίλ μου, μου επιτρέπει να παντρευτώ ένα λαικό αγόρι σαν κι εσένα... Τι θα πει ο κόσμος? Μας χωρίζει ένα χάσμα, εγώ έχω τα αγγλικά μου, τα γαλλικά μου, τα πιάνο μου, τα αφήνω μου, είμαι απόφοιτη του Λυκείου Ελληνίδων, το μοναστήρι, οι αδερφές τι θα πουν?

Απο την άλλη, δε σου κρύβω ότι σε έχω ερωτευτεί... Αυτή η λαικατζούρα που βγάζεις, το αντριλίκι κι ο τσαμπουκάς "μίλησαν" στα ανωτάτου επιπέδου αισθήματά μου, κάτι σκίρτησε στην καρδιά μου κι ο νους μου ταξιδεύει...

Πώς να σου αρνηθώ αφέντη μου? Ας γίνει το θελημά σου...

Με την Πιπίτσα κομμένα όμως, κομμένα και τα ΙΙΕΚ ή νομίζεις ότι δε ξέρω τι σουσουράδες κυκλοφοράνε εκει μέσα?

Την οικοδομή θα την αφήσεις, θα πω στο μπαμπά να σε βάλει στην εταιρεία του, όσο για την ιατρική, τόσοι γιατροί είναι εδώ μέσα, θα πληρώσει κάποιον ο μπαμπάς (περιμένουμε προσφορές) και θα σε προγυμνάσει. Έκτός αν δε θες να γίνεις γιατρός και θες να γίνεις κάτι άλλο, αρχιτέκτονας, δικηγόρος, φιλόλογος, μαθηματικός...

Θα πούμε και στη Juliette που είναι χασοδίκης εεε συγγνώμη δικηγόρος ήθελα να πω (να μάθεις να μου τάζεις και να μην τηρείς υποσχέσεις!!!!) να σε κάνει να μιλάς τα ελληνικά σαν άνθρωπος κι όχι σαν Κουβανός λιμενεργάτης και θα σε παρουσιάσω στο μπαμπά.'Εσω έτοιμος!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο λόγος μου για μένα είναι ανώτερος από συΝβόλαιο! Οπότε σε συμβουλεύω να μείνεις ήσυχη από αυτής της απόψεως.

Αλλά να αφήσω ΙΙΕΚ και οικοδομή; Και πως θα ζούμε; Με προετοιμάζει να γίνω κι εγώ ένας λακές σ'αυτήν την κοινωνία; Θα με περιφέρεις σαν κατοικίδιο στα Αθηναϊκά σαλόνια (αχ καλέ κοιτάξτε, η karpa έχει ένα τίγρη στη μηχανή της...); Δηλαδή δε θα βρωμάω Μπίθουλα πιά;

Και στην εταιρεία τι δουλειά θα κάνω; Μη μου πεις ότι θα πρέπει να κόψω και το μουστάκι;;;

Κι επίσης, με την ανωτέρω κυρία έχουμε διαπληκτιστεί στο παρελθόν. Πιστεύεις ότι θα είναι αμερόληπτη;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρεπιπτόντως, αυτό το φιλόλογος και μαθηματικός δεν είναι που κωλοβαρούν ασυστόλως 9 μήνες το χρόνο και μετά 3 μήνες κάνουν διακοπές; Από αυτό θα πάρω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποιό Μπίθουλα αγάπη μου? Μιλάμε για Κολωνάκια τώρα!

Στην εταιρεία θα ξεκινήσεις ως σύζυγος της κόρης του προέδρου, στη συνέχεια κι όταν με το καλό πάρεις το πτυχίο σου, όποιο κι αν είναι αυτό, θα σε βολέψει κάπου αλλού ο μπαμπάς, όποια κυβέρνηση και να είναι, ο μπαμπάς είναι το παιδί κάθε κόμματος!

Μη φοβάσαι για τη Juliette, θα είναι αμερόληπτη, δικηγόρος είναι, μόλις μυρίζονται χρήμα γίνονται αμερόληπτοι. Είναι τριτοδεσμίτισσα, την κατέχει τη γλώσσα την ελληνικήν μην παρεξηγούμαστε, θα σε κάνει ξεφτέρι.

Αυτά καλέ μου! Σε χαιρετώ τώρα, φεύγω για τριήμερο στα ξένα. Ελπίζω να με πεθυμήσεις μέχρι τη Δευτέρα!!

:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

karpa, κάνε ό,τι θέλεις με τον Μητσάρα, αλλά εγώ θα ήθελα να μου κάνεις ψυχανάλυση, γιατί σα να βλέπω το κόσμο ανάποδα τελευταία... emhehe

emrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ρε δεν είμαι δικηγόρος, καλλιτέχνις είμαι. Εφ'ω και δεν τίθεται ζήτημα αμεροληψίας. Ψιτ Μητσάρα, εφόσον έχουμε διαπληκτιστεί στο παρελθόν (βασικά εσύ με διαπλήκτισες μόνος σου... εγώ δεν ξέρω τπτ ... για να βλέπεις και τι καλά που κατέχω την ελληνικήν γλώτταν... emgoal ) τεσπα εφόσον λοιπόν κλπ στο παρελθόν, κάνε αίτηση εξαίρεσής μου. Μη σώσω και ξανατραγουδήσω ποτές δηλαδή. Ουγκ.

Α και στο γάμο σας παιδιά μου θα ανέβω στο βήμα...μπαρδόν στο ιερό ήθελα να πω και θα σας ψάλλω ένα Άβε Μαρία, ένα Άβε Βέρουμ, κάτι τέλος πάντων... :P

Α και με το αζημίωτο γιατί εδώ μυρίζομαι χρήμα... emdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρε ψάλλε κι ένα ΑΒΕ ΚΑΙΣΑΡΑ, δε μας πειράζει εμάς, άνθρωπο θα τον κάνεις?

Τι διαπληκτισμούς και βλακείες διαβάζω, παιδιά μου αφήστε τα μίση και πιάστε το... ολυμπιακό ιδεώδες που η χάρη του κατακλύζει την πόλη μας και την καρδιά μας.

Pirati της Καραϊβικής, αν ψυχή σου χρειάζεται διάσωση, τότε βρήκες την ΕΜΑΚ των ψυχών. Περιέγραψε συνοπτικά το πρόβλημά σου, να δω αν άπτεται της ειδικότητάς μου ή χρήζεις ψυχιατρικής παρακολούθησης.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα τι γίνεται εδώ μέσα? Το Χρυσό Κουφέρο είμαστε?

Ποιά καρδιά θες να κλέψεις παιδί μου εσύ? Τη ξέρουμε, τη ξέρουμε?

Και ναι, είναι σοβαρή περίπτωσή σου, απο πείρας μιλάω, προσωπικής όχι επαγγελματικής! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έλεγα μήπως βοηθήσουμε την κατάσταση βρε παιδάκι μου, να σπρώξουμε κι εμείς λίγο να γίνει το πολυπόθητο...

Θα καταλάβει όμως αυτή????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έλα έλα πες κι εμείς δε θα το πούμε πουθενά. emdevil

Το ξέρεις ότι η κλοπή τιμωρείται;;;Π.Κ. κάμποσο-έχασα και τον ποινικό μου κώδικα το άχρηστο. :wacko:

Και κάτι τελευταίο, μικρέ πειρατή οι καρδιές δεν κλέβονται παρά μόνο χαρίζονται. :withstupid:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Υπάρχει και κλοπή με συναίνεση του παθόντος, οπότε σε τέτοια περίπτωση το άδικο αίρεται. :P Αλλά μην ξαναρχίσουμε τέτοια συζήτηση και πλακωθούμε για το αν οι κοινοί θνητοί μπορούν να αντιληφθούν στο έπακρον την έννοια "παθών" γιατί έχουμε και αγώνες να παρακολουθήσουμε.... emgoal

ΥΓ: Και επιτέλους ας επανέλθουμε στο θέμα μας emofftopic

:splaaaats: Πειρατή παιδί μου...you were saying...? :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ααααα, δε γίνεται!!! Θα το αναλάβω προσωπικά το θέμα. Πρέπει να την κανονίσουμε αυτήν την ατίθαση καρδιά που ούτε κλέβεται ούτε χαρίζεται! Είμαι παθούσα και θέλω να το βοηθήσω το παιδί.

Πες μας καλέ μου, το πρόβλημα σου, βγάλτο απο μέσα σου, να ξέρεις - μιλάω σαν επαγγελματίας - ότι με κάτι τέτοια τρελλαίνεται ο άνθρωπος.

Πες μας την περίπτωση σου, όλοι οι καταξιωμένοι επαγγελματίες ασχολούνται με το πρόβλημα σου, ψυχολόγοι, γιατροί, δικηγόροι, καλλιτέχνες, κι εσύ μας σνομπάρεις έτσι? emranting

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.