Jump to content

Ατάκες πραγματικές και αστείες


Recommended Posts

σε μια κουβέντα....πονηρού περιεχομένου, ξεκινά ο νεαρός (μη εχων σχεση με βιολογικές επιστημες κοκ) με σοβαρό ύφος την κουβέντα του ως εξής :

"Και ο αοιδός της γυναίκας....."

συγγνώμη....την συνέχεια δεν μπόρεσα να την ακούσω,επεσα από την καρέκλα από τα γέλια...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 403
  • Created
  • Last Reply

στην θεσσαλονικη,στο κεντρο για την ακριβεια υπαρχει μια μεταλλικη κατασκευη που αποτελειται απο τρια μερη το ενα πανω στο αλλο σε μια ιδιορρυθμη διαταξη...ειναι στο συντριβανι εκει που αρχιζει η διεθνης εκθεση...

γνωστος φιλου μου που εκτελουσε χρεη ταξιτζη την περιοδο εκεινη,παιρνει κουρσα εναν τυπο."που παμε κυριος?"

- "θα με πας στο αλογο που κλαιει" του απανταει ο πελατης

φρενο επι τοπου,γυριζει ο οδηγος και του λεει

-"και που κλαιει ρε φιλαρακι να παμε να το παρηγορησουμε κι εμεις??"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

χαχαχαχ

------------------

να τι "ατακα" πεταξα κι εγώ χθες το βραδυ....

φεύγοντας από το διασκεδαστηριον

περνά δίπλα μας ένα αυτοκίνητο εντυπωσιακό,

ρώτησαν τα αλλα παιδιά τι μάρκα είναι,εμένα

η ακρη του ματιού μου επιασε ένα ζωό ορθιο στα 2 .... άλογο ήταν; λιοντάρι ήταν;...

και πετώ το εξής:"peugeot είναι..."

(ρε γμτ να μην αναγνωρίζω καλά τα εργαλεία των ανδρών...χαχαχα...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Cast:
  • φωσφορίζουσα γιαγιά με μπλε μάτια (και γαμώ τις αντιθέσεις! :lol: )
  • καθηγητής ογκολογίας (ξανθός, γαλανομάτης, ευτραφούλης με ένα μόνιμο χαμόγελο)
  • ομάδα από 6 φοιτήτριες τις οποίες έχει αναλάβει ο καθηγητής

Σκηνικό:

Παρασκευή πρωί στην ΠΟΓΚ, προπαιδευτικές.

Για πρώτη φορά δεν υπήρχε κάτι καινούριο να δούμε πέρα από έναν με αφασία, οπότε ο καθηγητής μας γυρνούσε ασκόπως στην κλινική, ψάχνοντας απεγνωσμένα κάτι να μας δείξει. :anavwfwties: Καταλήγουμε, λοιπόν, πάνω από μία φωσφουρίζουσα γιαγιά emcolgate , με τον καθηγητή να μας εξηγεί (για χιλιοστή φορά emboredemnysta ) γτ φωσφορίζει η γιαγιά, με κάθε δυνατή λεπτομέρεια...Με το που πάμε και στεκόμαστε γύρω από το κρεβάτι της γιαγιάς αρχίζει η γιαγιά:

φωσφ.γιαγιά: (πιάνει το χέρι του καθηγητή) γεια σου γιατρέ! (παυση) γιατρέ...να σου πω;;;

καθηγητής: τώρα τώρα, μισό λεπτό, λέω κάτι στα κορίτσια!

φωσφ.γιαγιά: γιατρέ... δεν είμαι λίγο καλύτερα σήμερα;;;

καθηγητής: μα ναι, αφού το καταλαβαίνεις και μόνη σου!

η γιαγιά κοιτάει το υπερπέραν... ο καθηγητής συνεχίζει για τον ίκτερο... μετά από λίγο:

φωσφ.γιαγιά: (ξαναπιάνει το χέρι του καθηγητή) γιατρέ...μέχρι την Πέμπτη θα έχω βγει;;; παντρεύω την εγγόνα μου!

καθηγητής: ναι βρε! Δευτέρα βγαίνεις!

φωσφ.γιαγιά: αχ σ' ευχαριστώ γιατρέ! σ' ευχαριστώ! (κοιτάει τον καθηγητή γεμάτη ευγνωμοσύνη, και μετά πάλι το υπερπέραν...)

φωσφ.γιαγιά: (κοιτώντας το υπερπέραν) υγεία και χαρά γιατρέ! υγεία και χαρά! (μετά από λίγο) υγεία και χαρά παιδιά μου! (το λέει γύρω στις 5-6 φορές ενώ ο καθηγητής μιλάει σε εμάς)

φωσφ.γιαγιά: (πιάνει το χέρι του καθηγητή, τον κοιτάζει με το γεμάτο ευγνωμοσύνη βλέμμα) γιατρέ;;;

καθηγητής: τι είναι βρε; περίμενε λιγακι!

φωσφ.γιαγιά: γιατρέ σ' αγαπώ! αλήθεια, σ' αγαπώ!

emlmfao emlmfao emlmfao

αρχίζουμε να χαχανίζουμε εμείς emcolgate , μας κοιτάζει ο καθηγητής, χαζογελάει κι αυτός...

φωσφ.γιαγιά: (προς εμάς, με βλέμμα απορίας, παραπονιάρικα) μα γτ κοροιδεύετε;;; :unsure:emcry

καθηγητής: όχι όχι, εμένα κοροιδεύουν...! είδατε τι τραβάω;!

φωσφ.γιαγιά: (με βλέμμα ξερόλα) αααα....ναι...τα θηλυκά είναι εκ φύσεως κουτσομπόλες!!! :splats:

~the end~

:lol:

πού ηταν το αστειο?

:anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πού ηταν το αστειο?

:anavwfwties:

Ψάξε ψάξε, δε θα το βρεις... :splaaaats:

Ωραιος ο καθηγητής;

:lol: Την περιγραφή την εβαλα i guess για πιο παραστατική εικόνα! Δε μιλάμε δλδ για κανέναν ξινό με ύφος 1000 καρδιναλίων αλλά για έναν συμπαθητικο (#ωραίο) και χαμογελαστό άνθρωπο. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ακόμα και στη τουαλέτα δεν τη παλεύω....με τίποτα!!

Ήμουνα που λέτε Ανάσταση τώρα, σε ένα night club, πίτα το μαγαζί και εκεί που σκυλοβαριέμαι επειδή η μουσική δε μου αρέσει...πλησιάζει και 4 το ξημέρωμα, λέω δε πάω να ρίξω ένα κατούρημα!! Ήπια και αρκετές μπύρες....σαν έγκυος με πρησμένη κοιλιά ήμουνα!!Περίμενα να αδειάσει η τουαλέτα!!Κάποτε και άλλωτε μπαίνω στη τουαλέτα!!

Μπαίνω στην τουαλέτα και για καλή μου τύχη είχε μόνο δύο παλικάρια και μία γκόμενα στη γωνία!!

Ωραία λέω θα μπω γρήγορα...γιατί "τα χρονικά περιθώρια είχαν στενέψει επικίνδυνα".

Ο ένας καθόταν έξω από την αντρική τουαλέτα και ο άλλος τέρμα αντίθετα στο χώρο κοντά στην έξοδο!! Μπαίνω και στέκομαι κάπου ανάμεσα τους(σε απόσταση). ΕΕΕΕ μπαίνει ο πρώτος και ετοιμάζομαι να μπω εγώ, αλλά σκέφτομαι ότι το παλικαρι ειχε μπει νωρίτερα και τον αφήνω να μπει!!

Δε μπήκε όμως μόνος του!! Πήρε και τη γκόμενα μαζί του!!!

Εμεινα με το στομα ανοιχτό!! Οχι την τύχη μου μεσα!!

Είπα, εγώ φταίω που προθημοποιήθηκα.....τώρα???

Τωρα πιαστο αυγο και κουρευτο!

Μπαινει(στη τουαλέτα) και ένα άλλο παλικάρι και με ρωταει γιατι δε μπαινω μεσα!!

Του λέω τι έγινε και παει στη πόρτα και την ανοιγει λιγο!!

Τον ρωτάω "τελειώνουν??"...μπα με λεει, άσχημα τα νέα μολις ξεκινησαν....

Τελικα πήγα στο σπίτι μου....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Ταξιδεύουμε τέσσερεις γυναίκες, χωρισμένες σε δύο αυτοκίνητα, από Λάρισα για Αθήνα. Έχουμε συνεννοηθεί η επόμενη στάση για καφέ και πιπί να είναι τα Καμένα Βούρλα. Λίγο έξω από τη Στυλίδα, λέω στην κολλητή μου: "Ρε συ, να κάνουμε μια στάση στη Στυλίδα, γιατί δεν κρατιέμαι μέχρι Καμένα." Μου λέει: "Οκ, πάρε και τις άλλες να τους το πεις." Παίρνω λοιπόν τηλέφωνο τη συνοδηγό του άλλου αυτοκινήτου και της λέω: "Στάση Στυλίδα για κατούρημα, οκ?" "Οκ", μου απαντά. Κλείνουμε το τηλέφωνο και λέει στην άλλη φίλη μας: "Είπαν τα κορίτσια να κάνουμε στάση στη Λήδα! Ποια είναι η Λήδα?" :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βγαίνω από απίστευτα κουραστική εφημερία και καθώς έχω το αυτοκίνητο στο συνεργείο παίρνω ταξί.Ίσα που κατάφερνα να αρθρώσω λέξη από την κούραση.Ξεκινάει το ταξί και μετά από μερικά δευτερόλεπτα διαδρομής με ρωτάει η οδηγός (ναι, γυναίκα ήταν και έχει σημασία που το τονίζω!):Πού πάμε κύριε; Και μέσα στη βιασύνη μου της λέω: Σπίτι μου......... Μπερδέυτηκα ο έρημος! Δεν υπονοούσα κάτι! Αλλά άντε να την πείσεις. Το τι άκουσα δεν περιγράφεται!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

"Αυτοί με τη φόρα που έχουν πάρει θα γράψουν και το δικό τους αυτοκίνητο!"

ηλικιωμένος κύριος στο κέντρο της Αθήνας βλέποντας αστυνομικούς να κόβουν κλήσεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Μια παλιά μου γνωστή, ξανθιά (και κυριολεκτικά και μεταφορικά!) ετοίμαζε τραπέζι με τη μάνα της, γιατί περίμεναν κόσμο. Μεταξύ των υπόλοιπων ορεκτικών θα έφτιαχναν και τζατζίκι. Αναλαμβάνει λοιπόν η δικιά σου να καθαρίσει το αγγούρι για το τζατζίκι με εκείνο το μηχανηματάκι που ξεφλουδίζει. Το μηχανηματάκι αυτό (δεν ξέρω πώς λέγεται) είχε μια λεπίδα και ξεφλούδιζε μόνο προς μία φορά. Προσπαθεί λοιπόν η δικιά σου να καθαρίσει το αγγούρι, αλλά χειριζόταν το μηχανηματάκι ανάποδα. Οπότε λέει στη μάνα της: "Ρε μαμά, δεν καθαρίζει αυτό!" Της λέει η μάνα της: "Γύρνα το ανάποδα." Και η αθεόφοβη γύρισε το αγγούρι ανάποδα!!! :D :D :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Ανέκδοτο - πραγματικότητα από νοσοκομείο.

Υπάλληλος στο γραφείο κίνησης παίρνει τα στοιχεία ασθενούς για να γίνει εισαγωγή. Ρωτάει λοιπόν τη μητέρα του παιδιού που είναι τσιγγάνα και που το συνοδεύει μόνη της:

- Άγαμη?

- Όχι, γκαμημένη!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Αγόρασε πρόσφατα η κολλητή μου ένα ινδικό χοιρίδιο και πήρε τηλέφωνο ένα γνωστό της που έχει εδώ και αρκετά χρόνια ένα ίδιο για να ρωτήσει πληροφορίες σχετικά με την περιποίηση που χρειάζονται. Οπότε ακολουθεί ο διάλογος:

- Έλα ρε, να σου πω, πόσο καιρό το έχεις το ποντίκι?

- Ποιο? Το logitech? 6 χρόνια!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θες να έρθεις από το σπίτι να σου δείξω τη συλλογή μου με τις......αποδείξεις; :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 7 months later...

Έχω βγει με τον φίλο μου παρέα με άλλα δύο ζευγάρια σε ένα μπαράκι και καθόμαστε στο μπαρ. Μετά από λίγο παίρνω είδηση ότι ο μπάρμαν με γλυκοκοιτάζει. Προσπαθώ να δείξω με τον τρόπο μου ότι "φίλε, δεν ενδιαφέρομαι", αλλά αυτός τον χαβά του...! Σε κάποια φάση, οι τρεις άντρες της παρέας φεύγουν για λίγο και μένουμε οι τρεις γυναίκες και αρχίζουμε το gossip. Οπότε ο τύπος βρίσκει ευκαιρία, αρχίζει τα κεράσματα, ακουμπάει τον αγκώνα του στο μπαρ, στηρίζει πάνω στο χέρι του το κεφάλι του και μου λέει με ύφος: "Έχεις απίστευτο πρόσωπο, το ξέρεις...?". Οπότε του απαντάω: "Κι εσύ πολύ ωραίο γούστο...!".

Περιττό να πω ότι ένας πελάτης που καθόταν ακριβώς δίπλα και άκουσε τον διάλογο, έπεσε κάτω από τα γέλια...! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Ατάκα φρέσκια φρέσκια! Σημερινή!

"Τελικά η μ@λ@κία δεν οριοθετείται στα ελληνικά πλαίσια... Έχει παγκόσμιες διαστάσεις...!" emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φίλη μου, που μένει μόνη της, έχει κάποιο πρόβλημα με τα ηλεκτρικά του σπιτιού, οπότε παίρνει τηλέφωνο έναν ηλεκτρολόγο. Ο φουκαράς προσπαθεί να την κατευθύνει απ'το τηλέφωνο, οποτε της λέει: "πήγαινε στον πίνακα του ηλεκτρικού και δες τον διακοπτη που είναι κάτω δεξια..". Απάντηση της φίλης μου : "και που ξέρετε εσείς που είναι ο διακόπτης?? Εχετε έρθει σπίτι μου????"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

H απάντηση του piratebay στην Dreamworks, όταν η τελευταία ζήτησε να κατέβει η ταινία "Shrek 2" :rolleyes:

ph_or_57597_d21cff3.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Από blog:

Βαφτίζουν πανέξυπνο πιτσιρικά 2,5 χρονών, που έχει μάθει να μιλάει και είναι μεγάλο αλάνι.

Τον πιάνει ο παπάς με δύναμη από το σβέρκο και του βουτάει το κεφάλι μέσα στην κολυμπήθρα άγαρμπα και ο πιτσιρικάς με έκπληξη και απορία, αρχίζει να φωνάζει:

-Αμήν,,,,αμήν,,,αμήνννν γαμώτη μου!! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν και λίγο βλάσφημο, δεν κρατιέμαι, θα το γράψω...!

Πριν από αρκετά χρόνια, αργά τη νύχτα, σε ένα χωριό αρχίζει να βρέχει καταρρακτωδώς και να ρίχνει χοντρό χαλάζι. Η όλη κατάσταση συνοδευόταν και από κεραυνούς (έχει σημασία που το αναφέρω...!)... Ένας αγρότης, αρκετά μεγάλος σε ηλικία, παίρνει το αγροτικό και πάει στο χωράφι του να ελέγξει τη... ζημιά...! Προφανώς και μπορούσε να φανταστεί ότι η ζημιά ήταν αρκετά μεγάλη, αλλά δεν έβλεπε καλά μέσα στο σκοτάδι... Οπότε με το που ρίχνει πάλι έναν κεραυνό, σηκώνει το κεφάλι του ψηλά και απευθυνόμενος στον... ουρανό, λέει:

"Φέξε! Φέξε, γαμώ την Π@ν@γ...@ σου, να δω τι έκανες εδώ χάμω...!"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ξεκιναμε ενα αθλημα.

υποχρεουμαστε να παμε χαρτι απο γιατρο οτι ειμαστε ΟΚ, δε θα τα τιναξουμε while exercising κλπ.

σκαει μυτη, πρωτη μερα, μια κοπελα και λεει γλυκια, χαμογελαστη, λιγο προβληματισμενη και μ ΟΛΗ τη φυσικοτητα του κοσμου: Kαλημερα, δεν εφερα χαρτι υγειας.

Γυρναει ο υπευθυνος, την κοιταει μ ενα βλεμμα γεματο απορια και λεει: Χαρτι υγειας εχουμε.

laugh.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε πανηγύρι, μια τύπισσα που προσπαθεί να το παίξει πρωτευουσιάνα, κατευθύνεται προς την ορχήστρα και κάνει παραγγελιά:

-"Θα παίξετε ένα τραγούδι?"

-"Μάλιστα μαντάμ! Ποιο θέλετε?"

-"Το "Αγγελική σε φωνάζει η μητέρα σου"...!"

(Για όποιον δεν κατάλαβε, το τραγούδι είναι αυτό emardown )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δείχνει τα εγκλήματα ξανά και ο Αθηνόδωρος Προύσαλης και η Μαρία Καβογιάννη δίνουν τα ρέστα τους...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.