Jump to content

Καταλαβαίνεις ότι κάνεις ειδικότητα όταν...


Elpi

Recommended Posts

"Ευχαριστώ" μονάχα από κανένα Αγγλάκι μπορεί ν' ακούσεις, γιατί τα Ελληνάκια δεν...

Τώρα που το λες.....σα να έχεις δίκιο! Τόσους μήνες, τόσα παιδάκια, τόσα γάντια-μπαλόνια, τόσο καραγκιοζιλίκι από μέρους μου, τόσοι γονείς να σας προσπερνάνε όλους και να ζητάνε εμένα αλλά....πάπαλα! Δε βαριέσαι!!! Θα δικαιωθώ μετά θάνατον εγώ :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 132
  • Created
  • Last Reply

Εν τω μεταξύ, απόψε έχουν ξεσκισθεί να φέρνουν παιδάκια. Ο παιδίατρος τα έχει παίξει, την ώρα που εγώ χαλαρώνω στο GM... :) :) :)

Θες να σε τρολάρω και να τον πάρω τηλέφωνο να τα βγάλει όλα με αμυγδαλίτιδες. Για σενα θα το κάνω. Για να μη βαριέσαι :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εν τω μεταξύ, απόψε έχουν ξεσκισθεί να φέρνουν παιδάκια. Ο παιδίατρος τα έχει παίξει, την ώρα που εγώ χαλαρώνω στο GM... :) :) :)

Θες να σε τρολάρω και να τον πάρω τηλέφωνο να τα βγάλει όλα με αμυγδαλίτιδες. Για σενα θα το κάνω. Για να μη βαριέσαι :P

Άσε γιατί εγώ έχω πάρει επ' ώμου όλους τους πελάτες του "κοντού, μαυριδερού, με λίγα μαλλιά γιατρού από τη Γερμανία!!!", που το παίζει από Ορθοπεδικός μέχρι Μαιευτήρας...Το πόσο (δικό του) κόσμο έχω στείλει απόψε να βρει Ορθοπεδικό, Αγγειολόγο, Οφθαλμίατρο, Γυναικολόγο, Ψυχίατρο κλπ δεν λέγεται, σε λίγο θα βγάλουμε λεωφορειάκι που θα φεύγει κάθε 30 λεπτά για Θεσσαλονίκη, μήπως και κάνουμε τη δουλειά μας σαν άνθρωποι.

Μόλις επιστρέψει, θα ψάχνει ποιος διάολος έκανε τέτοιο άγριο "ξεσκαρτάρισμα" στα πελατάκια του...:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εν τω μεταξύ, απόψε έχουν ξεσκισθεί να φέρνουν παιδάκια. Ο παιδίατρος τα έχει παίξει, την ώρα που εγώ χαλαρώνω στο GM... :) :) :)

Θες να σε τρολάρω και να τον πάρω τηλέφωνο να τα βγάλει όλα με αμυγδαλίτιδες. Για σενα θα το κάνω. Για να μη βαριέσαι :P

Άσε γιατί εγώ έχω πάρει επ' ώμου όλους τους πελάτες του "κοντού, μαυριδερού, με λίγα μαλλιά γιατρού από τη Γερμανία!!!", που το παίζει από Ορθοπεδικός μέχρι Μαιευτήρας...Το πόσο (δικό του) κόσμο έχω στείλει απόψε να βρει Ορθοπεδικό, Αγγειολόγο, Οφθαλμίατρο, Γυναικολόγο, Ψυχίατρο κλπ δεν λέγεται, σε λίγο θα βγάλουμε λεωφορειάκι που θα φεύγει κάθε 30 λεπτά για Θεσσαλονίκη, μήπως και κάνουμε τη δουλειά μας σαν άνθρωποι.

Μόλις επιστρέψει, θα ψάχνει ποιος διάολος έκανε τέτοιο άγριο "ξεσκαρτάρισμα" στα πελατάκια του... :)

Περίμενε κατα τις 4 που θα αρχισουν τα τηλέφωνα και θα τον ψάχνουν να τους δει τις κοιλίτσες!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προς το παρόν, μόλις ξανα-ματα-παλι-ξύπνησαν το Μήτσο, για ένα δίχρονο που είναι δυσκοίλιο εδώ και καμιά βδομάδα. Αν δεις τα μούτρα του Παιδιάτρου...τρελό γέλιο. Φοβάμαι μη ξεσπάσει τα νεύρα του στο παστίτσιο που κρύβω στο ψυγείο...:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πήγαινε φάε το παστίτσιο Τ Ω Ρ Α! Αν υπάρχει δηλαδή ακόμα και δεν το έχει φάει ήδη γιατί κάνει κάτι τέτοια αψυχολόγητα. Τις προάλλες είχα ένα κουτί γλυκά στο ψυγείο των νοσηλευτών και μόνο που δεν δάγκωσε τη Δήμητρα για να το πάρει.

Πάντως είναι να τον συμπονάς τέτοια νύχτα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

... να βάζεις νυστέρι και να κάνεις σηπτικό στον ίδιο σου τον εαυτό...

...μετά το σηπτικό να κάθεσαι μπροστά στον καθρέφτη και με ύφος γιατράρας να δίνεις οδηγίες στον εαυτό σου...

(κάθε μέρα ερωτεύομαι και περισσότερο τα χέρια και το μυαλό μου ρε πούτην μου!!!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Όταν πας σπίτι μετά από εφημερία 2ήμερη, ακούς το τηλέφωνο να χτυπάει, και αναρωτιέσαι αν είναι εσωτερική (επείγον στο ΤΕΠ?) ή εξωτερική γραμμή (άλλο νοσοκομείο?) που καλεί......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.