Jump to content

Καταλαβαίνεις ότι κάνεις ειδικότητα όταν...


Elpi

Recommended Posts

Κι εγώ κλαίω αλλά για άλλο λόγο.

Ημίθεα παρακαλώ. Θα προβιβαστώ σε Θεά μόλις τελειώσω με την ειδικότητα

Posted Today, 07:25 PM

Κάτι τέτοιες πα@@@ριες διαβαζω και δε λέει να πέσει ο πυρετός!

Επειδή και υπηρεσία υπαίθρου αλλα και επικουρικό εχω κάνει σε νησί έχω να πω στα καλόπαιδα που γράψαμε το άρθρο, τα εξής συγκλονιστικά:

Επικουρικοί ειδικευόμενοι; wow

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 132
  • Created
  • Last Reply

Κι εγώ κλαίω αλλά για άλλο λόγο.

Ημίθεα παρακαλώ. Θα προβιβαστώ σε Θεά μόλις τελειώσω με την ειδικότητα

Posted Today, 07:25 PM

Κάτι τέτοιες πα@@@ριες διαβαζω και δε λέει να πέσει ο πυρετός!

Επειδή και υπηρεσία υπαίθρου αλλα και επικουρικό εχω κάνει σε νησί έχω να πω στα καλόπαιδα που γράψαμε το άρθρο, τα εξής συγκλονιστικά:

Επικουρικοί ειδικευόμενοι; wow

Επικουρική με την πρώτη ειδικότητα. Τώρα...δεύτερη ειδικότητα! Εκτός από πανέμορφη ειιμαι πανέξυπνη και πολυπράγμων, μη την ψάχνεις! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αρχίζω να λατρευω Λαμπη...."κι εκεί που το ταξίδι, φαινότανε για σκαρτο...". Πες τους πως μου έχουν λειψει πάαααααρα πολύ, να πάρουν μονο ελαφρύ φορεματακι-μαγιο-διαβατηριο, τα υπόλοιπα τα βρισκουμε στο δρομο :)

Κάποια ιδιαίτερη προτίμηση σε χρώμα? Για να μη δώσω λάθος πληροφοριες :)

Ο Λάμπης ποιός είναι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σίγουρα όχι εκεινο το αγαπημενο μου κόκκινο, είναι "ιερό" (ξερει αυτή), από εκεί και περα μου είναι σχετικα αδιαφορο αφού το περιμενει "ασχημη" μοιρα :) Λεω να αποφυγω κι εγω το γουρικο σακκακι μου γιατί ακομα το χρειαζομαι (δεν θελω σχόλια, οκ?). Ε, όχι ρε συ ποιος είναι ο Λάμπης! Από που να αρχίσω δεν ξέρω Θεέ μου!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σίγουρα όχι εκεινο το αγαπημενο μου κόκκινο, είναι "ιερό" (ξερει αυτή), από εκεί και περα μου είναι σχετικα αδιαφορο αφού το περιμενει "ασχημη" μοιρα :) Λεω να αποφυγω κι εγω το γουρικο σακκακι μου γιατί ακομα το χρειαζομαι (δεν θελω σχόλια, οκ?). Ε, όχι ρε συ ποιος είναι ο Λάμπης! Από που να αρχίσω δεν ξέρω Θεέ μου!

Εγώ ένα Λάμπη ξέρω. Τον Τσιριγωτάκη! :Ρ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εντάξει, επειδή δεν εδειξες σεβασμό στο Λαμπη και με πληγωσες, πες της λοιπόν πως θέλω να φοραει υποχρεωτικά κατι σε κιτρινομαυρο! Ας τη δω κι εγω μια φορα με τα τιμημενα χρωματα του Θεού κι ας πεθάνω! Αν ακόμα θέλει να ερθει έτσι? (Πενταστερο ξενoδοχειο υπερπολυτελες, full εξυπηρετηση, ΕΓΩ και πολλά άλλα extra) :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εντάξει, επειδή δεν εδειξες σεβασμό στο Λαμπη και με πληγωσες, πες της λοιπόν πως θέλω να φοραει υποχρεωτικά κατι σε κιτρινομαυρο! Ας τη δω κι εγω μια φορα με τα τιμημενα χρωματα του Θεού κι ας πεθάνω! Αν ακόμα θέλει να ερθει έτσι? (Πενταστερο ξενoδοχειο υπερπολυτελες, full εξυπηρετηση, ΕΓΩ και πολλά άλλα extra) :)

Άμα ζωστώ τη σημαία της ΑΕΚ (κιτρινόμαυρο γαρ!) με παίζεται κι εμενα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φιρί φιρί το πας να φυγω με τη Γκοντσάρεβα έτσι? Άντε μη ζητησω και φωτο από το σχολειο μου που ακόμα ...έρχεται. Θα το γκρεμίσουν στο τελος και θα μεινω με το παράπονο. Αλλά βεβαια, το Πασχα φαίνεται είχατε άλλες έννοιες στο μυαλό σας :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λες να ερθεις κι εσύ? Δεν το είχα σκεφθεί. Καθόλου (καλά, ίσως λίγο...). Αλλά μιας και το είπες... :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λες να ερθεις κι εσύ? Δεν το είχα σκεφθεί. Καθόλου (καλά, ίσως λίγο...). Αλλά μιας και το είπες... :)

Καλά, θα ερθω η μιση :Ρ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εντάξει λοιπόν. Το σκεφτόμουν πολύ. Παααααααρα πολύ. Τί θέλεις τώρα? Θα έλθεις? Μιας κι αρχισες και το "ξεσκονισμα" στις ξένες γλώσσες που μιλάς δηλαδή, μην πάνε χαμένες οι επαναλήψεις... :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εντάξει λοιπόν. Το σκεφτόμουν πολύ. Παααααααρα πολύ. Τί θέλεις τώρα? Θα έλθεις? Μιας κι αρχισες και το "ξεσκονισμα" στις ξένες γλώσσες που μιλάς δηλαδή, μην πάνε χαμένες οι επαναλήψεις... :)

Τί δίνεις? Γιατι ο επιμελητής μου δίνει δύο χειρουργεία για να με κρατήσει :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δίνω το να παιξω την καριερα μου στα ζαρια και να αρνηθώ να συνοδευσω το "Μεγαλο Αφεντικό" που ξαφνικά το πιασανε οι ορεξεις για βραδυνες εξόδους και νταραβερια, τωρα που βλέπει πως οι μερες τελειωνουν και αγχωνεται για όσα δεν "ειδε". Θα παλουκωθω και θα κάτσω υπερφρονιμος στο σπιτακι μου. Τι παραπάνω να ζητησεις από αυτό? :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

(Πες στη φίλη σου ότι θα έλθεις στο γάμο και φόρα όποια στολή θελεις. Θα έχει πολλά happenings, karaoke, χορό. Εγώ οργανώνω το "ροντέο". Δεν θέλεις να το χάσεις, υποθέτω... ;)) Προς το παρόν, καλό διάβασμα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

... έχεις μια Κυριακή αλλά τι να σου πρωτοκάνει κι αυτή!

... κοιμάσαι και βλέπεις στον ύπνο σου υπερφορτώσεις και Lasix!

... πιο πολλά λεφτά δίνεις στον καφέ παρά στα καλλυντικά!

... βλέπεις τη φίλη σου που είναι συνθέτης μετά από καθε κονσέρτο να χαμογελάει τρώγοντας φράουλες και πίνοντας σαμπάνια ενώ εσύ μετά από κάθε χειρουργείο άντε να φας κανα πατατάκι!

... μαλώνεις με τους αναισθησιολόγους για το ποιος θα αρπάξει το τελευταίο πατατάκι!

... με μισή μπύρα γίνεσαι γκολ!

... με μια ολόκληρη μπύρα αρχίζεις και τραγουδάς τον εθνικό ύμνο!

... μιλάς με "τελειωμένους" και ρωτάς με λυγμό "Όταν επιτέλους τελειώνεις, κοιμάσαι?"!

... αντί να σκέφτεσαι γκομενάκια, παραλίες, κοκκοφοίνικες και μοχίτα, αναρωτιέσαι τι διάολο να έχει ο μπαρμπα Σαμ και ανέβασε πυρετό!

......αρχίζεις να σιγουρεύεσαι... "ΜΑΛΛΟΝ ΔΕ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ"!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...συνιδειτοποιέις ότι περνάς τη μέρα (μέρες) σου σε ένα μόνιμο jet lang!

...ο μόνος τρόπος για να βοηθήσεις τους φίλους σου στα γκομενοπροβλήματα τους είνα να τους πάρεις ένα καλό ιστορικό!

...την ώρα που οι άλλοι βλέπουν δυο όμορφα παιδικά μάτια εσύ βλέπεις έναν αδιάγνωστο στραβισμό και βαράς alert!

...έχεις 1000 πράγματα να κάνεις και να διαβάσεις ενώ το μόνο που θες είναι να ακουμπήσεις το μυαλό σου στο κομοδίνο και το σώμα σου στο κρεβάτι!

...κάθε φορά που ακούς το θεϊκό "Εγώ είμαι υπερεξειδικευμένη γιατρός, όχι σαν κι εσένα" από την 30ρα ξανθιά μπάρμι που δεν έχει αφήσει ούτε αρσενικό κανισάκι αφάγωτο, θες να της φωνάξεις "Υπερρουφήχτρα είσαι μωρή" αλλά δεν το κάνεις λόγο θέσης (και "γνωριμιών" που φυσικά δεν έχεις)!

...κάθε φορά που ακούς τα "κατορθώματα" των "υπερεξειδικευμένων" θέλεις να ουρλιάξεις "Όχι άλλο κάρβουνο πλιζ"!

...παίρνεις το μάθημα της ζωής σου από 8χρονο ασθενή που σου δείχνει σε μια στιγμή πως είναι να δέχεσαι το Όχι με περηφάνια και το Ναι με ευγνωμοσύνη!

...αναρωτιέσαι....ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ ΠΟΣΕΣ ΑΚΟΜΑ Μ@Λ@ΚΙΕΣ ΘΑ ΑΚΟΥΣΩ/ΠΩ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...κάθε φορά που ακούς το θεϊκό "Εγώ είμαι υπερεξειδικευμένη γιατρός, όχι σαν κι εσένα" από την 30ρα ξανθιά μπάρμι που δεν έχει αφήσει ούτε αρσενικό κανισάκι αφάγωτο, θες να της φωνάξεις "Υπερρουφήχτρα είσαι μωρή" αλλά δεν το κάνεις λόγο θέσης (και "γνωριμιών" που φυσικά δεν έχεις)!

...κάθε φορά που ακούς τα "κατορθώματα" των "υπερεξειδικευμένων" θέλεις να ουρλιάξεις "Όχι άλλο κάρβουνο πλιζ"!

Δεν εχεις αδικο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

... το "Δεν είσαι άνθρωπος εσύ!" που σου κοπανάει η μάνα σου όταν νευριάζει καταλαβαίνεις ότι ισχύει όταν κοιτάς τον εαυτό σου στον καθρέφτη!

... ακούς για θανάτους, γεννήσεις, αρρώστιες και δεν κουνάς βλέφαρο!

... χάνεις ασθενή στο χειρουργείο και μετά από μισή ώρα πας και χλαπακιάζεις 2 τοστ!

... για να περάσει η ώρα στο σπίτι κάθεσαι και βλέπεις βιντεάκια στο youtube με αποκατάσταση θωρακοκοιλιακού ανευρύσματος κατα Coselli!

... αφου δεις τα βιντεάκια συγκινείσαι κιόλας!

... συναντάς ανθρώπους που σου λένε ότι για τους επόμενους 2μιση μήνες θα πλατσουρίζουν στη Χαλκιδική και το πρώτο που σκέφτεσαι είναι "Να γεμίσει η θάλασσα αχινούς ρε κοπρόσκυλα!"!

... ...αναρωτιέσαι....μήπως τελικά να τα κάνω όλα πουτ@ν@, να πάρω το Μωρό και να την κάνω για Μπαχάμες?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ε, βέβαια, όλοι οι άνθρωποι γιορτάζουν τις επετείους της πρώτης τους Whipple, που μυαλό τώρα για να θυμόμαστε άλλες, ασήμαντες ημερομηνίες, σωστό.... emgademis

Δε θυμάμαι να ειπα ποτέ ότι είμαι όπως όλοι οι άνθρωποι. Το ειπα? emxmm

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.