Jump to content

ΔΙΚΑΤΣΑ ΕΛΕΟΣ!!!


nikos

Recommended Posts

This is the very last post from a "dikatsas" to the brilliant scientist named gmits :

Παλικάρι μου, όχι μόνο έκανες καλά που έφυγες για το UK, αλλά αν πάρεις και την βρετανική υπηκοότητα θα είναι ακόμα καλύτερα :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 637
  • Created
  • Last Reply

xrysa επειδη χλωμο το βλεπω να σου απαντανε....δεν ανοιγεις ενα τοπικ με θεμα την ερωτηση σου;! Ισως απαντησει κανενας....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

xrysa για ποιο λόγο να αναγνωριστούν τα πτυχία τον Οκτώβρη; Αναγνωρίζονται μόνο μετά το πέρας των εξετάσεων του δοαταπ, ή όσον αφορά τα πτυχία Βουλγαρίας - Ρουμανίας, λογικά θα αναγνωριστούν μετά την 1/1/2007, σύμφωνα με το δεδικασμένο άλλων χωρών όπως Τσεχία, Ουγγαρία κ.λ.π.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το δεδικασμένο Τσεχίας-Ουγγαρίας, όπως αυτό ορίζεται από την τελευταία εγκύκλιο του Υπ. Υγείας, κάνει λόγο για ανάκληση (εντός 5 ετών) των αδειών άσκησης που δεν εναρμονίζονται με την τριετή προϋπηρεσία.

Which means in plain chinese ότι σύμφωνα με τα έως τώρα γνωστά, ΔΕΝ πρόκειται να γίνει άμεση αναγνώρισης καμίας Ρουμανίας και καμίας Βουλγαρίας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πιστεύω ότι τίποτα από αυτά δε θα γίνει.

Όσοι πήραν πτυχίο απο Τσεχία και Ουγγαρία θα συνεχίσουν να κάνουν ειδικότητες κανονικά πριν από άλλους που είτε έχουν τελειώσει Ελλάδα είτε έχουν περάσει δικατσα!

Και όσοι έχουν πάρει πτυχία από Ρουμανία και Βουλγαρία δε θα αναγνωριστούν αυτόματα γιατί απλά οι συνθήκες που ίσχυαν για τις δέκα χώρες δεν είναι ίδιες με εκείνες που θα ισχύσουν για τις δυο χώρες και συνεπώς δεν πρόκειται να ισχύσει κάνενα δεδικασμένο.

Ανάκληση αδειών δε θα γίνει γιατί μέσα σε 5 έτη θα έχουν την 3ετή προϋπηρεσία που απαιτείται.

Πουθενά δε λέει 3ετή προϋπηρεσία στη χώρα όπου σπούδασαν.

Κατα τη γνώμη μου η υπόθεση Τσεχίας-Ουγγαρίας είναι χαμένη για εμάς.

Ας κοιτάξουμε να μη χάσουμε και την υπόθεση Ρουμανίας-Βουλγαρίας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Good afternoon hardcore,

I gratuated from the university of athens on december 2003. I then trained for 18 months in Histopathology in Athens. During that period, I had some dikatsades "colleagues" and I realised that my schoolmates in high school, had a greater sense of professionalism. Anyway, I resigned after I got my SHO post in London Deanery (6 months in Ashford, Kent, 6 months in Brighton). Now I am an SpR year 1, in the Bristol deanery.

The people here have a realatively good impression of greek doctors and have heard what's going on in Greece. But I must admit that I haven't told them that we are giving medical training posts in lottary. I am to embarassed to reveal that.

I don't know what's their impression of dikatsades, because they haven't met any for obvious reasons...

Hope I helped.

And remember the persons who want to leave, will make it in the end.

Leave Greece to Dikatsades. They "earned" it after all through the driving licence examinations, didn't they?

Xa Xa Xa!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπον ή ο Σαραντος ο Καπτανης κανει πολλους λογαριασμους για να μας τη λεει ανενοχλητος και ανωνυμα ή ο παραπανω ειναι κερατωμενος απο δικατσα αλλιως ποσο βλακας πρεπει να ειναι καποιος που κατεχει θεση registrar στην Αγγλια και καθεται και ασχολειται με τετοια θεματα!Δικος μου παντως φιλος αποφοιτος ιατρικης Αθηνων και registrar σε μεγαλη πολη ουτε που ασχολειται! Μαλλον αυτος δεν το εχει παρει ακομα χαμπαρι οτι του @%%@ τη γυναικα δικατσαδες ωστε να τους μισησει! :P Ασε που κανει πραξη το ρητο GET A LIFE κατι που δεν κανουν καποιοι δυστυχως για'μας τους υπολοιπους δικατσαδες ή μη!

Ε ρε γλεντια στο forun τουτο! Βαλτοι ειναι ρε;! Καθε μερα ξεφυτρωνει και απο ενας 'δω μεσα!Keep on dude!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πιστεύω ότι τίποτα από αυτά δε θα γίνει.

Όσοι πήραν πτυχίο απο Τσεχία και Ουγγαρία θα συνεχίσουν να κάνουν ειδικότητες κανονικά πριν από άλλους που είτε έχουν τελειώσει Ελλάδα είτε έχουν περάσει δικατσα!

Και όσοι έχουν πάρει πτυχία από Ρουμανία και Βουλγαρία δε θα αναγνωριστούν αυτόματα γιατί απλά οι συνθήκες που ίσχυαν για τις δέκα χώρες δεν είναι ίδιες με εκείνες που θα ισχύσουν για τις δυο χώρες και συνεπώς δεν πρόκειται να ισχύσει κάνενα δεδικασμένο.

Ανάκληση αδειών δε θα γίνει γιατί μέσα σε 5 έτη θα έχουν την 3ετή προϋπηρεσία που απαιτείται.

Πουθενά δε λέει 3ετή προϋπηρεσία στη χώρα όπου σπούδασαν.

Κατα τη γνώμη μου η υπόθεση Τσεχίας-Ουγγαρίας είναι χαμένη για εμάς.

Ας κοιτάξουμε να μη χάσουμε και την υπόθεση Ρουμανίας-Βουλγαρίας.

Απόλυτα ειλικρινά, δεν ξέρω αν θα γίνει κάτι στην πράξη με Τσεχία και Ουγγαρία και ακόμα πιο ειλικρινά, θα ήταν κρίμα να χάσουν τις θέσεις τους και να ανακληθούν οι άδειές τους, επειδή το ελληνικό κράτος ΠΑΣΧΕΙ και δεν εφάρμοσε εξαρχής την εγκύκλιο της Ε.Ε.. Αφού τους άφησε εξαρχής, να τους αφήσει να συνεχίσουν σαν άνθρωποι. Αυτή είναι η άποψή μου και ας μην ταυτίζεται με τις απόψεις του ΣΑΙΕΠ :) Είναι σαν να λέμε ότι "ο ρουμανογιατρός είναι η αιτία του χάους με τις ειδικότητες". Το ελληνικό κράτος είναι.

Από εκεί και πέρα, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει προηγούμενο δεδικασμένο αρνητικό για Ρουμανία και Βουλγαρία. Υπάρχει και είναι ακριβώς αυτή η εναρμόνιση της ελληνικής νομοθεσίας με την ευρωπαϊκή, ακόμα κι αν αυτό έγινε καθυστερημένα για να βολευτούν ΠΟΛΥ συγκεκριμένοι απόφοιτοι Τσεχίας και Ουγγαρίας, γόνοι ΠΟΛΥ γνωστών μελών του Κοινοβολίου (από το Κοινοβολευτική Δημοκρατία).

ΥΓ: Οι νέες χώρες θα μπουν υπό επιτήρηση, η οποία όμως αφορά μόνο συγκεκριμένους τομείς, όπως η Οικονομία και η Δημόσια Διοίκηση. Δεν αναφέρεται πουθενά στην υπό μελέτη συνθήκη προσχώρησης ότι δεν θα αναγνωρίζονται τα πτυχία των ιατρών τους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Good afternoon hardcore,

I gratuated from the university of athens on december 2003. I then trained for 18 months in Histopathology in Athens. During that period, I had some dikatsades "colleagues" and I realised that my schoolmates in high school, had a greater sense of professionalism. Anyway, I resigned after I got my SHO post in London Deanery (6 months in Ashford, Kent, 6 months in Brighton). Now I am an SpR year 1, in the Bristol deanery.

The people here have a realatively good impression of greek doctors and have heard what's going on in Greece. But I must admit that I haven't told them that we are giving medical training posts in lottary. I am to embarassed to reveal that.

I don't know what's their impression of dikatsades, because they haven't met any for obvious reasons...

Hope I helped.

And remember the persons who want to leave, will make it in the end.

Leave Greece to Dikatsades. They "earned" it after all through the driving licence examinations, didn't they?

Xa Xa Xa!!!

Καλή καριέρα πλέον. Και ναι η Ελλάδα είναι χαμένη υπόθεση για όλους. Άρα όποιος φύγει δύσκολα το μετανοιώνει. emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

At last!

I was wondering why it took us almost three days to hear it?

The final and absolute argument of the dikatsa. It goes like this:

"The dikatsa may be completely useless and having serious problems differentiating the liver from the spleen but he is a great lover, the present of God to the female population of planet Earth, a real sexual beast!

So he takes his revenge from the greek society and state, for causing him problems (ie: driving licence examinations), by luring the girlfriends and wifes of regular doctors..."

Xa xa xa...

You guys are really funny!!!

Have you ever thought of going on national T.V.?

You will make a lot of money, and you won't jeopardise the safety of patients in the process... :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αt last αν εχεις την καλοσυνη πες μας με ποιο nickname θα μπεις την επομενη φορα να εκδηλωσεις - με επιχειρηματα του στυλ "μου σφυριξε ενας κλεφτικα οτι εκει που δουλευε ηταν ενας δικατσας αχρηστος ή μιλαγα με εναν Βουλγαρο και ειπε οτι οι Ελληνες εκει ηταν αχρηστοι" - το αντιδικατσικο σου μενος ωστε να μην μπουμε καν στον κοπο να ασχοληθουμε!

Βye registrar! Στο επομενο παραλληρημα θα εχεις αναβαθμιστει σε senior consultant σε καποιο κεντρικο νοσοκομειο του Λονδινου! Ε ρε μουρλια! :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

xrysa για ποιο λόγο να αναγνωριστούν τα πτυχία τον Οκτώβρη; Αναγνωρίζονται μόνο μετά το πέρας των εξετάσεων του δοαταπ, ή όσον αφορά τα πτυχία Βουλγαρίας - Ρουμανίας, λογικά θα αναγνωριστούν μετά την 1/1/2007, σύμφωνα με το δεδικασμένο άλλων χωρών όπως Τσεχία, Ουγγαρία κ.λ.π.

καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση,γιατί κάποιοι έχουν πορωθεί με τους τσακωμούς τους και με γράφουν!

απλώς μια φίλη μου είχε πει ότι θα αναγνωριστούν τα πτυχία 2000 γιατρών από δικατσά,τώρα το σεπτέμβρη και ήθελα να το διασταυρώσω.Μπορεί και να ήταν ράδιο αρβύλα.

xrysa επειδη χλωμο το βλεπω να σου απαντανε....δεν ανοιγεις ενα τοπικ με θεμα την ερωτηση σου;! Ισως απαντησει κανενας....

Thanx για την υποστήριξη...Δεν επείγει για να ανοίξω τόπικ.ευχαριστώ πάντως!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγνώμη, δεν θέλω να καβγαδίσω, αλλά Σβεν και Νεοπλαντέσις και όσοι τέλος πάντων, ειρωνεύεστε τον/την συνάδελφο που γράφει από Αγγλία, χαλαρώστε. Δεν καταλαβαίνω σε τί ακριβώς έχει άδικο. Υπάρχει πρόβλημα.

Και όχι, δεν καταλαβαίνω πώς kapoios για παράδειγμα κοβόταν 3 φορές (νομίζω κάπου το έχει αναφέρει) και πέρασε με την πρώτη με την τράπεζα. Επίσης πώς είναι δυνατόν ένα παιδί του νηπιαγωγείου που κυκλώνει τυχαία (1 στις 4 επιλογές) να μπορεί να πάρει 25 στα 100, και να περνάει κάποιος με το 50 στα 100. Πώς υφίσταται μια εξέταση πολλαπλής επιλογής χωρίς αρνητική βαθμολογία ή χωρίς αρνητική βαθμολογία αλλά με αύξηση της βάσης.

Και για όσους είναι να πάνε για ειδικότητα στο εξωτερικό, γιατί δεν πήγαν και για την αναγνώριση στο εξωτερικό;

Κοιτάω τις λίστες την νομαρχίας αθηνών και γίνεται ο σκοτωμός! Ελπίζω το Υπ. υγείας να ξυπνήσει από τον βαθύ ύπνο και τώρα ποτ βολεύτηκαν οι γόνοι, να απαιτεί την τρίχρονη προυπηρεσία.

Το πρόβλημα των αναμονων είναι τεράστιο και δεν χωράει άλλους να στριμώχνονται στην λίστα.Και μου φαίνεται περίεργο το ότι πανηγυρίζετε που στα 30 επιτέλους γραφτήκατε σε μια λίστα αναμονής για μια 6ετία τουλάχιστον...

Επίσης για να σας γλιτώσω από τον κόπο, η προσωπική μου ζωή είναι υπέροχη, καμιά δικατσού δεν μου έφαγε τον γκόμενο, δεν με κεράτωσε ούτε με παράτησε κανένας δικατσάς. Απαντήσεις επί της ουσίας επομένως.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν τον ειρωνευτηκαμε καταρχας! Αυτο το υποκειμενο εκανε registration στο forum με μονο σκοπο να προσβαλλει.10 posts και ολο αλαζωνεια,προσβολες και υποτιμητικα σχολια.Κοινως τα ηθελε ο ποπος του ο ανοιχτος ( :P ) να τα ακουσει οπως και εγινε!Δεν του χαλασα χατηρι!Ολα και ολα!Ειμαι δικαιος εγω!

Αυτο περι κερατωματος ηταν πλακα για το μενος που δειχνει για τους δικατσαδες αλλα μαλλον μεταφραζετε τα παντα οπως σας βολευει ειδικα μαλιστα οταν στερειστε επιχειρηματων ή/και θελετε να πατε την κουβεντα εκει που σας βολευει!

Οποτε συναδελφισσα πριν βιαστεις να υποστηριξεις καποιον σαν και αυτο το δυστυχισμενο υποκειμενο διαβασε πιο προσεκτικα τι και πως γραφει!Εμενα παλι δεν θα με υποστηριζες ουτως ή αλλιως ακομα και αν ηξερες οτι εχω δικιο γιατι δεν αποφοιτησα απο Ελλαδα οποτε δεν θα σε παρεξηγησω!Ειμαι παιδι ενος κατωτερου θεου ουτως ή αλλιως και δεν γοητευω τις γιατρινες!

Κατι μου λεει οτι ο κουζουλος αυριο θα αναβαθμιστει σε senior consultant με το nickname doatapofagos :blink:

Παντως μαλλον εκει που ειναι (σε ψυχιατρειο δηλ.) εχουν πολυ ελευθερο χρονο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και όχι, δεν καταλαβαίνω πώς kapoios για παράδειγμα κοβόταν 3 φορές (νομίζω κάπου το έχει αναφέρει) και πέρασε με την πρώτη με την τράπεζα. Επίσης πώς είναι δυνατόν ένα παιδί του νηπιαγωγείου που κυκλώνει τυχαία (1 στις 4 επιλογές) να μπορεί να πάρει 25 στα 100, και να περνάει κάποιος με το 50 στα 100. Πώς υφίσταται μια εξέταση πολλαπλής επιλογής χωρίς αρνητική βαθμολογία ή χωρίς αρνητική βαθμολογία αλλά με αύξηση της βάσης.

Εμενα ένας δικατσάς από Βουλγαρία μου είπε ότι υπήρχε αρνητική βαθμολόγηση. Συγκεκριμένα μου είπε ότι από τις 100 ερωτήσεις απάντησε τις 90 με 10 λάθη (που το ξερει θα σας γελάσω) και πήρε 8. Τελικά υπάρχει ή δεν υπάρχει αρνητική???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Goodmorning Neoplantesis from the UK!

Just take a look please at my registration date. At that period you were propably somewhere in the Eastern Europe pretending to study medicine. Now you are in Greece- I suppose- pretending to be a doctor. So life does go on I suppose.

I am an existing person, although I have difficulties comprehending the comment of sovereign- by the way congatulations for Australia!! I wish you every luck in your new career and life!!.

The fact that I spend a few minutes of my time to express my fury for the national tragedy and disgrace that is called dikatsades does not mean that I have no life. If that explanation makes you feel better you are free to go on believing it. But just be aware that you live an illusion...

To Xrusa: I am sorry but I cannot answer your question. That's why I asked in the first place. But just take a minute and think about it... Does it really matter whether they are going to allow them in on 1.1. 2007 , in a few months or in a few years? In the end they will do it and they will just add some more thousands of "doctors" , in a country that is full of few doctors and far to many "doctors"...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είχα πει ρε gmits ότι δεν θα σου ξαναγράψω αλλά δεν γίνεται...

Με συγχωρείς και για τα προηγούμενα λόγια μου. Μετά κατάλαβα τι μεγάλο έγκλημα θα ήταν αν σε διώχναμε με τον τρόπο μας από αυτό το φόρουμ.

Θερμή παράκληση : KEEP ON SENDING POSTS!!!!!!!!!!

Επιτελείς κοινωνικό έργο με αυτό που κάνεις.

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Προς notbad : Δεν μας είπες ποια θα ήταν η επόμενη κίνησή σου αν δεν περνούσες στην Ελλάδα. Πάω στοίχημα όμως ότι τώρα θα μας πεις πως ούτε μια στο εκατομμύριο δεν θα πήγαινες να σπουδάσεις σε κάποιο ανατολικό κράτος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ε καλά, κι άλλοι το είπαν και το κάνανε κιόλας και πήγανε Αγγλίες, Βέλγια, Γαλλίες, Γερμανίες, Σουηδίες, Ιταλίες και τελείωσαν Ιατρική. Δεν είναι δα και τόσο περίεργο να διαλέγεις δυτικοευρωπαϊκό κράτος για τις σπουδές σου. Είναι μάλλον αυτονόητο όταν έχεις κάποιες μίνιμουμ απαιτήσεις από τον εαυτό σου, μαζί και με κάποια χρήματα παραπάνω.

Δεν θα μπω στην όλη διαμάχη γιατί βαριέεεεεεμαι, αλλά έχω απλά ως mod να πω ότι το μέλος gmits γράφει όντως από UK, όπως φαίνεται από το ip του.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμενα ένας δικατσάς από Βουλγαρία μου είπε ότι υπήρχε αρνητική βαθμολόγηση. Συγκεκριμένα μου είπε ότι από τις 100 ερωτήσεις απάντησε τις 90 με 10 λάθη (που το ξερει θα σας γελάσω) και πήρε 8. Τελικά υπάρχει ή δεν υπάρχει αρνητική???

Ένας φίλος μου …καλός έχει πάρει πτυχίο από Ρουμανία το 2000 :blink: και πέρασε επιτέλους φέτος το ΔΟΑΤΑΠ!!!!!! <_< Έγραψε 50.25/100 παθολογία που την διάβασε 1.5 μέρα :blink: και χειρουργική νομίζω με 57/100 που την διάβασε 3-4 μέρες!!! :blink: Για κάθε σωστή απάντηση έπαιρνε 1 βαθμό και για κάθε λάθος –0.25. emstupidemeleosemkafes

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν θα σας κουρασω, απλά θα πώ μερικές εμπειρίες από την στρατιωτική μου θητεία που έλειξε πρόσφατα.

1. Στην Αρτα στο ΚΕΥΓ το 70% των ιατρών ήταν από βαλκάνια.

2. Ένας μικρός αριθμός από αυτούς έκανε χασισάκι.

3. Η πλειοψηφία είχαν μέσο στο στρατό με αποτέλεσμα να μην μπαίνουν πολλοί καν υπηρεσίες. Είχαμε καμιά 10αριά υπηρεσίες με 250 ιατρούς και εγώ έβγαινα 1 φορά την εβδομάδα. Στην αναφορά όταν ανακοινώναν τις άδειες ένας μικρός αριθμός από αυτούς έπερναν διπλάσιεσ ημέρες και όταν διαμαρτυρόμασταν, η λοχίας μασ είπε ότι είναι εντολές από ψηλά.

3. Αργότερα ως ιατρός στη Σάμο γνώρισα πολλούς κυρίως από Ρουμανία και με ΔΙΚΑΤΣΑ.

Όταν είπα σε έναν να πάρει απο το ντουλάπι ένα αντιπυρετικό αυτός προτίμησε το Οσπεν και αφού του επισήμανα ότι είναι πενικιλλίνη μου είπε ότι είναι αντιπυρετικό. Κάποιοσ άλλοσ που γνώριζε το αντιβιοτικό μου ανακοινωσε οτι στο πανεπιστημιο ειπαν οτι σκοτωνει και ιούς. Οταν του ειπα να μου δειξει το αντιστοιχο Guideline μου ειπε τι είναι αυτό?Α! και γελούσε με την ασχετοσύνη του.

Όταν έβαλα κάποιον να μετρήσει μια ΑΠ που λόγω δουλειάσ δεν μπορούσα να κάνω, τον βλέπω να βάζει το ακουστικό αλού για αλλού με τον ασθενή όρθιο και σφιγμένο και με τον αεροθάλαμο στη ραχιαία επιφάνεια του βραχίονα.

Ένασ φιλομαθης με κυνηγούσε για να του δείξω του βάζουν το ακουστικό στην ακρόαση της καρδιάς.

Όταν έστειλα μια σκωληκοειδίτιδα στο ΓΝΝ ΣΑΜΟΥ ένας ροθμάνος ειδικευόμενος δεν γνώριζε το rebound φαινόμενο και το σημ Μακ Μπέρνει. Ένας από αυτούς στην καρδιολογία δεν ήξερε την τροπονίνη ως ένζυμο για το ΟΕΜ.

Ομολογώ ότι γνώρισα έναν απο Βουλγαρία πολύ καλός μου φίλος που ονόμασε εμάς που σπουδάσαμε Ελλάδα μαλάκεσ και με το δίκιο του γιατί δεν θέλουμε εξετάσεισ στην ειδικότητα. Αφού έζησε χρόνια Βουλγαρία και μετά είδε και εμάς μου είπε οτι χωρίσ διάβασμα τους πετάμε έξω από τα νοσοκομεία.

4. Συνεργάζομαι με καθηγητή πανεπιστημίου σε έρευνα και συνεχώς μου λέει ότι δεν μπορεί να δουλέψει με τους ΜΑΛΑΚΕΣ (όπως λέει ειδικευόμενουσ) ΒΑΛΚΑΝΙΟΥΣ.

ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΜΟΥ ΠΙΘΑΝΩΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΚΡΑΠΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΤΣΑ ΚΑΙ ΜΑΖΕΨΕ ΜΟΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ. ΕΠΙΣΗΣ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΝΑ ΒΓΩ ΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟΣ ΣΤΑ 34-35.

ΛΥΣΕΙΣ

Α. ΠΑΩ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ ΑΦΗΝΩ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΙΤΣΑ ΜΟΥ ΣΤΟΥΣ ΜΑΛΑΚΕΣ. ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΤΟ 75% ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΒΑΛΚΑΝΙΑ. 2500 ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!ΧΑΛΑΩ ΟΛΗ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΔΗΛΑΔΗ.

Β. ΜΕΝΩ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΑΛΛΩΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΙ. ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝΑ ΟΙ ΛΟΧΑΓΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΜΟΥ ΑΝΕΘΕΤΑΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΙΑΤΡΙΚΕς ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΒΑΛΚΑΝΙΟΙ ΗΤΑΝ ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΟΙ.ΝΑ ΓΙΑΤΙ.ΤΟ ΕΖΗΣΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.

ΣΗΜ. ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΟΥ.

ΠΑΝΤΩΣ ΟΙ ΒΛΑΚΕΣ ΈΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΕΜΠΟΔΙΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ.

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΙΣΤΥΕΥΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΓΑΝΕ ΑΥΤΑ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΦΟΙΤΗΤΗΣ. Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΣΚΛΗΡΗ ΑΠΟ ΟΣΟ ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ.

ΚΑΤΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟ. Ο ΚΑΛΟΣ ΔΕΝ ΧΑΝΕΤΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ. Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΥΝΟΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΚΑΛΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ.

ΣΤΟΧΕΥΕΤΕ ΚΟΡΥΦΗ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΨΗΛΑ.

ΥΠΗΡΕΤΟΥΜΕ ΜΙΑ ΦΟΒΕΡΗ ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΩΣΤΑ ΘΑ ΜΑΣ ΔΩΔΕΙ ΠΟΛΛΑ ΔΩΡΑ. ΥΛΙΚΑ ΚΑΙ ΜΗ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κι αν σου κάτσει; (που ρωτάς και στην υπογραφή σου)

Πάμε ταμείοοοοοο

Εγώ πάντως δεν κάθομαι ούτε την πίεση να μου πάρει… emoops

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.