Jump to content

ΔΙΚΑΤΣΑ ΕΛΕΟΣ!!!


nikos

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 637
  • Created
  • Last Reply

Tι το ψαχνετε;!Απλως ηρθε η ωρα μας να ξενιτευτουμε γιατι "τα λαθη πληρωνονται".Τα λαθη που δεν καναμε ποτε βεβαια.Εκτος αν θεωρειται λαθος που διαλεξαμε να σπουδασουμε ιατρικη.

ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ.ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΟΑΤΑΠ ΠΟΥ ΕΣΤΕΛΝΕ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΟΠΟΥ ΝΑ'ΝΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ(ΒΑΘΜΟΣ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟΥ,ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΓΛΩΣΣΟΜΑΘΕΙΑΣ ΚΟΚ),ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΓΙΑΤΡΟΙ ΠΟΥ ΣΤΕΙΛΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑΡΧΕΣ ΠΧ ΦΟΥΝΤΑΣ ΓΙΑ ΟΥΓΓΑΡΟΤΣΕΧΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΞΑΣ ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΑ(ΓΙΑ ΡΟΥΜΑΝΙΑ,ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ).ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΑΝΟΧΗ ΤΩΝ ΥΠΟΥΡΓΕΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑΣ.ΜΙΑ ΚΑΛΟΣΤΗΜΕΝΗ ΚΟΜΠΙΝΑ ΔΗΛΑΔΗ.

Τωρα ο καθε φουκαρας ψαχνει να βολευτει και διεκδικει ευνοικα μετρα.Εξαλλου αυτοι που ηταν να βολευτουν βολευτηκαν.Σιγα μην αφησει ο καθε καθηγητης-μεγαλογιατρος τον γιο του να δινει 5 χρονια ΔΙΚΑΤΣΑ.

Οι υπολοιποι "τελειωμενοι" θα φαμε την ανεργια,την υποαπασχοληση και την απαξιωση με την κουταλα και σαν να μην φτανει αυτο θα πρεπει να ακουμε-διαβαζουμε και τα ειρωνικα των οποιων βολεμενων-κομπιναδορων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ μετά το Μαυρικάκη είχα βάλει κάτω ειδικαυλομενο Παθολογίας που ετοιμαζόταν για εξετάσεις ειδικότητας

Σορι, δεν μπορεσα ν'αντισταθω. :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στα υπόλοιπα που σε ρώτησα δεν πήρα φυσικά απάντηση ιατρέ τρίτης γενιάς από Σερβία και νύν(καμάρι η μαμά)μελλοντικέ ειδικευόμενε.

Μακάριοι οι φτωχοί τω πνεύματι(μπορείς να γελάς όσο θέλεις αφού τίποτε δεν πέρασες με την αξία σου),ειδικά εσύ.... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα δηλώσω απλά το εξής, απευθυνόμενη προς όλους τους εκτός:

Για να μπορούσε να δπουδάσει κάποιος Ιατρική στη Γερμανία πριν το 2000 θα έπρεπε να έδειχνε τα αποκομματάκι που σε όλους έστελνε το Υπ Παιδείας στο οποίο αναφερόταν σε ποια δέσμη είμαστε και πόσο είχαμε γρ'αψει σε κάθε μάθημα= 2η δέσμη με ΜΟ > 10.

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ : Πώς να σας πάρουμε στα σοβάρα "ανίδεα κτήνη" όταν ή δεν πήγατε καν 2η Δεσμή-απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου Υποψήφιος Ιατρικής να μην έχει διαβάσει βιολογία Δέσμης

ή 2ον πολλοί από εσάς δεν πιάσατε ούτε ΜΟ 10.

και πριν προτρέξετε, ναι ούτε τα γερμανικά ούτε η Γερμανία είναι παίξε γέλασε αλλά μην ακούω κάτι δικαιολογίες του τύπου

" Εγώ διαφέρω γιατί σπούδασα σε ρουμανόφωνο στη Ρουμανία"

emeleos

Χώρια την υπέρτατη ξεφτίλα να στέλνουν γονείς τα παιδιά τους στη Γιουγκοσλαβία εν καιρώ πολέμου και μετά να αιτούνται και την άμεση επιστροφή τους. Μίλησε κανείς για ήθος;;;

Εγώ και να ήθελα δεν υπήρχε περίπτωση να με έστελναν οι δικοί μου πρόβατο στη σφαγή. Και στην τελική, ναι την καλύτερη ορθοπαιδική στον κόσμο την έχει το Ισραήλ και το Ιράκ.......Θα πάει κανείς;;; Αν και.........χμ.θα πας, θα σου σκάσει η βόμβα, θα πάθεις καμιά γρατζουνίτσα, θα καταφέρεις να το δικαιολογήσεις ως εργατικό ατύχημα και μετά θα έχεις το δικαίωμα να έρθεις στην Ελλάδα και να κάνεις ό,τι ειδικότητα θες σε όποιο νοσοκομείο θες, όπως με την ΠΑΘΑΝ ένα πράμα.

Άντε βρε, σας έφεξε πάλι, σας βολέψαμε...................

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και στην τελική, ναι την καλύτερη ορθοπαιδική στον κόσμο την έχει το Ισραήλ και το Ιράκ.......Θα πάει κανείς;;; Αν και.........χμ.

Πάντως την εμπειρία που θα αποκτήσει κάποιος κάνοντας ορθοπαιδική στο Ιράκ,Αφγανιστάν(έχει; ) ,Ισραήλ ,Σιέρα Λεόνε(έχει; ) και όπου αλλού στον κόσμο γίνεται πόλεμος και τα περιστατικά που θα δει,ουδεμία σχέση έχουν με εκείνα που θα δει στην Ελλάδα και γενικά στην Ευρώπη.

Έχει και τα καλά του,δεν μπορείς να πεις...

emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα δηλώσω απλά το εξής, απευθυνόμενη προς όλους τους εκτός:

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ :  Πώς να σας πάρουμε στα σοβάρα "ανίδεα κτήνη" 

''ακουσε'' κατι εσυ του εντος,

το πιο ευκολο απ' ολα ειναι να εκφραζεσαι πολυ ασχημα(χυδαια θα 'λεγα)και δη ανωνυμως σε καποιο forum.κοιταξε να το ελεγξεις καπως.

κατα τ' αλλα,εσυ,που εχεις και υψηλοτερο ΜΟ,προσπαθησε να απαντησεις τα τελευταια θεματα της Παθολογιας του Δικατσα.ζητα και τη βοηθεια συναδελφων ή και καθηγητων σου,αν θελεις.θα τα βρεις στο ''αλλο forum''.

edit:δις! emarup

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Τι ψαχνεις να βρεις και συ ρε Πελε. Η Στρυχνινη ειναι κι αυτη της γνωστης σπειρας "Αριστουχοι/Αφροκρεμα" που νομιζουν οτι μπορουν να συμπεριφερονται οπως γουσταρουν και σε οποιον γουσταρουν. Ολ'αυτα στον κυβερνοχωρο βεβαια, γιατι παραεξω αλλαζει το τραγουδακι.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το θέμα είναι ότι και οι κανόνες του φόρουμ είναι ελειπής σχετικά με το θέμα "επιθέσεις σε τρίτους ή γενικότερα άλλους χρήστες", πράγμα που δίνει την ελευθερία για τέτοιες κινήσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν και η πεταλουδίτσα το παραέκανε λίγο στην τελευταία της παρατήρηση, την καταλαβαίνω γιατί τελείωσε ακριβώς και είναι σχεδόν 10 μήνες χωρίς αγροτικό. Θα ξεχάσει κι αυτά που έμαθε στο τέλος.

Βέβαια και συ βρε καλή μου ήθελες ή άγονο ή τίποτα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγγνώμη, ανοιχτομάτηδες, μηπώς έχετε δει καθόλου τις υπογραφές μου, εεεεεε;;;;;

Προφέσορα;;;;;; Pele;;;;Άλεξ, Σου μιλάει το στριμμένο άντερο. Να κοιτάτε ΟΛΑ οσα γράφω και όχι όσα σας συμφέρουν....τοσο τσακάλια που είστε θέλετε να περάσετε και ΔΙΚΑΤΣΑ, τρομάρα σας..........

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε γμτ τί έκανα πάλι κι έμπλεξα; :(

Την αλήθεια είπα ρε πεταλουδίτσα. Ότι τελείωσες στην ώρα σου και αγανακτείς γιατί βλέπεις πως 10+ μήνες δε μπορείς να βρεις αγροτικό εξαιτίας μοριοδοτημένων εξωτερικού.

Γιατί να δω τις υπογραφές σου; Ούτε «ανίδεο κτήνος» είμαι, ούτε «γάιδαρος». Ούτε διασκεδάζω με τη δυστυχία των άλλων.

ΣΤΑΜΑΤΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΦΤΥΝΕΙΣ ΧΟΛΗ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

Αγαπητέ έχεις δει να φτύνουν χολή; Είχα πάθει πλάκα. Είχε ταράξει τον αδερφό μου παραμονή πρωτοχρονιάς μια γαστρεντερίτιδα....άσε σου λέω. Καταπράσινη ολοκάθαρη χολή έβγαζε ο κακομοίρης....τον είχα καταλυπηθεί.....

Δε βγάζω χολή....Μερικές φορές προσπαθώ να μπω στη θέση όλων αυτών των ανθρώπων και καταλαβαίνω ότι όλοι θέλουν κάποια στιγμή να γυρίσουν πίσω στην πατρίδα τους..και είναι απόλυτα λογικό....ούτε μπορείς να πεις ότι "κοιτα να δεις, εγώ έχω τόσες θέσεις για εργασία οπότε τόσοι θα σπουδάσουν".

Η κατάσταση όμως έχει ξεφύγει πέρα από κάθε όριο και το είπες και συ προηγουμένως. Τι να σου πω...ειλικρινα-και δεν το λέω για να περιαυτολογήσω- αλλά στη δικιά μου τη ζωή όλα γίναν τόσο γρήγορα που ποτέ δεν ήξερα το περίμενε...αυτή η απραγία είναι καταστροφική για κάθε άνθρωπο...εκτός από τους χαραμοφάϊδες στους οποίους όμως δεν συγκαταλέγομαι. Είπαμε, ούτε όλοι οι "εγχώριοι" είμαστε το ίδιο , ούτε και όλοι οι "απ έξω". emthanx

ΥΓ Μη με ξαναπείς πεταλουδίτσα..................

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τέσπα, αν πιστεύεις ότι αναμοχλεύοντας εδώ τις ίδιες και ίδιες συζητήσεις θ'αλλάξεις την απόφαση του Συμβουλίου της Επικρατείας... τί να πω! :(

Εξάλλου οι μαφιόζοι-ΔΙΚΑΤΣΑδες δε γράφουν σ'αυτό το forum. Χάνεις την ώρα σου αν πιστεύεις ότι τους αγγίζουν τα λεγόμενά σου. Όπως είπα και στο thread με τα νεκρά δελφίνια, οι «εξωτερικοί» φταίνε, αλλά όχι για όλα τα δεινά του κόσμου.

Έπαιζες με την τύχη σου όταν διάλεγες άγονο αγροτικό. Έχω φίλους (βέβαια Βόρεια Ελλάδα) που τελειώσαν κι αυτοί πέρυσι τον Ιούλιο και πήγαν κανονικά τ'αγροτικά τους. Εσύ δεν ξέρω πως τα κατάφερες να χάσεις τοοοοόσες προκυρήξεις. Αφού έβλεπες ότι δεν πάει για άγονο, τί επέμεινες;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αντε τυχερακηδες emgoal θαχετε και δικο σας συλλογο

Σύλλογος Ελλήνων Γιατρών Εξωτερικού

http://www.dikatsa.info/forum/showthread.php?t=1489

http://www.dikatsa.info/forum/showthread.php?t=1514

ποιος σας πιανει τωρα που στελνετε και ραβασακι στην Κουτσικου

http://www.dikatsa.info/forum/showthread.php?t=1486

σκακι παιζετε?? :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Almost any economic theory would say, 'If there's a whole lot of guys who do the same work as you can, that's not so good for you. If the labor supply is big, you're going to be in trouble.'

Richard Freeman

Βέβαια το the "same" σηκώνει συζήτηση, αλλά για το ελληνικό κράτος το ίδιο είναι.

Πάντως όταν υπάρχουν πάαρα πολλοί γιατροί αυτό είναι πολύ κακό και για τους ίδιους, αλλά και για τη δημόσια υγεία, υπερεπαγγελματισμός γαρ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emofftopic

προφέσορα, τα προρωπικά σε ΠΜ. Και δεν είναι ακριβώς τα πράγματα όπως τα νομίζεις

εγώ είπα τη γνώμη μου-κακώς τελικά-για κάποια πράγματα που έχω ζήσει. Δεν με ενδιαφέρει να συγκινήσω κανέναν.

Ψέμματα, τον Κακλαμάνη θα θελα να συγκινήσω και τον Καραμανλή αλλά...δεν χαμπαριάζουν αυτοί

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φαντάσου να ζούσε ο Υψηλάντης και να μάθαινε ότι μπαμπακομαμάδες ίδρυσαν εδώ και πολλά έτη σύλλογο με το όνομα του για να εξασφαλίσουν τα δικαιώματα των αποτυγχόντων εν Ελλάδι παιδιών τους που πήγαν να παρακάμψουν τις διαδικασίες και να σπουδάσουν πληρώνοντας νόμισμα μιας άλλης χώρας(Αμερικής).

Θα έψαχνε τον Κολοκοτρώνη να κάνουν πολεμικό συμβούλιο!

Άκου εκεί Υψηλάντης-το Θεό τους δεν έχουν!Για να φαίνεται μάλλον με πιο κύρος και όσοι το ακούνε να διάκεινται ευνοικά θυμούμενοι την ιστορία!Γιατί εάν τους πούνε τι παίζει...

Στον οδοντιατρικό σύλλογο ήταν αυτός.Ένας πρόεδρος είχε τον υιό του(μπούλης)Ιατρική στην Κωστάντζα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.