Jump to content

μ'αρέσει/ δεν μ'αρέσει


tik-tak

Recommended Posts

μ αρεσει που τωρα πια (μετα τα 1000 ποστ) μπορω να εχω οτι τιτλο θελω

δν μ αρεσει που το γμ εχει ακομα προβληματα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Created
  • Last Reply

μ'αρέσει αυτό το τεύχος της Lifo(τ.178), που με άξονα τα νεα τραγούδια της Χαρούλας, έχει συνεντεύξεις,αρθρα,σχόλια,ποιήματα

(σε αυτο το τευχος: συνέντευξη του π.Φιλόθεου Φάρου και νεο ποίημα της Κικής Δημουλά)---μπορείτε να την ξεφυλλίσετε στο http://www2.libropage.com/edition/LiFO178

δεν μ'αρέσει που τα ποδήλατα είναι ακριβά και που τα κλέβουν εύκολα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μ αρεσει που σιγα σιγα ξεκιναω μια καινουρια αρχη....δε μ αρεσει που δεν καταλαβα τιποτα απο ολη αυτην την ιστορια.μαλλον θα παραμεινω ανθρωπος κακος. και μετα απ αυτο. τιποτα δε με σωζει πια :Ρ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Μ΄αρέσει πολύ που η Καρδίτσα από την οποία πέρασα προχθές,έχει αποκτήσει μια νότα από Αmsterdam,πολύ ποδήλατο,βρε παιδί μου και με κάθε ηλικίας καβαλάρη...Να ΄ναι καλά οι νεοδημιουργηθέντες ποδηλατόδρομοι.

Δε μ΄αρέσει που η Καρδίτσα αποτελεί εξαίρεση στον κανόνα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου αρέσει να κάνω νύχτες στο νοσοκομείο, δεν μου αρέσει που οι νοσηλεύτριες έχουν αυτό check out sheet και κάθε που αλλάζουν βάρδια πρέπει να απαντήσω στις ίδιες ερωτήσεις τουλάχιστον για 20 φορές την καθεμία

- Γιατί δεν τρώει ο ασθενής; Θέλετε δίαιτα γι'αυτόν; -Δεν ξέρω, όχι, κάποιος λόγος θα υπάρχει που οι γιατροί του τον έχουν σε νηστεία, δεν θέλουμε να τους αδυνατίσουμε

- Ο ασθενής δεν έχει αφοδεύσει για 7 μέρες, θέλετε να κάνετε κάτι γι'αυτό; - Στις 3 η ώρα τα χαράματα θα τον σηκώσω τον άνθρωπο από τον ωραίο του ύπνο να πάει να χέσει; Το πρωί πείτε το στον γιατρό του

- Ο ασθενής κατουράει αλλά δεν είναι τόσο πολύ όσο στην προηγούμενη βάρδια -Κοιμάται; -Ναι -...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Μου αρέσει να βγαίνω για βόλτα στα μαγαζιά όταν έχουν κλείσει και οι δρόμοι είναι άδειοι.

Δε μ'αρέσει να ψωνίζω στις γιορτές, όταν οι ουρές στα ταμεία και δοκιμαστήρια είναι ατελείωτες και τίποτα δεν είναι στη θέση του.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου αρέσουν οι βόλτες στην παραλία μου, και ας κάνει και κρύο

Δεν μου αρέσει που ακόμα δεν έχουν έρθει οι φίλοι μου να τις κάνουμε μαζί

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

μ'αρεσει η πρωτοβουλία του δήμου Νεας Ερυθραίας να δανείσει ποδήλατα στους δημότες για να ενισχυθουν οι ποδηλατόδρομοι και οι νεες

κυκλοφοριακές ρυθμίσεις

δεν μ'αρεσει που δεν μπορούν να πετύχουν καλή θερμοκρασία στο αναγνωστήριο: πολλή ζέστηηηηηη....και αποπνικτική (και...νυσταλέα) ατμόσφαιρα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Μου αρεσει που το πρωι ανοιξα την μπαλκονοπορτα και ειδα να πεταει στον κηπο μια λευκη πεταλουδα

Δε μ αρεσει που το μυαλο μου ειναι γεματο αναπαντητα ερωτηματικα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

μ'αρέσει που στην παράσταση "Λεόντιος και Λενα" πρωταγωνιστούν νεοι σε ηλικία ηθοποιοι , οι οποιοι παιζουν πολύ καλά!

Δεν μ'αρεσει η προσέγγιση του σκηνοθέτη στο εργο, που με δυσκολέψε να προσεγγίσω το μύθο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μ΄αρέσει που μαγειρεύω πλέον

δε μ΄αρέσει που δεν έχω κήπο και κότες και ζώα να ξέρω τι τρώμε :wacko::splaaaats:

και δε μ΄αρέσει που΄χει πεθάνει κι η γιαγιά μου που τα 'χε ολα αυτάemconfused

(έχω φάει κόλλημα,τελευταια,λέμε.νομιζω οτι ολοι οι κτηνοτροφοι,αγροτες κλπ,εμποροι,υπηρεσιες ελεγχου κλπ οργιαζουν κανονικοτατα και χωρις καμια τυψη σε βαρος της υγειας μας χαριν του κερδους.τους βλεπω ολους καχυποπτα να μην πω ως εχθρoυς.χρειαζομαι ψυχιατρο?emconfusedemnuke:splaaaats:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

(έχω φάει κόλλημα,τελευταια,λέμε.νομιζω οτι ολοι οι κτηνοτροφοι,αγροτες κλπ,εμποροι,υπηρεσιες ελεγχου κλπ οργιαζουν κανονικοτατα και χωρις καμια τυψη σε βαρος της υγειας μας χαριν του κερδους.τους βλεπω ολους καχυποπτα να μην πω ως εχθρoυς.χρειαζομαι ψυχιατρο?emconfusedχαχαχαχαχα :splaaaats:)

Δε χρειαζεσαι ψυχιατρο, οντως ολοι αυτοι κοιτανε πρωτα απ' ολα το συμφερον τους, οποτε χρειαζεται να ειμαστε καχυποπτοι . Τι νομιζες, οτι νοιαζονται για την υγεια μας? ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε χρειαζεσαι ψυχιατρο, οντως ολοι αυτοι κοιτανε πρωτα απ' ολα το συμφερον τους, οποτε χρειαζεται να ειμαστε καχυποπτοι . Τι νομιζες, οτι νοιαζονται για την υγεια μας? ;)

ευχαριστω ψυχιατρουλη δρλεκτερουλη για την ανακουφιστικη :P γνωματευση

:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Μου άρεσε που είδα σε ATM της Εθνικής, θέση για ακουστικά για την εξυπηρέτηση ανθρώπων με προβλήματα όρασης.

Δε μου αρέσουν οι οδηγοί που ενώ ετοιμάζεσαι να μπεις σε θέση parking, μπουκάρουν και στην παίρνουν... Ευτυχώς δε χρειάζεται να τους πυροβολήσεις, κάποιος φρόντισε από καιρό να το κάνει για σένα... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 months later...

μ' αρεσει το μπλογκ athensville,η ματιά του σε θέματα που αφορουν την πόλη.

δεν μ'αρεσει που γυρίζοντας απο τις διακοπές συνάντησα εναν αλλο Μελωδια,δεν τον αναγνωριζα...αντίο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μ'αρεσει πάααρα πολύ η εκθεση θεατρικων κουστουμιων και μασκών του Μετζικώφ στην Εθνικη Πινακοθηκη

(προλάβετεεεε....σε λιγες ημερες τελειώνει)

Δεν μ'αρεσει η κουφόβραση εντός και εκτός μου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 6 months later...

Μου αρέσει να προβλέπω που θα παραβιάσει ο άλλος το stop, να φρενάρω -επίτηδες- μισό μέτρο πριν και να τα κάνει πάνω του.

Δε μ'αρέσει να μην έχει κάποιον συνοδηγό να τον κράξει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Μου αρέσει που μπορώ πλέον να φοράω το μαγιώ την Παρασκευή μετά τη δουλειά και να το βγάζω (όχι το ίδιο εννοείται :rolleyes: )την Κυριακή το βράδυ επιστρέφοντας στη βάση. emgreece

Δε μ'αρέσει που και οι πιο όμορφες και απόμακρες παραλίες του Αιγαίου έχουν ανακαλυφθεί από τους κάφρους νεοέλληνες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε μ'αρέσει που και οι πιο όμορφες και απόμακρες παραλίες του Αιγαίου έχουν ανακαλυφθεί από τους κάφρους νεοέλληνες.

Think positive...! Θα ήταν μεγαλύτερο πρόβλημα αν είχαν ανακαλυφθεί από κάφρους Αλβανούς...! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.