Jump to content

μ'αρέσει/ δεν μ'αρέσει


tik-tak

Recommended Posts

μου αρέσει πολύ η φωτογραφία που μου έστειλαν

δείτε τη και εδώ: νεογέννητα σκαντζοχοιράκια

ειναι πολυ ομορφα..... :rolleyes:

αηδια ειναι :P

σαν αχινους μοιαζουν :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Created
  • Last Reply
  • 1 month later...

μ αρεσει που καμια φορα- ετσι τυχαια γνωριζεσαι με ανθρωπους με τους οποιους ταιριαζεις τοοοοοοσο πολυ¨)

μ αρεσει που υπαρχουν ακομα ανθρωποι στα μετρα μου

και δεν ειμαι εγω πια η παραξενη, η ιδιοτροπη,η "αλλιως"

μ αρεσει που ετσι

δε νιωθω καθολου την αναγκη να προσπαθω ν αλλαξω, να μοιαζω με "ολους"

που μπορω να επαναπαυθω για λιγο στα μετρα μου στον τροπο ζωης μου στη δικια μου ηρεμια...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Μου αρέσει που η Parlophone records ανεβάζει τα videoclips και albums των καλλιτεχνών της στο youtube.

Δε μου αρέσει που μάλλον δε θα βρεθούν ποτέ τα θύματα της πτήσης AF447. emrip

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Μου αρέσει ο ήχος της κόρνας των παλιών συμβατικών πλοίων.

Μου αρέσει ο ήχος της τουρμπίνας αεροπλάνου τη στιγμή που ανεβάζει στροφές.

Δε μου αρέσει ο θόρυβος των καγκουρέ φτιαγμένων αυτοκινήτων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

με αρεσει το τζιν/

δε με αρεσει που δεν σταματαω να πινωωωωωωωω

Μ'αρέσει που δεν σταματάω να πίνω τζιν (έστω και μπόμπα)

Δεν μ'αρέσει που δεν αρέσει στο συκώτι μου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

α,εγω τωρα το καλοκαιρι το εχω εξελιξει το θεμα/

πινω απο το απογευμα το τζιν μου με ανανα για εξτρα βιταμινες ;)

με αρεσει η θεσσαλονικη το 15αυγουστο/

δε με αρεσει που ειναι θεμα ημερων να αρχισει να κατακλυζεται απο βλαχο-φοιτητονια,

τα οποια κουβαλανε μαζι τους τις συνηθειες και την "κουλτουρα" του χωριου τους/

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δε με αρεσει που ειναι θεμα ημερων να αρχισει να κατακλυζεται απο βλαχο-φοιτητονια,

τα οποια κουβαλανε μαζι τους τις συνηθειες και την "κουλτουρα" του χωριου τους/

%CF%88%CF%89%CE%BC%CE%B9%CE%B1%CE%B4%CE%B7%CF%82+%CE%B3%CE%B1%CE%BC%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%82.jpg

epoptis_b.jpg

Ναι...τελικά η κουλτουρα περιμενει τους καφρους να τη καταστρεψουν!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου αρέσει η ποικιλία!!

Δε μου αρέσουν κάτι μαλάκες Θεσσαλονικείς που μου το παίζουν πρωτευουσιάνοι βασιλείς!Ξερνάω με το παρακάτω ποστ.

με αρεσει η θεσσαλονικη το 15αυγουστο/

δε με αρεσει που ειναι θεμα ημερων να αρχισει να κατακλυζεται απο βλαχο-φοιτητονια,

τα οποια κουβαλανε μαζι τους τις συνηθειες και την "κουλτουρα" του χωριου τους/

Aντί να λέει είναι χαρά Θεού να βλέπεις νέους ανθρώπους από κάθε γωνιά της χώρας να κατακλύζουν την πόλη σου στην ανατολή της ενήλικής τους ζωής,τους αποκαλεί βλαχο-φοιτητόνια με χωρική κουλτούρα που θα του μολύνουν την πόλη.Τι άλλο θα ακούσουμε!Ο κομπλεξισμός μερικών εδώ μέσα είναι απερίγραπτος.Η αποθέωση της βλαχιάς είναι νοοτροπίες σαν τη δική σουκι όχι κάθε πιτσιρίκι που φεύγει στα 18 του από το σπίτι του και είναι απλώς ο εαυτός του.

emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι ρε μεγαλε, συγνωμη, εχεις δικιο για τους νεους φοιτητες που "στην ανατολη της ενηλικης τους ζωης [...] ειναι απλως ο εαυτος τους"/

κανονικα θα πρεπει να νιωθω ευγνωμοσυνη που τα τελευταια χρονια κυκλοφορω π.χ. στην παραλια και νιωθω σαν να βρισκομαι σε ενα ατελειωτο κωλαδικο

-στην καλυτερη μπουζουξιδικο/

μαλλον δεν ξερεις να διαβαζεις ελληνικα, αφου δεν καταλαβαινεις οτι τα εισαγωγικα, οταν πλαισιωνουν μια λεξη, υπαρχει λογος/

να σε πληροφορησω λοιπον, μιας κι εδειξες ιδιαιτερο ενδιαφερον, οτι η σχεση μου με την παραδοσιακη μουσικη και λαογραφια ειναι αριστη/

ουστ,βρωμοπαιδο! ακου "ξερναω"!

ετσι εκφραζεστε στο χωριο σου? :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παραδέχομαι πώς άμα γεννιόμουν Θεσσαλονικιός, δε θα ήθελα να φύγω ποτέ από Θεσσαλονίκη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μαρέσουν οι διακοπές, δεν μαρέσει που δεν είμαι ακόμαbiggrin.giftomato.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μ΄αρέσει που κατάφερα να "σπάσω" το Adobe Acrobat Pro 9. B)

Δε μ΄αρέσει που δεν έχω τι να το κάνω(αν και ποτέ δεν ξέρεις...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου αρέσει που έχει ακόμη εκπτώσεις,δε μου αρέσει που όλες οι γνωστές φίρμες μετά βίας κατεβάζουν στο 30-40 τοις εκατό,το 50% είναι σπανιότατο και πάλι όμως κάτω από 50άρικο δε βγαίνει κανένα πόλο,κανένα πουκάμισο!Κλέφτες!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου αρέσει που έχει ακόμη εκπτώσεις,δε μου αρέσει που όλες οι γνωστές φίρμες μετά βίας κατεβάζουν στο 30-40 τοις εκατό,το 50% είναι σπανιότατο και πάλι όμως κάτω από 50άρικο δε βγαίνει κανένα πόλο,κανένα πουκάμισο!Κλέφτες!

κριμα ρε αδερφε!

θα'παιρνες κανα-δυο να'χεις να τ'αλλαζεις οταν "ξερνας" :lol:

γιδι :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

τςτςτς. ριχνετε πααααααααρα πολυ τα γιδια με τετοιους χαρακτηρισμους!τα γιδια ειναι αξιοπρεπη ζωντανα ακου εκει¨)

μ αρεσει η λεξη "σεβντας"

κι ο στιχος "πριν ρα/γ/ισει απ το σεβντα μου ολη η γη.."

α και η αρβανιτακη...

μ αρεσει - ακομα- η θεσσαλονικη....

δε μ αρεσει που οταν δεν κοιμαμαι το βραδυ, μετα νυσταζω...(μα γιατι?!..)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου αρέσει η νυχτερινή δροσιά! Επιτέλους! Κάτω τα καλοκαίρια! Ζήτω το φθινόπωρο!

Δε μου αρέσει που αύριο, δηλαδή σήμερα (καταραμένη αϋπνία), πρέπει να 'οργώσω' την Αττική και να τα βάλω με δύο μ@λ@κες... Μα τι αμαρτίες πληρώνω; Πρέπει να είμαι extra αμαρτωλή με sin-points. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου αρεσει το νεο logo της google με τα αγρογλυφικα η αλλιως

Crop Circles !!!!!!!!! emiloveyou

Δε μου αρεσει το φθινοπωρο-θελω καλοκαιρι και τον Οκτωβρη... emofftopic

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με αρέσει ο ελληνικός καφές στο μπαλκονάκι μου! Αντε να αρχίσει να βρέχει κιόλας και να κάνει και κρύο!

Δεν μου αρέσει που ΟΛΕΣ οι Γραμματείες του ΕΚΠΑ είναι για κλάματα.. (βλ. Ιπποκράτους, πανεπιστημίου, γουδί, Πανεπιστημιούπολης..) Μα γτ οταν ξεπηδά ενας γραμματέας είναι μοναδικά εκνευριστικός και δεν έχει copy paste στο διπλανό γραφείο, να εχουμε κι εμείς ενα manual χρήσης? :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μ'αρέσει που στο you-tube μπορείς να βρεις και βιντεάκια από θεατρικές παραστάσεις:

ευχαριστη έκπληξη το απόσπασμα από τις φετινές Τρωάδες από ΚΘΒΕ με Πρωτοψάλτη και Ναυπλιώτου.

[Εχω πει πόοοοοοσο πολύ μ'αρεσει η Ναυπλιώτου;;;Πολύ-πολύ-πολύ!]

http://www.youtube.com/watch?v=FYFwXtqA8_A&feature=related

δεν μ'αρέσει το τραγούδι της Ζουγανέλη "Έλα",με εκνευρίζει κάθε φορά που τ'ακούω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μ'αρέσει η ιστοσελίδα e-radio, που έχει συγκεντρωμένους πολλούς ραδιοφωνικούς σταθμούς από όλην την Ελλάδα.

δεν μ'αρέσει που κάποιοι χώροι έχουν ακόμη σε πολύ χαμηλές θερμοκρασίες τα air condition-ξεπαγιάσαμε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

μ'αρέσει πολύ η νεα σειρά της Μυρτως Κοντοβά στο μέγκα: "Μίλα μου βρώμικα!" ,κάθε Πέμπτη στις 10μμ

[λίγες πληροφορίες για τη Μυρτώ Κοντοβά :εχει τη στήλη "Μιλα μου βρώμικα" στην εφημερίδα athensvoice,ήταν σεναριογράφος της σειρας "υπεροχα πλάσματα",εχει γράψει το υπέροχο παραμυθοβιβλίο "Το κουβάρι των αλλόκοτων πραγμάτων", ήταν πίσω από τις ερωτήσεις στα τηλεπαιχνίδια "Ποιος θα γίνει εκατομμυριούχος;" και "taxi-girl",γράφει στίχους :Τράβα Σκανδάλη- Προλαβαίνω (Πρωτοψάλτη)/Δύσκολη καρδιά (Μπάσσης)/Στην πυρά -Πιο κοντά(Βίσση)]

δεν μ'αρέσει που στους μπλε κάδους ανακύκλωσης βλέπεις και μη ανακυκλώσιμα απορρίμματα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μ αρεσει το νεο τον paradise lostδν μ αρεσει που εχασα την -καταπληκικη απο οτι ακουσα- συναυλια τους για την βιολογια...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.