Jump to content

μ'αρέσει/ δεν μ'αρέσει


tik-tak

Recommended Posts

μ'αρέσει η σειρά "Ψεύτης παππούς" στην ΕΤ1 με τους Μιχαλακόπουλο και Μοσχίδη.

Μου αρκεί που παίζουν οι δύο αυτοί εξαιρετικοί ηθοποιοί...αλλά τελικά είναι μια σειρά με ωραία δομή,

καλές ερμηνείες , που την διέπει πραότητα ,ηρεμία και χιούμορ (κάθε Πέμπτη 9μμ)

μ'αρέσει το Ράδιοαρβύλα , που κάθε φορά που το βλέπω κανω καινούργιο συκώτι από τα γέλια...

μ'αρέσει η νεα σοκολάτα της Λάκτα με τριμμένο μπισκότο....ειδικά αν στην κερνούν γλυκύτατοι άνθρωποι!

δεν μ'αρέσει που τα ποδήλατα δεν μπορούν εύκολα και με ασφάλεια να κυκλοφορούν στις περιοχές της Αθήνας.

δεν μ'αρεσει η υπερβολή και μονομανία των τηλεοπτικών δελτίων ειδήσεων....ειδήσεις από το ραδιόφωνο και έχεις την υγεία σου!

δεν μ'αρέσει που "λείπει" ο Καλυβάτσης από την σαλονικιώτικη παρέα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Created
  • Last Reply

Μου αρέσει το κρύο έξω.

Δε μου αρέσει το κρύο από τα ψυγεία στα supermarkets.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μ αρεσει που μεγαλωνοντας περιδιαβαινουμε στις ιδιες μουσικες επιλογες με τον αδερφο μου , ηταν πολυ κουραστικος ο πολεμος ποιος σταθμος θα παιζει πιο δυνατα-ενας αγωνας μουσικης επιβιωσης :P , ευτυχως πλεον συγχρονιζομαστε τα πρωινα του Σαββατου και ακουγονται τα τραγουδια σαν να εισαι σε σινεμα , ερχονται απο παντου μεσα στο σπιτι!!

μ αρεσουν που υπαρχουν τοσα πολλα σημεια ενδιαφεροντος στην Αθηνα , τοσα πολλα μαθηματα να παρακολουθησεις , με κοστος απο ανυπαρκτο , εως χαμηλο , ωστε να δινεται η δυνατοτητα σε ολους. εχω ομως την εντυπωση οτι τα τελευταια χρονια η Αθηνα δεν ειναι τοσο πισω οσο πιστευουμε οσον αφορα τα πολιτιστικα .

μ αρεσουν οι συζητησεις ''κοινωνικου ''τυπου με τους ταξιτζηδες, προσωπικα συμπαθω τους περισσοτερους απο τους κιτρινοαμαξαδες γιατι η συναναστροφη με πολλους ανθρωπους τους χαριζει μπολικη ''σοφια του δρομου'' .

μ αρεσει απιστευτα η ζωντανια που σου χαριζει η επαφη με μπομπιρες και μπομπιρινες-σε ασφαλη αποσταση επαφης ομως ,να ειναι μπομπιρακια αλλων :P . σε ανυποπτο χρονο πετανε ατακες που η θα σε ριξουν κατω απο τα γελια η θα μεινει ολη η παρεα με το στομα ανοικτο με ενα τι ειπε τωρα το μωρο! ακριβως επειδη δεν εμαθαν ακομη-νοητικα και εμπειρικα-να καμουφλαρουν αυτο που σκεφτηκαν με το περιτυλιγμα του κοινωνικου ''σωστου φαινεσθαι'' , χτυπανε κατευθειαν κεντρο .

μ αρεσει και με ενθουσιαζει καθε φορα που βλεπω ανθρωπους να συμμετεχουν σε εθελοντικες εργασιες , μετα την δουλεια τους να τρεχουν να μαγειρευουν , να διδασκουν , να γιατροπορευουν ..ειναι ελπιδοφορο να βλεπεις την αγαπη επι του πρακτεου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμενα μου αρεσει που μετα απο 2 βδομαδες βλεπω ΗΛΙΟ!!!!!!ΔΕ ΒΡΕΧΕΙ!!!!!

Μου αρεσε πολυ το wall-e.θα βαλω κριτικη,μετα ομως γιατι σε 6 ωρες νυχτωνει να παμε να μαζεψουμε ηλιο.

Μου αρεσει που βγαινουν αλλα κινουμενα σχεδια....Bolt,Madagascar

Μου αρεσει που εχουν ερθει καλες εκθεσεις ζωγραφικης...Magritte και Van Gogh....ποτε θα παω και με ποιον....εεεεε;;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

με αρεσει που ξεφυτρωνουν καινουρια στεκια στην πολη, μακρια απο το βλαχο-μπαροκ και κορεσμενο μεχρι αηδιας κεντρο/παραλια

με αρεσει η σοκολατα ρε γμτ emcrybaby emcrybaby emcrybaby

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μου αρεσει που αρχιζει την νυχτα να κανει κρυο πλεον

δεν μου αρεσουν που οι αλλοδαποι δεν ξερουν πως να στηθουν στα ΜΜΜ με αποτελεσμα να δημιουργειται παντα συνωστισμος!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μου αρεσει που επεστρεψε στο φορουμ ο ινγκλισμαν

δεν μου αρεσει η καταθλιπτικη του εικονα ως υπογραφη......

Ούτε εμένα μου αρέσει η υπογραφή μου, ούτε και το ότι δεν κάνω κάτι να την ''αλλάξω''..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μου αρεσει που επεστρεψε στο φορουμ ο ινγκλισμαν

δεν μου αρεσει η καταθλιπτικη του εικονα ως υπογραφη......

δεν ειναι καταθλιπτικη ειναι ανατριχιαστικη.θα μπορουσε να χαρακτηριστει μεχρι και φρικιαστικη μπρρρρρρρρρρρρρρρ

δες στο σαν δειγμα της πολυπλευρης προσωπικοτητας του :rolleyes: .

απ τη μια για υπογραφη αρτιστικες,εντελως αγγελουδενιες και χαρωπες πικτς που ο σλιπ δε θα τις επελεγε ακομη κι αν του αρεσαν απο φοβο μην το πουν γκει :lol: κι απ την αλλη η κουκλα του διαβολου με το αποτυχημενο ντεκαπαζ :Pκι ενα δεντρο καρφωμενο :D στο κεφαλι της

σε αντιθεση με το ολοζωντανοτοσο που κατανταει επιθετικο,πρασινο ενος παρκου μπρρρρρρρρρρρρρρρρρ

κι αυτες οι γραμμουλες γυρω γυρω που μοιαζουν με ορια πεδιου βολης απλως ολοκληρωνουν τον τρομο...μπρρρ ξαναλεω :P

εμενα μ αρεσι παντως η πικτ.καλα οχι να την καθιερωσεις κιολας,αλλα για περαστικη καλη ειναι.προκαλει την προσοχη και οχι μονο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μου αρεσει που επεστρεψε στο φορουμ ο ινγκλισμαν

δεν μου αρεσει η καταθλιπτικη του εικονα ως υπογραφη......

Ούτε εμένα μου αρέσει η υπογραφή μου, ούτε και το ότι δεν κάνω κάτι να την ''αλλάξω''..

ινγκλισμαν θυμιζει λιγο εξωφυλλο αλπμουμ της pj harvey....σιγα σιγα αρχιζει να μου αρεσει νασου πω θεμα συνηθειας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

μ αρεσει που ξαναβρηκα τον Γιωργο Ζερβο , τον πρωτοακουγα στις εκπομπες της Διεσης , μετα μεταναστευσε στον Red και συνεπιπτε με τον Παναγιωτη ..δε χωρουσαν ραδιοφωνικα διλημματα ..αλλα τωρα εγινε πρωινος τυπος και νομιζω οτι εχει και πολλα κεφια! αν και διαπιστωνω ενα κολλημα με το ποδοσφαιρο , μ αρεσουν πολυ και οι μουσικες επιλογες του και τα σχολια του!

μ αρεσει πολυ μια ραδιοφωνικη περσονα , νομιζω Τελη Ζαμπονη τον ''λενε'' που ειναι τις Παρασκευες στον Red και κανει μαθηματα σαβουαρ βιβρ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

μ αρεσει να ακουω τραγουδια σε γαλλικη γλωσσα

τρελλλαιιιιιιιινομαι σου λεεεω!!ι

και στα ιταλικα μ αρεσει!!!αλλα μου ξυπνανε αλλα πραματα με τα ιταλικα

δε μ αρεσει καθολου που σε απειρες περιοχες της αθηνας και της ελλαδας δεν υπαρχουν καδοι ανακυκλωσης

θες να πεταξεις χαρτια πλαστικα κλπ ενα σωρο και δεν εχεις που παρα στα κλασικα σκουπιδια

αν και πρεπει συντομα να κατσω επιελους να ψαξω το κατα ποσο ανακυκλωνονται ολα αυτα που πεταμε στους καδους ανακυκλωσης

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Μ' αρέσει που μετά από ένα 3ωρο (τουλάχιστον) ψάξιμο στο Ηρακλειο, μια 6ωρη αναζήτηση στο κέντρο της Αθήνας και μια 2ωρη βόλτα πάλι στο Ηράκλειο, βρήκα επιτέλους (και τυχαία) την τσάντα που έψαχνα! emcolgate emcolgate emcolgate

Δε μ' αρέσει που από όοοοοολα τα παπούτσια στο site της nike που χάζευα, πήγα κι ερωτεύτηκα :wub::lol::splats: το ζευγάρι που υπάρχει μόνο σε Η.Π.Α. γτ δεν περνάει καν τον Ατλαντικό... emcry Ποιο καλό παιδάκι που είναι στο U.S. θα μου το πάρει να μου το στείλειιιιιιιιι;;;;;;;;;; emcolgate' emcolgate emcolgate:lol:emarrightπαπουτσάκιααααααα!!!!!!!! emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μου αρέσει η νοηματικη! (breaking the silence! :anavwfwties: )

δεν μου αρέσει που με το βγήκα έξω χτες και σημερα ξεκινησε να βρεχει και εγινα emcensored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μ άρεσε τόσο μα τόσο πολύ η άμεση και ουσιαστική ανταπόκριση των ορθο ατερπος και διμιτριπαπ στο θέμα "Ηπα?ξέρουμε τίποτα?"

κατατοπιστικοί και με site για ένα θέμα που θα το έλεγα μάλλον μπερδεμένο

δεν μ αρέσουν καθόλου μα καθόλου οι νοοτροπίες στρατού που κουβαλάνε μερικοί καμένοι (κράτανε τις πληροφορίες όπως τα γκόλουμ το δαχτυλίδι)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου άρεσε η Alicia Keys στα World Music Awards 2008.

Δε μου αρέσει που μάλλον θα χρειαστεί να ξαναχρησιμοποιήσω ΚΤΕΛ μετά από πολύ καιρό...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μου αρεσουν τα ονοματα που ανακοινωθηκαν για το rockwave 09 απλως απιστευτα

δεν μου αρεσει που απο τοτε που τα ειδα δεν μπορω να συγκεντρωθω στο διαβασμα :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μου αρέσει πολύ η φωτογραφία που μου έστειλαν

δείτε τη και εδώ: νεογέννητα σκαντζοχοιράκια

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup ναι ναι ειναι καταπληκτικη

εμενα μου'στειλαν φωτο απο ενα σαφαρι .....αααχχχ αυτα ειναι ταξιδια!!!

μου αρεσει που ετοιμαζω εκπληξεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.