Jump to content

[2008] νεες θεσεις ειδικοτητας


vpmichelin

Recommended Posts

Παιδιά αν γνωρίζει κανείς παρακαλώ ας απαντήσει.

Στην σελιδα της νομαρχίας αθηνών όπου αναγράφονται τα ονόματα των υποψηφίων ειδικευομένων. πολλές φορές παρατηρείται το εξής:

Για ορισμένα άτομα τα οποία έχουν την ένδειξη ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ μπροστά από το όνομά τους και αναγράφεται δίπλα και το πρωτόκολο διορισμού , μετά από 2-3 μήνες παρατηρούμε αντί για διορισμένος να αναγράφεται ΔΙΑΓΡΑΦΗ και να καλείται ο επόμενος.

Μήπως γνωρίζει κανείς πότε μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο? Με λίγα λόγια γιατί να έχουμε διαγραφή εφόσον υπήρξε πρωτόκολο διορισμού?

Mπορεί να παραιτήθηκαν, οπότε διαγράφονται από τη λίστα.

Ή μπορεί να κάνουν ειδικότητα στο εξωτερικό και να μην έχουν φροντίσει να διαγραφούν από τη λίστα...

Σε μια τέτοια περίπτωση, προχωράει κανονικά η διαδικασία διορισμού, αποστέλλεται η Υπουργική απόφαση τοποθέτησης - πρόσληψης στον ενδιαφερόμενο γιατρό κι εφόσoν δεν την παραλάβει μέσα σε διάστημα 15 ημερών, γυρίζει με το ταχυδρομείο πίσω, στο Yπουργείο. Ανακαλείται η απόφαση και γίνεται διαγραφή του ατόμου από τη λίστα αναμονής. Ενημερώνεται η Νομαρχία και στέλνει στο Υπουργείο τα χαρτιά του επόμενου σε σειρά προτεραιότητας, για να ξεκινήσει, πάλι, η διαδικασία διορισμού κ.ο.κ.

[Ανάκληση απόφασης τοποθέτησης - πρόσληψης (και -υποθέτω- διαγραφή από τη λίστα αναμονής), γίνεται και στην περίπτωση που ο ενδιαφερόμενος παραλάβει την απόφαση από το ταχυδρομείο, αλλά δεν παρουσιαστεί στο νοσοκομείο μέσα σε δεκαπέντε ημερολογιακές μέρες από την ημέρα επίδοσής της.]

Νόμος για απόκτηση ειδικότητας -> εδώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 462
  • Created
  • Last Reply
Γνωρίζει κανείς αν υπογράφτηκαν οι νέες θέσεις ειδικότητας στο ΥΥΚΚΑ;
Η υπουργική απόφαση για τις νέες θέσεις υπογράφθηκε από τον αρμόδιο υπουργό υγείας και βρίσκεται για υπογραφή στο γραφείο του υπουργού οικονομίας κ.Αλογοσκούφη.

Την άλλη εβδομάδα θα βρίσκεται στην Γραμματεία της Κυβερνήσεως και μετά το Πάσχα θα δημοσιευθεί.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γνωρίζει κανείς αν υπογράφτηκαν οι νέες θέσεις ειδικότητας στο ΥΥΚΚΑ;
Η υπουργική απόφαση για τις νέες θέσεις υπογράφθηκε από τον αρμόδιο υπουργό υγείας και βρίσκεται για υπογραφή στο γραφείο του υπουργού οικονομίας κ.Αλογοσκούφη.

Την άλλη εβδομάδα θα βρίσκεται στην Γραμματεία της Κυβερνήσεως και μετά το Πάσχα θα δημοσιευθεί.

thanks a lot για την ενημερωση!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχω μία απορία! όταν ο διορισμός κάποιου ανακληθεί γιατί παραμένει στην λίστα αναμονής???και μάλιστα με ημερομηνία λύξης της ανάκλησης???

Υπάρχει περίπτωση να έχει πάρει κάποια άδεια πχ εγκυμοσήνης???Το έχω δεί σε αρκετές λίστες αυτό!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

όταν λέει "ανάκληση" εννοεί ανάκληση και όχι διαγραφή ώστε να μην παραμένει στις λίστες αναμονής.

τι σόι άδεια εγκυμοσύνης να πάρει ο ανακαλούμενος ο οποίος δεν έχει καν τοποθετηθεί;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

όταν λέει "ανάκληση" εννοεί ανάκληση και όχι διαγραφή ώστε να μην παραμένει στις λίστες αναμονής.

τι σόι άδεια εγκυμοσύνης να πάρει ο ανακαλούμενος ο οποίος δεν έχει καν τοποθετηθεί;

Κάτσε γιατι είμαι και λίγο αργός σε αυτά.είχε διοριστεί-έγινε ανάκληση και θα ξανα πάρει θέσει όταν λύξη η ανάληση ή δεν θα πάρει θέση?τώρα κρατάει το νούμερο 1 στην λίστα αναμονής και απλά οι από κάτω την προσπερνάνε πρός το παρών με την ένδηξη ΑΝΑΚΛΗΣΗ και δίπλα έχει και ημερομηνία λύξης της ανάκλησης

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αρχίζεις και μπαίνεις στο νόημα.....

Μάλιστα!!!!!! Τσάμπα χάρηκα που θα κέρδιζα 3-4 μήνες αναμονής.

Και κάτι ακόμα που δέν έχω καταφέρει να βρώ εδώ μέσα και μετά σε αφήνω ήσυχο να ασχοληθείς με τίποτα πιο σοβαρό.Ξέρουμε άν θα ανοίξουν θέσεις Γενικής Ιατρικής στο Αγία Όλγα???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

λοιπον αρχιζω και γινομαι κουραστικη!μηπως ομως εχει καποιος συγκεντρωτικα τις θεσεις παθολογιας,οπως ειχε κανει ο αγαπητος τασος για τις θεσεις χειρουργικης σε προηγουμενο post?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

λοιπον αρχιζω και γινομαι κουραστικη!μηπως ομως εχει καποιος συγκεντρωτικα τις θεσεις παθολογιας,οπως ειχε κανει ο αγαπητος τασος για τις θεσεις χειρουργικης σε προηγουμενο post?

το μονο που ξερω απο μια σιναδελφο που ρωτησε:

0 ΝΟΣ.ΑΡΤΑ

2 ΝΟΣ.ΦΙΛΛΙΑΤΩΝ

:splaaaats:

λοιπον αρχιζω και γινομαι κουραστικη!μηπως ομως εχει καποιος συγκεντρωτικα τις θεσεις παθολογιας,οπως ειχε κανει ο αγαπητος τασος για τις θεσεις χειρουργικης σε προηγουμενο post?

το μονο που ξερω απο μια σιναδελφο που ρωτησε:

0 ΝΟΣ.ΑΡΤΑ

2 ΝΟΣ.ΦΙΛΛΙΑΤΩΝ

:splaaaats:

συναδελφο εννοουσα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ακτινολογιας κανεις βρε παιδια;;;; η εστω αν θα παρει η Καλαματα ή το Γ.Γεννηματας(Γενικο κρατικο Αθηνων);;;

ευχαριστω προκαταβολικα ε....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

λοιπον αρχιζω και γινομαι κουραστικη!μηπως ομως εχει καποιος συγκεντρωτικα τις θεσεις παθολογιας,οπως ειχε κανει ο αγαπητος τασος για τις θεσεις χειρουργικης σε προηγουμενο post?
1 Θέση ΑΤΤΙΚΟ

1 Θέση Παπαγεωργίου

Στο τηλέφωνο τι σου απάντησαν;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θέλουμε ολοκληρωμένη, έγκυρη λίστα για τις θέσεις Παθολογίας για όλη την ελληνική επικράτεια.

Προκαταβολικά ευχαριστώ πολύ εκ μέρους όλων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε μερικές ημέρες που θα πάει στο τυπογραφείο. Μέχρι τότε ότι λένε στο τηλέφωνο με επιφύλαξη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η υπουργική απόφαση για τις νέες θέσεις υπογράφθηκε από τον αρμόδιο υπουργό υγείας και βρίσκεται για υπογραφή στο γραφείο του υπουργού οικονομίας κ.Αλογοσκούφη.

Την άλλη εβδομάδα θα βρίσκεται στην Γραμματεία της Κυβερνήσεως και μετά το Πάσχα θα δημοσιευθεί.

Σε μερικές ημέρες που θα πάει στο τυπογραφείο. Μέχρι τότε ότι λένε στο τηλέφωνο με επιφύλαξη.

Γιατί με επιφύλαξη; Υπάρχει περίπτωση να μην εγκρίνει θέσεις το οικονομίας; Και με ποια κριτήρια θα κρίνει ποιες είναι εκείνες που δε χρειάζονται;;; :withstupid:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ότι λένε στο υπουργείο υγείας στο τηλέφωνο με επιφύλαξη. Αν άλλαξε ο υφυπουργός κάποιες να είσαι σίγουρος πως δεν θα στο επιβεβαιώσουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για όσους έχουν καλή μνήμη, την τελευταία φορά που ήταν πακέτο καινούριων θέσεων στο γραφείο του Αλογοσκούφη, η υπογραφή του άργησε να πέσει περίπου 6 μήνες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για όσους έχουν καλή μνήμη, την τελευταία φορά που ήταν πακέτο καινούριων θέσεων στο γραφείο του Αλογοσκούφη, η υπογραφή του άργησε να πέσει περίπου 6 μήνες.

Ναι, αλλά η χρονική συγκυρία είναι η αγαπημένη του Υπουργείου Υγείας - Μεγάλη Εβδομάδα :)

Αλλιώς, δεκαπενταύγουστο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Α!Εγω τον Ρας αλ Γκουλ τον ακουω....θα σπευσω να αγορασω τη λαμπαδα μου και θα περιμενω υπομονετικα την Ανασταση!!! :rolleyes:

(Ελπιζω μονο να μη με βρει σε εφημερια...) :unsure:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάνα νέο με τις νέες θέσεις; Δε βλέπω καμιά κινητικότητα. Η άλλη βδομάδα είναι Μεγάλη Βδομάδα. Πάλι με άγχος θα φάμε μαγειρίτσα εν αναμονή του ΦΕΚ;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν ξερω αν εχουν αναφερθει οι ¨υποψηφιες¨ :wacko: νεες θεσεις ΝΕΥΡΟΛΟΓΙΑΣ

Παπαμακαριστος - 1

Αττικον - 3

Ροδος - 1

Σερρες- 1

Χανια - 1

Θριασιο - 2

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγω ειχα ποσταρει τις θεσεις που ειχε πει η κυρια στο τηλεφωνο.

με μια λεπτομερεια:ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΚΙΧ ΓΙΑ ΘΡΙΑΣΙΟ!!!!!!! emmissing

εξαλλου πλεον το αθροισμα των νεων θεσεν νευρολογιας βγαζει 9 και οχι 7!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σημειώνω και το χρόνο που δίνει κάθε νοσοκομείο

Παπαμακαριστος - 1

ΠΛΗΡΗ

Αττικον - 3

Νομίζω νεοσύστατες, νομίζω ΠΛΗΡΗ

Ροδος - 1

Νομίζω νεοσύστατες, νομίζω 6 μήνες

Σερρες- 1

2 ΧΡΟΝΙΑ

Χανια - 1

1.5 ΧΡΟΝΙΑ

Θριασιο - 2

1.5 ΧΡΟΝΙΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.