Jump to content

I'm so tired with all this...,


veterinarian

Recommended Posts

Φιλε ειλικρινα γραφεις πολυ ωραια. Πιστευω οτι γραφεις καλυτερα απο πολλους δημοσιογραφους. Πρεπει να προσπαθησεις να γραψεις βιβλιο η να γινεις δημοσιογραφος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ωραία τα γράφεις δε λέω,όμως το ζήτημα είναι τελικά να μην ταυτιστείς με όλα αυτά τα χάλια που περιγράφεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Την επομένη κανόνισα να παώ για μπάνιο. Όσο γρήγορα το κανόνισα τόσο γρήγορα ακυρώθηκε. Αυτός που ήταν να κάνει εφημερία έπρεπε να πάει Θεσσαλονίκη. Έπαθε εγκεφαλικό η γιαγιά του. Η άλλη ειδικευόμενη είχε περίοδο και πονούσε η κοιλιά της και ο άλλος περνούσε κτέο. Έμενα μόνο εγώ. Αποφάσισα να αποκτήσω και γω τέτοιες δικαιολογίες. Τα λεφτά όμως δεν φτάνουν για να αλλάξω αυτοκίνητο. Η περίοδος όμως ίσως και να παλεύεται. Αν θυμάμαι καλά πάντως η γιαγιά του είχε πεθανει τον προηγούμενο μήνα. Τι στο διάβολο. Γάτα ήτανε;.Πόσες ζωές είχε αυτή η γυναίκα? Μου φαίνεται μας δουλεύει ψιλό γαζί. Τηλεφώνησε η ντεμπυντάντ. Μου είπε πόσο της έλειψα και πόσο πολύ την έκανα να γελάει. Ελπίζω να μην αναφέρεται στο όταν με είδε γυμνό. Χάρηκα που την άκουσα. Ξαναπήρε σε μία ώρα και μου είπε τα ίδια. Χάρηκα και πάλι. Στην ώρα επάνω πήρε και πάλι και μου έβαλε τις φωνές που δεν την είχα πάρει ακόμη τηλέφωνο. Έπεσα σε τρελή, δεν εξηγείται.

Στο εξεταστήριο έχει 32 βαθμούς και περιμένουν απ’έξω 15 άτομα. Έχω να καπνίσω κοντά τέσσερις ώρες. Δεν προλαβαίνω να πάρω ανάσα. Εφημερεύω με την Ρωσοπόντια ειδικό. Δεν έχει πατήσει το πόδι της ακόμη κάτω. Μπήκε φουριόζα μετά από μία ώρα μέσα. Έβλεπα ένα χαπίτη με έντονη δύσπνοια. Κάθισε στο σκαμπό και άναψε τσιγάρο. Και οι δυο ψοφούσαμε για μία τζούρα. Δεν κατάλαβε τίποτα. Άρχισε να μου λέει για τα σπορτίφ ρούχα που πήρε από κάτι προσφορές. Φαίνονταν. Ήταν πανέρι-σπορ. Άστην στην χαρά της. Της συνέστησα και ένα μαγαζί με παπούτσια abibas. Δεν κατάλαβε την διαφορά. Έσβησε το τσιγάρο της στον καφέ μου και μάλωσε το χαπίτη για να το κόψει. Βγήκε για να πάει να ξεκουραστεί με το κλιματιστικό. Ο χαπίτης με ρώτησε γιατί κάπνιζε εδώ μέσα. Του πέταξα κάτι για ομοιοπαθητική ιατρική και πίπες μπλε. Δεν το’χαψε. Τον βλέπω να το ξαναρχίζει.Πρέπει να πάρω καφέ και να’νάψω τσιγάρο.

Είμαι κουρασμένος και ξάγρυπνος. Πρώτα η τρελή με ξεκατίνιασε μέχρι το πρωί και μετά είχα εφημερία. Έπρεπε να πάρω δραστικά μέτρα. Πλακώθηκα στο γιαούρτι με μέλι και καρύδια. Και τα πρώτα απτελέσματα φάνηκαν σε λίγες ώρες. Μ’έπιασε διάρροια. Λαική σοφία και μαλακίες σου λέει μετά. Μίλησα μαζί της. Με ρώτησε πως είναι οι νοσοκόμες. Της είπα χάλια για να ηρεμήσει. Είναι σε άλλη πόλη ευτυχώς. Μου είπε γεμάτη χαρά για ένα πρόγραμμα της Vodafone u&me με απεριόριστες ώρες συνομιλίας. Την έκλεισα και πήρα την Vodafone. Τους έριξα το βρίσιμο της αρκούδας.

Ήρθε να με δει ο κολλητός. Κάνει ψυχιατρική σε περιφεριακό νοσοκομείο. Εφημέρευε και αυτός σήμερα, αλλά από μακρυά. Αυτή η τηλειατρική κάνει θραύση. Πηγαίνουν μια φορά τη βδομάδα εκδρομή τους τρελούς. Του’πα να πάνε και πενταήμερη. Είναι καλό παιδί αλλά μεγάλος γκαντεμόσαυρος. Του το’χω ξεκαθαρίσει πως αν τον δω πρωτοχρονιά θα του κόψω τα πόδια. Μόλις ήρθε πλάκωσε και κόσμος. Τον διώχνω με τρόπο. Ξανά στο μαγγανοπήγαδο. Έχω μια αγροτικό και με βοηθάει. Προσπαθεί να περάσει ουροκαθετήρα σένα σαραντάρη. Πρώτη φορά πιάνει Foley, αλλά και πρώτη φορά πιάνει και πέος στο χέρι. Τρέμουν τα χέρια της. Μοιάζει σαν σκηνή από γερμανική τσόντα. Ο καθετήρας δεν περνάει, αλλά ο ασθενής δείχνει να το ευχαριστιέται. Κάτι είναι και αυτό. Κάποιος φωνάζει απέξω επειδή περιμένει πολύ ώρα. Θα φωνάξει τα κανάλια λέει. Δεν έχει τίποτα σοβαρό. Μούρη στη γκόμενα του πουλάει. Με απειλεί πως ξέρει το Διοικητή και θα με καταγγείλει. Δεν απαντώ. Χέστηκε η Φατμέ στο Γενί Τζαμί.

Ήρθε μια δίμετρη Τσέχα, ξανθιά και κουκλάρα. Μαζεύτηκαν όλες οι ειδικότητες από πάνω. Τι χειρουργική, τι ορθοπεδική, τι ουρολογική εκτίμηση έγιναν. Κατέβηκε και ο φουκαράς ο αναισθησιολόγος. Φοβήθηκα πως θα την διασωληνώσουν και τότε δεν την γλυτώνει. Της έγραψα μια συνταγή με Movatec και Controloc, και την έδιωξα γρήγορα. Ρε τι λιγούρια είναι αυτοί!

Η ντεμπυντάντ τηλεφώνησε πάλι. Εξέταζα μια γριά. Είχε παγκρεατίτιδα και βογγούσε. Της έκανα νόημα να σταματήσει γιατί θα βρίσκαμε και οι δυο το μπελά μας. Δεν με άκουσε. Την άκουσε όμως η ντεμπυντάντ. Το τι μου είπε δεν περιγράφεται. Δεν με πίστευε με τίποτα. Τελικά της έδωσα να μιλήσει με τη γιαγιά και πήγα για τσιγάρο. Έλεος. Δεν μπορώ να βρώ μια φυσιολογική για σχέση τέλος πάντων? Μετά ήταν όλο χαρούλες, αγάπες και γλυκόλογα. Η γριά εξακολουθούσε να πονάει. Έδωσα εντολή γα πεθιδίνη. Προτού φύγω μου είπε πως η κοπέλα ακουγόταν καλό και έξυπνο κορίτσι, με αγαπούσε αληθινά και θα’πρεπε να την πάρω. Την κοίταζα περίεργα. Δεν δίστασα ούτε στιγμή . Ζήτησα άμεσα να της γίνει ψυχιατρική εκτίμηση. Δεν θα με τρελάνουνε εμένα αυτές!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρώτη φορά πιάνει Foley, αλλά και πρώτη φορά πιάνει και πέος στο χέρι. Τρέμουν τα χέρια της. Μοιάζει σαν σκηνή από γερμανική τσόντα. Ο καθετήρας δεν περνάει, αλλά ο ασθενής δείχνει να το ευχαριστιέται

Η ντεμπυντάντ τηλεφώνησε πάλι. Εξέταζα μια γριά. Είχε παγκρεατίτιδα και βογγούσε. Της έκανα νόημα να σταματήσει γιατί θα βρίσκαμε και οι δυο το μπελά μας.

Μεγάλε! Τεράστιε!

:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Veterinarian,

αγοράζω τα πνευματικά δικαιώματα του βιβλίου σου, αποσπάσματα του οποίου απολαμβάνουμε όλοι στο forum!!! Θα στο κάνω ένα σενάριο... τύφλα να'χει ο Παπακαλιάτης και οι Singles ταυτόχρονα!!!

(Και εννοείται πως τα κέρδη θα είναι μισά μισά)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ακόμα μια οπαδός!!! Βρε μπας και διάλεξες λάθος σχολή/δουλειά??? Ελπίζω να μην απογοητεύσεις τους αναγνώστες σου και να δούμε το έργο σου σε βιβλίο .Η Θεσσαλονίκη μαζί σου!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΛΟΟΛ!!ΘΗΣΑΥΡΟΣ!!Τώρα σε ανακάλυψα βετερινάριαν!!Συνέχισε-περιμένουμε νέα επεισόδια. :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το φαγητό στο νοσοκομείο είναι μάπα. Το μακαρόνι πάει σύννεφο. Το κρέας πρέπει να ξέμεινε από τα εγκαίνια του νοσοκομείου. Είναι καθαρός γκοτζίλα. Αυτός που ξέφυγε από την ταινία. Την βγάζω με κριτσίνια και γάλα. Και να θέλω να φάω δεν προλαβαίνω. Πλακώνουν οι ειδικοί που δεν εφημερεύουν και μέχρι να πάω στην τραπεζαρία, το φαγητό έχει τελειώσει. Τόσους αρκουδόγυφτους μαζεμένους δεν ξανάδα. Χάσαμε όλοι κιλά και είμαστε γραμμωμένοι. Πήρα στα Bodyline για να τους πω να μας χρησιμοποιήσουν για τις φωτογραφίες μετά, αλλά δεν ενδιαφέρθηκαν. Οι μόνοι που φαρδαίνουν είναι οι γενικοί ιατροί. Για να κάνουν λούφα χώνουν τις εφημερίες τους σε ΩΡΛ και Οφθαλμολογία και δεν βλέπουν ούτε ένα ασθενή. Κάθε μέρα ξεκινάν δίαιτα και στο τέλος θα φάνε και το μάγειρα. Μοιάζουν όλοι με αθλητές του σούμο ή σαν τα ανθρωπάκια της Μισελέν. Θρεφτάρια κανονικά.

Η μέρα σήμερα ήταν γεμάτη συνηθισμένα περιστατικά. Ένας καρκίνος, μια καλπάζουσα, μια υστερία 16 χρονών λόγω ερωτικής απογοήτευσης. Ο γκόμενος της τελευταίας περνά καλά και πληρώνω εγώ τα γαμησιάτικα. Κάθε φορά που εφημερεύω παίρνω μαζί μου ένα βιβλίο. Σελίδα δεν έχω ανοίξει ως τώρα. Το μόνο που κάνω είναι να το βγάζω βόλτα. Ούτε Ντόπερμαν να ήτανε. Είναι τρεις το βράδυ και δεν με πιάνει ύπνος. Έχω γυρίσει όλο το νοσοκομείο & όλοι κοιμούνται. Μερικοί και μεταξύ τους. Πίνω καφέ και ακούω τα τζιτζίκια. Η μικρή που είναι στην ασφάλεια λαγοκοιμάται στην καρέκλα.Ο μόνος που ξενυχτάει είμαι εγώ και ο τρελός του νοσοκομείου. Φοβάται να με πλησιάσει. Την επομένη παραπονέθηκε στο Διευθυντή Ψυχιατρικής γιατί με αφήνουνε λυτό τη νύχτα. Ευτυχώς κανένας δεν του έδωσε σημασία. Νυχτερινή βάρδια είναι η υστερικιά νοσοκόμα. Κάθε 5 λεπτά παίρνει τηλέφωνο. « ο Αργυρούδης στο 9 δεν μπορεί να κοιμηθεί. Τι να κάνω?», « δωσε του ένα stedon υπογλώσσια», ξανά « η Κονταλέξη στο 3 δεν ενεργήθηκε», « δώσε της Duphalac 15mlX2».Και πάλι « ο Παναγιώτου στο 5 όταν ουρεί δεν μπορεί να βγάλει τις τελευταίες σταγόνες». Δεν άντεξα. Της είπα «Και τι θέλεις να κάνω εγώ? Ν’άρθω να του την τινάξω?». Έλεος ρε γαμώτο!

Τα εφημερεία είναι λίγα και δεν φτάνουν. Κοιμόμαστε αγοράκια και κοριτσάκια μαζί. Ούτε στις κατασκηνώσεις του ΠΙΚΠΑ δεν υπάρχει τόσος συνωστισμός. Είμαι γκαντέμης. Συνέχεια μου πέφτει να κοιμάμαι με μια χοντρή γενική ιατρό. Κάθε τόσο κυττά και λιγουρεύεται. Της το ξεκαθάρισα. Αν πλησιάσει θα πάρω πέτρα. Ευτυχώς δεν το έχει μάθει η ντεμπυντάντ. Αλλιώς θα είχε γίνει το Κούγκι εδώ. Αρχίζω να την φοβάμαι.

Ξεκίνησε η Παρασκεύη και είμαι στο τμήμα. Πήρα τις πιέσεις από δύο θαλάμους. Συμπλήρωσα τα διαγράμματα λάθος και έκανα μια δακτυλική. Δεν είχε μέλαινα. Βλέπω περισσότερους σφιγκτήρες παρά πρόσωπα. Η επίσκεψη κράτησε 2 ώρες κοντά. Την κάναμε αρμένικη. Σήμερα ήταν η μέρα των φαρμακάδων. Σε όλους έλεγα ναι. Πέρασε και κείνη η αισθησιακή φαρμακού με την αντιβίωση. Την κοιτούσα προσεκτικά. Στο στήθος. Δεν είχα ακούσει λέξη. Με κατάλαβε. Στο τέλος είπε « είναι πολιτική της εταιρίας μας να υποστηρίζουμε τους ειδικευόμενους.» έσκυψε κι άλλο για να βλέπω καλύτερα και συνέχισε «αν μπορώ να κάνω κάτι για σας, θα χαρώ πολύ να σας βοηθήσω». Θυμήθηκα τη διαφήμιση από το τυρί FINA «Να το βάλω?? Να το βάλει!!». Συγκρατήθηκα. Τελικά άφησε ένα στυλό και έφυγε. Να δεις που αν συνεχιστεί αυτό θα μου μείνει κουσούρι.

Επιτέλους ελεύθερος! Μετά από τρείς μέρες εφημερίας. Είχα καλό προαίσθημα για το Σαββατοκύριακο. Πήρα μια δωδεκάδα προφυλακτικά. Δεν χρησιμοποίησα ούτε ένα. Δεν ήρθε. Είχε πάει με την παρέα της Χαλκίδα στο σπίτι ενός φίλου. Αποδείχτηκε πως ήταν ο πρώην φίλος της. Μου είπε πως δεν έχει σχέση αυτό, γιατί εμένα αγαπάει και σκέφτεται συνέχεια. Ο πρώην δεν ξέρει για μας. Είναι γιος καθηγητή και μεγάλο βύσμα. Μου λέει να μην φλερτάρω μ’άλλες γιατί θα μου τα κόψει και θα μου τα σερβίρει. Έχει πάρει καλή ανατροφή! Δείχνει να το εννοεί. Τώρα θα με έκλεινε γιατί την φώναζε για βόλτα με το τζετ-σκι. Άρχισα να ψηλαφώ το κεφάλι. Δεν είχαν φυτρώσει ακόμα. Της το΄πα. Εγώ δεν είμαι σαν και σένα που πας με όλες μου λέει. Δεν γαμιέται λέω. Και κερατάς και δαρμένος.

Ο ήλιος καίει, η ζωή είναι ωραία κι εγώ έχω ένα σωρό σχέδια να κάνω σήμερα.Μπάνιο, ηλιοθεραπεία, ποτό δίπλα στο κύμα, μυρωδιά αντηλιακού και στρινγκάκια. Πήγα σπίτι, έκανα ένα ντους και ξάπλωσα ένα μισάωρο. Ξύπνησα από τις φωνές της κουκουβάγιας και την σκουπιδιάρα που περνούσε. Είχα κοιμηθεί σαν μοσχάρι. Κάποιος περνούσε καλά και δεν ήμουν εγώ αυτός.

Με πήρε τηλέφωνο η φίλη με το κοιλιακό άλγος. Από τότε που της κάθησε της πήγαιναν όλα καλά. Ήταν μεγαλοεργολάβος. Είχε κότερο. Έπαιζε μπάλα. Είχε και τζιπ. Από κρεβάτι τίποτα ιδιαίτερο , αλλά που μπορείς να τα βρεις και όλα? Με ρώτησε που μπορεί να βρει τους νόμους για να κάνει υπεραριθμία. Είχε βαρεθεί να είναι στην αναμονή. Της είπα. Με ξαναπήρε. Είχε λέει ήπια κώφωση αριστερού ωτός & ρωτούσε αν μπορούσε να χτυπήσει υπεραριθμία έτσι. Της είπα πως μ’αυτό μόνο άδεια προποτζή ή να πουλάει κουλούρια στην Καμάρα μπορούσε. Μου είπε πως είχε και κνησμό έξω γεννητικών οργάνων. Μ’αυτό της είπα κάτι μπορεί να γίνει!

Μαζευτήκαμε για καφέ το Σαββάτο αυτοί που κάναμε αγροτικό μαζί. Τα περισσότερα αγοράκια είχαν ήδη πάρει το φαινότυπο του γιατρού. Μικρές μπάκες και βλέμμα απλανές. Τα κοριτσάκια είχαν ξεψαρώσει. Πετάλωναν ψύλλο στα 10 μέτρα. Ακόμη και μια μέτρια στρουμπουλή, άοσμη και άχρωμη είχε αλλάξει. Έχασε τα κιλά,βάφτηκε, έβαψε και το μαλλί πλατινέ και τώρα απ’όπου περνούσε είχαμε έπαρση σημαίας. Παρόλα αυτά οι περισσότερες ήταν ατακίμιαστες. Δεν τις αδικούσα. Βρωμούσε ο τόπος από βλάκες. Απ΄τι φαίνεται έχουν τη χειρότερη σεξουαλική απ’όλους. Αν κάνουν κάτι με οποιoνδήποτε στο νοσοκομείο μαθαίνεται αμέσως. Συνεχίσαμε για ποτό στο Shark. Ήταν γεμάτο κούρους και μυδοβοσκούς. Βρήκαμε και κάτι γνωστούς από τη Σχολή εκεί. Ο ένας από αυτούς ήταν γνωστος για τη συνδικαλιστική του δράση και για τα τρενάκια που έκανε με τους άλλους φοιτητοπατέρες. Γόβα στιλέτο και πανό. Το’ριξα στο ποτό. Βαριόμουν αφάνταστα. Ο διπλανός βρωμούσε κολώνια Μυρτώ. Απορώ που τη βρήκε. Ένας φλώρος την έπεφτε σε μια της παρέας. Το τι παπαριές της έλεγε, δεν περιγράφεται. Μόνο λοβοτομημένη θα μπορούσε να τη ρίξει. Μου’κανε σήματα για να τη σώσω. Την έπιασα και άρχισα να τη χαιδεύω μπροστά του. Ανάταξε την κάτω σιαγόνα του , τα μάζεψε και έφυγε. Είναι νωρίς για ύπνο και πολύ αργά για Καλλιθέα. Έχει πολύ κίνηση. Γύρισα σπίτι. Πήρα ένα βιβλίο στην τύχη από τη βιβλιοθήκη για να διαβάσω και να με πιάσει ύπνος. Μετά από μισή ώρα παραμιλούσα στην καθαρεύουσα και μου είχε φτάσει ως το σαγόνι. Γύρισα στο εξώφυλλο. Πάλι βλακεία είχα κάνει. Είχα πάρει το Μεγάλο Ανατολικό.

Το μεσημέρι πήγαμε για μπάνιο και καφέ. Η σερβιτόρα με το διαμαντάκι στον αφαλό με αναγνώρισε. «Δεν είσαι ο γιατρός στο νοσοκομείο?». Κολακεύτηκα και άρχισα να ελπίζω. Γύρισε μετά από 2 λεπτά με τις εξετάσεις ούρων της. Είχε ουρολοίμωξη.

Τα λεφτά ξοδεύονται γρήγορα και με μαθηματική ακρίβεια. Πρέπει να βρω και δεύτερη δουλειά. Σκέφτομαι τις εναλλακτικές. Εφοπλιστής, επιχειρηματίας, εργοστασιάρχης, go-go boy. Για κάποιο περίεργο λόγο μόνο η τελευταία βλέπω να μου κάθεται. Να θυμηθώ να πάρω ελαστικό σπασουάρ και κερί για τα πόδια. Λες να πονάει όταν το τραβάς?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο γκαντέμης κολλητός χτύπησε και πάλι. Ήρθε από το σπίτι για καφέ. Μόλις πάτησε το πόδι του μέσα, κόλλησε ο υπολογιστής, έπεσε η ασφάλεια και βρήκα ένα απλήρωτο λογαριασμό του ΟΤΕ. Πήγα στην κουζίνα και φόρεσα μια αρμαθιά σκόρδα. Δεν έδειξε να καταλαβαίνει. Είπαμε είναι καλό παιδί, αλλά έχει άγνοια της γκαντεμιάς του. Και όχι μόνο. Με ρωτούσε αν είχε ελπίδες με την αγροτικό του νοσοκομείου. Το γεγονός ότι μόλις τον έβλεπε έτρεχε σαν κανίς ξωπίσω του, ότι του’λεγε πόσο μόνη νιώθει ή τον ρωτούσε τι θα έκανε το βράδυ δεν του έκανε καμία εντύπωση. Έδωσα και σ’αυτόν το DVD με την Jenna. Από κάπου θα έπρεπε να αρχίσει.

Δευτέρα πρωί. Φοράω την πράσινη στολή. Οι άλλοι φοράνε γαλάζια. Μοιάζουν με στρουμφάκια. Όταν είχα φορέσει και γω γαλάζια, είχα βαρεθεί να ακούω να μου λένε να σφουγγαρίσω το γραφείο του Διοικητή και να πάρω τα σκουπίδια και το ‘κοψα. Έχει ζέστη. Τα κλιματιστικά δεν δουλεύουν πάλι. Ο συνειδικευόμενος διαβάζει πάλι περιοδικά για το αυτοκίνητο. Θέλει να αλλάξει τον κουβά που οδηγάει. Τον ενθαρρύνω. Βαρέθηκα να τον σπρώχνω στην κατηφόρα μέχρι να πάρει μπρος. Μου’χει πέσει η νεφραμιά. Άλλαξε γνώμη. Τώρα θέλει να πάρει BMW. Υπολογίζω νοερά πόσες εφημερίες του χρειάζονται. Βγαίνουν πάνω από 862. Τον πιάνω από τον γιακά και του λέω ή το Πικάντο ή θα του ανοίξω το κεφάλι.

Ήρθε στην κλινική μια καινούργια μαθητευόμενη νοσοκόμα. Καλό σχετικά μωρό. Άρχισαν να την λιγουρεύονται από τώρα. Όλοι λένε πως είναι πολύ σεμνή και ηθική. Της ζήτησα να φέρει ένα Levin. Δεν ήξερε τι ήταν. Κοιτάζει τους άντρες στο καβάλο και συνέχεια έχει το βλέμμα ανικανοποίητης νυμφομανούς. Δεν έκανα λάθος. Μετά από μία εβδομάδα είχε πάρει 3 γιατρούς. Και οι τρεις εμφάνισαν φαγούρα και ερυθρότητα στην επίμαχη περιοχή. Ο ένας και στην γλώσσα. Το μικροβιολογικό χτύπησε υπερωρίες.

Χθες κάνανε εισαγωγή 2 πρεζάκηδες. Έπεσαν στο θάλαμο μου. Τους παίρνω την πίεση. Αρχίζουν τις μαγκιές και ζητάνε υπνοσεντόν κάθε τόσο. Έχουν πάρει αέρα επειδή τους έκανε εισαγωγή μια ήσυχη συνάδελφος που ποτέ δεν την έχω ακούσει να βρίζει. Βάζω διπλό γάντι και αλοίφω την βαζελίνη. Την μυρίζονται την δουλειά και γίνονται ήσυχοι σαν αρνάκια. Ο ένας μάλιστα προθυμοποιήται να με βοηθήσει με τις πιέσεις. Στον θάλαμο είναι και ένας άγγλος ασθενής. Τυπικός άγγλος. Πολύ ομοφυλόφιλος και αλκοολικός. Κάνει σπασμούς από την στέρηση και βλέπει παραισθήσεις. Την πέφτει στον διπλανό του και του λέει αισχρόλογα γιατί νομίζει ότι είναι ο φίλος του. Ο διπλανός του είναι ευτυχώς ένας σέρβος παπάς που δεν ξέρει γρι από αγγλικά και ψέλνει συνέχεια. Τελευταίος στο θάλαμο είναι ένας ΝΦΔιάρης που έχει έρθει για κεφαλαλγία. Έχει χεστεί πάνω του με αυτά που βλέπει εκεί μέσα. Τον βλέπω να υπογράφει και να την κάνει λούης.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι τρεις το βράδυ και δεν με πιάνει ύπνος. Έχω γυρίσει όλο το νοσοκομείο & όλοι κοιμούνται. Μερικοί και μεταξύ τους.

:P

Τώρα θέλει να πάρει BMW. Υπολογίζω νοερά πόσες εφημερίες του χρειάζονται. Βγαίνουν πάνω από 862.

:P

Στον θάλαμο είναι και ένας άγγλος ασθενής. Τυπικός άγγλος. Πολύ ομοφυλόφιλος και αλκοολικός. Κάνει σπασμούς από την στέρηση και βλέπει παραισθήσεις. Την πέφτει στον διπλανό του και του λέει αισχρόλογα γιατί νομίζει ότι είναι ο φίλος του.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1. Κοιτάζει τους άντρες στο καβάλο και συνέχεια έχει το βλέμμα ανικανοποίητης νυμφομανούς.

2. Και οι τρεις εμφάνισαν φαγούρα και ερυθρότητα στην επίμαχη περιοχή. Ο ένας και στην γλώσσα.

1.E??? :blink::blink::blink: δλδ?

2. :P:P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΝΜ πρέπει να το γυρίσεις σε ταινία. Η μοναδική ίσως ευκαιρία σου να προταθείς για ακάντεμυ αγουόρντς :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Academy δεν ξέρω. Hot D'Ore σίγουρα!!!! :splats: :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελειώνω και γυρίζω σπίτι. Ονειρεύομαι να φάω κάτι καλό. Σκέφτηκα φιλέτο στρογκανόφ, καραβίδες στη σχάρα ή ένα καλοψημένο Τ- Bone με ροδοκόκκινες πατάτες. Έφαγα τελικά μακαρόνια σκέτα. Ως και τυρί είχα ξεχάσει να πάρω. Το σπίτι είναι σαν αχούρι. Το αποφάσισα. Σήμερα είναι μέρα γενικής καθαριότητας. Σφουγγάρισα και έριξα παντού χλωρίνη. Το έκανα μέσα σε 5 λεπτά. Το σπίτι έδειχνε το ίδιο. Εγκατάλειψα την προσπάθεια άδοξα. Πήρα όμως να πλύνω. Ανάμεσα στα δικά μου ρούχα βρήκα κι ένα στριγκάκι της ντεμπυντάντ. Με πήρε λίγα λεπτά να σκεφτώ πώς να πλένεται αυτό. Βρήκα μια παλιά οδοντόβουρτσα και άρχισα να το τρίβω. Με βγήκε ο πάτος, αλλά στο τέλος γυάλιζε. Τέλειωσα με τα εσώρουχα και βγήκα να τα απλώσω. Ο γέρος από απέναντι με είδε να απλώνω το στριγκάκι, μου΄κλεισε το μάτι και άρχισε να χαιδεύει το μουστάκι του. Βρε άει στο διάολο, λέω.

Τα πήρα και τα παράτησα. Φόρεσα το μαγιό και βουρ στην κοντινή παραλία. Το μισό προσωπικό ήταν μαζεμένο εκεί. Χαιρέτισα την παρασκευάστρια (παιζότανε με ένα παντρεμένο σαπιοκοιλιά χειρουργό), την νοσοκόμα των επειγόντων (παιζότανε με ένα ειδικευόμενο χειρουργικής) και την καθαρίστρια (παιζότανε με τον γκαβό τον κηπουρό). Είδα τους γιατρούς της παθολογίας και πήγα προς τα’κει. Όλοι ήταν καρφωμένοι σε κάποιες που κάναν μπάνιο γυμνόστηθες. Η ιατρική σκέψη ήταν σε εγρήγορση. Ψάχναν να βρουν τον τρόπο να τις πλησιάσουν. Κάποιος ευχόταν να λιποθυμίσει κανένας για να τρέξει και να το παίξει γιατρός. Παρήγγειλα κάτι να πιώ και κάθησα να τους κοιτάζω.Οι περισσότεροι είναι προβληματικοί με τον τρόπο τους, γεμάτοι κόμπλεξ. Ο ένας το παίζει ατίθασος και επαναστάτης. Αγόρασε το καινούργιο Μazda RX8 και μηχανή enduro. Έχει ύφος Τζέημς Ντην. Το ότι ζυγίζει 128 κιλά δεν το παίρνει υπόψη. Επαναστάτης με κυτταρίτιδα. Το άλλο είναι ένα ήσυχο αγοράκι που προσπαθούσε να κερδίσει τα χαμένα χρόνια λέγοντας συνέχεια στον εαυτό του και στους άλλους «εγώ είμαι γιατρός». Ο τρίτος μάλωνε τους ασθενείς και τους φερόταν σαν σε σκατά, επειδή απλά είναι κωλόπαιδο. Και στούρνος φυσικά. Μια πολυκατοικία είχαν ξοδέψει οι δικοί του για να λαδώνουν για τα μαθήματα. Τελικά και ο κόπανος έγινε γιατρός. Ούτε ο πρώτος , ούτε ο τελευταίος είναι άλλωστε. Φυσικά δεν λείπει και ο κλασικός μαλέας της παρέας. Ο σοφιστικέ τύπος. Μιλούσε για την τέχνη και ειδικά για τον κινηματογράφο. Αποστήθιζε κριτικές από ταινίες και τις αράδιαζε με ύφος 10 καρδιναλίων. Προσπαθούσε να εντυπωσιάσει τα κοριτσάκια. Τελευταίο και μοναδικό θύμα του μια μικρούλα 21 ετών. Πέρασαν 5 μέρες από τότε που την έριξε και η μικρή είναι έτοιμη να προσχωρήσει στο δίκτυο ελληνίδων gay αναξιοπαθούντων. Απ’ότι της ξέφυγε περισσότερο κρατάει το τσιγάρο παρά ο χαζομαλέας την ορμή του στο κρεββάτι. Της δικαιολογήθηκε όμως και της είπε πως τα τέσσερα λεπτά είναι φυσιολογικός χρόνος για εκσπερμάτιση. Δεν βλέπεις άλλωστε στις ταινίες πόσο κρατάει, της είπε. Πίνω και δεύτερο ποτό. Έχω αφάνταστα μελαγχολήσει.

Δεν βγήκα το βράδυ. Κάθησα στον υπολογιστή και διάβασα ένα βιβλίο. Μπήκα στο νετ μπας και περάσει η ώρα. Δεν είχε τίποτα. Ποτέ δεν έχει. Πήρα τον κολλητό. Δεν είναι γιατρός. Γνωριζόμαστε από μικροί. Πήγαμε στο Μπάχαλο αργά τη νύχτα. Είναι beach bar και ωραίο μέρος να σιγοπιείς ένα ποτό, αφού φύγουν οι βάρβαροι. Καθόμαστε στην άκρη της θάλασσας. Ακούγεται μόνο το κύμα να σκάει σιγά-σιγά, σαν να σε νανουρίζει. Έχω διήμερη εφημερία σε τρεις ώρες αλλά δεν με νοιάζει. Είναι μία από κείνες τις μέρες που όλα σε φαίνονται λίγα. Ακόμη και ο εαυτός σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ και πραγματικός!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξημέρωσε και ευτυχώς η κρίση μελαγχολίας έχει περάσει. Μ’έχει πιάσει η μανιακή φάση τώρα. Πίνω απανωτά ένα διπλό καφέ και χαζεύω στο κυλικείο. Κάποιος πάει να ανάψει τσιγάρο. Του κάνω σοβαρό κήρυγμα για τις συνέπειες του καπνίσματος, του κάνω και μια τράκα και ανεβαίνω στο τμήμα. Μόλις υπέγραψε και έφυγε μια γλυκιά, ξανθιά αγγλιδούλα με κοιλιακό άλγος. Ξέχασε να πάρει το εξιτήριο και την συνταγή της. Τρέχω ξοπίσω της. Είμαι ξυρισμένος, μου λείπει η κάπα και τα πρόβατα, αλλά δεν με νοιάζει. Της φωνάζω «Στάσου μύγδαλα, στάσου μύγδαλα, σου λέω!», ενώ μέσα μου παίζει η μουσική της ταινίας. Δείχνει να το διασκεδάζει και χαμογελάει. Ο Βόγλης θριάμβευσε και πάλι.

Ξαναγυρίζω στην κλινική. Σήμερα τίποτα δεν με δυσαρεστεί. Η χοντρή νοσοκόμα με πάτησε και με ξενύχιασε στην επίσκεψη. Δεν με πειράζει. Γύρισε ο γενικός ιατρός από τη διακομιδή. Παραλίγο να το πεθάνει το περιστατικό. Του’κανε την stedon bolus και σχεδόν έκανε άπνοια. Ο Διευθυντής τα πήρε και του είπε πως από δω και πέρα τέρμα οι διακομιδές γιαυτόν. Μ’άρεσε η λογική του. Ευκαιρία ήταν. Τον κοίταξα αποφασιστικά στα μάτια για δύο ολόκληρα δευτερόλεπτα και είπα, «Αν πλακώσω και γω τον ασθενή στα stedon, στη διακομιδή, θα απαλλάξεται και μένα?». Μειδίασε. Δεν τον είδα να συμφωνεί. Θα ξαναπροσπαθήσω αργότερα. Άστον να το σκεφτεί καλύτερα.

Μαζευτήκαμε μετά την δουλειά όλοι οι ειδικευόμενοι για να δούμε τι θα κάνουμε με τις διακομιδές. Μας την έχουν φορέσει κανονικά. Ως και νεογνά πηγαίνουμε. Στην ατμόσφαιρα υπάρχει αγωνιστική διάθεση και πάθος. Γίνονται έντονες συζητήσεις. Όλοι δείχνουν έτοιμοι για όλα. Εμφανίζονται όμως οι ασκούμενες φοιτήτριες από το ΕΚΑΒ με τις πετσέτες και τα μαγιό και η επανάσταση λαμβάνει τέλος. Τελικά πήγανε για μπάνιο. Κάτι είναι κι αυτό.

Ξεκίνησα την εφημερία. Άρχισε όμορφα. Η θάλασσα είχε μέδουσες. Μας ήρθαν δύο εικοσάχρονες τουρίστριες με καυτά μπικίνι και τσιμπήματα μέδουσας. Χτύπησε blue code. Όλο το team των επειγόντων έπεσε πάνω τους. Κυριολεκτικά. Μεμόριαλ γίναμε. Ούτε στο E.R. δεν γίνονται αυτά. Ήρθε και ο καρμοίρης, ο κουτσός ο ΩΡΛ. Μέχρι να φτάσει είχανε φύγει. Που πας, ρε Καραμήτρο??

Μετά είχαμε μια γαστρεντερίτιδα, μία ηλίαση και μία ζάλη. Όλοι μεσήλικες. Δεν ξαναχτύπησε blue code. Πέρασαν και οι φίλοι από τη Σχολή για να με δουν το μεσημέρι. Πήγαιναν για μπάνιο και ήρθαν να με εμψυχώσουν που θα έμενα αναγκαστικά μέσα. Μου είπαν τι θα έκαναν στην παραλία, ποιες τους περίμεναν και σε ποιο κρεβάτι θα κατέληγαν. Με συγκίνησε αφάνταστα η χειρονομία τους. Τους πήρα στο κυνήγι με μια πάπια και ένα σωλήνα σίτισης. Δεν τους πέτυχα.

Φέρανε και μια απόπειρα αυτοκτονίας. Με πήρε 1 ώρα μέχρι να τακτοποιήσω το περιστατικό. Τον κερατά που έβγαλε τις ασπιρίνες!

Μετά χωρίσαμε με τον άλλο ειδικευόμενο ωράρια για το μεσημέρι. Από μία ώρα ο καθένας.Έπεσα για ύπνο. Κολύμπησα μπρούμυτα, ανάσκελα, πήγα για ποτό και στο τέλος μου την έπεσε η Μπελούτσι. Στην αρχή της έφερνα αντίσταση αλλά στο τέλος της κάθησα. Έφυγε καταευχαριστημένη με την γνωριμία μαζί μου. Ξύπνησα ικανοποιημένος. Άναψα ένα τσιγάρο και έδωσα συγχαρητήρα στον εαυτό μου για τις επιδόσεις μου. Όταν έκανα έρωτα μόνος μου, ήμουν πραγματικά καλός!

Ήρθε το απόγευμα και άρχισε οι κίνηση πάλι. Πέρασε και ο εφημερεύοντας ειδικός. Είναι στριμένος και σκατόψυχος. Αριστερός, αλλά από αυτούς που δεν πηδούσαν ούτε σε φεστιβάλ της ΕΠΟΝ Ρήγας Φεραίος. Πάει να κάνει παρατήρηση για μια απορρύθμιση σακχαρώδη διαβήτη. Τον κοιτάζω στραβά και του λέω το πρωτόκολλο θεραπευτικής αντιμετώπισης. Το ακούει για πρώτη φορά. Δεν μου κάνει εντύπωση. Θα πάει να παίξει τάβλι με τον πνευμονολόγο. Δύσκολη ζωή για εφημερεύοντες. Στο κοντινό Κέντρο Υγείας εφημερεύει το γνωστό αστέρι της ιατρικής και της περιοχής. Είναι μια γενική γιατρός, χωρισμένη και κερατωμένη. Έχει στείλει εώς τώρα 12 περιστατικά. Τρία – τρία στο ασθενοφόρο. Δεν είναι ότι βαριέται, απλά δεν έχει ιδέα από ιατρική. Ότι έρχεται, μας το στέλνει. Με φανταστικές διαγνώσεις και συμπτώματα. Ανεξαρτήτως συμπτωμάτων, στο παραπεμπτικό από την κλινική της εξέταση, χώνει πάντα και ένα Βabinski (+) δεξιά. Μερικές φορές και αριστερά. Το τελευταίο ήταν μια γαστρεντερίτιδα με Βabinski (+) δεξιά. Τόσο καλή γιατρός και να μην έχει δημοσιεύσει ? Μου φαίνεται πολύ περίεργο.

Ήρθε το βράδυ και καθόμαστε στην βεράντα. Φέραμε μπύρες. Μαζευτήκαμε αρκετοί. Έχει πολύ ζέστη για την εποχή. Ο καθένας με τις σκέψεις του.

Εγώ βλέπω απέναντι. Φαίνονται μακρυά τα φώτα από τα χωριά και τα νυχτερινά μαγαζιά. Θάθελα να’μουν εκεί.

Ο διπλανός βλέπει το στήθος της νοσοκόμας. Φαίνεται το σουτιέν της και αμυδρά οι θηλές της.Θάθελε να’ταν κι αυτός εκεί.

Ζούμε αναμφίβολα παράλληλες ζωές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.