Jump to content

τι θελουν τελικα οι γυναικες?


evlampia

Recommended Posts

emarup βασικά αποφασίστε τί θέλετε κ πείτε το μας. Τη μία μέρα θέλετε ησυχία, την άλλη θέλετε ένα άντρα σωστό κ καλό, την τρίτη ένα αλήτη.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 415
  • Created
  • Last Reply

Ναι αλλά μας μπερδεύετε. Οι διαθέσεις σε μια ώριμη γυναίκα δεν θα έπρεπε να αλλάζουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποιος μίλησε για ωριμες γυναίκες? :splats:

emarup Επιτέλους διαπιστώνουμε από γυναίκες διάθεση αυτοκριτικής. Συγχαρητήρια. It was high time. Γιατί πάντα οι άντρες φταίνε για όλα, που δεν είναι ξηγημένοι, που φοβούνται τον εαυτό τους, που τρομάζουν στο ενδεχόμενο μόνιμης δέσμευσης, που κάνουν σχέσεις για να γλεντάνε και μόνο.... Ουφ. Και λίγος ρεαλισμός δε βλάπτει!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θυμάμαι παλιά ότι μου άρεσε υπερβολικά μια κοπέλα που την έλεγαν Μαρία. Σ'ενα πάρτι λέει λοιπόν όπως είχαμε μαζευτεί ότι της αρέσουν οι άντρες που παίζουν κιθάρα γιατί είναι ευαίσθητές ψυχές. Τι ήταν να το ακούσω, ξεκίνησα να μαθαίνω κιθάρα, έμαθα και το τραγούδι που της άρεσε (μάτωσαν τα δάχτυλά μου) οπότε σε μια άλλη φάση σε άλλο πάρτι υπήρχε και μια κιθάρα οπότε λέω ευκαιρία να την εντυπωσιάσω.

Ξεκινάω λοιπόν οπότε πετάγεται και λέει - αμάν πια οι άντρες που παίζουν κιθάρα, έχω βαρεθεί πια αυτή τη δήθεν ευαισθησία....

Τουλάχιστον μου έμεινε η κιθάρα...αν και από άλλη οπτική γωνία έμεινα με το όργανό μου στο χέρι.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Aυτή τη φάση με την κιθάρα την πέρασα και εγώ κάποτε...αλλά δυστυχώς δεν θα έλεγα ότι μου έχει περάσει ακριβώς!!! :anavwfwties::D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Hmmm...πανάθεμα σε emblushemblush

Ε, άμα σου έχει παίξει το αγαπημένο σου κομμάτι με την κιθάρα..προσπαθώντας να βρει την μελωδία , αφού δεν υπήρχε πουθενά σε παρτιτούρα..καίγεσαι..αλλά δεν αρκεί..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειλικρινά αν οι άντρες νομίζουμε ότι είμαστε κυρίαρχοι στο παιχνίδι των 2 φύλων..... μάλλον κοιμόμαστε!

Αφού όλα τα νήματα εσείς τα κινείτε ή για να το ώ αλλιώς...εσείς χτυπάτε τις κατάλληλες χορδές κι εμείς προσπαθούμε να χορέψουμε στο χορό που μας παίζετε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αλλά ξέχασα, οι σκεπτόμενες γυναίκες εσάς σας φοβίζουν :P

ακριβως!! και εξηγησα το γιατι!! :splats::splats:

-----------

Ωραια η κιθαρα ρε σεις!!

η κλασσικη και ο αντιποδας της: φλαμενκο :anavwfwties:

και θα πεφτουν σαν τις μυγες , φιλε xalia emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

'Ηθελα πάντως αλήθεια να ξερα αν υπάρχουν γυναίκες που πιστεύουν και ακολουθούν αυτά που διαβάζει κανείς στο cosmopolitan (ξεφύλλισα κανά δυο στις ξαδέλφης μου...κι έμεινα κάγκελο)

Πολύ επιθετική τσάση απέναντι στις σχέσεις...οι ρόλοι αντιστράφησαν!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

'Ηθελα πάντως αλήθεια να ξερα αν υπάρχουν γυναίκες που πιστεύουν και ακολουθούν αυτά που διαβάζει κανείς στο cosmopolitan (ξεφύλλισα κανά δυο στις ξαδέλφης μου...κι έμεινα κάγκελο)

Πολύ επιθετική τσάση απέναντι στις σχέσεις...οι ρόλοι αντιστράφησαν!

καλα το κοσμοπολιταν βγαζει τα απωθημενα καθε καταπιεσμενης γυναικας! Δεν μπορω να εξηγησω διαφορετικα αυτα τα κομπλεξικα αρθρα του στυλ "αποδειξτε την αξια σας " "10 γυναικες αυτος 20 αντρες εμεις" 'πως να εχετε το πανω χερι στη σχεση" "πως να πειτε ψεματα για τους πρωην εραστες σας" κλπ κλπ . (το επαιρνε καθε μηνα η πρωην συγκατοικος μου :P ) δεν ξερω αν υπαρχουν ακομα γυναικες που τα πιστευουν.πολυ πι8ανον παντως για να κυκλοφορει ακομα με σημαντικες πωλησεις. Τραγικο δεν ειναι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όχι μόνο τα πιστεύει, αλλά τα εφαρμόζει κιόλας, ένας ικανός αριθμός νέων γυναικών και κορασίδων. Εδώ κάποια στιγμή άκουσα στο forum ότι ο έρωτας είναι ίωση και περνάει. Είναι γνωστό ότι 2-3 κρυολογηματάκια (ιογενείς λοιμώξεις του ανωτέρου αναπνευστικού) τα περνάμε στάνταρ κάθε χρόνο. Άσε που δεν είναι σπάνιες οι ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΕΣ ιογενείς λοιμώξεις από 2 ή περισσότερα "στελέχη" και "είδη". Έτσι συνάδελφοι; ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όχι μόνο τα πιστεύει, αλλά τα εφαρμόζει κιόλας, ένας ικανός αριθμός νέων γυναικών και κορασίδων. Εδώ κάποια στιγμή άκουσα στο forum ότι ο έρωτας είναι ίωση και περνάει. Είναι γνωστό ότι 2-3 κρυολογηματάκια (ιογενείς λοιμώξεις του ανωτέρου αναπνευστικού) τα περνάμε στάνταρ κάθε χρόνο. Άσε που δεν είναι σπάνιες οι ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΕΣ ιογενείς λοιμώξεις από 2 ή περισσότερα "στελέχη" και "είδη". Έτσι συνάδελφοι; ;)

αυτο το εχεις παρερμηνευσει :) ο παραλληλισμος δε γινεται ως προς την ιδιοτητα των ιογενων λοιμωξεων να υπαρχουν ταυτοχρονα η να διαρκουν λιγο, ειναι περισσοτερο ο κυκλος που κανουν που μοιαζει με τον ερωτα. (κατα τη δικη μου αποψη) Εξαλλου και η επιστημη εχει θεσει ως θεμα την συσχετιση του ερωτα με τις ορμονες και πολλοι υποστηριζουν οτι η διαρκεια του ειναι καταδικασμενη σε περιορισμενη χρονικη περιοδο. Τωρα αν τα πιστευω ολα αυτα εινα αλλο 8εμα,αλλα επειδη επικροτησα τη θεωρια της ιωσης σε αλλο τοπικ επρεπε να σου απαντησω:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Περνούσαν μπροστά μου 3 κοπελίτσες. Η μια ήταν άσχημη, η άλλη πολύ χαριτωμένη και η τρίτη πανέμορφη. Σταματά ένα μηχανάκι και πετά ένα σχόλιο του στιλ: "Καλώς τα όμορφα κορίτσια"

.....τίποτα το πρόστυχο ή επιθετικό!

Η πανέμορφη χαμογέλασε, η χαριτωμένη χαχάνισε μηχανικά κι έριξε μια κλεφτή ματιά. η άσχημη γύρισε και τους κάρφωσε με ένα απαξιωτικό βλέμμα του στιλ :" άι χάσου βρε αλήτη που θα σου ρίξουμε και δεύτερη ματιά"

Το ερώτημα είναι το εξής: " Αν έρθει κάποιος και σας πει -> είσαι τι πιο γοητευτικό πλάσμα εδώ μέσα και δεν μπορώ να ξεκολλήσω τα μάτια μου από πάνω σου όλη την νύχτα...."

πως θα αντιδράσετε?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα του βαλω 2-3-4 ποτηρακια ακομα να πιει.....και μετα..... :rolleyes:B)

(τωρα βεβαια αν αυτο ητανε σε φιλοσοφικο σουαρε με θεμα το υπαρξιακο αδιεξοδο των οχταποδων αυτου του παλνητη..... :P )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Λοιποοοοοοον :D ....

 

Εγω δεν ειμαι γυναικα για να απαντησω στο ερωτημα:"τι θελουν οι γυναικες",αλλα θα κανω μερικες σημειολογικες παρατηρησεις :lol: ...

 

Οι γυναικες αγαπουν τις εξης κατηγοριες ανδρων:

 

1) Το φλωρακι-πουστρακι- ή αλλιως μετροσεξουαλ

Προκειται για μια κατηγορια "ανδρων" ιδιαιτερα δημοφιλη στις νεαρες ηλικιες :lol: ...Ξερετε...ειναι ο ανδρας που προσεχει πολυ την εμφανιση του,βαζει κρεμες προσωπου,ενιοτε φορα και μακιγιαζ :huh: ...φυσικα ειναι ξυρισμενος παντου-ακομη και χαμηλα :blink: ,εχει υφακι ευαισθητο έως κερινο και φορα χαϊμαλια στο λαιμο του,εχει ανοικτο 3 κουμπια το πουκαμισο του για να φαινεται το μωρουδιστικο στηθος του :cool05: ...

Ιδρυτης του κλαμπ ο Ντεηβιντ Μπεκαμ και αξιοι εγχωριοι εκπροσωποι του ο Ρουβας και οι-πρωην-One :D

 

2) Ελα στον παππου μωρο μου,ελα στον παππου,σ'αυτον που τα'χει ολα και μην κοιτας αλλου

Προκειται για την κλασικη ψυχωση που εχουν οι γυναικες με τους "ωριμους" emlmfao αντρες,αλλα εδω παμε λιγο παραπερα :lol: ...Δε γουσταρουν απλα τα πουρά...αλλα τα ματσωμενα πουρά emgreedy !!Για αυτο οταν βλεπετε αλλη φορα την γκομεναρα με την πουρεκλα και αναρωτιεστε τι εχει αυτος που δεν εχετε εσεις...τοτε σκεφτειτε τι ειχε ο 90χρονος πετρελαιας J.Howard Marshall II της φωτογραφιας για να τον επιλεξει η Anna Nicole Smith :D ...

 

3)O ματσο-μαγκας-αρκουδιαρης

Προφανως ειναι το ακριβως αντιθετο της πρωτης κατηγοριας,καθως αυτος ο αντρας δεν ειναι τοσο περιποιημενος,οπως φαινεται και στη φωτο,αλλα για καποιο περιεργο λογο αυτη η "αντριλα" ασκει μια δυνατη ελξη σε πολλες γυναικες :blink: ...

Πώς αλλιως εξηγειται να βλεπουμε στο δρομο κατι θεογκομενες παρεα με κατι τυπους σκετες λερες,με αγαρμπους τροπους,να κυκλοφορανε με λιγδιασμενες μπλουζες και φορμες και την γκομενα στην τριχα...να μη μιλησω που τρωνε σα γουρουνια,ρευονται,κλανουν κτλ. και αυτες τους θεωρουν τον ερωτα της ζωης τους...Αλλα,ως γνωστον,εκει που σταματα η λογικη,αρχιζει ο στρατος(και η γυναικα συμπληρωνω εγω :lol: ...)

 

4) Ο σοβαρος-μυστηριωδης τυπος...

Σε πολλους εχει τυχει :P ...να κυνηγατε το κοριτσι που θελετε...να περνατε τελεια μαζι :) ...και μια μερα να σας ξεφουρνιζει ποσο ερωτευμενη ειναι με εκεινον τον τυπο που τον βλεπει στο ταδε μερος,στο ταδε αμφιθεατρο :o ...ποσο μυστηριωδης ειναι και ποση γοητεια της ασκει embrokenheart ...αν και δεν εχει μιλησει ποτε μαζι του :wacko: ...Και τελικα του πιανει αυτη κουβεντα(ναι,καλα,με αυτο το πλευρο να κοιμαται <_< )...και τα φτιαχνουνε...για να μαθει μετα απο λιγο καιρο οτι ακριβως με το ιδιο κολπο της "υπογειας" γοητειας την εχει πεσει σε καμια εικοσαρια αλλες,ακομη και στις φιλες της :lol: και τις "τραταρει" ολες την ιδια περιοδο :cool10: !!Προκειται για φαινομενο που ευδοκιμει ευρεως και στο ιντερνετ -_- ,για αυτο οι ευκολοπιστες(ναι,καλα τα θελει και σας ο emkwlos σας) να εχουν το νου τους για να μην emkeratas !!

 

5) Ο...ανακοντα

Αυτη η τελευταια κατηγορια το καταλαβαινω να αρεσει στις γυναικες :D ...

Οπως εμενα μου αρεσει η Παμελα Αντερσον και η Μενεγακη,ετσι και οι γυναικες δικαιουνται να "απαιτουν" το κατιτις τους απο τους αντρες :rolleyes: !!

 

Αυτα προς το παρον και ο,τι αλλο σκεφτω,θα συμπληρωσω :lol: ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αχ πως ήταν εκείνο το ανέκδοτο για τα ζώα που θέλει η γυναίκα

έναν τίγρη στο κρεβάτι της

μια λεοπάρδαλη στην ντουλάπα της

μια τζάγκουαρ στο γκαράζ της

έναν κροκόδειλο στα πόδια της

κι έναν γάιδαρο για να πληρώσει όλα τα παραπάνω.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αχ πως ήταν εκέινο το ανέκδοτο για τα ζώα που θέλει η γυναίκα

έναν τίγρη στο κρεβάτι της

μια λεοπάρδαλη στην ντουλάπα της

μια τζάγκουαρ στο γκαράζ της

έναν κροκόδειλο στα πόδια της

κι έναν γάιδαρο για να πληρώσει όλα τα παραπάνω.....

Ισχύουν όλα emarup με την αυστηρή προειδοποίηση: προσέξτε μη σας βγεί φίδι τελικά ... ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν καταλαβαίνω γιατί θα έπρεπε να θέλουμε κάτι συγκεκριμένο. Εμένα μου αρέσει ένας ψηλός, γεματούλης, ξανθός, γαλανομάτης, θετικό μυαλό μεν με μπόλικα καλλιτεχνικά στοιχεία δε, μέσα στην ευαισθησία αλλά και εντελώς προσγειωμένος εκεί που πρέπει.

Σε μια φίλη μου αρέσει ένα μελαχρινό τυπάκι με τέλειο σώμα, εκπληκτικά μελιά μάτια, επίπεδο δάπεδο, καθόλου καλλιτέχνης, ιδιαίτερα πεζός και τσαμπουκαλεμένος.

Σε μια άλλη φίλη μου αρέσει ένας άλλος μάλλον ανοιχτόχρωμος, προς το καστανό, κανονικός στο σώμα, ούτε όμορφος ούτε άσχημος, φαίνεται ψαγμένος τύπος, αλλά τίποτα δεν το αποδεικνύει και ακριβώς, που την γεμίζει κάθε τόσο με ανασφάλεια, αλλά εκείνη νιώθει καλά με αυτό γιατί η ζωή της έχει "αλατοπίπερο" όπως δηλώνει.

Συνεπώς τα ρητά "φτύσε γιατί κολλάει σαν τα γραμματόσημα", "πάτα γιατί κολλάει (και πάλι) σαν την τσίχλα" κ.ο.κ. δεν περνάνε παντού και έχουν να κάνουν αποκλειστικά και μόνο με τον χαρακτήρα του ενδιαφερόμενου, αλλά και με το λεγόμενο timing, μια που τη μια ενδέχεται να αρέσει σε κάποιον ένας τύπος ανθρώπου και σε κάποια άλλη χρονική στιγμή το ακριβώς αντίθετο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όπως και να ναι υπάρχει αυτό όμως που αντικειμενικά θα αρέσει σε όλες τις γυναίκες, σωστά?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όπως και να ναι υπάρχει αυτό όμως που αντικειμενικά θα αρέσει σε όλες τις γυναίκες, σωστά?

Ναι! Ένας άντρας που θα τις εκτιμήσει γι΄αυτό που είναι και που θα είναι ειλικρινής!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι ίσως, αλλά αυτό και πάλι είναι πολύ γενικό. Έναν τέτοιον άνθρωπο τον θέλουμε όλοι, άντρες και γυναίκες, αλλά το ότι θα μας εκτιμάει κλπ. δεν έχει να κάνει ντε και καλά και με ερωτικά στοιχεία που θα μας κάνουν το κλιτς (!), έτσι δεν είναι; Και ένας καλός φίλος μπορεί να μας εκτιμήσει γι΄αυτό που είμαστε και να είναι ειλικρινής, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως θα μπορούμε να είμαστε μαζί του και ερωτικά. ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.