Jump to content

[ Συζήτηση ] Πού είναι καλύτερα για κάθε ειδικότητα?


ioan

Recommended Posts

Καλημέρα και από εμένα!Θα ήθελα τα φώτα σας όσον αφορά ενδοκρινολογία και παθολογία στην Αθήνα ή και σε άλλες πόλεις , μιας και η εμπειρία μου περιορίζεται στην Θεσσαλονίκη.Ποιές θεωρούνται καλές κλινικές δηλαδή.....αν έχει κάποιος προσωπική εμπειρία ακόμη καλύτερα...thanks anyway

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε ό,τι αφορά στην Ενδοκρινολογία, ο Ευαγγελισμός θεωρείται εγγύηση, το Αλεξάνδρα νομίζω επίσης. Το Ιπποκράτειο έχει διευθυντή-κόσμημα, αλλά η εκπαίδευση χωλαίνει σε πολλά. Στο Λαϊκό είναι επίσης ο Καλτσάς, φανταστικός επιστήμονας και δάσκαλος, αλλά και πάλι αν τον ρωτήσεις, μάλλον περιορισμένος αισθάνεται για να προσφέρει, όσα τουλάχιστον είχε συνηθίσει στην Αγγλία.

Πιθανώς ο Ευαγγελισμός θεωρείται η πιο ολοκληρωμένη επιλογή, και από ποικιλία περιστατικών και από διαθέσιμα διαγνωστικά και θεραπευτικά μέσα (νομίζω το μόνο νοσοκομείο με ραδιοϊώδιο)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ευχαριστώ πολύ για την συνεισφορά των απόψεών σου....έχω όμως μιαν απορία...το Αττικό δίνει και αυτό ενδοκρινολογία...έστω 1 θέση ( με 9 άτομα αναμονή!!! ).......τί γνώμη υπάρχει γι αυτό το νοσοκομείο..?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα. Προς το παρόν έχει έναν (ή μία) Ενδοκρινολόγο. Εάν δεν αναπτυχθεί η κλινική, δε νομίζω ότι μπορεί να παράσχει ειδικότητα επιπέδου με τις παρούσες δομές. Θα προτιμούσα μια πιο σίγουρη λύση, αν ήμουν στη θέση σου. Ευαγγελισμό, Λαϊκό, Αλεξάνδρα, Πάτρα ή Γιάννενα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ευχαριστώ και πάλι...αν και μάλλον όσο καλές να είναι οι κλινικές που προείπες..δεν βλέπω μέλλον....μιας και οι αναμονές πλέον στην ενδοκρινολογία μπορεί να είναι και οι υψηλότερες από κάθε άλλη ειδικότητα...οπότε ή κοιτάμε πλέον άλλες ειδικότητες ή προσδοκούμε σε γενναία αύξηση των θέσεων στην ειδικότητα της ενδοκρινολογίας....δυστυχώς άλλη λύση για επίδοξους μελλοντικούς ενδοκρινολόγους δεν βλέπω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

για ορθοπεδικη ειναι καλη φαση το πανεπιστημιακο ιωαννινων.κανει ενας φιλος μου εκει,εχει και αρκετες προοπτικες για ερευνα.αυτος εχει παρει διδακτορική διατριβη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ποιά νοσοκομεία έχουν πανεπιστημιακή κλινική ορθοπαιδικής στην Αθήνα? κάποιος που τελείωσε πρόσφατα στην Αθήνα θα γνωρίζει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
Για Ν/Χ στη Θεσσαλονίκη έχει κανείς πληροφορίες;

Η ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗ ΤΟΥ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟΥ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ. ΤΣΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ ήμουν στο ΑΧΕΠΑ. Δεν είχα και τις καλύτερες εντυπώσεις, αλλά άλλο φοιτητής (και μάλιστα σ'αυτό το μάθημα) και άλλο ειδικευόμενος

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν κρίνω από τις αναμονές για Ν/Χ η σειρά προτίμησης είναι Παπανικολάου, ΑΧΕΠΑ, Ιπποκράτειο. Ποια είναι τα"πανεπιστημιακά" νοσοκομεία για τη νευροχειρουργική; (Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας) ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κανεις που να γνωριζει για παιδιατρικη στο πανεπιστημιακο Ιωαννινων??? Αξιζει να κανει καποιος εκει πληρη ειδικοτητα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κανεις που να γνωριζει για παιδιατρικη στο πανεπιστημιακο Ιωαννινων??? Αξιζει να κανει καποιος εκει πληρη ειδικοτητα?

Ίσως το καλύτερο στη χώρα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παιδιατρικη πανεπιστημιακο Ιωαννινων

δεν παιζουν διδακτορικα παρα ελαχιστα μετρημενα στα δακτυλα του 1 χεριου μετα απο σοβαρο εργατικο ατυχημα...

οι ειδικευομενοι ειναι 2 ταχυτητων.. αυτοι που πανε για πληρη και αυτοι που απλα θα τελέιωσουν εκει... απιστευτος σνιμπισμος απο καποιους ενω οι συμπεριφορες εχουν φτασει και τις αυτοκτονιες... αν εχετε να πατε καπου καλυτερα.. ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το μόνο που ξέρω για το παιδιατρικό των Ιωαννίνων είναι ότι ξαδερφούλα μου πήγε με καραμπινάτη λοιμώδη μονοπυρήνωση (έφηβη, λευκωπό επίχρισμα, καταβολή, στενή επαφή με λμ προ διμήνου) και της έδωσαν Augmentin :)

Ακόμα θυμάται το εξάνθημα :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο Λαϊκό είναι επίσης ο Καλτσάς, φανταστικός επιστήμονας και δάσκαλος, αλλά και πάλι αν τον ρωτήσεις, μάλλον περιορισμένος αισθάνεται για να προσφέρει, όσα τουλάχιστον είχε συνηθίσει στην Αγγλία.

Ο Καλτσάς όταν τον είχα γνωρίσει μου είχε φανεί αρκετά υπερόπτης, μπορεί βέβαια απλά να ήταν στραβή μέρα κλπ κλπ. Πάντως μου έκοψε την διάθεση να πάω εκεί για ειδικότητα. emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γενικώς είναι ιδιαίτερα ευγενής, αλλά και πάλι δεν τον ξέρω και τόσο καλά.

Τελικά που αποφάσισες;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.