Jump to content

[ Συζήτηση ] Πού είναι καλύτερα για κάθε ειδικότητα?


ioan

Recommended Posts

Μηχανημα πλασμαφαιρεσης εχουν στα Ιωαννινα, στην Πατρα,στο Ηρακλειο? Ξερει κανενας?Οι ειδικευομενοι στην Νεφρολογια στα Ιωαννινα το μαθαινουν αυτο?Παρακολουθουν μεταμοσχευμενους?Ξερει κανενας αν στα νοσοκομεια αυτα κανουν μεταμοσχευσεις νεφρου?

Ευχαριστω

Μεταμοσχεύσεις γίνονται σε ελάχιστα νοσοκομεία...στα Γιάννενα από όσο ξέρω δε γίνονται (τελείωσα το 2004 όμως).

Ο Σιαμόπουλος είναι όντως πολύ καλός και σίγουρα η κλινική του λέει...

Εγώ θα πρότεινα να ψάξεις και Αλεξανδρούπολη! Πολύ καλή Παν/κή κλνική με άφθονα πρωτόκολλα, σίγουρη διδακτορική διατριβή, πολύ καλό κλίμα, μαθαίνεις και καλή παθολογία!

Ωστόσο, μεταμοσχεύσεις γίνονται μόνο σε οργανωένα κέντρα μεταμοσχεύσεων (π.χ. για Θεσ/νίκη : Ιπποκράτειο)

Μηχαήματα πλασμαφαίρεσης δεν έχω ιδέα που υπάρχουν...άρα προφανώς ΔΕΝ υπάρχουν σε Γιάννενα και Αλεξ/πολη...

Καλό ψάξιμο! Αξίζει τον κόπο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην Πατρα ο Βλαχογιαννης δεν ειναι καθηγητης που εχει κανει ειδικοτητα στην Φρανκφουρτη?Στην νεφρολογια ενννοω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Πού θα προτείνατε αναισθησιολογία ανεξάρτητα απο αναμονή για Αττική;

Ευχαριστώ πολύ.

( με καλές δυνατότητες για μετέπειτα εξειδίκευση για ΜΕΘ )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παθολογία πρώτο μέρος σε στρατιωτικά ξέρω ότι δε λέει απο επιστημονικής απόψεως αλλά ισχύει ότι είναι πιο μικρή η αναμονή? Είναι λίγες θέσεις και ήδη υπάρχουν αρκετές δηλώσεις οπότε υποθέτω έπηξαν κι αυτά αλλά δε μπορώ να βγάλω άκρη στη νομαρχία. Μπορεί κάποιος που το έχει ψάξει να πει τη γνώμη του?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

έχει κανείς καμιά ιδέα για το πού είναι καλύτερα για ρευματολογία; όποια πληροφορία έχετε είναι ευπρόσδεκτη, ειδικά για Θεσσαλονίκη ή Πάτρα.. Thanx! emthanx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΤ Ιπποκράτειο

Εκανα στο πεμπτο ετος τη ΜΕΘ στο Ιπποκρατειο.

Ο δ/ντης ειναι πολυ προσιτος και ευγενικος ανθρωπος.

Αμα εχεις καλο δ/ντη τα εχεις ολα (εγω μεχρι τωρα εχω πεσει σε μαλακες). :withstupid:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πολύ καλές εντυπώσεις μου έχει αφήσει εμένα και η ΜΕΘ στον Ερυθρό Σταυρό παρόλο που σα νοσοκομείο περνάει λίγο απαρατήρητο. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ο διευθυντής και γενικά όλοι οι επιμελητές, η οργάνωσή τους και κυρίως η διάθεσή τους να μεταδώσουν γνώση!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

έχει κανείς καμιά ιδέα για το πού είναι καλύτερα για ρευματολογία; όποια πληροφορία έχετε είναι ευπρόσδεκτη, ειδικά για Θεσσαλονίκη ή Πάτρα.. Thanx! emthanx

Για Θεσσαλονίκη Αγ.Παύλος Φοίνικα είναι καλά. Τα πιο πολλά περιστατικά της Β.Ελλάδος καταλήγουν εκεί.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια σας!Ξέρει κάποιος που είναι καλύτερα για ειδικότητα Νευρολογίας από άποψη εκπαίδευσης στην Ελλάδα?

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για γαστρεντερολογία στην Αθήνα που αξίζει να δηλώσεις? Το πανεπιστημιακό της Λάρισας έχει καλή κλινική?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Για νεφρολογια κανενας ξερει τον Βλαχογιαννη στην Πατρα?Πατρα , Ιωαννινα ή Πατρα ή Ευαγγελισμος ή Λαικο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλησπέρα και από εμένα!!! παν/κή έχει το κατ, το αττικό και η αγ.όλγα. γενικότερα-πέρα από παν/κή- ποιά ορθοπαιδική κλινική θα προτείνατε για να κάνω ειδικότητα; τι παίζει με ερυθρό,γεννηματά, νίμιτς, 401, αττικό και κατ; αν κάνει κάποιος ειδικότητα σε κάποια από αυτά τα νοσοκομεία ας γράψει τις εντυπώσεις του! ευχαριστώ!!!! emhelpme

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Παιδιά έχει κανενας πληροφορίες για Ορθοπεδική στην Θεσσαλονίκη? Σε ποια νοσοκομεία είναι καλύτερα απο άποψη εκπαίδευσης και εργασιακού περιβάλλοντος ? Απο τις αναμονές στο cso δεν είδα πουθενά το ΑΧΕΠΑ. Δεν υπάρχει ορθοπεδική εκεί? Ευχαριστώ !!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλημερα παιδια.Ενδιαφερομαι για την ειδικοτητα της ουρολογιας.Σκεφτομαι να δηλωσω για το εννιαιο κομματι στο λαικο της αθηνας.Που αλλου εχετε υποψιν οτι γινεται σωστη δουλεια να δηλωσω κ το σπαστο κομματι μπας κ γλιτωςω λιγο χρονο απτην ζωη μου...

Οποιαδηποτε πληροφορια ευπροσδεκτη :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΛΠΙΣ, ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΤΟΥ ΚΛΙΝΙΚΗ; ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ . emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν είναι ακόμα ο Σοφικίτης στα Γιάννενα, τον συστήνω α-νε-πι-φύ-λα-κτα.

Χμμ ετσι την πατανε οι περισσοτεροι.Ακουνε ενα χτυπητο ονομα κ παρασυρονται.Στα γιαννενα τελειωσα κ ξερω οτι δεν ειναι καλα για ειδικοτητα.Εκτος βεβαια αν σκοπευεις να ασχοληθεις αποκλειστηκα με την ερευνα,πραγμα στο οποιο ο σοφικιτης διχως αμφιβολια θεωρειται ο καλυτερος στην ελλαδα για να μην το προχωρησω παραπερα κ πω στην ευρωπη η στον κοσμο.Το θεμα ειναι οτι εγω δεν σκοπευω να ασχοληθω με την ερευνα,να μαθω να χειρουργω σωστα θελω κ να αποκτησω εμπειρια στα ουρολογικα περιστατικα.Αποι Αυτην την αποψη πολλοι προτιμουν το χατζηκωστα στα γιαννενα το οποιο φημιζεται πολυ περισσοτερο για τους αξιους χειρουργους του.Το προβλημα ειναι οτι δεν δινει πολλες θεσεις(ακομα αλλα δεν βλεπω να αλλαζει αυτο συντομα κ ας βγηκαν στην περιφημη λιστα με τις νεες θεσεις) κ 2ον ο δειυθυντης του τμηματος οπου ναναι τον βλεπω να συνταξιοδοτειται....

Αυτα για τα γιαννενα που τα εζησα κ απο κοντα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συμφωνώ απολύτως γιατί το έψαχνε ένας φίλος μου καιρό για τα Γιάννενα. Εντάξει, αν θες να κάνεις τη σούπερ καριέρα ειδικά σε ό,τι αφορά κάτι δυσλειτουργίες κλπ, τα Γιάννενα είναι η καλύτερη επιλογή. Αν θες όμως να κάνεις εγχειρήσεις σε γιαγιάδες και να κόβεις προστάτες, καλύτερα να πας αλλού που μπορεί να είναι λιγότερο γκλαμουράτοι, αλλά πιο πρακτικοί. Στο τέλος καταλήγεις να αφήνεις το Σοφικίτη στα πειράματά του και να κυνηγάς το Γιαννάκη για να σου δείξει τα καθημερινά της Ουρολογίας. Βέβαια, αν κάνει κανένα αστείο ο Σοφικίτης και φύγει (δεν έχω τέτοια πληροφορία, το λέω ως πιθανότητα), η κλινική δεν θα είναι σε τίποτα ανώτερη από αυτή ενός οποιουδήποτε νομαρχιακού νοσοκομείου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.